Final Fantasy Versus XIII

Dział poświęcony wszystkim elementom XIIItek.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
hay
Cactuar
Cactuar
Posty: 271
Rejestracja: pt 12 gru, 2008 16:44
Lokalizacja: Zza sedesu.
Kontakt:

Final Fantasy Versus XIII

Post autor: hay »

Premiera FFXIII zbliża się dużymi krokami, jako że w Japonii to już fakt dokonany i Nomura w końcu zasiadł pełną parą do Versusa, wypadało by zrobić podsumowanie tego co już wiemy i zrobić miejsce na to, co przyniesie jutro.

Versus jest jedną z aktualnie zapowiedzianych 3 gier kompilacji Fabula Nova Crystalis i z tego co liźnięto fabułę, opowiadać ma historię ostatniego dziedzica dynastii rządzącej miastem posiadającym ostatni kryształ. Miasto, ze względu na wysoki poziom odgrodziło się od reszty mniej zaawansowanych. Gra ma opowiadać fabułę 2 nacji tłukących się zawzięcie o ostatni kryształ.
Po scenach Noctisa ze Stellą można próbować wywróżyć "Romeojuliowe" klimaty.

Na temat mechaniki czy systemu walki nic jeszcze nie wiemy, ale z plotek i wycieków wynika że będzie to action w stylu Kingdom Hearts/Crisis Core.

Na jednym z pierwszych trailerów widać Noctisa walczącego z bandą, która ponoć chce zdobyć kryształy dla własnych celów. I coś co tygryski lubią najbardziej...
http://www.youtube.com/watch?v=b6At_bb1PNU
Krew. Versus został skategoryzowany jako gra dla osób pełnoletnich i mam nadzieję, że to się nie zmieni. Mroczny FF? Dla mnie bomba.

Drugi pokazuje nam już znacznie więcej. Pustkowia poza miastem, które wyglądają nieco rodem z Mad Max'a, kumpli głównego bohatera i kilka innych scen bardziej skłaniających do myślenia niż pokazujących jakieś konkrety.
http://www.youtube.com/watch?v=kGyVZRHZ2ow

No i trzeci z dolepioną cutscenką in-game.
http://www.youtube.com/watch?v=9sga_LB0Yro

I na koniec "wyciekłe" zdjęcia z tablicy developerów.
http://www.youtube.com/watch?v=Okbmyo6ZBQs

Nie wiem jak wy, ale ja zraszam groblę ile razy oglądam te filmiki.

Z ostatniego wywiadu z Nomurą dowiadujemy się także, że grafika widoczna w 3 jutubowym linku została znacznie podrasowana i cytując wodza, ciężko jest rozróżnić render od in-game. Czyli gra idzie w przeciwnym kierunku niż FFXIII, którą(ku mojej rozpaczy i niezadowoleniu) ubiedniali z trailera na trailer.

By zwiększyć realizm wyglądu postaci, twórcy postanowili "ubrać" je w markowe stroje Roen. Nowe wdzianko:
http://finalfantasyversusxiii.net/2009/ ... utfit.html

Podobno będzie można postacie ubierać w różne kreacje, nawet samochód księciunia będzie można "upiększać".

Edit:
Ostatnio dowiedzieliśmy się, że zespół pracujący nad Versusem ma już grywalny world map i airshipy. Po mocno nijakim FF13 szykuje się powrót do jRPGowych rozwiązań.
This post is... hay definition.
Awatar użytkownika
Caladbolg
Kupo!
Kupo!
Posty: 32
Rejestracja: pt 19 lut, 2010 16:58
Lokalizacja: Calm Lands

Post autor: Caladbolg »

Hah, nie mogę się doczekać ;)
W FFXIII trochę dziwny system walki był, ale dało radę się przyzwyczaić, lecz tu ma być coś w stylu KH - EXTRA! :)
Zapewne ta część będzie rozgrywana w tym samym uniwersum (w końcu versus XIII!)
Nie mogę się doczekać, a jak na razie idę pomęczyć Finala trzynastkę ^^
Celestial Weapon, to JA !
hardniski

Post autor: hardniski »

W Final Fantasy XIII jest całkiem nowy system walki, całkiem nowy schemat. Troszkę uciążliwy z początku, ale w miarę dalszego rozwoju fabuły przyzwyczjamy się do systemu i odkrywamy, że jest on naprawdę świetny. I zawsze to coś innego, a nie ciągle to samo ito samo. Co do fabuły to jest dość dziwna i szczerze mówiąc spodziewałem się czegoś troszkę lepszego, choć nie jest najgorzej. Ogólnie bardzo duży plus dla Square-Enix i oby tak dalej. Powodzonka
Awatar użytkownika
hay
Cactuar
Cactuar
Posty: 271
Rejestracja: pt 12 gru, 2008 16:44
Lokalizacja: Zza sedesu.
Kontakt:

Post autor: hay »

"Osom"! Pierwszy offtopujący post!

