Emulacja PS2 - FFX grywalne!

Archiwum newsów Krypty. Od Czerwca 2011 wszystkie newsy i dyskusje na <a href="http://k-ff.com/">Stronie Głównej</a> Krypty.

Moderator: Moderatorzy

Marcin2826

Post autor: Marcin2826 »

No proc tez jest wazny ale nie zapominajmy o pozostalych podzespolach karta grafiki takze jest wazna. Hmm cos mi sie nie podoba ze masz amd 64+ 3000 i tylko 20-40 klatek wlaczyles opcje Multi Threaded GS mode i Dual core mode? Ja na swoim sprzeciku osiagam minimum 30 klatek czasami 28 a max 70 wiec cos mi sie nie podoba napisz do mnie na gg to pogadamy
Xelos

Post autor: Xelos »

hmm, kiedys chyba nawet zalozylem tutaj temat o tym emulatorze jednak jakos sie go nie moge doszukac :wink:

Minelo pol roku/rok i osobiscie przekonalem sie ze Final moze cieszyc rowniez na PC :D
Niestety potrzebny jest do tego dosc silna zabawka. Najwazniejszy jest w sumie procesor ktory powinien byc conajmniej wyposarzony w technologie HT jednak najlepsze sa (jak juz wspominano wczesniej) Dual-Core.

Ja osobiscie nie narzekam. Udalo mi sie odpalic FF X-2 z predkosciami:
>60 FPS - menu
30-40 FPS - in game
15-20 FPS - walki

na sprzecie P4 3.0 x64, 1GB Ram 400, GF 6600 TF

Nie jest to rewelka ale i tak nie nazekam bo jednak kilka miesiecy temu odpalenie tej gry bylo calkowicie niemozliwe.

Obrazek

Niektore wersje FF XII mozna odpalic jednak ich predkosc jest na tyle niska ze gra staje sie niemozliwa. Poczekamy jeszce troche i byc moze z nastepnym wydaniem emu badz wtyczek graficznych wizja FF XII na PC stanie sie rowniez realna :)
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Eh. Taniej jednak wychodzi kupienie PS2...ok 500 zł. Wiele osób, które korzystają z emulatorów (nie wszystkie ofkors) to osoby, których nie stać na konsolę. A jak nie stać na konsole, to chyba tym bardziej na kompa z uber procesorem, który to pociągnie. O ile FFX-2 to głównie grafika i sama gra jest krótka, to FFX jest grą wymagającą i długą.
Awatar użytkownika
theodolit
Kupo!
Kupo!
Posty: 156
Rejestracja: pn 02 paź, 2006 12:00

Post autor: theodolit »

Go Go Yubari pisze:Eh. Taniej jednak wychodzi kupienie PS2...ok 500 zł. Wiele osób, które korzystają z emulatorów (nie wszystkie ofkors) to osoby, których nie stać na konsolę. A jak nie stać na konsole, to chyba tym bardziej na kompa z uber procesorem, który to pociągnie. O ile FFX-2 to głównie grafika i sama gra jest krótka, to FFX jest grą wymagającą i długą.
Jak liczyc samo FX to napewno wychodzi taniej PS2 - jednak jest jeszcze czesc ludzi, ktorzy np wykorzystuja komputerek do pracy - i wtedy rachunek ciagnie sie troche inaczej.

lub ludki poczekaja sobie z 1 -2 latka kiedy przecietny poziom sprzetu bedzie nieco wyzszy etc ;s


wiem wiemwracamy do klasycznego a kto chce kijowy emulator ogladac - jednak na pewno znajdzie sie pare osob ;) i ja sobie pewnie poczekam jeszcze troszke bo i tak ma dluga liste gier, ktorymi sie mam jeszcze pobawic - a i czasu co raz mniej na granie ;D
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

theodolit pisze:ub ludki poczekaja sobie z 1 -2 latka kiedy przecietny poziom sprzetu bedzie nieco wyzszy etc
Czyli łącznie jakies 8-9 lat czekania na możliwośc zagrania w FFX? Nie wydaje Ci się to śmieszne? XD
Awatar użytkownika
theodolit
Kupo!
Kupo!
Posty: 156
Rejestracja: pn 02 paź, 2006 12:00

