FF 9 POMOC: problemy z przechodzeniem gry

Szukasz pomocy przy FF IX? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Geralt z Rivii

Post autor: Geralt z Rivii »

Raczej nie. Jedyny sposób to pozostawienie samca i samicy.
Awatar użytkownika
uQuad
Kupo!
Kupo!
Posty: 114
Rejestracja: pt 04 sty, 2008 00:19

Post autor: uQuad »

Z tego co pamietam zaby rozmanazaja sie dosc szybko, walcz i laz po mapie swiata a nie wewnetrznych mapach. Policz ile walk trzeba na pelna regeneracje zab i sie tego trzymaj. Najlepiej w miedzyczasie zrob quest z przyjaznymi stworkami bo zanim trafisz na jakiegos sporo razy wejdziesz w zwykle walki.
ChrupChrup
Kupo!
Kupo!
Posty: 12
Rejestracja: sob 03 kwie, 2010 08:10

Post autor: ChrupChrup »

Za późno. Olałem te żaby, pokazałem Oźmie jak to się robi w Jersey i ogólnie skończyłem FF9.
Btw. ciekawe zakończenie ^^. Nie spodziewałem się tego xD.
Awatar użytkownika
Shen
Kupo!
Kupo!
Posty: 10
Rejestracja: sob 03 kwie, 2010 16:20

Post autor: Shen »

Zacialem sie na walce z Kuja na koncu trzeciej plyty.

Wedlug waszego opisu
Jedyny atak, który może sprawić kłopoty to Flare Star, ale na szczęście Kuja używa go nie częściej niż co 4-5 tur
U mnie przy kazdej probie walki wali flare star co ture, nie uzywa innych atakow i druzyna mi sie sypie mimo tego ze postacie maja grubo ponad 60lvl i dobry ekwipunek bo zaliczylem wiekszosc skrzynek chocobo. Mial ktos podobny problem?


edit: juz sobie poradzilem, wystarczylo zdjac auto-reflect
I'm gonna let you in on a little secret.Every day,once a day,give yourself a present.Don't plan it,don't wait for it,just... let it happen.Could be a new shirt at the men's store,a catnap in your office chair,or two cups of good, hot,black coffee.
Seyfer
Kupo!
Kupo!
Posty: 98
Rejestracja: wt 05 sie, 2008 18:28
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: Seyfer »

Mam pytanie, a mianowicie, da się zabezpieczyć przed statusami mini i berserk?
Awatar użytkownika
zidane20
Kupo!
Kupo!
Posty: 24
Rejestracja: pn 15 gru, 2008 19:51
Lokalizacja: Z Matki

Post autor: zidane20 »

Z tego co wiem to nie. Są za to antidotum.
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Seyfer pisze:Mam pytanie, a mianowicie, da się zabezpieczyć przed statusami mini i berserk?
Berserk można tylko skontrować, używając Gysahl Greens, a Mini - Remedy. W przypadku czarów o tych nazwach wystarczy Reflect lub (jeszcze lepiej) Auto-Reflect.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
Darqs
Kupo!
Kupo!
Posty: 6
Rejestracja: sob 06 wrz, 2008 14:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Darqs »

A ja mam problem z nieco innej beczki. Podczas aukcji w Treno na CD2 nie mogę wykupić wszystkich KeyItemów... Mogę kupić Lustro Une, Artefakt Doga, Serce Gryfa, a niestety nie mogę kupić Szczurzego Ogona (Rat Tail). Trochę to kłopotliwe, bo żeby zdobyć Excalibura dla Steinera trzeba kupić i sprzedać ludziom w Treno te artefakty. Może popełniłem błąd? Bo gdy miałem trzy i nie mogłem właśnie kupić tego Rat Tail, to posprzedawałem tym ludziom te trzy, ale kupiłem je z powrotem. Teraz sytuacja wygląda tak, że ile razy bym nie próbował wychodzić i wchodzić do domu aukcyjnego to mam te same przedmioty do kupienia ;/