Zaczęły krążyć plotki jakoby wyczekiwany Versus miał doczekać się wersji na Xboxa. Nie żebym rzucał fanbojowe teksty, ale Xbox ssie bagietę i lepiej żeby Versus został exclusivem!!!11oneonetwofive

A tak na poważnie, jeszcze nic nie wiadomo, plotki to plotki. Poniżej źródło:

http://www.andriasang.com/e/blog/2010/0 ... iplatform/
This post is... hay definition.
Awatar użytkownika
Gokulo
Cactuar
Cactuar
Posty: 499
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2003 20:52

Post autor: Gokulo »

Plotki to za duzo powiedziane, bo wypowiedziala sie na ten temat osoba z S-E, ale chodzi dokladnie o takie cus:
The guy who originally said it has clarified that it's only a possibility because it hasn't been ruled out yet, there were no "official" discussions at the meeting he was at on making it multi-platform.
We all travel a maze of relationships, it goes on with or without you. I search the sea of the unconscious... I look for you... to find my true... self...
Bulimiarexia
Kupo!
Kupo!
Posty: 6
Rejestracja: wt 15 cze, 2010 22:47
Lokalizacja: kg./sct.

Post autor: Bulimiarexia »

Szczerze powiedziawszy, wedlug mnie ff13v. jest najbardziej intrygującą, że tak powiem częścia ;>. Wydaję się być bardzo klimatyczną grą, czego w moim odniesieniu brakowało kilku ostatnim częścią. Średnio się odnajduję w "ploteczkach" na temat owej gry, interesuje mnie tylko jedno, kiedy dostane je w swoje łapki ;>. Ale pewnie jeszcze troche sobie poczekam ;]. Co do xboxa... Jestem na nie, w końcu po coś kupiłem ps3. ;D
I bał się śmierci bardziej niż ktokolwiek inny. ♥
spioszeq
Kupo!
Kupo!
Posty: 4
Rejestracja: pt 18 wrz, 2009 19:17

Post autor: spioszeq »

Ja tam bym chciał, żeby wyszedł na xboxa, bo jestem fanem serii i nie rozumiem ludzi przeciwnych tej możliwości. PS 3 to świetna konsola nawet jeśli ten tytuł będzie multiplatformowy, a wychodzi na to, że kupiliście ją tylko po to, żeby versus nie wyszedł na x-pudło. Ja jestem za tym, aby było jak najmniej exclusivów, bo tracimy na tym tylko my, gracze.
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

spioszeq pisze:Ja jestem za tym, aby było jak najmniej exclusivów, bo tracimy na tym tylko my, gracze.
Gracze tracą na niedopracowanych i awaryjnych konsolach. Jedyną metodą miernika zadowolenia jest sprzedaż konsol i (głównie później) zbyt gier na daną konsolę. Gdyby nie exclusive'y X-Box miałby się o wiele gorzej.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
uQuad
Kupo!
Kupo!
Posty: 114
Rejestracja: pt 04 sty, 2008 00:19

Post autor: uQuad »

Tak samo jak kazda inna konsola, playstation tez zbudowalo swoja potege na exclusach a nie wpadla z pustymi lapami od tak. Ps2 tez mialo poczatkowo kiepskie lasery i zdychalo ostro.
To o czym on mowi jest malo realne bo dotyczy sytuacji jak teraz z dwiema takimi samymi konsolami pod wzgledem mozliwosci. Pewnie chcialby zeby bylo tak na zawsze i na obie te same gry. To jest biznes spioszek a nie koncert charytatywny. :) Jak bardzo firmy maja w tylku klienta mowi ostatni news szefa Activision ze gdyby to od niego zalezalo juz na wczoraj mislbys abonament w Call of Duty multiplayer. Inni prezesi poprostu nie sa jawnymi idiotami i dbaja o PR.
Awatar użytkownika
Gokulo
Cactuar
Cactuar
Posty: 499
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2003 20:52

Post autor: Gokulo »

New Final Fantasy Versus XIII Info Coming at TGS

I believe there were some reports during E3 of The Last Guardian making an appearance at this year's Tokyo Game Show. Well it won't be carrying the PS3 all by itself! Famitsu has an article on Final Fantasy Versus XIII this week, complete with new screenshots (finally!) and a Tetsuya Nomura interview! It looks like Nomura confirms some announcements for the game at TGS!

