Blitzball

Pierwsza część na nową (w ówczesnych czasach) konsolę Sony - PS2, która doczekała się bezpośredniej kontynuacji przygód bohaterów.

Moderator: Moderatorzy

orinoco
Kupo!
Kupo!
Posty: 20
Rejestracja: ndz 09 lis, 2008 14:15
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: orinoco »

Moze jest sie czym chwalic moze nie: wlasnie wygralem mecz numer 1000 w blitzball. Wygrana 9:2(4:2) z Al Bhed Psyches w skladzie: Larbeight, Shaami, Brother,, Kulukan, Deim, Nimrook. Mój sklad: Wakka, Datto, Irga Ronso, Jassu, Botta, Keepa.

__________________________________

BRING OUT YOUR DEADS!
Lord Sadler
Kupo!
Kupo!
Posty: 21
Rejestracja: ndz 14 cze, 2009 10:07

Post autor: Lord Sadler »

Blitzball jest mini grą, z która spędziłem najwięcej czasu. Nie pamiętam już nawet za bardzo zawodników ale wiem, że bez Brother'a (uniwersalny zawodnik) czy bez Berrik'a to nie zaczynałem grać.
Zrobiłem sobie nawet listę wszystkich chyba graczy wraz z krótką ich charakterystyką w świecie FFX żeby w przyszłości nie namęczyć się z ich odnajdywaniem.
wlochatyjoe
Kupo!
Kupo!
Posty: 4
Rejestracja: czw 02 lip, 2009 16:46

Post autor: wlochatyjoe »

Błagam ludzie POMÓŻCIE! Co robię nie tak? Nie cierpię Blitzballa, ale muszę zdobyć celestiala Wakki. Wiec tak w pierwszym sezonie jaki grałem w turnieju jako nagrodę miałem attack reels ale przegrałem, wiec dokończyłem ligę i jak zacząłem nowa to nagroda w turnieju nie jest już attack reels tylko coś. Wiec znów skończyłem ligę. i znów w turnieju nowym nie było attack reels. Razem już 4 razy przeszedłem ligę żeby nowe turnieje się generowały. Co robię nie tak? Moje gg to 1951123 Bardzo proszę o pomoc!

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
mati90
Cactuar
Cactuar
Posty: 305
Rejestracja: śr 03 sty, 2007 16:03
Lokalizacja: Malbork

Post autor: mati90 »

Nie wystarczy przejść ligi, żeby wygenerować nowy turniej. Musisz ukończyć turniej i dopiero wtedy zagrać kilka meczy (nie muszą być ligowe). To czy Attack Reels się pojawi jest losowe i zależy od szczęścia.
wlochatyjoe
Kupo!
Kupo!
Posty: 4
Rejestracja: czw 02 lip, 2009 16:46

Post autor: wlochatyjoe »

Będę coś kombinował. Ale Blitzball to najgłupsza gra jaka była dotychczas w serii FF (no i może jeszcze 2 minigierki z Gold Saucer).
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

To chyba nie grałeś w Blitza w FFX-2....

Poradnik jest na stronie głównej -> http://www.k-ff.com/Finalf10/index.php?n=18 <-

Wykupić dobrych zawodników i grać.
wlochatyjoe
Kupo!
Kupo!
Posty: 4
Rejestracja: czw 02 lip, 2009 16:46

Post autor: wlochatyjoe »

W Blitza w FF X2 zagrałem tylko raz jak musiałem :) A co do FF X to drużynę mam mocną i wygrywam mecze dość łatwo, czasem tylko z Al Bhed mam problemy. Ale chodzi o to, że już mam fajną drużynę i nie chcę jej kasować żeby mi się od razu pojawił attack reels do wygrania, a jak teraz gram w turniejach to losują się wszystkie nagrody oprócz tego attack reelsa i nie wiem czy muszę zresetować drużynę.

Czytając ten wątek widzę jak ludzie mają wielkie problemy z pierwszym meczem w turnieju w Luca. Ja grając pierwszy raz w życiu w FFX za pierwszym razem wygrałem ten mecz 2:1 (raz Tidus, raz Wakka) i nie używałem JS, bo nie udało mi się go dostać na statku. Pewnie miałem dużo szczęścia w tym, ale przeczytałem wcześniej instrukcje o BB. Jestem z tego dumny :D
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

wlochatyjoe pisze:Ale chodzi o to, że już mam fajną drużynę i nie chcę jej kasować żeby mi się od razu pojawił attack reels do wygrania
Nie można mieć wszystkiego -_- Trzeba popracować i tyle.

