Aeony i Dark Aeony

Pierwsza część na nową (w ówczesnych czasach) konsolę Sony - PS2, która doczekała się bezpośredniej kontynuacji przygód bohaterów.

Moderator: Moderatorzy

Twój ulubiony aeon?

Valefor
2
1%
Ifrit
8
6%
Ixion
3
2%
Shiva
20
15%
Bahamut
22
16%
Anima
47
35%
Yojimbo
24
18%
Magus Sisters
9
7%
 
Liczba głosów: 135

Awatar użytkownika
mixer35
Kupo!
Kupo!
Posty: 4
Rejestracja: ndz 27 wrz, 2009 16:40
Kontakt:

Post autor: mixer35 »

Ja głosuje na Anime bo:
Jej OD wali mocniej niż AR Wakki.
Atak Pain pomagał mi rozwalać Jumbo Flan na Species Conquest w MA.
Ma ogólnie fajny wygląd.
I dlatego że można nią dać w kość ostatniemu seymouarowi. Jak on nas nią potraktował to czemu my mu też niemożemy nią naskoczyć? :509:
93% graczy uważa że grach najważniejsza jest grafika.
Jeśli do nich nie należysz wklej ten tekst do swojego profilu.
Awatar użytkownika
Rikku
Kupo!
Kupo!
Posty: 41
Rejestracja: śr 30 wrz, 2009 16:43
Lokalizacja: Polska :D

Post autor: Rikku »

Ja głosuje na Yojimbo bo zawsze mi pomaga i czasami udaje mi się trafić na zanmato za 1 Gil :522:
Moja własna strona internetowa! Zapraszam:
http://www.miedzygrami.tnb.pl/news.php
Yuncia

Post autor: Yuncia »

Carbuncle jest przesłodziachny, ale nie ma go w X no to wybiorę Ixiona!!! Uwielbiam jednorożce, a ten jest jeszcze na dodatek potężny no i ma fajne przywołanie :)))
Shiva jest śliczna!!! I wogule taka mocarna i robi wrażenie! I ma fajny ten atak, taki lodowy. Chciałabym tak wyglądać!!! Niebieski jest fajny :)))
Awatar użytkownika
Gudis
Kupo!
Kupo!
Posty: 49
Rejestracja: sob 19 gru, 2009 16:00
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Gudis »

Chciałabyś tak wyglądać? :D Ja chciałbym zobaczyć taką Shivę kroczącą po ulicy :P
Najsłodszym dla mnie summonem będzie zawsze Tonberry ^^ uwielbiam tego pokracznego zielonego stworka.

Głos mój wędruje to puli Yojimbo (który zaraz za Tonberrym jest moim ulubionym sumkiem) Podoba mi się w nim wszystko - wygląd, to, że ma psa (: P), techniki, to, że trzeba mu płacić, Zanmatooo... Najczęściej przywołuje właśnie jego i tylko jemu pakuje Attributes.
Walczyłem z jednym z minibossów na monster arenie. Mój pierwszy raz - doznałem szoku odkrywszy, iż każdą z moich postaci ma na strzała - zacząłem przywoływać. Każdy Aeon po turze ginął, ok - pora na Yojimbo. Kozak wychodzi, sprzedaje ptakowi wakizashi na wejściu, unika jego ataku (jako pierwszy) dostaje dwa kafle i sieka go w pół Zanmato.
I koniec historii. Uwielbiam go ;]
Tonberry - Moogle - Cactuar fan!
Geralt z Rivii

Post autor: Geralt z Rivii »

Głosuję na Bahamuta. Jak dla mnie fajnie wygląda, poza tym jest to weteran serii. Wystąpił nawet w FFI, ale nie jako summon (wtedy nie było jeszcze summonów) tylko jako król smoków (oczywiście we wszystkich FF'ach, w których występuje jest królem smoków), który zleca nam ważne zadanie. W FFX ma niezłą animację Overdrive'a. Z postawy "ludzkiej" przeskakuje "na cztery łapy" i wali Mega Flare we fiendy.
Awatar użytkownika
Oray80
Kupo!
Kupo!
Posty: 125
Rejestracja: sob 05 gru, 2009 20:09

Post autor: Oray80 »

Najpiękniejsza - Shiva

reszta nie wiem....



