Blitzball

Pierwsza część na nową (w ówczesnych czasach) konsolę Sony - PS2, która doczekała się bezpośredniej kontynuacji przygód bohaterów.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
mati90
Cactuar
Cactuar
Posty: 305
Rejestracja: śr 03 sty, 2007 16:03
Lokalizacja: Malbork

Post autor: mati90 »

No po prostu strzałkami wskazujesz miejsce w którym pojawiają się napisy a X je "usuwasz". Tyle jeśli chodzi o strategię.
viergiel23
Kupo!
Kupo!
Posty: 4
Rejestracja: ndz 27 wrz, 2009 13:01

Post autor: viergiel23 »

hej w blitzballu mam lige a nagroda jest underdog secret to zeby pojawila sie nowa liga albo tournamet to musze to przejsc czy pojawi sie z czasem ?
Awatar użytkownika
Rikku
Kupo!
Kupo!
Posty: 41
Rejestracja: śr 30 wrz, 2009 16:43
Lokalizacja: Polska :D

Post autor: Rikku »

Tournament się pojawia z czasem jak przechodzisz te zawody na samej gorze (nie pamiętam nazwy :D )

OK czyli jak chce zdobyć jecht Szota to musze naciskać tylko strzałki a nie X?
Moja własna strona internetowa! Zapraszam:
http://www.miedzygrami.tnb.pl/news.php
Awatar użytkownika
qfas
Cactuar
Cactuar
Posty: 212
Rejestracja: czw 07 maja, 2009 08:15

Post autor: qfas »

Strzałki z razem z iksem, musisz odpowiednio timig wyczuć. Powodzenia.
Teksty w podpisach zazwyczaj trącą sztampą.
Awatar użytkownika
Rikku
Kupo!
Kupo!
Posty: 41
Rejestracja: śr 30 wrz, 2009 16:43
Lokalizacja: Polska :D

Post autor: Rikku »

czyli X tez trzeba od dzisiaj nienawidzę "X" xD
Moja własna strona internetowa! Zapraszam:
http://www.miedzygrami.tnb.pl/news.php
samson19
Kupo!
Kupo!
Posty: 2
Rejestracja: śr 21 paź, 2009 22:10

Post autor: samson19 »

Witam.
Mam problemy z nauczeniem sie technik z numerkiem 2 np. Wither Tackle 2 itp.
Jak sie ich nauczyc? Czy konkretne postacie maja ograniczenia jakies na te techniki?
I jak nauczyc sie Jecht Shota 2?
orinoco
Kupo!
Kupo!
Posty: 20
Rejestracja: ndz 09 lis, 2008 14:15
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: orinoco »

samson19 pisze:Witam.
Mam problemy z nauczeniem sie technik z numerkiem 2 np. Wither Tackle 2 itp.
Jak sie ich nauczyc? Czy konkretne postacie maja ograniczenia jakies na te techniki?
I jak nauczyc sie Jecht Shota 2?
1.To zalezy od postaci-niektóre maja dostep do wszystkich technik, niektóre nie. W skrócie-musisz miec zdobyte wszystkie Key Techniques dla danej postaci-to odblokowuje nastepne sloty na techniki. Jezeli dana postac nadal nie moze nauczyc sie danej techniki to mozna samemu ja odblokowac. W tym celu trzeba zdobyc Tech Find- wystepuje jako nagroda w pucharach. Jezeli nie odpowiadaja nam nagrody robimy restart (wciskamy jednoczesnie start+select+r1+r2+l1+l2) i wchodzimy ponownie. Ponawiamy do skutku. Ten sam trik stosujemy w lidze-ja nabijam w ten sposób Megalixir'y. Wracajac do Tech Find: Jezeli np. Letty nie ma dostepu do Tackle Slip 2 to po wygraniu TF wybieramy slot odpowiadajacy tej technice i ...gotowe! Pozostaje nauczyc sie/wygrac dana technike.
2. Jecht Shot 2 pojawia sie jako nagroda w pucharach pod warunkiem, ze Tidus ma wszystkie Key Techniques plus nauczony Jecht Shot. Nie jestem tez pewien do konca, ale musi byc na dosc wysokim levelu.


