Ulubiony GF

Następczyni słynnej FF 7 i niezaprzeczalnie kontrowersyjna część cyklu sagi.

Moderator: Moderatorzy

Ulubiony GF?

Siren
2
2%
Brothers
4
3%
Diablos
33
27%
Alexander
6
5%
Doomtrain
22
18%
Odin
19
15%
Gilgamesh
14
11%
Eden
10
8%
Leviathan
9
7%
Cerberus
4
3%
 
Liczba głosów: 123

Awatar użytkownika
verde94
Kupo!
Kupo!
Posty: 32
Rejestracja: śr 23 maja, 2007 20:30

Post autor: verde94 »

a co do tematu.
znowu nie ma w ankiecie. Mój ulubiony GF to Shiva
Mroźna, Majestatyczna, Silna i Piękna- no wypisz, wymaluj kobietę xD
Awatar użytkownika
Gagarin
Malboro
Malboro
Posty: 631
Rejestracja: śr 28 gru, 2005 18:44
Lokalizacja: się znamy?

Post autor: Gagarin »

verde94 pisze:Mroźna,
jak będziesz starszy, to zrozumiesz że to złe określenie i przestaniesz lubić shivę :>
verde94 pisze:Silna
co do tej cechy, to też uwaga... czasami baba potrafi nieźle przypier... :] w takim razie, skoro lubisz ten typ i chcesz na żywo, polecam: Margaret Thatcher... wystarczy nałożyć torebkę na głowę i ideał staje się rzeczywistością
;)
Umierając zawsze miej przy sobie prezerwatywę... nawet po śmierci możesz zarazić się HIV albo jakimiś innymi fajnymi wenerami.
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Tatcher cierpi na Alzheimera i nikomu już nie dowali, ale może spróbować ze Szczuką i Środą : P

Nie jest zaskoczeniem, że Diablos prowadzi - demoniczny uśmieszek, demoniczny wygląd czerwień z czernią i zarąbisty atak. To przemawia do większości :>
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Edea_17
Kupo!
Kupo!
Posty: 15
Rejestracja: pt 24 lip, 2009 21:43

Post autor: Edea_17 »

Nie jest zaskoczeniem, że Diablos prowadzi - demoniczny uśmieszek, demoniczny wygląd czerwień z czernią i zarąbisty atak. To przemawia do większości :>
Oooo taak...:D I ta muskulatura *.* Imponująca, ale smukła, a nie buldożerowata jak u Ifrita... Którego i tak lubię ;P Ah, Diablos... Normalnie prawdziwy Ksiażę Ciemności :grin:

Odin tez mi się bardzo podoba - zawsze czekałam na jego pojawienie się z niecierpliwością.
Właściwie to lubię wszystkie GF'y, ale Tonberry mnie rozbrajał zawsze najbardziej ("Doink") :D
Awatar użytkownika
mroczna sarna
Cactuar
Cactuar
Posty: 212
Rejestracja: ndz 31 maja, 2009 23:50

Post autor: mroczna sarna »

Dla mnie i tak liczy się tylko Doomtrain. Bo lubię pociągi ;P

Yakuza 0 (PS4)
, World of Final Fantasy (PS4), Tales of Berseria (PC)&(PS4)
Awatar użytkownika
Pleiades
Kupo!
Kupo!
Posty: 59
Rejestracja: sob 22 sie, 2009 22:58
Lokalizacja: Kórnik/Posen
Kontakt:

Post autor: Pleiades »

Uwielbiam Doomtraina :)
Beware of the train, hehe :)

A co do Odina i akcji Zantetsuken z "miss", to słyszałam (ale nie sprawdzałam, bo nie mam za bardzo jak...), że jeśli zdobędziemy go dopiero na 4 CD, to podobnie jak Gilgamesh, może się również pojawić podczas walki z Ulką i wtedy oczywiście chybia :)
Sorceress Pleiades, koty, Sorceress' Knight i Half-Blood Prince.
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Będzie okazja sprawdzić - tym razem żal mi było Odina i zostawiłam go sobie na CD 4.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
Pleiades
Kupo!
Kupo!
Posty: 59
Rejestracja: sob 22 sie, 2009 22:58
Lokalizacja: Kórnik/Posen
Kontakt:

Post autor: Pleiades »

O, super by było ! Tylko pamiętaj, że z Ulką trzeba walczyć wystarczająco długo, aby się Odin pokazał (tak zakładam, bo z Gilgameshem jest podobnie - czasami trwa to 15 minut, czasem pół godziny, no i może się też w ogóle nie pojawić. Tak czy owak Gilgamesh zawsze chybia :) Myslę, że Odin też tak zrobi. )
Sorceress Pleiades, koty, Sorceress' Knight i Half-Blood Prince.
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Jest zasadnicza różnica między Odinem a Gilgameshem - Odin pojawia się TYLKO na początku walki, a Gilgamesh w dowolnej chwili. Dużo mówią o tym spece od zdobywania przedmiotów metodą "Angelo Search", którzy wręcz zalecają by mieć Odina a nie Gilgamesha, z racji tego że drugi przeszkadza w używaniu tej metody. Z tego co pamiętam, to pasywne zdolności Angelo są uwarunkowane losowaniem co pewien okres czasu - gra wykonuje "rzut" co jakiś czas i sprawdza co się stanie. W stawce znajdują się Angelo Search, właśnie Gilgamesh i (choć nie mam pewności) chyba również Angelo reverse i Angelo Recover. Z drugiej strony, z moich obserwacji wynika, że do ARev i Arec oprócz szczęśliwego rzutu potrzebne jest jeszcze zaspokojenie odpowiedniego podstawowego warunku: odpowiednio Critical o K.O. Z Odinem sprawa jest jasna - przychodzi na początku i załatwia sprawę (lub pudłuje w przypadku bossa - jedyny znany mi wyjątek to Propagators) lub nie zjawia się wcale i wtedy farma itemów imienia Angelo może działać. Gilgamesh z kolei wcina się w ten mechanizm i faktycznie uniemożliwia jego działanie.