Miał ktoś podobny problem? Czy może ktoś mi wyjaśnić co zrobić, czy nie da się już nic zrobić :P
Ostatnio zmieniony czw 17 cze, 2010 17:24 przez Darqs, łącznie zmieniany 2 razy.
" Mędrzec w lustrze widzi głupca, głupiec przeciwnie "

"Naturalna wibracja nie zabija, naturalna wibracja to sensimilla"
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Rat Tail można kupić od zawsze, tylko nie w każdej aukcji będzie do kupienia Key Item. Twój błąd polega na tym, że nie czekasz do zakończenia aukcji - wszystkie przedmioty MUSZĄ zostać sprzedane. Wtedy możesz wyjść i wrócić ponownie na aukcję, co pozwoli wylosować nowe przedmioty do kupienia.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
Darqs
Kupo!
Kupo!
Posty: 6
Rejestracja: sob 06 wrz, 2008 14:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Darqs »

Próbowałem i niestety nie odniosło skutku. Wczytałem grę, raz poczekałem aż ludzie sobie tam wszystko powykupują, wyszedłem-wszedłem i ten sam zestaw rzeczy. Tym razem wykupiłem wszystkie sam, ponownie wyszedłem i wszedłem i kolejny raz ten sam zestaw rzeczy :D
No nic to trudno, przecież się nie powieszę przez brak jednego przedmiotu ;)
" Mędrzec w lustrze widzi głupca, głupiec przeciwnie "

"Naturalna wibracja nie zabija, naturalna wibracja to sensimilla"
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Poczekaj do Dysku 3
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
Darqs
Kupo!
Kupo!
Posty: 6
Rejestracja: sob 06 wrz, 2008 14:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Darqs »

No innego wyjścia raczej nie mam ;)
Najwyżej odezwę się jak nie będę mógł tego w ogóle kupić, chociaż wydaję mi się, że gdy dojdzie nowy zestaw itemów z 3CD to pewnie się wmiesza ten Rat Tail :P
" Mędrzec w lustrze widzi głupca, głupiec przeciwnie "

"Naturalna wibracja nie zabija, naturalna wibracja to sensimilla"
piti

Post autor: piti »

Witam, ja mam troche inny problem. Przechodze juz po raz "dziesiaty" FF IX i dotarlem do desert palace. Znajac juz bez mala na pamiec opis przejscia i odswiezajac sobie go wchodzac na strone krypty ff zebralem WSZYSTKIE bloodstone'y doszedlem normalnie do tego znicza przed bossem Valia Pira. Tylko problem w tym ze znicz "nie reaguje" tzn nie pojawia sie wykrzyknik kiedy do niego podchodze. "Biegam wokol niego" (chociaz nie ma tam zbyt duzo miejsca) i dalej 0 reakcji. Pomozcie prosze.

p.s. za kazdym razem przechodze FF IX na tych samych plytach wiec nie ma mowy o jakims bledzie na obrazie wielokrotnie dochodzilem do last bossa i pamietam nawet jak przechodzilem Desert Palace i nie bylo zadnych problemow, az tu nagle niespodzianka. Co robic !?
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Jesteś pewien, że wszystkie inne świeczniki są zapalone? Jeżeli choćby jeden z nich przeoczyłeś to tego przed Valia Pira nie zapalisz.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
piti

Post autor: piti »

Jestem pewien na 100%, robilem to dziesiatki razy. Pozatym wg opisu jesli nie zapalilem ktorejs swieczki to nawet nie powinienem zobaczyc tych niebieskich schodow, a jak zaznaczylem doszedlem do swiecznika przed Valia Pira wiec opcja ze czegos nie zapalilem odpada ;/

EDIT: zwracam honor 1 swiecznik ominalem juz jest ok. Po prostu powolalem sie na czesc opisu gdzie bez 1 swiecznika nie powinny sie pojawic nawet schody nie mowiac o swieczniklu przed Valia Pira
ODPOWIEDZ

Wróć do „Help - fabuła, przejście, techniczne”