Stepmania

Zręcznościówki, strzelanki, RTSy, RGPi ; tzw. blockbustery i te mniej znane dla koneserów.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Markfrompoland
Cactuar
Cactuar
Posty: 350
Rejestracja: śr 10 sie, 2005 17:56
Lokalizacja: Watokice

Stepmania

Post autor: Markfrompoland »

Tytuł może mało mówi, ale zapewne gra - przynajmniej styl tej rozrywki-rozgrywki - wszystkim jest znana, a jeśli nie wszystkim, to części, chociażby z salonów z automatami do gier, lub z takiego jednego filmu o jakiejś japonce i zawodowcu, czy coś takiego, ze znanym francuskim aktorem. (To się nazywa zdanie wielokrotnie złożone! Cyceron odlatuje! :roll: Sry za offtop. ^^) Tak, Stepmania, profesjonalna i darmowa (!) podróba DDR (Dance Dance Revolution), polega, tak samo jak pierwowzór, na wciskaniu jednego z czterech klawiszy w odpowiednim momencie. Stepmanię można ściągnąć z oficjalnej jej strony http://www.stepmania.com/ . Będąc już wyposażonym w samą grę, wpisujemy w http://www.google.com/ frazę "stepmania simfiles", lub "stepmania songs" i ściągamy utwory, które nam się podobają. Następnie pakujemy je do odpowiedniego folderu w lokacji gdzie Stepmanię zainstalowaliśmy, i możemy grać! Frajda jest niezła już na tym etapie, gdy do dyspozycji mamy samą klawiaturę, lecz żeby w pełni wykorzystać możliwości gry, nabywamy taka oto matę, na ten przykład: http://www.allegro.pl/item180641489_pc_ ... ania_.html . Dziś kurier przyniósł zamówioną w poniedziałek (?) matę (tą z hiperłącza). (Do tego zestawu dołączona jest płyta z grą i 170 utworami, można grać z płyty, ja jednak wolałem skopiować po prostu jej zawartość na dysk (Ctrl+C, żadne piractwo :wink: ), bo chciałem dodać kilka ściągniętych z netu songów, a poza tym szybciej chodzi sama gra :P . Wystarczy podłączyć matę za pomocą USB do kompa i... tańczyć! Gorąco polecam, tym, których rodzice maja za złe SIEDZENIE przed komputerem, lub tych chcących trochę schuść :roll: . Właśnie przetańczyłem dwie godziny, mimo naglącego obowiązku nauki do jutrzejszych dwóch sprawdzianów (znowu idę na 49%, co by móc poprawiać =="), leje sie ze mnie (pot), ale radość mam w sercu i... cośtam, cośtam, wateva (zbyt chciałem poetycko ^^), produkt jest cudowny, zabawa przednia i nie trzeba bulić za creditsy :P .

Jakby to ujął allegrowicz: 100% pozytyw!!!!!!!!!!!!!!!11111!11
Ain't no sunshine when I'm gone.
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

czy do tego są jakieś normalne piosenki, czy tylko takie w stylu "super-składanka-za-pięć-zeta-z-koszyka-w-hipermarkecie"?
Awatar użytkownika
Markfrompoland
Cactuar
Cactuar
Posty: 350
Rejestracja: śr 10 sie, 2005 17:56
Lokalizacja: Watokice

Post autor: Markfrompoland »

