Final Fantasy I

Tu rozmawiamy o dwóch pierwszych generacjach części Final Fantasy: 1-3 wydanych na NES i poczciwego Pegazusa oraz 4-6 na SNESa

Moderator: Moderatorzy

Mati
Kupo!
Kupo!
Posty: 15
Rejestracja: wt 14 lip, 2009 13:20
Lokalizacja: Kraków

Final Fantasy I

Post autor: Mati »

Witam!
Jako, że dział poświęcony wszystkim częściom zakładam temat z pierwszą odsłoną FF!

Grasz? Jeśli tak to gdzie teraz jesteś? Pochwal się!
Chcesz podyskutować na ten temat? Pisz! :)

Pozdrawiam,
Mati

GGY: Sam coś więcej spłódź.


Napisałbym gdyby ktoś napisał pierwszego posta no ale skoro tak...

Osobiście wczoraj przeszedłem grę na 100%, teraz gram drugi raz na drugim poziomie - w moim przypadku Easy by odkryć jakieś bonusy tzn dodatkowe obrazki ;) na szczęście po przejściu gry grając drugi raz nie trzeba się już przejmować szukaniem wszystkich stworów i zbieraniem każdego przedmiotu by dostać te dodatki, tak więc myślę, że w miarę szybko i sprawnie mi to pójdzie.
Aktualnie jestem jeszcze w pierwszym mieście - Cornelia bo dopiero zacząłem grać po raz drugi kilka minut temu.
Czekam na Wasze wypociny.
Ostatnio zmieniony czw 16 lip, 2009 20:52 przez Mati, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mariusz
Kupo!
Kupo!
Posty: 16
Rejestracja: pt 17 lip, 2009 10:50
Lokalizacja: Kamień

Post autor: Mariusz »

Ja grałem kilka razy szczerze mówiąc to jest moja ulubiona część final Fantazy bardzo przyjemna oprawa graficzna i dźwiękowa jedyny minus to finałowa walka bo jak miałem postaci na70 levelu i pościłem kilka razy czar stel na rycerza to atakując rycerzem zabijałem bosa jednym hitem :twisted: [shadow=darkred][/shadow][glow=red][/glow]
Ci którzy tu wchodźcie porzucicie wszelką nadzieje.....Piekło Dantego
U kończyłem FF I FF II FF IV FF V FF VI FF VII FF VIII FF IX FF X FF X2 FF XII (FF T)( FF DOC)
:)
Mati
Kupo!
Kupo!
Posty: 15
Rejestracja: wt 14 lip, 2009 13:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Mati »

Jaki jest maksymalny poziom postaci na easy a jaki na normal?
Awatar użytkownika
Mariusz
Kupo!
Kupo!
Posty: 16
Rejestracja: pt 17 lip, 2009 10:50
Lokalizacja: Kamień

Post autor: Mariusz »

Mati pisze:Jaki jest maksymalny poziom postaci na easy a jaki na normal?
Na easy nie grałem,a na normal miałem 80lv. :573:
Ci którzy tu wchodźcie porzucicie wszelką nadzieje.....Piekło Dantego
U kończyłem FF I FF II FF IV FF V FF VI FF VII FF VIII FF IX FF X FF X2 FF XII (FF T)( FF DOC)
:)
Mati
Kupo!
Kupo!
Posty: 15
Rejestracja: wt 14 lip, 2009 13:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Mati »

Ja na Normal przeszedłem jakoś na 37 czy 43 coś takiego... a teraz na Easy mam 60lvl i jestem już w ostatniej lokacji a i tak ledwo 200exp zdobywam :/ czasami 4000 jak trafie na smoki więc to powolutku idzie. Są lepsze lokacje jakieś gdzie szybciej nabije? - już mam wszystko zebrane itp.
Awatar użytkownika
Mariusz
Kupo!
Kupo!
Posty: 16
Rejestracja: pt 17 lip, 2009 10:50
Lokalizacja: Kamień

Post autor: Mariusz »

Mati pisze: Są lepsze lokacje jakieś gdzie szybciej nabije? - już mam wszystko zebrane itp.
Jeżeli jesteś na ostatniej lokacji ,nie zapomnij że czarny mag może cofnąć cie czarem warp ,a więc im wyższy poziom tym więcej razy możesz go puścić, co za tym idzie dalej pójść w ostatniej lokacji. :572: :572: :572:
Ci którzy tu wchodźcie porzucicie wszelką nadzieje.....Piekło Dantego
U kończyłem FF I FF II FF IV FF V FF VI FF VII FF VIII FF IX FF X FF X2 FF XII (FF T)( FF DOC)
:)
Mati
Kupo!
Kupo!
Posty: 15
Rejestracja: wt 14 lip, 2009 13:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Mati »

