FFVIII Pomoc: problemy z przechodzeniem gry

Szukasz pomocy przy FF VIII? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
AUDION
Cactuar
Cactuar
Posty: 324
Rejestracja: czw 20 wrz, 2007 14:14
Lokalizacja: MALBORK

Post autor: AUDION »

Zostają ci jeszcze draw pointy na mapie świata. Szczegółowa mapa tutaj:
http://www.k-ff.com/Final8/Grafika/drawmap.jpg
Ilość czarów z każdego punktu też niewielka, zwykle 1-4 szt., więc nie będzie szybko, ale to jedyny alternatywny i względnie szybki sposób. Niestety straciłeś 100szt przy Ultimie, ale jeśli jesteś odważny, to możesz jeszcze powyciągać od Omegi :) .
Brakujące ogniwo pomiędzy zwierzętami, a ludźmi, to właśnie my.
cast
Kupo!
Kupo!
Posty: 78
Rejestracja: wt 30 cze, 2009 19:56

Post autor: cast »

AUDION pisze:jeśli jesteś odważny, to możesz jeszcze powyciągać od Omegi :) .
Tylko po co. Jedynym sensownym celem zbierania dużej ilości Ultimy jest właśnie przygotowanie postaci do walki z Omegą.

Można jeszcze podebrać trochę sztuk w domku szefa FH o ile jeszcze tego nie zrobiłeś, ot taki jednorazowy boost :) Wbrew pozorom wysysanie Ultimy na mapie świata wcale nie jest aż tak czasochłonne, najczęściej wchodzi więcej niż 1 sztuka a draw pointów jest dosć sporo.
Awatar użytkownika
uQuad
Kupo!
Kupo!
Posty: 114
Rejestracja: pt 04 sty, 2008 00:19

Post autor: uQuad »

Mi gesto wypadalo w wiosce shumi po ponad 10 ultim wiec nie ma tak zle. Ilosc drawu w walce zalezy od poziomu Magic, na mapie swiata chyba tez?
Awatar użytkownika
Vhaeraun
Kupo!
Kupo!
Posty: 15
Rejestracja: wt 28 kwie, 2009 18:52

Post autor: Vhaeraun »

Khe, khe, mapkę z draw pointami znam jak najbardziej. FH też już dawno zaliczone. Raczej chodziło mi o to, czy nie ma jakiegoś szybkiego sposobu na uzyskanie Ultimy przy pomocy Refine. But anyway thx. No cóż... No Encounters i w drogę.
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

cast pisze:Można jeszcze podebrać trochę sztuk w domku szefa FH o ile jeszcze tego nie zrobiłeś, ot taki jednorazowy boost
Jednorazowe DP z Ultimą są również w Lunatic Pandora i Zamku Ultimecji (Armory - leże Gargantui).
uQuad pisze:Mi gesto wypadalo w wiosce shumi po ponad 10 ultim wiec nie ma tak zle. Ilosc drawu w walce zalezy od poziomu Magic, na mapie swiata chyba tez?
Apropos tego będzie w swoim czasie aktualka na stronie. Na podstawie ostatniego przejścia gry mam dość materiału, by postawić tezę, że liczy się nie magia a częstotliwość pobierania zaklęć z Draw Pointu. Zauważcie, Za pierwszym razem z DP u Shumi pobieracie średnio 12 Ultim. 5 minut później wracacie i dostajecie 3 marne Ultimy. Badania pokazały, że gdyby dać takiemu DP 20 minut, to przy kolejnym zasysaniu można ponownie wyciągnąć 12-15 Ultim. Wniosek: liczy się czas jaki się daje Draw Pointom na odnowienie mocy to pełnego poziomu.
Khe, khe, mapkę z draw pointami znam jak najbardziej. FH też już dawno zaliczone. Raczej chodziło mi o to, czy nie ma jakiegoś szybkiego sposobu na uzyskanie Ultimy przy pomocy Refine. But anyway thx. No cóż... No Encounters i w drogę.
Alternatywą są również Refine'y. Energy Crystals i Pulse Ammo można zamieniać na Ultimy [Forbid-Mag RF].

Ponownie zwracam uwagę, ze wszystkie informacje SĄ na odpowiedniej stronie
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
CoD
Kupo!
Kupo!
Posty: 108
Rejestracja: czw 30 cze, 2005 17:45

Post autor: CoD »

Ale w czym tak właściwie leży problem, 300 sztuk ultimy spokojnie można wyssać w czasie walki z Ultimą, jedna setka więcej nas raczej nie zbawi :roll:
Haū! Omochikaerī!

Gumon hyakushutsu...

