FFX POMOC, część 3

Szukasz pomocy przy FF X - X-2? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Raven
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 1411
Rejestracja: czw 20 lip, 2006 11:24
Lokalizacja: W.M. Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Raven »

To w FFX-2 jest kilka endingów (w tym ten za 100%). W X jest tylko scenka po napisach, ale dostaje się ją niezależnie od osiągnięć.
Słuchaj więc nas chociażby szła cenzorów horda
Razem zbudujemy punkowego megazorda
Rebel forevor, transformatą napieprzamy
Niech soczyste ŁO K***A obija się o ściany
zupa
Kupo!
Kupo!
Posty: 3
Rejestracja: pn 17 sie, 2009 15:26

Post autor: zupa »

Witam!
Ja mam pytanie natury raczej ciekawości: otóż, w besaid przy pierwszej save spherze od miasteczka jest rozdroże z którego można iśc na wodospady, do miasteczka i jedno przejście przez które nie można przejść. Czy jest jakaś opcja tudzież możliwość dostania się tam?

z góry dziękuje za odpowiedz itd itp. :)

Po za tym mam jeszcze jedną rzecz z natury ciekawostki. Zaintrygowałą mnie lokacja na mapie świata umieszczonej tutaj, na krypcie o nazwie Submerge Ruins na zachód od Mi'ihen Highroad i zaraz obok niej Salvage Ship. Tak się zastanawiam Czy można się dostac do tych ruin i czy to są ruiny w których się walczy z TROS? Już się dowiedziałem, że na Salvage Ship się już nie dostane, ale zanim się tego dowiedziałem oczywiście nie byłbym sobą gdybym nie próbował tych lokacji znaleźć na mapie świata w arishipie :) Nie znalazłem ale z frustracji, która u mnie z tej przyczyny zagościła przeszukałem sobie mniej więcej całą mape i odkryłem 4 lokacje o których nigdzie nie znalazłem wzmianki, a którymi chciałbym się z wami podzielić:

Battle Site
X:43,177
Y:60,111

Mi'ihen Ruins
X:33,621
Y:55,862

Besaid Falls
X:30,646
Y:74,986

Sanubia Sands
X:16,100
Y:43,700

Lokacje polecam szczególnie osobom, które niedawno otrzymały airshipa, lub mają w kródce otrzymać, ponieważ lokacje skrywaja bronie i zbroje pasujące idealnie w w tym momencie gry.

P.S. Mam nadzieje, że nie będę linczowany za złe umieszczenie takiej informacji, ale mimo przejżenia większej części całego forum, uznałem, że jak juz o tym napisać to tutaj.

pozdr.
ZUPA
Awatar użytkownika
Raven
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 1411
Rejestracja: czw 20 lip, 2006 11:24
Lokalizacja: W.M. Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Raven »

zupa pisze: Ja mam pytanie natury raczej ciekawości: otóż, w besaid przy pierwszej save spherze od miasteczka jest rozdroże z którego można iśc na wodospady, do miasteczka i jedno przejście przez które nie można przejść. Czy jest jakaś opcja tudzież możliwość dostania się tam?
Nie. To droga, którą wchodzi Tidus po wyjściu z wody. Potem nie można tam wrócić. Tak samo w X-2.

Do podwodnych ruin nie można wrócić, jedynie do Baaj Temple (X-14, Y-57 ) - tam, gdzie jest Geosgaeno.
Słuchaj więc nas chociażby szła cenzorów horda
Razem zbudujemy punkowego megazorda
Rebel forevor, transformatą napieprzamy
Niech soczyste ŁO K***A obija się o ściany
zupa
Kupo!
Kupo!
Posty: 3
Rejestracja: pn 17 sie, 2009 15:26

Post autor: zupa »

Dziękuję dark_raven za odpowiedź, byłem tego ciekaw ze względu na jakieś ciekawe przedmioty ewentualnie tam ukryte, ale cóż :) Co do Baaj Temple to też dziękuję, ale (i tu się pochwale :P) Anime mam :D

Swoją drogą tak wczoraj wyłączając gre pomyślałem sobie, że moglibyście mi pomóc drodzy forumowicze, w jeszcze jednej kwestii. Mam niemal całą Monster Arene, została mi tylko do wyłapania lokacja Omega Ruins. Mam z nią problemy o tyle, o ile ciężko mi się walczy z tamtymi potworkami przez ich statusowe kontrataki. Zbrój jeszcze nie mam mógłbym je oczywiście zrobić ale to później. Zależy mi na tym żeby później zdobyć przedmioty na budowe zbrój, a najpierw wyłapać po 10 sztuk z 10 rodzajów potworków w tej lokacji. Moje prośba polega na tym, czy mógłby ktoś wymienić te potwrki z nazwy, to ułatwił by mi życie :)

