FFX Luca-kawiarnia

Szukasz pomocy przy FF X - X-2? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Getas
Kupo!
Kupo!
Posty: 4
Rejestracja: śr 17 lis, 2010 15:39

FFX Luca-kawiarnia

Post autor: Getas »

Witam. Panie i Panowie mam taki problem: po wejściu do kawiarni w Luca gra nie chce mi załadować się i widzę czarny ekran. Dodatkowo mam problem z filmami w grze- często i gęsto się tną. W tym przypadku pomaga otworzenie klapki w konsoli i zamknięcie jej. W przypadku kawiarni nic to nie daje. Co może być przyczyną tego stanu rzeczy?
Przez ten błąd nie mogę posunąć się dalej z fabułą.
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Pirat lub porysowana płytka. Może też być problem z laserem, ale jeśli inne gry chodzą płynnie, to wina leży po stronie płyty z grą.
Getas
Kupo!
Kupo!
Posty: 4
Rejestracja: śr 17 lis, 2010 15:39

Post autor: Getas »

oryginał, ale faktycznie po przejściach. Da się coś z tym zrobić?
Awatar użytkownika
AUDION
Cactuar
Cactuar
Posty: 324
Rejestracja: czw 20 wrz, 2007 14:14
Lokalizacja: MALBORK

Post autor: AUDION »

oryginał, ale faktycznie po przejściach. Da się coś z tym zrobić?
Są firmy zajmujące się tzw. regeneracją, ale nie wiem, czy nie taniej wyjdzie kupić nową (a przynajmniej mniej zniszczoną) na Allegro.
Brakujące ogniwo pomiędzy zwierzętami, a ludźmi, to właśnie my.
Rusty
Cactuar
Cactuar
Posty: 269
Rejestracja: czw 11 sty, 2007 00:46

Post autor: Rusty »

Spróbuj przegrać zawartość płyty na dysk komputera. Jeżeli skopiujesz w relatywnie szybkim czasie, oznaczać to będzie, że płyta nie do końca jest martwa, aczkolwiek laser w ps2 jest znacznie słabszy niż w PC. W innych grach wszystko bangla? Ja miałem problem w FFX-2 z cieciami na filmikach, delikatne przetarcie lasera spirytusem pomogło. Jeżeli nie wiesz jak czyścić, to tego nie rób, najwyżej dmuchnij, może zakurzyła się lekko soczewka.
Evil is as Evil does
pablo6dr
Kupo!
Kupo!
Posty: 29
Rejestracja: czw 27 sie, 2009 21:37

Post autor: pablo6dr »

Ciekawy jestem wieku twojej konsoli, może to ona już robi "wysiadkie", tak jak było u mnie i nawet drugi sprawny laser nie zmienił sytuacji.
Możesz sprawdzić czy niema błędnych sektorów, zbyt dużo pod zad, jeśli jest jeden to konsola go przeskoczy (jak moje silent hill, które jest porysowane i posiada sporo błędnych sektorów ale się nie tnie ani razu), odkąd mam slima nie mam żadnych problemów, a konsola dostaje ostro po "tyłku".
Obecnie ceny Ps2 są dość niskie, możesz tez grac przez emulator, ale bez pada nie polecam no chyba ze masz przejściówkie z USB na pada i dobrze ustawisz emulator.
Awatar użytkownika
qfas
Cactuar
Cactuar
Posty: 212
Rejestracja: czw 07 maja, 2009 08:15

Post autor: qfas »

AUDION pisze:Są firmy zajmujące się tzw. regeneracją, ale nie wiem, czy nie taniej wyjdzie kupić nową (a przynajmniej mniej zniszczoną) na Allegro.
Regeneracja jednej płyty to koszt ok. dwudziestu złotych. Polecam, w ten sposób "odzyskałem" Parasite Eve 2, miałem ten sam problem co Ty, po regeneracji wszystko hula jak nówka. Warunek - płyta nie może być "przestrzelona", tj. po skierowaniu jej pod światło nie może być widać jaśniejszych plam. Wtedy to tylko zakup nówki, bo na takie uszkodzenie nie da się już nic poradzić.
Teksty w podpisach zazwyczaj trącą sztampą.
Getas
Kupo!
Kupo!
Posty: 4
Rejestracja: śr 17 lis, 2010 15:39

Post autor: Getas »

konsola to V15 więc chyba nie taka stara. Laser już czyściłem.
Najzabawniejsze jest to, że konsola z dnia na dzień przestała czytac mi kilka tytułów, a po kupieniu FFX okazało się, że i z tym ma problem... Jedyne co to stara zniszczona płyta soul reaver 2 z psx (te czarne cd) nie sprawia konsoli najmniejszego problemu.
Czy gdybym kupił taki laser z allegro http://allegro.pl/laser-do-konsoli-sony ... 54038.html to płyty by chodziły lepiej?
Awatar użytkownika
Nienormalny_PS2
Malboro
Malboro
Posty: 637
Rejestracja: śr 04 maja, 2005 03:16
Lokalizacja: Chronoles

Post autor: Nienormalny_PS2 »

Póki nie zaczniesz działać w tej sprawie, spróbuj pochylić konsolę w bok, przód, tył.
Nie wiem czy ten patent działa ze slimem, mam 2 slimy i jak narazie oba hasają ślicznie, z czego jeden ma jakieś 5 lat chyba, więc nie sprawdzałem ( i mam nadzieję, że nie będę musiał ).

Ale ten sposób ratował mnie wiele razy ( też z FFX :) ), w przypadku starej PS2. Stawiałem ją na boku i pochylałem lekko. Czytała wtedy wszystko czego nie mogła normalnie.
Getas
Kupo!
Kupo!
Posty: 4
Rejestracja: śr 17 lis, 2010 15:39

Post autor: Getas »

Nienormalny_PS2 pisze:Póki nie zaczniesz działać w tej sprawie, spróbuj pochylić konsolę w bok, przód, tył.
Nie wiem czy ten patent działa ze slimem, mam 2 slimy i jak narazie oba hasają ślicznie, z czego jeden ma jakieś 5 lat chyba, więc nie sprawdzałem ( i mam nadzieję, że nie będę musiał ).

Ale ten sposób ratował mnie wiele razy ( też z FFX :) ), w przypadku starej PS2. Stawiałem ją na boku i pochylałem lekko. Czytała wtedy wszystko czego nie mogła normalnie.
Dzięki za radę. WIeczorem sprawdzę czy postawienie konsoli na boku pomoże.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Help - fabuła, przejście, techniczne”