Yuri est ars boni et aequi
Awatar użytkownika
AUDION
Cactuar
Cactuar
Posty: 324
Rejestracja: czw 20 wrz, 2007 14:14
Lokalizacja: MALBORK

Post autor: AUDION »

CoD pisze:Ale w czym tak właściwie leży problem
Są dwa problemy:
Wczoraj nocą po ciężkich bojach udało mi się w końcu pokonać Ultima Weapon.
Zatem nie ma od kogo wyciągać (przepraszam, zostaje Omega).
Gdy walka zaczynała się przedłużać w wyniku prób kradzieży, stwór okazywał się nie do pokonania.
Jak przypuszczam, przy próbach wyciągania czarów wystąpił by ten sam problem.
Brakujące ogniwo pomiędzy zwierzętami, a ludźmi, to właśnie my.
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Poza tym, nie wszystkim wystarczy mieć tylko 3 postacie wyśrubowane na maksa - niektórzy (myself included) lubią mieć całą szóstkę mega pakerów.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
CoD
Kupo!
Kupo!
Posty: 108
Rejestracja: czw 30 cze, 2005 17:45

Post autor: CoD »

CWorld i karty, 100 us to niewiele :lol:
Haū! Omochikaerī!

Gumon hyakushutsu...

Yuri est ars boni et aequi
Awatar użytkownika
uQuad
Kupo!
Kupo!
Posty: 114
Rejestracja: pt 04 sty, 2008 00:19

Post autor: uQuad »

Sephiria pisze: Apropos tego będzie w swoim czasie aktualka na stronie. Na podstawie ostatniego przejścia gry mam dość materiału, by postawić tezę, że liczy się nie magia a częstotliwość pobierania zaklęć z Draw Pointu. Zauważcie, Za pierwszym razem z DP u Shumi pobieracie średnio 12 Ultim. 5 minut później wracacie i dostajecie 3 marne Ultimy. Badania pokazały, że gdyby dać takiemu DP 20 minut, to przy kolejnym zasysaniu można ponownie wyciągnąć 12-15 Ultim. Wniosek: liczy się czas jaki się daje Draw Pointom na odnowienie mocy to pełnego poziomu.
Teza, raczej fakt. Ale z tym jest jakis wiekszy przekret niz samo poruszanie sie po mapie swiata/czas, bo lata temu jak zbieralem te ultimy to probowalem chyba zostawic gre i sobie pojsc robic cos innego. :P Niewiele to dalo, chyba trza powalczyc. Moge sie mylic, dawno to temu jak mowiem.
CzejS
Kupo!
Kupo!
Posty: 2
Rejestracja: pt 14 sie, 2009 13:09

Post autor: CzejS »

Witam :P
Mam problem. Jestem na drugiej płycie zaraz po FH i chce już teraz dorwac lionhearta. Pulse ammo juz mam, tak samo adamantine...problem tylko z dragon fang :( Mam za wysoki lvl żeby mi T-Rex wyrzucil, Grendel juz też nie. Na ICTHell i ICTHeaven się jeszcze nie dostane. Niby Blue Dragon może mi wyrzucic Dragon Fang bez większego problemu i występuje ponoc na tej lodowej wyspie tam gdzie shumi itd, ale szukałem go tam dłuuuuugo...i nie znalazłem.
Macie jakieś pomysły?
Pomocy :P
Awatar użytkownika
AUDION
Cactuar
Cactuar
Posty: 324
Rejestracja: czw 20 wrz, 2007 14:14
Lokalizacja: MALBORK

Post autor: AUDION »

Ja go spotykałem w lasach bliżej Trabia Garden, chociaż nie pojawiał się zbyt często.

EDIT: Teren nazywa się Bika Snowfields i Trabia Crater, a mapkę znajdziesz w poradniku krypty.
Ostatnio zmieniony pt 14 sie, 2009 14:07 przez AUDION, łącznie zmieniany 1 raz.
Brakujące ogniwo pomiędzy zwierzętami, a ludźmi, to właśnie my.
CzejS
Kupo!
Kupo!
Posty: 2
Rejestracja: pt 14 sie, 2009 13:09

Post autor: CzejS »

Rzeczywiście jest :grin: Wielkie dzięki. Pojawił się już w drugiej walce
Xanas
Kupo!
Kupo!
Posty: 11
Rejestracja: sob 15 sie, 2009 09:03

Post autor: Xanas »

mam problem , jak wejść do bazy z której strzelają tymi rakietami? bo straznicy nie chcą mnie wpuścić
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Musisz wjechać do niej samochodem, którym uciekasz z Desert District Prison.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Help - fabuła przejście, techniczne”