Nie będę dziękował z góry licząc się z odmowom udzielenia pomocy :)

pozdr
ZUPA
Awatar użytkownika
Uleq_w_Sztyfcie
Kupo!
Kupo!
Posty: 56
Rejestracja: sob 25 kwie, 2009 11:52

Post autor: Uleq_w_Sztyfcie »

Zaurus - Jaszczur, często spotykany na początku
Floating Death - To takie jednookie coś, zwykle w parze z Zaurusem
Black Element - Elemental, tylko że czarny, czasami w parze ze Spirit
Halma - Mały, opancerzony często w parze ze Spirit
Puroboros - Potężna wersja bomby
Spirit - Potężniejsza wersja Larvy z Thunder Plains
Machea - Podobny do potwora, z którym walczymy po przybyciu do Spiry (ten, w trakcie walki z którym poznajemy Rikku)
Master Coeurl - Tygrys z dużymi wąsami (Uwaga na petryfikację)
Master Tornberry - Częściej spotykany w dalszych zakątkach. Tych, do których dostęp mamy po pokonaniu Ultimy
Varuna - Diabeł

Po Omega Ruins grasuje także Mimic. Jest on w skrzynkach, które występują w parze z Zaurus'em, ale nie można go złapać. Można też spotkać Great Marlboro. Tego z kolei można złapać, ale nie liczy się do Omega Ruins, ale do Inside Sin.

Mam nadzieję, że pomogłem
zupa
Kupo!
Kupo!
Posty: 3
Rejestracja: pn 17 sie, 2009 15:26

Post autor: zupa »

Dzięki Uleq_w_sztyfcie (ciekawy nick :P) teraz zajże sobie do bestiariusza i będzie mi łatwiej (do tej pory jak wchodziłem do Omega Ruins to często popierwszej walce robiłem LOAD przede wszystkim ze względu na Confuse i Berserk od Marlboro lub Demonolitha...). Jeszcze raz wielkie dzięki :)

pozdr.
ZUPA
SephPL
Kupo!
Kupo!
Posty: 6
Rejestracja: wt 13 sty, 2009 20:23

Post autor: SephPL »

Mam pytanie, jeżeli nie mam zamiaru maxować HP to lepiej jest wybrać expert SG ?
Awatar użytkownika
uQuad
Kupo!
Kupo!
Posty: 114
Rejestracja: pt 04 sty, 2008 00:19

Post autor: uQuad »

Expert Sg rozni sie tym ze mozna samemu obrac sciezke dla postaci. Np. lulu moze byc fizycznym a nie od magii.
Z tego co ja gralem to na expercie jest trudniej. Jesli chcesz np. z owej lulu zrobic fizycznego to bedziesz musial ogolnie wiecej powalczyc bo bazowe statsy na strentght ma slabsze niz tidus czy auron. Nie wiem czy dobrze pamietam bo gralem tak raz i dawno temu - ale ogolnie przez ten expert grid wiekszosc gry ciezej mi szlo.
pablo6dr
Kupo!
Kupo!
Posty: 29
Rejestracja: czw 27 sie, 2009 21:37

Post autor: pablo6dr »

zgadzam sie z uQuad
exspert sg jest trudne, jeśli grasz za pierwszym razem to radze nie wybierać tego poziomu bo możesz nie dać sobie rady z dość łatwymi bosami nie mówiąc już o tych trudniejszych
ja przechodzę już ta grę drugi raz tym razem na exspercie i przyznaje ze już wiem jak pokierować rozwój postaci dla każdego bohatera a walki trwają dłużnej nawet te proste no i jest trudniej ale jestem już doświadczonym graczem wiec daje rade jak narazie
ale przełączam się co jakiś czas na ffXII
jeśli nie chcesz maksowac statystyk to możesz spróbować na expercie ale zalecam dużo cierpliwości bo będzie bardzo bardzo ciężko a z niektórymi bosami wiec niemożliwie ciężko
a tak swoja droga jeśli już chcesz grac w ff X to spróbuj pokonać penenca
to dopiero boss a jeśli juz sie zdecydujesz go rozwalić to walcz uczciwie bez stosowania zanmato ja nie wyobrażam sobie ff bez rozwalenia tego gościa a i blitzball jest bardzo wciągający jeśli się załapie
SephPL
Kupo!
Kupo!
Posty: 6
Rejestracja: wt 13 sty, 2009 20:23