ALE mój wybór to Anima - poprostu piękno i nie ma jak atak za 1500000 HP ...

Najbardziej nie lubie Yojimbo , nie dość że łapówkarz to właśnie ON na koniec mi został w dark aeonach , yyy tyn jego evade , trafić go egh szkoda gadać...
www.ttadvance.ca - let's play
celestial
Kupo!
Kupo!
Posty: 4
Rejestracja: pt 19 lut, 2010 11:21

Post autor: celestial »

Yojimbo

80% ataków wcodzi mi z zanmato.

Jesli wchodzi z naładowanym overdrivem lub na overdrivie Yuny to za 150-300 tys gil Zanmato wchodzi 4/5 razy.

Dark Yojimbo przy tym układzie to pestka , przechodziłem juz kilka razy za każdym razem

1 walka: overdrive Yojimbo (zanmato)
2 walka: Overdrive Yuny (Zanmato)
3 Walka: Overdirve Wakki
4 Walka: Overdrive Yuny
5 Walka: Overdrive Wakki
Dark Yojimbo - załatwiony.


Pzdr.
Awatar użytkownika
Belas95
Kupo!
Kupo!
Posty: 5
Rejestracja: ndz 17 sty, 2010 12:04
Lokalizacja: Calm Lands

Post autor: Belas95 »

Uważam że najlepszym Aeonem jest Anima.... ;D
Ponieważ nie dość że trzeba się trochę namęczyć by ją zdobyć
to gdy już ją mamy to wystarczy podszkoli i jest niemal niepokonana... ;]

Jeśli chodzi o Dark Aeony to moim faworytem jest Dark Yojimbo.... ;D
Ponieważ jest wymagającym przeciwnikiem oraz nie walczy się z nim raz tylko 5
dzięki czemu można zdobyć kilka ciekawych przedmiotów... ;]

Pozdro.. ;]

GGY: Anima to "ona". Weź pod uwagę pochodzenie tego aeona. I zacznij pisać po polsku. Zaczynanie każdego słowa dużą literą nie jest jazzy. Interpunkcji też brak. Zostałeś pouczony, później będzie warn.
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 01:00 przez Belas95, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Caladbolg
Kupo!
Kupo!
Posty: 32
Rejestracja: pt 19 lut, 2010 16:58
Lokalizacja: Calm Lands

Post autor: Caladbolg »

Ifrit :P
Po prostu najbardziej lubię ogniste summony, to jest to!:P
Jestem fanem Ifrita od kiedy zobaczyłem go w FF8... achh, to były czasy :P
W FFX równie wielki jest jego majestat :)

P.S. a jakież wielkie było moje rozczarowanie w FFXII, gdy usłyszałem jak Balthier mówił o atakującym Ifricie i ku memu rozczarowaniu w tej części pełnił rolę statku <kosmicznego?xd>
Celestial Weapon, to JA !
AuronOne

Post autor: AuronOne »

Bahamut......jegomość, wielki, jeszcze większy bahamutowielki :)
Efekt wizualny flare daje po oczach...lubię to, co z tego, że fioletowy, a kto powiedział, że smoki mają być szare? Widziałem różowego węża, to czemu nie fioletowy smok. Tym razem jest naprawdę wielki tak jak na króla przystało i to mi sie podoba.

