Nowy trailer Final Fantasy XIII

Archiwum newsów Krypty. Od Czerwca 2011 wszystkie newsy i dyskusje na <a href="http://k-ff.com/">Stronie Głównej</a> Krypty.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Lenneth
Moderator
Moderator
Posty: 2189
Rejestracja: sob 30 paź, 2004 11:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Lenneth »

dark_raven pisze:Facet na 2:35 wygląda jak JP2
JP2 miał takie paznokcie? :shock:

Z postaci, które pokazano do tej pory, podobają mi się - przynajmniej pod względem designu, bo charakteru/backgroundu oczywiście nie znam - wszystkie, poza Murzynem, który ma mały współczynnik biszonenowatości*. Trzy osoby do teamu na pewno dobiorę bez problemu. Na razie jestem więc usatysfakcjonowana potencjalnym teamem. I też uważam, że nie ma co mnożyć postaci pod potrzebę, tylko lepiej skupić się na maksymalnym dopieszczeniu kilku głównych. To nieprawda, co mówią, że od przybytku głowa nie boli.


*Ale ma spluwy, więc nie zamierzam go z góry wykluczać. :)
Awatar użytkownika
Raven
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 1411
Rejestracja: czw 20 lip, 2006 11:24
Lokalizacja: W.M. Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Raven »

No. I tak się skończy na tym, że trzy postacie podciągnę pod lv 70, a pozostałe zostaną na 15. Za to inna rzecz mnie ciekawi. Mianowicie, o ile postacie będą się od siebie różnić gameplayowo. Z jednej strony, ciekawiej jest jeżeli nie gramy bandą klonów, z drugiej jednak różnice utrudniają dobór składu pod kątem estetycznym (patrz X, gdzie największymi wymiataczami byli Tidus i Wakka). W XIII żadna postać nie ma jednak klasy wypisanej na czole, więc obstawiam wariant "armia klonów".
Słuchaj więc nas chociażby szła cenzorów horda
Razem zbudujemy punkowego megazorda
Rebel forevor, transformatą napieprzamy
Niech soczyste ŁO K***A obija się o ściany
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

Powiedzcie, że kupno japońskiego wydania jest głupotą.
glamorous vamp
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

dark_raven pisze:(patrz X, gdzie największymi wymiataczami byli Tidus i Wakka)
Ej, a nie Yuna i Rikku? O_o Do tego dochodził u mnie Kimahri i mogłam zapomnieć o reszcie. No i z tego teamu, miałam tylko 2 celestale, ale whatever.

Co do klonów, to teraz przeżywam lekką irytację. Niby tablica z licencjami jest banalna, ale kurcze. Dlaczego wszędzie jest to samo? Pomijając, ze Quickeningi (?) znikają, gdy się je "wykupi".

Urozmaicenie profesji i umiejętności, wiele by wniosło do rozgrywki. Pod koniec FFX, wszystkie postacie są praktycznie identyczne i to, co zmuszało do kombinowania na początku, było wielka nuda na końcu.

Jak nie schrzanią systemu rozwoju, to będzie połowa sukcesu.
Boni pisze:Powiedzcie, że kupno japońskiego wydania jest głupotą.
Nie jest.
a) Podszkolisz japoński.
b) Zaczniesz się uczyć japońskiego.
c) Odkryjesz wiele nowych przekleństw określających Japończyków, Japonię, S-E etc.
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

Wcześniej pisałaś, że to bezsens grać w coś, czego się nie rozumie, czyż nie? :D
glamorous vamp
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Boni pisze:Wcześniej pisałaś, że to bezsens grać w coś, czego się nie rozumie, czyż nie?
Zawsze jest sens...mniejszy lub większy. Czasem mikroskopijny ;)
Awatar użytkownika
hay
Cactuar
Cactuar
Posty: 271
Rejestracja: pt 12 gru, 2008 16:44
Lokalizacja: Zza sedesu.
Kontakt:

Post autor: hay »

Go Go Yubari, z dwojga złego tak. Wolałbym kilka grywalnych zamiast masy mętnych, jednak nie chodzi mi tutaj o brak laku, a o niepokojącą tendencję. Rozumiem, że w dzisiejszych czasach by zlepić większy skład nie wystarczy jedna osoba stukająca tekst do edytora i grafik/animator, a dochodzą castingi na voice acting i sam voice acting w sobie. Jednak myślę, że nie zaszkodziło by upchnąć z 1, 2 postaci więcej.
Jakąż frajdą było odkrycie Vincenta czy zastanawianie się co powiedzieć by zwerbować Yuffie(mówię o czasach po premierze FF7 kiedy nie było jeszcze faq'ów).

Całe szczęście ostatni trailer daje pewne nadzieje na dodatkowe postacie i ogólnie na dobrą rozrywkę.

Boni, jest sens jeśli znasz japoński na tyle by zrozumieć o co chodzi lub przynajmniej menusy. Z autopsji wiem, że granie w japońskie gry w ich ojczystym języku jest dodatkową warstwą rozrywki. Trzeba siedzieć, zastanawiać się, tłumaczyć, uczyć się nowych rzeczy czy interpretować tekst nieco inaczej niż tłumacze.
Przechodziłem w ten sposób między innymi Crisis Core i Dissidię, chociaż w tej drugiej nie było wiele do rozumienia.
Teraz, kiedy niestety czasu jest dużo mniej, a mózg paruje od pracy, pozwolę sobie na lenistwo i poczekam na anglojęzyczną wersję...