____________________________

BRING OUT YOUR DEADS!
Awatar użytkownika
Rikku
Kupo!
Kupo!
Posty: 41
Rejestracja: śr 30 wrz, 2009 16:43
Lokalizacja: Polska :D

Post autor: Rikku »

level tutaj nie ma nic do odegrania :D a tak na marginesie samson19 udało Ci się zdobyć Jecht Szota?
Moja własna strona internetowa! Zapraszam:
http://www.miedzygrami.tnb.pl/news.php
orinoco
Kupo!
Kupo!
Posty: 20
Rejestracja: ndz 09 lis, 2008 14:15
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: orinoco »

Rikku pisze:level tutaj nie ma nic do odegrania :D a tak na marginesie samson19 udało Ci się zdobyć Jecht Szota?
Ano ma, bo majac Jecht Shot i wszystkie Key Techniques oraz majac Tidusa na 80-ym któryms tam level'u mimo wygrania Jecht Shot 2 w pucharze nie dostalem go... Dopiero po przekroczeniu 90 lvl. dostalem go po ponownej wygranie w pucharze. Dlatego napisalem, ze nie jestem do konca pewien-mógl byc blad w grze.


________________________

BRING OUT YOUR DEADS!
Ostatnio zmieniony pt 30 paź, 2009 01:53 przez orinoco, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Rikku
Kupo!
Kupo!
Posty: 41
Rejestracja: śr 30 wrz, 2009 16:43
Lokalizacja: Polska :D

Post autor: Rikku »

:) to może ja nie wiem bo nawet normalnego J. Szota nie miałam xD

a jak chcesz to mogłbyś pomóc? kliknij tu:
http://s28.bitefight.onet.pl/c.php?uid=26072 xD
Moja własna strona internetowa! Zapraszam:
http://www.miedzygrami.tnb.pl/news.php
Awatar użytkownika
Caladbolg
Kupo!
Kupo!
Posty: 32
Rejestracja: pt 19 lut, 2010 16:58
Lokalizacja: Calm Lands

Post autor: Caladbolg »

Hah, Blitzball jest świetny!;)
Składu prawie, że nie zmieniałem, tylko później dodałem Wakke do zespołu (masz chyba tylko 1 okazję w grze) Tak więc w ataku mam Tidusa i Wakke, a reszta tak jak było ;pp
W FFX-2 w blitzballu świetnie wymyślili, że po przejściu gry i zobaczeniu Good Ending, można mieć w zespole Tidusa (Star Player) Extra i polecam!;p
Celestial Weapon, to JA !
Wyvern
Kupo!
Kupo!
Posty: 17
Rejestracja: ndz 21 mar, 2010 15:51

Post autor: Wyvern »

Blitzball jest ciekawy, gdy się nie do końca zna zasady, następnie ciągle się wygrywa i taka w tym zabawa. Mój osobisty rekord to 13-0 z Ronso.

A o to mój skład:


LF/RF - Tidus, a RF'a to głównie nie używam, ale wstawiam jakiegoś pomocnika przeważnie.

MF - Brother (airship, siedzi za sterami)

LD/RD - Naida (Nie daleko miejsca z zapisem gry w Calm Lands) i Jassu (Mamy Go od początku)

GL - Keepa (Mamy go od początku)


O i coś jeszcze dodam. Pamiętajcie jeśli Graav, albo Nimrook nie będą mieli przedłużonego kontraktu, nie wahajcie się tylko od razu łapcie ich, u mnie niestety przedłużyli.
orinoco
Kupo!
Kupo!
Posty: 20
Rejestracja: ndz 09 lis, 2008 14:15
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: orinoco »