Swoją drogą Gilgameshowi mogli zrobić właściwe 8 ramion zamiast pięciu i trzech "papierowych" - trzy dodatkowe ramiona spokojnie schowałyby się pod płaszczem, który GF trzyma swoją jedyną prawą ręką.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
Pleiades
Kupo!
Kupo!
Posty: 59
Rejestracja: sob 22 sie, 2009 22:58
Lokalizacja: Kórnik/Posen
Kontakt:

Post autor: Pleiades »

Gilgamesh to bardzo lewicowo nastawiony GF ;)

Co do Odina to racja, ciekawa więc jestem, czy aby w walce z Ulką ta reguła będzie zachowana (poczatek walki - Zantetsuken lub w ogóle się nie pojawia). Z Gilgameshem faktycznie trzeba było poczekać trochę.
Ryję właśnie po YT, może coś znajdę na ten temat. Na razie znalazłam Gilgamesha vs. ostateczna forma Ultimecji O.o :shock: O, wow, nie wiedziałam, że to możliwe ;)
Sorceress Pleiades, koty, Sorceress' Knight i Half-Blood Prince.
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Z Omega Weapon to samo - gwarantowany miss.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
Pleiades
Kupo!
Kupo!
Posty: 59
Rejestracja: sob 22 sie, 2009 22:58
Lokalizacja: Kórnik/Posen
Kontakt:

Post autor: Pleiades »

Jednak z pierwszą Ulką mi się najbardziej podoba, bo ścina tę kolumnę za nią :) he he :D
Sorceress Pleiades, koty, Sorceress' Knight i Half-Blood Prince.
Awatar użytkownika
niebianski
Kupo!
Kupo!
Posty: 3
Rejestracja: wt 10 lis, 2009 15:29
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: niebianski »

Zagłosowałem na Diablosa, ale ulubionym jest Ifrit. Uwielbiam jego wejścia, mają moc.
AuronOne

Post autor: AuronOne »

Witam all, nowym tu :) ale mysle, że właśnie znalazłem sobie nowe ulubione forum :D
W każdym razie back to the topic
Zagłosowałem na alexandra, bo reszty moich ulubionych nawet tu nie ma...
W każdym razie alex ma cos tajemniczego w sobie, wielki, dostojny i sądzi wrogów....bardzo podoba mi się jego atak, jest dość wyjatkowy, a w dziewiatce doczekał się nawet roli głównej w przerywniku :)
Moim największym ulubieńcem jest jednak bahamut, owy król smoków i jego piekne ataki, nie tylko w 8 części sagi, ale w każdej. Jest dostojny, mądry i silny, szkoda jedynie że ma limit 9999, nie powinien go mieć.

Ok a teraz pytanie do ulubieńców diabolosa i jego % ataku.
Boost - klikamy klawisz jeden przytrzymując drugi by zwiekszyc siłe ataku GFa, diabolos ma to samo, a skoro mówicie, że zabiera konkretny % hp wroga, to czy to nie jest marnowanie miejsca na inne ability? Coś tu nie tak z wasza teorią. W sumie to ja usłyszałem inna teorię, ale sądzę, że to też jest bujda. Że niby zabiera do max 1/4 hp o ile nie przekracza to 9999, przy czym tu owe opisane wyżej instant kille były by nie możliwe, więc teoria kompletnie felerna....chyba, że lvl wroga tez ma znaczenie...zostawiam wam myślenie, a ja sobie pogram dzis po pracy :)
Awatar użytkownika
Ababeb
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1244
Rejestracja: pn 25 kwie, 2005 15:12
Lokalizacja: Czwórmiasto

Post autor: Ababeb »

AuronOne pisze:Boost - klikamy klawisz jeden przytrzymując drugi by zwiekszyc siłe ataku GFa, diabolos ma to samo, a skoro mówicie, że zabiera konkretny % hp wroga, to czy to nie jest marnowanie miejsca na inne ability?
Od kiedy Diablos ma Boost? W spisie GFów na Krypcie nie znalazłem Boost w domyślnych umiejętnościach Diablosa, a o ile wiem, nie da się GFa nauczyć tej umiejętności po wymazaniu jej.
AuronOne pisze:Że niby zabiera do max 1/4 hp o ile nie przekracza to 9999, przy czym tu owe opisane wyżej instant kille były by nie możliwe, więc teoria kompletnie felerna....chyba, że lvl wroga tez ma znaczenie...
Nope, sam używałem go do zabijania pomniejszych przeciwników na 100 poziomie (wiem, można było szybszym sposobem :roll: ). Level wroga nic nie zmienia.

Poza tym witamy na forum, niechaj deviacje cię mają w swojej opiece. :razz:
The Schrödinger's cat paradox outlines a situation in which a cat in a box must be considered, for all intents and purposes, simultaneously alive and dead. Schrödinger created this paradox as a justification for killing cats
ODPOWIEDZ

Wróć do „Final Fantasy VIII”