Kingdom Hearts

Mówi Ci coś Chrono Cross, Chrono Trigger? Wszystko o klasyce SE

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
mati90
Cactuar
Cactuar
Posty: 305
Rejestracja: śr 03 sty, 2007 16:03
Lokalizacja: Malbork

Post autor: mati90 »

To jest już 100 procentowa informacja. Nawet ruszyła oficjalna strona :D : http://na.square-enix.com/khrecom/
Awatar użytkownika
Raven
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 1411
Rejestracja: czw 20 lip, 2006 11:24
Lokalizacja: W.M. Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Raven »

No, i bardzo zacnie. Wersję na GBA próbowałem kiedyś na emulatorze, ale nie wciągnęło mnie. A to zapowiada się dużo lepiej. Nowych części też na pewno nie odpuszczę - PSP już mam, a DS się od brata wyciągnie.
Słuchaj więc nas chociażby szła cenzorów horda
Razem zbudujemy punkowego megazorda
Rebel forevor, transformatą napieprzamy
Niech soczyste ŁO K***A obija się o ściany
Vivi714
Kupo!
Kupo!
Posty: 122
Rejestracja: wt 22 kwie, 2008 15:50

Post autor: Vivi714 »

A mnie owszem. KH:CoM przeszedłem raz ( Sorą 2 razy, a Riku 1 raz bo nudno było). Gra Sorą była moim zdaniem genialna, te wszystkie możliwości budowania talii, combosy i w ogóle sekretne karty po przejściu Marluxii i Ansema...Gdy wygrałem walkę z Marluxią (pierwsze spotkanie) jeszcze z godzinę grałem by zbierać dwie nowe karty keyblade'ów!

PS: KH:CoM to jedna z moich ulubionych gier, aż strach pomyśleć co będzie jak Re:CoM wyjdzie w Europie! :)
Ostatnio zmieniony pt 24 kwie, 2009 14:44 przez Vivi714, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Eiko
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1498
Rejestracja: pn 10 sty, 2005 18:12
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Eiko »

dark_raven pisze:Nowych części też na pewno nie odpuszczę - PSP już mam, a DS się od brata wyciągnie.
Nooo ja może jednak tak... Bo jakoś nie zamierzam kupować nowej konsoli lub właściwie konsolki na jedną grę xD Jednak aż taką fanatyczką nie jestem ^^ Ale na Re:CoM czekam z zapartym tchem i pewnie zrobię tak jak z KH2, że całą kasę z urodzin wydam na grę xD Ale co tam raz się żyje, a pewnie nie ożałuję :D
"Na Boga, udawajmy normalnych, skoro nie możemy być normalni, bo inaczej nie wydobędziemy się stąd."
Vivi714
Kupo!
Kupo!
Posty: 122
Rejestracja: wt 22 kwie, 2008 15:50

Post autor: Vivi714 »

Czy mógłby mi ktoś powiedzieć w jakim stopniu wersje Final Mix są po angielsku, a ile w nich jest po japońsku?
Konsola2
Kupo!
Kupo!
Posty: 15
Rejestracja: pt 26 wrz, 2008 18:52

Post autor: Konsola2 »

Witam, otóż mam następne pytanie odnośnie całej serii Kingdom Hearts.

Chodzi mi o chronologiczne napisanie danych części.

Na logikę będzie to KH1, następnie KH2, ale co z Final Mix, Final Mix+ i Chain of Memories? Nie liczę Birth by Sleep, 3 i 358/2 Days, bo chyba na dzień dzisiejszy ich nie ma.

Prosiłbym o napisanie najbardziej poukładanej kolejności pod względem fabuły, z lekkim "opisem" [dosłownie 2 słowa na temat fabuły, bez jakichś spoilerów]

Edit. Tak czytam, czytam i zobaczyłem, że Chain of Memories wyszło na dwie platformy, stąd następne pytanie - czy grał ktoś w obie wersje, jak tak, to czy bardzo się różnią. [oczywiście chodzi mi o fabułę]

Z góry dziękuję.
Awatar użytkownika
mati90
Cactuar
Cactuar
Posty: 305
Rejestracja: śr 03 sty, 2007 16:03
Lokalizacja: Malbork

Post autor: mati90 »

Chronologicznie to jest tak:
Birth By Sleep, KH1, Chain of memories/ 358/2days, KH2

Chain of memories na GBA i PS2 fabularnie niczym się nie różnią.
Konsola2
Kupo!
Kupo!
Posty: 15
Rejestracja: pt 26 wrz, 2008 18:52

Post autor: Konsola2 »

Mhm, dzięki, ale patrząc na to z perspektywy części, które już są wygląda to tak:

KH1, Chain of Memories, KH2?