Mariusz tak wiem wiem, ale dziękuję mimo wszystko.
Awatar użytkownika
Mariusz
Kupo!
Kupo!
Posty: 16
Rejestracja: pt 17 lip, 2009 10:50
Lokalizacja: Kamień

Post autor: Mariusz »

Mati z tymi poziomami się pomyliłem, jest ich 50 na norma lu,poza tym w ostatniej lokacji tam gdzie jest Tiamat jest miecz masamure :twisted: :572:
Ci którzy tu wchodźcie porzucicie wszelką nadzieje.....Piekło Dantego
U kończyłem FF I FF II FF IV FF V FF VI FF VII FF VIII FF IX FF X FF X2 FF XII (FF T)( FF DOC)
:)
Mati
Kupo!
Kupo!
Posty: 15
Rejestracja: wt 14 lip, 2009 13:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Mati »

Na Easy jest ich chyba faktycznie 99 bo mam już 74lvl :P a na Normalu to nie 50lvl'u - dałem sobie radę dużo wcześniej :P
kamiledi15
Kupo!
Kupo!
Posty: 11
Rejestracja: czw 06 sie, 2009 14:29

Post autor: kamiledi15 »

Witam. Właśnie zacząłem grać w starą, NESową wersję Final Fantasy 1 na emulatorze na komórce 8) Mam parę pytań. W opisie na stronie głównej pominięto kilka czarów. Jak wchodzę do sklepu z białą magią, mam do wyboru Cure, Harm, Fog i Ruse. Co to jest Harm i Ruse? Fog zapewne ma na celu osłabienie ataków wroga? Szkoda mi kasy na zaklęcia, których działania nie znam. Na stronie głównej nie macie opisanych tych czarów. Jeśli chodzi o magię czarną, co to jest Lock i Lit? Jeśli chodzi o klasy postaci, czym się charakteryzuje klasa Bl. Belt? Tego też nie macie na stronie głównej. Czym jest Agl i Int w charakterystykach postaci? Czytałem, że Monk najlepiej sobie radzi gołymi rękami, a jak to jest ze złodziejem? I czy złodziejem jest tylko z nazwy, czy naprawdę może coś kraść? I który powinienem mieć poziom, żeby pokonać Garlanda na samym początku gry? Z góry dzięki za pomoc. Nie znalazłem tego wszystkiego na waszej stronie.
Awatar użytkownika
..::PHOENIX::..
Kupo!
Kupo!
Posty: 171
Rejestracja: sob 14 paź, 2006 15:14
Lokalizacja: TRABIA

Post autor: ..::PHOENIX::.. »

kamiledi15 pisze:Co to jest Harm
Charm to coś jak Confuse (nie panuje się nad sobą)
kamiledi15 pisze:Fog zapewne ma na celu osłabienie ataków wroga?
Coś w tym stylu jest to oślepienie postaci.
kamiledi15 pisze: Lit
Lit to nic innego jak błyskawica ;)
kamiledi15 pisze:czym się charakteryzuje klasa Bl. Belt?
O ile mi wiadomo to w FFI nie ma takiej klasy, przynajmniej ja się z taką nie spotkałem...
kamiledi15 pisze:Czytałem, że Monk najlepiej sobie radzi gołymi rękami, a jak to jest ze złodziejem?
Co do Monka masz rację, ale Złodziej to sztylety
kamiledi15 pisze:I czy złodziejem jest tylko z nazwy, czy naprawdę może coś kraść?
Może... zdolnością Steal
kamiledi15 pisze:I który powinienem mieć poziom, żeby pokonać Garlanda na samym początku gry?
3-4 wystarczy, z resztą na stronie to pisze ;)


Co do Lock i Ruse to nie mam pojęcia co to jest...
"I'll be here...
Why...?
I'll be waiting here...
For what?
I'll be waiting for you...so...
If you come here...you'll find me...
I promise".
Awatar użytkownika
Raven
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 1411
Rejestracja: czw 20 lip, 2006 11:24
Lokalizacja: W.M. Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Raven »

..::PHOENIX::.. pisze: Charm to coś jak Confuse (nie panuje się nad sobą)
Harm nie Charm. I to chyba był czar ofensywny na zombiaków.
Słuchaj więc nas chociażby szła cenzorów horda
Razem zbudujemy punkowego megazorda
Rebel forevor, transformatą napieprzamy
Niech soczyste ŁO K***A obija się o ściany
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

..::PHOENIX::.. pisze:Bl. Belt?
alternatywna wersja Karateka - to powinna być zaawansowana wersja Monka.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
kamiledi15
Kupo!
Kupo!
Posty: 11
Rejestracja: czw 06 sie, 2009 14:29