Post autor: theodolit »

Go Go Yubari pisze:Czyli łącznie jakies 8-9 lat czekania na możliwośc zagrania w FFX? Nie wydaje Ci się to śmieszne? XD

W tym momencie nie ;) jak wspomnialem i tak lista gier do zagranai zrobila mi sie duzo wieksza niz moje moce przerobowe ;) - no i moze to ze jakby mnie huc palila to by bylo smieszne :P wiec wszystko zalezy od podejscie i sytuacji.
Xelos

Post autor: Xelos »

Go Go Yubari, rozpatrujac ekonomiczny aspekt tej sytuacji :) to jeszce kilka miesiecy temu bym sie z toba zgodzil. Teraz jestem bogatszy o nowe doswiadczenia :mrgreen: i jestem troszke innego zdania. Faktycznie mozna teraz kupic ps2 za +/- 500zl jednak gdy kupowalem komputer jej cena byla kilkukrotnie wyzsza, zblizona do kwoty za jaka kupilem PieCyk :D
Oczywiscie musialem troche poczekac zeby na tym sprzecie odpalic jakakolwiek gre z next-gena jednak wielofunkcjonalnosc komputera pozwalala mi jakos wypelnic ten czas :)
Teraz moge sie cieszyc zarowno grami (nie wszystkimi ale dosc duzym %) z konsolki oraz funkcjami oferowanymi przez PC.
Co wiecej, wymagania stawiane przez PCSX2 spadaja i juz wkrotce nawet posiadacze slabszych sprzetow beda mogli mogli sie cieszyc grami z PS2

Wlasciwie to wystarczy teraz spojrzec na ePSXe ktory nie ma specialnie wygorowanych wymagan sprzetowych a jest w stanie poradzic sobie z wiekszoscia tytulow z szaraka.
Oczywiscie mozna wydac te 100zl i kupic PSX nie martwiac sie o jakas emulacje ale skoro mam mozliwosc, sprzet oraz odpowiednie srodki to jednak wole miec jeszcze 100 w portfelu i grac w gry z PSX na kompie.

Mam nadzieje ze za jakis czas sytuacja z PS2 bedzie wygladala podobnie... moze niedlugo nawet PS3 games on PC :D
raven_raven

Post autor: raven_raven »

Nie, nie, nie!

Kurczę trochę szkoda że powoli ukazują się emu PS2... bo choc wymagania mają ogromne a jakość nie za dobrą to nie ma nic gorszego kiedy jakiś kumpel (zatwrdziały PC-towiec) ma szansę grać w jakieś eksluziwy z PS2 na klonie...

IMO bardziej warto kupić PS2(co i ja uczyniłem) i nie martwić się jakimiś szarpnięciami or sth tylko grać a nie męczyć się na klonie... Wszak nie ma to jak walnąć się na wyro z padem w łapie i szarpać w ulubioną grę :P
Oc
Kupo!
Kupo!
Posty: 5
Rejestracja: ndz 06 cze, 2010 12:12

Post autor: Oc »

Czy ten emulator emuluje tylko gry z dopiskiem PAL NTSC
Czy też PS2? (Nowa w tym jestem(
Awatar użytkownika
qfas
Cactuar
Cactuar
Posty: 212
Rejestracja: czw 07 maja, 2009 08:15

Post autor: qfas »

PAL i NTSC to "regiony", emulator obsługuje obie wersje. Nie do końca rozumiem, o co chodzi z dopiskiem "Czy też PS2?". Emulator obsługuje większość gier z PS2 (z niektórymi nie współpracuje, bo nie - dla próby, zainstalowałem emu na kompie i spróbowałem odpalić z płyty Shadow of the Collosus - gra zawieszała się na ekranie startowym; ale te najpopularniejsze pociągnie - jeżeli komp da radę to "pociągnąć", ofkoz.
Teksty w podpisach zazwyczaj trącą sztampą.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Newsów”