Zależy co kto rozumie przez "normalne". Rzeczywiście, większość piosenek do Stepmanii to rytmiczne remiksy, żeby sie lepiej skakało. Choć można robić jakie się chce. Pozwolisz, że przybliżę proces tworzenia takich "simfiles'ów". Jest to bardzo proste - wszystko czego potrzebujesz to utwór w .mp3 i dwa obrazki reprezentacyjne (tj. jeden obrazek widoczny w menu wyboru utworu, drugi widoczny podczas gry, w tle, jednak miast tego można też zrobić teledysk, klip, filmik, wateva, w .avi i wtedy on będzie odtwarzany w tle). Umieszczasz to w folderze "Songs". Z głównego menu odpalonej gry wybierasz opcję "Edit/Sync Songs" i robisz do tego utworu sekwencje strzałek, wg twojego upodobania (musisz przy tym znać tempo utworu). Ja na przykład poza utworami z płyty mam przykładowo: "Bohemian Rhapsody", "Jerk it Out", tematy walk z Finali IV do VII, jakieś boss battle też, i ten utwór z flasha z Newgrounds - ten Chocobo Remix "Final Fantasy is an RPG...". I jeszcze inne takie. :roll:
Ain't no sunshine when I'm gone.
Ametyst

Post autor: Ametyst »

Tez gram w stepmanie ;) ale tylko na kompie :P cwicze paluszki ^^ a simy sa rozne - od techniawy bo metal ;) nie mowiac juz o mixach z anime ;)

Pozdrawiam i zycze jak najwiecej triple A ;)
Awatar użytkownika
Coco
Cactuar
Cactuar
Posty: 420
Rejestracja: wt 02 sie, 2005 15:31

Post autor: Coco »

Markfrompoland pisze:Stepmania, profesjonalna i darmowa (!) podróba DDR (Dance Dance Revolution),
tylko ze ta podroba jest lepsza od oryginalu :D przede wszystkim przewyzsza ddr iloscia piosenek....bo niby ja mam ddr extreme 2,czyli niby sporo utworow,ale raczej jakoscia nie powalaja (co sprawia,ze tancze prawie tylko do wonderful night fatboy slima i paranoi 180 XDD) ^^' moja kolezanka z klasy ma stepmanie (zarazam ludzi,jestem z siebie dumna ^^) i zawsze jak do niej ide,to tancze.chociaz mam wlasna mate.tylko bez znanych i lubianych piosenek _^_""
a tak w ogole,to ddr/stepmanie polecam.bardzo (:
Awatar użytkownika
Markfrompoland
Cactuar
Cactuar
Posty: 350
Rejestracja: śr 10 sie, 2005 17:56
Lokalizacja: Watokice

Post autor: Markfrompoland »

Ametyst pisze:triple A
Tylko? :wink: Jest 4A.

Tak, Stepmania jest naprawdę fajna, a o utwory się nie ma co martwić - praktycznie każdy, który sobie wymarzycie znaleźć można w internecie.
Ain't no sunshine when I'm gone.
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Ja poluję na Dance Dance Revolution (?) do PS2.... jakbym chciała grac w to na PC'cie, to bym się zabiła w tym pokoju XD

Poza tym popieram takie zabawy. Ruch i fun w jednym ;)
Awatar użytkownika
Markfrompoland
Cactuar
Cactuar
Posty: 350
Rejestracja: śr 10 sie, 2005 17:56
Lokalizacja: Watokice

Post autor: Markfrompoland »

Szczerze? Bardziej się będzie opłacało wyniesienie kompa na większą przestrzeń. :roll:
Ain't no sunshine when I'm gone.
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

to co robią w Stepmanii z muzyką z Touhou przechodzi ludzkie pojęcie:
http://www.youtube.com/watch?v=2C6KqrIlnWI - coś takiego da się raczej wystukać tylko na klawiaturze. no, chyba, że ktoś jest ośmiornicą.
Awatar użytkownika
Vaan
Cactuar
Cactuar
Posty: 408
Rejestracja: pn 19 lip, 2004 22:38

Post autor: Vaan »