Post autor: kamiledi15 »

Dzięki za odpowiedzi.
Charm to coś jak Confuse (nie panuje się nad sobą)
Mógłbyś to dokładniej wyjaśnić? Wrogowie zaczynają atakować się nawzajem, czy co?
O ile mi wiadomo to w FFI nie ma takiej klasy, przynajmniej ja się z taką nie spotkałem...
Obejrzyj sobie początek tego filmu: http://www.youtube.com/watch?v=b-IkgCBEous
Trzecia z kolei postać jest opisana jako Bl. Belt.
Może... zdolnością Steal
A jak tego używać? Podczas walki nie ma czegoś takiego, a w czasie rozmów tym bardziej...
alternatywna wersja Karateka - to powinna być zaawansowana wersja Monka.
To trochę dziwne, bo ta klasa jest do wyboru już na samym początku gry. Charakterystyczne jest dla niej wykonywanie dwóch ataków w jednym ruchu, niestety nie zabierają one zbyt dużo. Mam taką drużynę: Warrior, Red Mage, Bl. Belt i Thief. Jak na razie najsłabszy jest złodziej, bo zabiera zwykle jeden punkt życia wrogom. A Garlanda już pokonałem na trzecim poziomie :D
I ponawiam pytanie, co to jest Ruse, Lock, Int i Agl.
Awatar użytkownika
Skowyt
Kupo!
Kupo!
Posty: 23
Rejestracja: pn 31 gru, 2007 20:23

Post autor: Skowyt »

Skopiowane z innej stronki o FF Statystyki :

Intelligence (INT)
W wiekszości tego typu gier, ta cecha zwiększała moc magicznych zaklęć. Tutaj jednak moc zaklęć nie zależy od żadnej cechy, natomiast INT zwiększa nam cechę pochodną HIT%, co z resztą, jest również bardzo przydatne.

Agility (AGL)
Odpowiada za częstotliwość naszych uników. Sprawa jets prosta - im wyższe AGL tym częściej unikniemy ciosu przeciwnika. Niestety, aby nie było za dobrze, to ochronny ekwipunek, dla balansu, potrafi odjąć sporo od naszego Evade%.

Czary:

FOG Zwiększa Absorb celu o 8
HARM Zadaje obrażenia przeciwnikom typu Undead (20-80 dmg)
RUSE Zwiększa Evade% rzucającego o 4
LOCK Zwiększa Hit% całej drużyny w nieznacznym stopniu

Co do >>

Black Belt

Z początku nieprzydatna do niczego postać, z czasem staje się mocarną i niedrogą maszyną do zabijania, którego moc ataków nieraz przekroczy tą Fightera. Jego potencjał zaczyna się ujawniać dopiero na 10 poziomie - wtedy dochodzą mu dodatkowe hity i criticale zaczynają się częściej pojawiać. Jego moc nie leży w posiadanej broni, lecz w ilości ciosów zadanych na rundę gołymi rękami (a na wyższych poziomach jest ich dużo) oraz ciosach krytycznych (dzięki czemu może być bardziej skuteczny od Fightera na przeciwników z dużym współczynnikiem Absorb). Nie warto zakładać mu żadnej broni (chyba, że na samym początku), gdyż niszczy to tylko potencjał jego pięści. Niestety ma on dość znaczące wady w postaci niewielkiej ilości dostępnego ekwipunku, małej obrony przed magią oraz niemożności używania jakichkolwiek czarów. Jednak od początku był on przeznaczony jedynie do ataków fizycznych, więc możemy mu te niedociągnięcia darować.

Co posiadam na starcie:
HP: 33
Str: 5
Agi: 5
Int: 5
Vit: 20
Luk: 5
Hit%: 5 + 3 co level
Magic Defense: 10 + 4 co level

Co potrafię wyczarować:
---

Czym mogę machać:
Wooden Staff
Power Staff
Wooden Nunchuk
Iron Nunchuk
Masmune

Co mogę na siebie włożyć:
-Zbroja:-
Cloth
Copper Bracelet
Wooden Armor
Silver Bracelet
Gold Bracelet
Opal Bracelet
-Tarcza:-
---
-Hełm:-
Cap
Ribbon
-Rękawica:-
Gloves
ProRing

Kim zostanę w przyszłości:
Master

Mój wymarzony ekwipunek:
Broń: ---
Zbroja: Opal Bracelet/Gold Bracelet
Tarcza: ---
Hełm: Ribbon
Rękawica: ProRing
ODPOWIEDZ

Wróć do „Final Fantasy I-VI”