Drugi wybór byłby shiva....w końcu jej sexy ciałko jest w odpowiednich pikselach :) Jest cudna a ta jej zuchwałosc zrzucając szal na Yunie :) ujujujuj zakochać się idzie ^^
Tidus
Kupo!
Kupo!
Posty: 2
Rejestracja: śr 09 cze, 2010 19:35
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: Tidus »

ja swój głos oddaje Animie ponieważ jest to najsilniejszy aeon w całym fainał fantasy X i pokonałem nią wszystkie dark aeony nawet magus sisters !!! POZDRAWIAM :D
Awatar użytkownika
naitmer
Kupo!
Kupo!
Posty: 12
Rejestracja: pn 12 lip, 2010 13:43
Lokalizacja: zanerkand

Post autor: naitmer »

mi ogułem też z tego co widziałem to anima ale jej nie mam (przez yunalesce bo zapomniałem szukać tej skrzyni z aktywem do baaj temple )dlatego głosuję na bahamuta,poza tym lubię smoki a on jest jednynym w FFX którym można sterować , a i pytanie poco można go nauczyć full live skoro to się urzywa kiedy ktoś dednie a sam automatycznie na siebie nie zarzuci i wywaliłem przez to elixiry :evil:
Awatar użytkownika
Canaris
Kupo!
Kupo!
Posty: 14
Rejestracja: czw 27 maja, 2010 21:19
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Canaris »

Shiva - fajna laska tylko troche oziębła har har har :D

Za to zawiodłem sie jak cholera na Maguskach ;/ Przez całą gre czekałem na jakieś nastepne chickersony a dostałem ...pszczółki WTF ?? Oo Nie wiem co oni tam ćpają w tym Square ale chyba powinni to odstawić .
The enemies of the Emperor fear many things.
They fear discovery, defeat, despair and death.
Yet there is one thing they fear above all others.
They fear the wrath of the Space Marines!
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Canaris pisze:Za to zawiodłem sie jak cholera na Maguskach ;/
A tam, FFIV jakoś dużo lepiej się nie prezentowały, mimo że były ludźmi (chyba). Poza tym Maguski nadrabiają siłą, chociaż wolałbym mieć nad nimi pełną kontrolę i wydawać im normalne polecenia...
Canaris pisze:Przez całą gre czekałem na jakieś nastepne chickersony a dostałem ...pszczółki WTF ?? Oo Nie wiem co oni tam ćpają w tym Square ale chyba powinni to odstawić .
Spoko, nie jest najgorzej. W FFTA Magus Sisters to Malboro :lol:
Awatar użytkownika
jog
Kupo!
Kupo!
Posty: 27
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2011 13:19
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

Post autor: jog »

Z sentymentu zagłosowałem na Ifrita, który to tu to tam pojawiał się w zasadzie w każdej z części w które grałem ;) Tutaj bardzo ciekawie przedstawiony - jako taki Piekielny Ogar, niesłychana Bestyja! Z paszczy leci żar, wokół drży powietrze, płomienna grzywa i w ogóle widać że nie ma żartów :D Lubię też sposób, w który się pojawia. Stale mam nadzieję że Yuna spadnie z tego ramienia i coś sobie złamie :D hahah!
Poza tym Ifrit jest dość efektywny przeciw wielu przeciwnikom, może się leczyć nawet nie znając Cure, przez pierwszą część gry najczęściej używany przeze mnie Aeon.

Drugie miejsce zajmuje Ixion - świetna animacja na wejście, piękny wygląd, dobre ataki, możliwość leczenia się błyskawicami... Poza tym po prostu go lubię ;)

Trzecie miejsce, jeśli miałbym przyznawać to trafiłoby do Shivy fakt - głównie przez sentyment, ale też z tych samych powodów co 2 poprzednie Aeony - jest jasno określona jeśli chodzi o jej żywioł, i można to wykorzystać, tak by to wrogowie ją leczyli.

Ta "żywiołowość" to chyba najważniejszy atut dla mnie jeśli chodzi o kryteria oceny Aeonów. W sumie to nie używam ich jakoś często, a jeśli już tak jest, to korzystam z nich gdy jest mi wygodnie - gdy pochłaniają wrogie ataki, jednocześnie siejąc ładne spustoszenie ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Final Fantasy X i X-2”