Quote:More Versus, Agito, and 3rd Birthday Updates

This update comes from FF Reunion. The Square Enix fan site reports the following bits, presumably based off various flying get sources from Famitsu and Dengeki, both of which seem to have some major Square Enix media this week:

* The Versus screenshots show a fight with a weaponized Behemoth in a city.
* Square Enix will be showing an unannounced title at TGS. Given the context, I think this means a Nomura game.
* Nomura says that the Versus visual quality will improve even beyond what's shown in the new screenshots.
* Agito's development is progressing well. You'll be able to move about on the world map via Chocobo and air ship.
* The 3rd Birthday will be of such quality that you won't think it's a PSP game. This applies to the graphics and volume.
* Nomura apparently says The 3rd Birthday will be the ultimate PSP title... until Agito comes out.

Quote:A few extra Versus XIII Details

Game Jouhou has updated with a few additional Versus XIII details from either Famitsu or Dengeki.

Apparently, the included screens show a massive wilderness scene. Also included is a battle scene that's set in a city modeled after Shinjuku, and a scene showing a gasoline stand.

Says Nomura about the game's world, "If you try to go all the way to the end, it's truly far."

Also from the Nomura interview:

* The game's cloud effects use real physics calculations
* The world is an open field, and you can go everywhere except for the mountains
* The battles are seamless
* The game's encounter system is both random and symbol-based (meaning you can see enemies in advance). Hmm... what could this mean?
* The game's world is mostly seamless, although there are some load points when you switch between the massive areas.
* You can destroy objects that you find on the road.
* The quality of the combat scenes is so high that people will not be able to believe it when they first see it.
* The staff is excited about making the game.

Nomura also confirms that the screens in the magazine are all realtime, captured off the PlayStation 3. Of course, this won't mean much until we can actually see the screens...

Obrazek
Obrazek
We all travel a maze of relationships, it goes on with or without you. I search the sea of the unconscious... I look for you... to find my true... self...
Awatar użytkownika
uQuad
Kupo!
Kupo!
Posty: 114
Rejestracja: pt 04 sty, 2008 00:19

Post autor: uQuad »

Ze niby mam uwierzyc ze versus 13 jest bardziej przemyslany i lepiej zrobiony od 13? Tunelowosc i bieda lokacji az bily, czemu tu ma byc specjalnie inaczej. Marketingowy belkot. No i baty za idiotycznosc nazewnictwa.. versus 13. -_- Gdyby to zmienili na 15 nikt by sie nawet nie skrzywil.
Awatar użytkownika
Gokulo
Cactuar
Cactuar
Posty: 499
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2003 20:52

Post autor: Gokulo »

Co to znaczy bieda? Pod jakim wzgledem?
We all travel a maze of relationships, it goes on with or without you. I search the sea of the unconscious... I look for you... to find my true... self...
Awatar użytkownika
uQuad
Kupo!
Kupo!
Posty: 114
Rejestracja: pt 04 sty, 2008 00:19

Post autor: uQuad »

Wzgledem poczucia realnosc lokacji + nie do opisania.. styl artystyczny architektury? Nie mowie ze wszystkie, np. Eden byl swietny, Oerba gdy byla wieksza.. ale vile peaks czy gapra whitewood, to jakas jawna prowokacja przeciez. Nie da sie opisac bo sam nie wiem dokladnie. Jakos lost oddysey albo star ocean byly bardziej wiarygodne + mialy miasta jako takie.
bastek66
Kupo!
Kupo!
Posty: 16
Rejestracja: wt 09 cze, 2009 19:04

Post autor: bastek66 »

Przynajmniej wreszcie ukończyli scenariusz http://www.ppe.pl/news-1638-Scenariusz_ ... czony.html
Awatar użytkownika
Fox Nine Tails
Kupo!
Kupo!
Posty: 23
Rejestracja: pn 22 lis, 2010 19:40

Post autor: Fox Nine Tails »

Moim zdaniem będzie to godny następca 7(no może łącznie z VIII).Nareszcie dostajemy bohatera designem zblizonym do Clouda.Nareszcie pożądna obsada boh w Finalu!Bez obrazy ale poza VIII,III i VIII to bohatorowie byli do d....W XIII Lightning odegrała dobrą rolę i świetnie pasuje do roli głownej bohaterki jak i równierz bardzo mi się podoba jednak wolę Facetów na bohaterów ;)

GGY: No tak, bo przeszedłeś wszystkie części, żeby móc tak śmiało się wypowiadać na temat wszystkich możliwych bohaterów...
Ostatnio zmieniony ndz 28 lis, 2010 20:24 przez Fox Nine Tails, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Final Fantasy XIII i XIII-2”