Post autor: SephPL »

W FF X gram już 4 raz ^^ także na expercie właśnie lepiej mi się gra moge dowolnie sobie postacie customizować, tylko mi zależało na tym czy dla tych kilkudziesięciu wolnych miejsc więcej opłaca się rezygnować z experta. Teraz juz jest po sprawie experta mam i tylko lucka mi teraz brakuje ^^
Awatar użytkownika
mixer35
Kupo!
Kupo!
Posty: 4
Rejestracja: ndz 27 wrz, 2009 16:40
Kontakt:

Post autor: mixer35 »

Jak brakuje Ci Lucka to pobaw się trochę na monster Arenie. pokonaj parę razy "greater Sphir" (czy jakoś tak) dostaniesz za niego Luck sphir, x2 za overkill'a,

Pokonaj też parę razy "Earth Eatera" za niego dostaniesz Fortune sphir łącznie bedziesz miał obie żeczy żeby sobie podładować lucka. ;)
93% graczy uważa że grach najważniejsza jest grafika.
Jeśli do nich nie należysz wklej ten tekst do swojego profilu.
Awatar użytkownika
Rikku
Kupo!
Kupo!
Posty: 41
Rejestracja: śr 30 wrz, 2009 16:43
Lokalizacja: Polska :D

Post autor: Rikku »

przeszłam dziś grę po raz pierwszy i chce pakować postacie na max. I chcę zdobyć evasion sphir i chcę dlatego odblokować pteryx'a znalazłam na waszym forum że trzeba zdobyć po 4 stwory z rodzaju "bird i mam już wszystkie "bird" oprócz jednego z Djose highboard nazywa się "simurgh" czy jakoś tak i proszę żebyście mi powiedzieli gdzie go mogę znaleźć czy na "Djose road" czy na "moonflow" (czy jakoś tak) powiedzcie na jakiej lokacji i gdzie (mniej więcej w jakim miejscu).

Prosze o szybkom pomoc (na ile to możliwe)

Rikku ;) ;)

[ Dodano: Sro 30 Wrz, 2009 18:47 ]
a i jeszcze jedno przypomniałam sobie że nie złapałam wszystkich potworów z "Inside Sin" więc moglibyście mi napisać spis potworów z tego obszaru :?: plizzzz :oops:
Adrian
Kupo!
Kupo!
Posty: 2
Rejestracja: śr 30 wrz, 2009 17:56

Post autor: Adrian »

Też niedawno łapałem tego Simurgha i najczęściej spotykałem go koło tego rozwidlenia, gdzie do wyboru jest góra (Moonflow)/prawo(Djose Temple) i chodzi Chocobo. Generalnie to tylko w tej lokacjo go widziałem krążyłem chyba z godzinę na linii savepoint - Chocobo i zebrałem wszystkie.
A tutaj lista potworów z wnętrza Sina:
Exoray
Wraith
Gemini
Demonolith
Great Malboro
Barbatos
Adamantoise
Behemoth King
Ahriman - ale on jest też w Zanarkand
Awatar użytkownika
Rikku
Kupo!
Kupo!
Posty: 41
Rejestracja: śr 30 wrz, 2009 16:43
Lokalizacja: Polska :D

Post autor: Rikku »

aha dzięki :wink: teraz już chyba złapie tego ptaszka :grin: :****

Rikku

[ Dodano: Sro 30 Wrz, 2009 20:23 ]
też dziękuję Ci za podanie mi potworków z Inside Sin brakuje mi barbatos'a i ahriman'a :)
Awatar użytkownika
Raven
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 1411
Rejestracja: czw 20 lip, 2006 11:24
Lokalizacja: W.M. Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Raven »

Najczęściej łapałem ptaka kawałek przed tym rozwidleniem (patrząc od strony Mushroom RR), ale trzeba do niego kupy cierpliwości, bo obok Tonberry'ego czy Ogre'a to jeden z najrzadziej wyskakujących losowych potworków w grze.
Słuchaj więc nas chociażby szła cenzorów horda
Razem zbudujemy punkowego megazorda
Rebel forevor, transformatą napieprzamy
Niech soczyste ŁO K***A obija się o ściany
ODPOWIEDZ

Wróć do „Help - fabuła, przejście, techniczne”