Pytałem także o czym są te Final Mix i Final Mix+ oraz w.w. Chain of Memories.

PS. Chain of Memories jest na GBA, a na PS2 jest wersja RE: Chain of Memories?
Awatar użytkownika
Raven
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 1411
Rejestracja: czw 20 lip, 2006 11:24
Lokalizacja: W.M. Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Raven »

W Final Mixach masz dodatkowe bajery (nowe scenki, hiperbossy itp.) ale fabularnie chyba nie ma różnicy.
Konsola2 pisze:patrząc na to z perspektywy części, które już są wygląda to tak:

KH1, Chain of Memories, KH2?
Tak.
Konsola2 pisze: PS. Chain of Memories jest na GBA, a na PS2 jest wersja RE: Chain of Memories
"Re", bo jest zupełnie inaczej zrobione (3D, głosy, grafika jak w KH2), ale fabularnie nadal to samo.

EDIT:

A w samym CoM niewiele się dzieje. To taki pomost pomiędzy KH I i II. Pojawia się OrgXIII i kilka postaci spotkanych potem w II, ale można spokojnie zrozumieć całą serię bez grania w to.
Słuchaj więc nas chociażby szła cenzorów horda
Razem zbudujemy punkowego megazorda
Rebel forevor, transformatą napieprzamy
Niech soczyste ŁO K***A obija się o ściany
Konsola2
Kupo!
Kupo!
Posty: 15
Rejestracja: pt 26 wrz, 2008 18:52

Post autor: Konsola2 »

Uff, czyli wszystko ok.

Skończyłem daaaawno temu KH1, następnie KH2 i cierpliwie czekałem [czekam] na KH3, ale coś mnie dzisiaj zajawka wzięła na Kingdom Hearts, a z racji, że 1 i 2 mam wymaxowane nie wiedziałem, czy grając w którąś z "innych" części nie zespoileruje sobie czegoś, czy coś w tym stylu.

Dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
Eiko
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1498
Rejestracja: pn 10 sty, 2005 18:12
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Eiko »

Ktoś wie może co z premierą KH re:com w PL?? Bo nie wiem czy wreszcie jest jakaś konkretna data... =(
"Na Boga, udawajmy normalnych, skoro nie możemy być normalni, bo inaczej nie wydobędziemy się stąd."
Vivi714
Kupo!
Kupo!
Posty: 122
Rejestracja: wt 22 kwie, 2008 15:50

Post autor: Vivi714 »

Eiko pisze:KH re:com w PL
Chodzi Ci o wersję PAL? Ostatnio szukałem coś na ten temat, ale na oficjalnej stronie KH Re: CoM (NTSC) dopiero został dodany trailer, dwa miesiaki po premierze. Jeżeli nawet wyjdzie, to mam nadzieję, że razem z Final Mixami (takie moje skromne marzenie). Ostatnio Mi się zdaje, że SE za bardzo olewa Europę.
Awatar użytkownika
Eiko
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1498
Rejestracja: pn 10 sty, 2005 18:12
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Eiko »

Vivi714 pisze:to mam nadzieję, że razem z Final Mixami (takie moje skromne marzenie)
Na pewno nie :P Taaa chodiz mi o PAL, bo o NTSC wiem, ze wyszedł
"Na Boga, udawajmy normalnych, skoro nie możemy być normalni, bo inaczej nie wydobędziemy się stąd."
Vivi714
Kupo!
Kupo!
Posty: 122
Rejestracja: wt 22 kwie, 2008 15:50

Post autor: Vivi714 »

Dodatkowo jeszcze 3 nowe KH na raz, każdy na inną konsolę (Coded w dodatku na komórki, co za beznadzieja). Myślę, że niestety tylko Birth by Sleep będzie dorównywał dla poprzednich części KH, Days i Coded nie zapowiadają się zbyt interesująco. :sad:
Awatar użytkownika
Haichi
Cactuar
Cactuar
Posty: 324
Rejestracja: pt 26 maja, 2006 15:06
Lokalizacja: Irlandia
Kontakt:

Post autor: Haichi »

Vivi714 pisze:że razem z Final Mixami (takie moje skromne marzenie)
Do tej pory, żadne Final Mixy nie wyszły poza granice Japonii, więc szanse są zerowe.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne tytuły S-E”