Blitzball to gra dość banalna, jak się poćwiczy. Odpowiednia drużyna, odpowiednio rozstawieni zawodnicy i do dzieła. Nie ma w tym niczego skomplikowanego. No jasne, że nie chce się czekać, aż się atak pojawi, ale nie ma innej strategii przyspieszenia tego, aniżeli ta, podana na Krypcie.
orinoco
Kupo!
Kupo!
Posty: 20
Rejestracja: ndz 09 lis, 2008 14:15
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: orinoco »

Mozna zmieniac sklad i, jak widzialem na forum, wiele osób tak robilo, sam przetestowalem paru kozaków (Brother, Berrick, Nimrook, Vuroja)... ale po co? Majac oryginalny sklad plus Wakka i Irga Ronso wygrywam niemal kazdy mecz, z reguly róznica 4-5 goli, a w pelnym sezonie mam przynajmniej jeden mecz z wynikiem dwucyfrowym. Na koniec sezonu Wakka+Datto (standardowy atak) i tak maja razem srednio 50-70 zdobytych bramek (Datto najczesciej ma wiekszosc), i starczy-straconych goli mam 5-15. Do tej pory jeszcze nigdy nie przegralem... i nie przegram. Juz sie nie da :razz: Nawet ci pozornie slabi ( ale nie najslabsi w grze zawodnicy) Besaid Aurochs przy odpowiednich technikach sa nie do przejscia.

__________________________________

BRING OUT YOUR DEADS!
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

orinoco pisze:ale po co?
Dla funu. Ja jakiś czas temu zauważyłam, ze mam same "blondynki" w składzie XD Jak się jest perwersyjnym, to można mieć fun ;)
orinoco pisze:Nawet ci pozornie slabi ( ale nie najslabsi w grze zawodnicy) Besaid Aurochs przy odpowiednich technikach sa nie do przejscia.


Jak każdy w pewnym momencie, ale po co się męczyć? Ja dostałam możliwość wygrania Attack R. Wakki za pierwszym razem i jakbym miała Aurochsów, to bym g. wygrała, a tak bez większych problemów.
Nimrooka nigdy nie miałam, Al'Bhedzi nie chcą się go pozbywać, a potem moja Miyu jest nie do zdarcia, więc nie jest mi on potrzebny.
orinoco
Kupo!
Kupo!
Posty: 20
Rejestracja: ndz 09 lis, 2008 14:15
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: orinoco »

No tyle tylko, ze wszystkie reels'y i sigil'a wygralem podstawowym skladem, choc nie bylo to latwe (finaly wygrane najczesciej po dogrywkach :-) )
Miyu na lvl.99 ma CA:37, Keepa na lvl.99 ma CA:39... Gorszy od Miyu? Klócilbym sie ;-p
Nimrook'a sprzedadza, zawsze sprzedaja :-) Kazdy zawodnik wczesniej czy pózniej "laduje na bruku" nie ma zmiluj...
Acha, jak chodzi o bramkarzy, to najgorszy jest Durren-na lvl.99 ma CA:24... zenada...
pozdrowionka

[ Dodano: Sro 19 Sie, 2009 14:12 ]
P. S. He he he z tymi blondynkami to dobre usmialem sie :D
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

orinoco pisze:Gorszy od Miyu? Klócilbym sie ;-p
Ale na pewno brzydszy <kocha jej design>.

W sumie ja się nie bawię w dobijanie do 99, bo i po co. Zdobywam co potrzebuje i wsio. Wole się bawić na MA.
orinoco
Kupo!
Kupo!
Posty: 20
Rejestracja: ndz 09 lis, 2008 14:15
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: orinoco »

MA tez mecze-nabijam item'y plus "dopieszczanie" aeonów (ekipa jest juz dawno wymaksowana)-ale jakos mnie blitz wciagnal. No a teraz wszyscy zawodnicy w grze sa na lvl.99... lub wyzej. No i sklady sa masakrycznie poprzestawiane-w tej chwili np. Nizarut i Nimrook na "zielonej trawce" :D
No i chce dociagnac do team level 255. Mam nadzieje, ze to maks... dalej juz mi sie nie chce :-)
viergiel23
Kupo!
Kupo!
Posty: 4
Rejestracja: ndz 27 wrz, 2009 13:01

Post autor: viergiel23 »

Mam pytanie

kim zastapic Botte,Letty i Keepe(czy jakos tak) ?? bo reszta chyba dobra
Awatar użytkownika
Raven
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 1411
Rejestracja: czw 20 lip, 2006 11:24
Lokalizacja: W.M. Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Raven »

Na bramkę Jumal z Luca, do środka Brother i po meczu.
Słuchaj więc nas chociażby szła cenzorów horda
Razem zbudujemy punkowego megazorda
Rebel forevor, transformatą napieprzamy
Niech soczyste ŁO K***A obija się o ściany
ODPOWIEDZ

Wróć do „Final Fantasy X i X-2”