O i coś jeszcze dodam. Pamiętajcie jeśli Graav, albo Nimrook nie będą mieli przedłużonego kontraktu, nie wahajcie się tylko od razu łapcie ich, u mnie niestety przedłużyli.[/quote]

Graav jest tak slaby ze pozal sie boze, na lvl.99 ma gorsze statystyki niz Jassu na tym samym level-u. W ogóle cala druzyna Luca Goers to najwieksze cieniaki w grze-jakim cudem w scenariuszu gry sa to mistrzowie pozostaje to dla mnie zagadka.
Co do przedluzenia... Graj dalej az skonczy im sie kontrakt, wczesniej czy pózniej kazdy zawodnik jest dostepny do kupienia (z wyjatkiem Tidusa).

Acha, Wakke mozna zatrudnic w kazdym momencie po uzyskaniu Airshipa-stoi na mostku. Procedura pozyskania znana.


________________________

BRING OUT YOUR DEADS!
Geralt z Rivii

Post autor: Geralt z Rivii »

Tu się z Tobą nie zgodzę, bo najsłabsza drużyna według mnie to Ronso. Mój ranking od najlepszej do najsłabszej (nie liczę tu oczywiście naszych Besaid Aurochs):
Al Bhed Psyches
Luca Goers
Guado Glories
Kilika Beasts
Ronso Fangs

Zespół, którym gram:
Lewy atak - Tidus
Prawy atak - Brother
Rozgrywający - Wakka
Lewa obrona - Rin
Prawa obrona - Jassu
Bramka - Nimrook

Wakkę można nająć za 1 gil na mecz, więc opłaca się wziąć.
orinoco
Kupo!
Kupo!
Posty: 20
Rejestracja: ndz 09 lis, 2008 14:15
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: orinoco »

Dociagnij blitz'a do poziomu kiedy WSZYSCY zawodnicy sa na lvl.99 to sie zdziwisz :) Ronso maja dwóch dobrych bramkarzy (jeden w zespole, drugi free agent) i bardzo dobrych zawodników "z pola" -choc nie najlepszych. Jedyny mankament to predkosc, sa baaardzo wolni, aczkolwiek przy odpowiednich technikach sieja spustoszenie-stad Irga Ronso u mnie na rozegraniu. Natomiast Luca Goers na lvl.99 to porazka, statystyki bardzo slabe, wlasciwie nie ma nawet jednego dobrego zawodnika w druzynie.
Rin nadaje sie bardziej na rozegranie niz obronne a Wakka z Auroch's Spirit to kiler na ataku-niezla alternatywa dla Tidusa. Brother jest niezly (predkosc) aczkolwiek troche brakuje mu na innych statystykach. Osobiscie wole Datto-niewiele wolniejszy a ma wyzszy SHT. Do obrony wzialbym Ropp'a albo dwóch panów z Guado-bardzo szybcy (SPD. powyzej 70), wysoki atak(powyzej 80), i dobry blok( 60-70 ), jezeli mialbym juz zmieniac zespól. Od poczatku gram podstawowym skladem plus Wakka plus rózne testy (Brother, Berrick, Nimrook, Vuroja...). W tej chwili jest Irga Ronso, ale po efekcie "16-96" byloby grzechem jej nie wziac-bardzo dobre statystyki. Jezeli ja wymienie to jest tylko jedna alternatywa-Vuroja z "16-96" , jak tylko to uzyska to jest mój :D Aczkolwiek Letty jest bardzo dobrym rozgrywajacym-dajesz mu Tackle Slip 2, Wither Pass 3, Wither Tackle 3, Anti-Nap 3, Invisible Shot i wygra cala lige-wiem co mówie bo juz tak robilem. Generalnie dobór zawodników to kwestia gustu, ja trzymam sklad podstawowy i nawet taki Keepa nie wyleci-sa slabsi bramkarze od niego a poza tym grubasek ma SHT 99... Warto spróbowac w ataku.


________________________

BRING OUT YOUR DEADS!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Final Fantasy X i X-2”