Skany z Famitsu niechlubnie skradzione z ff14site.com(Źródło):

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
This post is... hay definition.
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

To nam daje pierwsze odpowiedzi, jak chociażby, kto będzie WhiteMagiem, a kto Blackiem. Chyba jednak S-E powróciło do konkretnego przypisywania ról.

Ten ogromny potwór z kłami, na 2gim screenie, zrobił na mnie wrażenie. Jeśli będą sobie chodzić luzem, jak w FFXII (chyba mogę na to liczyć z tego co zaobserwowałam, chociaż momentami mam wątpliwości.), to byłoby miodnie.

Kolejny + : nie widzę mega mieczy! :D Lightning ma coś, a'la większa wersja szwajcarskiego scyzoryka, ale przynajmniej nie jest to broń dwukrotnie większa (lub/i cięższa) od niej. Poza tym, ogromny postęp - nie widzę żadnej nagiej klaty w teamie O_o. Nasz nieletni blondynek ubrany przyzwoicie i praktycznie :]

Ta pani w niebieskim ciągle mi się z Rinoą kojarzy O_o'

(Ciekawa czemu Snow ma różne wzory na płaszczu, na kolejnych screenach :Q~~) Może wzór na płaszczu będzie odpowiadał używanym umiejętnościom, czy coś oO' Z tego co wnioskuję, to Płaszcz z wilkiem rzuca Blizzard (albo bije kolesia gołymi rękami...), a ten z czerwonym - Fire. Czyżby Snow był kolejnym Kimahrim? :?:

Lightning na Ixionie (?) - WOW :shock:
Awatar użytkownika
hay
Cactuar
Cactuar
Posty: 271
Rejestracja: pt 12 gru, 2008 16:44
Lokalizacja: Zza sedesu.
Kontakt:

Post autor: hay »

@Yubari: Tak. Płaszcz Snowa jest w jakiś sposób specjalny, zależnie od jego "wzoru"(ustawień, equipu, szlag wie) Snow łapie różne bonusy, skille czy cuś. Gdzieś to wyczytałem, niestety niezbyt dokładnie ;]


GGY: Szanuj admina swego, jak siebie samego.
Ostatnio zmieniony pt 27 lis, 2009 13:11 przez hay, łącznie zmieniany 1 raz.
This post is... hay definition.
Awatar użytkownika
Lenneth
Moderator
Moderator
Posty: 2189
Rejestracja: sob 30 paź, 2004 11:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Lenneth »

Hay, podebrałeś fajne skany.
Wnętrza i krajobrazy są piękne. I Kaktus wrócił. ^^
Go Go Yubari pisze:Jeśli będą sobie chodzić luzem, jak w FFXII (chyba mogę na to liczyć z tego co zaobserwowałam, chociaż momentami mam wątpliwości.), to byłoby miodnie.
IMHO nie ma w ogóle innej opcji. ;)
Go Go Yubari pisze:Poza tym, ogromny postęp - nie widzę żadnej nagiej klaty w teamie O_o.
Ja bym się nie obraziła, goła klata Snowa na innym trailerze prezentowała się dobrze. :lol:
Btw, im dłużej oglągam ten nowy trailer, tym bardziej towarzysz Cida, bish w 2:37 = love. Wyglada jak skrzyżowanie Bascha z Faramirem. ^___^ Geez, co ja bym dała, żeby ci dwaj byli w teamie, ale niestety... -_-
Go Go Yubari pisze:Ta pani w niebieskim ciągle mi się z Rinoą kojarzy O_o'
Bo w niebieskim chodzi? Sądząc po trailerze: poważniejsza od Rinoy, mniej zdystansowana niż Lulu. Must have w teamie.
Go Go Yubari pisze:Ciekawa czemu Snow ma różne wzory na płaszczu, na kolejnych screenach :Q~~
As Hay said. Wzór na płaszczu jest właściwie bronią Snowa.

Hm. Murzyn ma wyraźne zmarszki w kącikach oczu. Fascynujące. To chyba pierwszy playable character od SE, który nie wygląda, jakby właśnie wyszedł od chirurga plastycznego (blizny innych się nie liczą).
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

Żeby nie było, Vanille nie posługuję się zwykłą magiczną laską, ale swego rodzaju pejczem. Kij jest zakończony sznurkami, wbija się w przeciwnika i rozrywa tkanki. Nomen omen twórcy gry chcieli, żeby to Vanille (!) była najmroczniejszą postacią... na wielu forach toczy się dyskusja w związku z tym faktem, bo z wyglądu to ona na mroczną nie wygląda.

Potwory będą chodzić swobodnie (co z resztą było na jakimś trailerze), i co więcej, będziemy mogli obserwować walki między nimi... obecnie pytanie brzmi, czy będą również ze sobą walczyć na otwartym polu bestie tak ogromnych gabarytów.
glamorous vamp
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Newsów”