Swoją przygodę z DS(DDR) zacząłem trochę ponad rok temu. Jako że lubię EyeToy, który powoli zaczął mnie nużyć, zakupiłem maty i DS:Supernova. Wystarczyło kilka miesięcy, żeby grać na dość przyzwoitym poziomie. Co prawda przez ostatnie pół roku nie mogłem grać ze względu na problemy z kręgosłupem, to mimo to, gdy poczułem się już lepiej, skusiłem się na kupno DS:Universe na X360. Muszę przyznać że to jak jazda na rowerze, nie da się zapomnieć jak w to grać dobrze. Co do Stepmanii to nie byłem zbytnio przekonany, gdyż nie mam tylu nóg żeby złapać trzy strzałki naraz w niektórych piosenkach. Gra ta bynajmniej jest dla osób lubiących ćwiczyć palce u rąk, poza tym komputer stoi u mnie w takim miejscu, że granie na macie jest może i możliwe, ale dla zdrowia bardzo ryzykowne.
Awatar użytkownika
Markfrompoland
Cactuar
Cactuar
Posty: 350
Rejestracja: śr 10 sie, 2005 17:56
Lokalizacja: Watokice

Post autor: Markfrompoland »

Vaan pisze:nie mam tylu nóg żeby złapać trzy strzałki naraz
Well, a co ma stepmania do łapania strzałek tak właściwie? To wszystko zależy od simfile'a (czyli po prostu od układu tych strzałek w czasie piosenki). Mogę się założyć, że gdzieś już są do zassania utworki z tego Universa o odpalenia w stepmanii.

Więc tu rzeczywiście pozostaje tylko kwestia miejsca.
Vaan pisze:komputer stoi u mnie w takim miejscu
No włacha. =3
Ain't no sunshine when I'm gone.
Awatar użytkownika
Vaan
Cactuar
Cactuar
Posty: 408
Rejestracja: pn 19 lip, 2004 22:38

Post autor: Vaan »

Markfrompoland pisze:Więc tu rzeczywiście pozostaje tylko kwestia miejsca.
Udało mi się rozwiązać ten problem. Kabel S-Video pod telewizor i nieoficjalne sterowniki do maty od Xboxa. Teraz wystarczy chwycić samego blaszaka i znieść piętro niżej.
Awatar użytkownika
Uleq_w_Sztyfcie
Kupo!
Kupo!
Posty: 56
Rejestracja: sob 25 kwie, 2009 11:52

Post autor: Uleq_w_Sztyfcie »

Dzięki za linka Markfrompoland!!
Od jakiegoś czasu miałem ochotę się tym zająć, ale nie mogłem nic znaleść (Google też NIE pomogły). Ok. Ściągnąłem, wypakowywuję simy i Jazda... Głównie odpalam Jubo's Anime Simfiles, albo coś z Otaku's Dream, ale to już jest extraklasa (Maxymalny poz. trudności).

Ale i tak lepiej było by skakać po macie niż stukać w klawisze...
Awatar użytkownika
Markfrompoland
Cactuar
Cactuar
Posty: 350
Rejestracja: śr 10 sie, 2005 17:56
Lokalizacja: Watokice

Post autor: Markfrompoland »

Tak poza tematem, bo nie wiem czy wszyscy zdają sobie z tego sprawę. Skąd się biorą "piosenki" do stepmanii.

Takież piosenki, a raczej układy strzałek napisane w .txt i dostosowane do utworu o odpowiednim tempie, zwą się simfile'e. I argument, że w stepmanii są do duniczego piosenki jest o kant dustołu roztrzaś(ć).

Tworzenie simfile'i jest sztuką. Jak każda sztuka wymaga przestrzegania ogólnych zasad poprawności, a już na pewno doświadczenia.

Są ludzie, którzy potrafią, i są tacy, co wyprawiają jakieś abominacje na klawiaturę (nie radzę ich skakać), są w końcu tacy, którzy tworzą kroki do skakania, dające się przejść tylko na klawiaturze (ze względu na błędy, nie trudność).
Ain't no sunshine when I'm gone.
Awatar użytkownika
Uleq_w_Sztyfcie
Kupo!
Kupo!
Posty: 56
Rejestracja: sob 25 kwie, 2009 11:52

Post autor: Uleq_w_Sztyfcie »

Specjalnie dla Sogetsu :D:
Otaku's Touhou Mix
Jakbyś chciał sobie powariować tak jak inni!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne gatunki gier”