Valkyrie Profile

Mówi Ci coś Chrono Cross, Chrono Trigger? Wszystko o klasyce SE

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Eiko pisze:Tak myślałam to kurde se w nią nie pogram, a szkoda, bo troszkę smaczku se narobiłam :P
Żaden problem - wyszła w Europie, a to znaczy, że możesz spokojnie kupić ją w jakimś zagranicznym sklepie wysyłkowym, nie płacąc aż tak wiele za przesyłkę, ważne tylko żeby nabyć wersję PAL.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

<pause>

ummm..a little request;P...moze przeczytalibyscie mojego posta:]

</pause>

:wink:
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Pain

Post autor: Pain »

taki ciekawy temat a umarl szkoda naprawde. Ja dopiero niedawno odkrylam VP i musze powiedziec że gra jest genialna wciągla mnie max. Jestem dopiero w 3 Chapterze ale to dobrze.
Ja tego typu gry lubie przechodzic 2-3 razy. Najpierw sama, potem z pomocą wlaśnie jakiś forum lub Faq żeby z gry wyciągnąc 100% a potem ewentualny 3 raz dla jakiegoś zakończenia którego nie widzialam. Akurat przy Final Fantasy X i X-2 to chyba 5 razy przechodizlam bo jakoś tak wracam do tych czesci co jakis czas.
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

aaa Luci!!! ^_^

Square Enix today announced plans to bring Valkyrie Profile Lenneth for PlayStation Portable and Valkyrie Profile 2: Silmeria for PlayStation 2 to Europe later this year. The former will go on sale on April 27th, while the latter will hit retail store shelves in summer.

http://www.valkyrieprofile.eu.com

no prosze :]
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
DarkHeart

Post autor: DarkHeart »

Valkyrie Profile II jest świetnym prequelem do rewelacyjnej VP z psx 1 lub psp.
Grafika cudna jak nie najlepsza ze wszystkich rpg na PS2, moim zdaniem, lokacje i ilośc detali na postaciach, a te wszystkie efekty wizualne podczas walk... miodzio

Mam pytanie czy ktoś wie od czego zależy wysokość DAMAGE w Soul Crushu Brahmsa, bo mimo ze wpakowałem mu dużo siłu i zwykłym atakiem zabiera jakieś 33,000 damage to każdy pojedyńczy hit w specjalu zabiera ciągle tylko około 2000-3000 ? tyle samo ile zabierał przed wypakowaniem :?:
Awatar użytkownika
..::PHOENIX::..
Kupo!
Kupo!
Posty: 171
Rejestracja: sob 14 paź, 2006 15:14
Lokalizacja: TRABIA

Post autor: ..::PHOENIX::.. »

Witam od niedawna mam Valkyrie profile 2: Silmeria i mam mały problem nie umiem pokonać Krakena. Czy ktoś wie jak go pokonać??
"I'll be here...
Why...?
I'll be waiting here...
For what?
I'll be waiting for you...so...
If you come here...you'll find me...
I promise".
Awatar użytkownika
Schrödinger
Cactuar
Cactuar
Posty: 514
Rejestracja: czw 16 lis, 2006 14:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Schrödinger »

a jak stoisz z lvl? właśnie niedawno przeszedłem mając 15/14/14/13 i nie było żadnego problemu.... Musiałem tylko wyjąć Icy Protection przed walką.
"Jestem pączkiem"
J.F. Kennedy 1963 Berlin
Awatar użytkownika
..::PHOENIX::..
Kupo!
Kupo!
Posty: 171
Rejestracja: sob 14 paź, 2006 15:14
Lokalizacja: TRABIA

Post autor: ..::PHOENIX::.. »

Myślisz że to problem z levelem?? ja mam 8/9/9/8. U mnie walka trwa kilka minut ja ide rozwalić te dwie skrzynki a potem ide walić w Krakena ale zdąże tylko raz bo potem on mnie już zabija :/

[ Dodano: Wto 20 Lis, 2007 16:15 ]
A gdzie moge znaleść prims czy prism gem (jakoś tak to leciało) ???
"I'll be here...
Why...?
I'll be waiting here...
For what?
I'll be waiting for you...so...
If you come here...you'll find me...
I promise".
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Jakieś dobre 3 lata temu zetknąłem się po raz pierwszy z grą o nazwie Valkyrie Profile. Pograłem w nią jakieś 30 minut... albo i więcej, bo sam początek chyba tyle chyba _^_ Gra za bardzo odstawała od typowego jRPGa, by mogła mnie jakoś zachęcić do grania...

To samo miałem z Vagrant Story... Ale że 3 lata to okres długi, w moim mózgu zaszły różne zmiany, VS przeszedłem na wakacjach tego roku i za VP też miałem się wziać... i wziałem się, ale za jej remake'a na PSP.

No i skończyłem w poprzednim tygodniu ^^ Musiałem lekko jednak oszukać, bo zalookałem na gamefaqs jak zdobyć zakończenie A. W sumie nie było to jakoś szczególnie trudne, bo praktycznie chodziło o nie wysyłanie za dużo ludzi do Valhalii i o liczbe Seal, jaką musiałem osiągnąć, wiec praktycznie jakoś sobie sam z tym poradziłem ;p

Co do samej gry... nie wiem, co mi się kiedyś w niej nie podobało _^_ Świetna fabuła, dynamiczny system walki (az się dziwnie czułem klepiąc w klawisze podczas jazdy pociągiem XD ), masa postaci, przyzwoita grafika i co najmniej dobra muzyka ;] No i ten mhroczny, genialny klimat... człowiek czasami już ma dość cukierkowatości w tych wszystkich grach czy animcach :P

No i jeszcze wracając do postaci... Lezard jest genialny XD Że też Lenneth wolała jakiegoś Lucka :> Mój dream team - Arngrim, Lorenta & Lawfer (w zapasie Jun, Jayle i Mystina). Za to następnym razem chyba sobie wezmę do teamu Yumei, bo jej "bang" mnie dobija za każdym razem XD

Teraz pozostał mi już tylko Seraphic Gate, a później przechodzenie na hard, no i trza będzie oblookać zakończenia B i C ;]

A później Slimeria. Tylko nie wiem kiedy to później będzie, bo obecnie nie mam kiedy grać na PS2jce :P Kto wie... może przez te święta sie uda...

Wspominałem już, że Lenneth rox? :> <3


*bang*

_^_
Awatar użytkownika
Faris
Malboro
Malboro
Posty: 1028
Rejestracja: wt 18 sty, 2005 20:31
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Faris »

Jakiś czas temu zakupiłam Silmerię, która to sprawiła, że na nowo uzależniłam się od konsoli. [zapewne jak skończę, będę się zastanawiac jak by tu pograc w jedynkę...] Grafika jest wprost bajeczna, design - &#9829;, ale najwięcej radości sprawiają mi...walki *__* Już dawno nie expowałam w żadnej grze z taką przyjemnością - potrafię kręcic się bez sensu w jednej lokacji kilka godzin, tylko po to, by lac po mordach.

Ale odnośnie zdobywania doświadczenia - mam pytanie [nie wiem, czy się podobne pojawiło, nie chcę się naciąc na niepotrzebne spoilery]. Z przyzwyczajenia ciągle korzystam ze składu Alicia [zboczenie po FFX, gdzie nauczyłam się, że głównego bohatera lepiej brac do każdej walki]+ Rufus [aww, mam totalne zboczenie na punkcie wszelkiego rodzaju strzelców - i po prostu nie mogę się oprzec tym zielonym oczętom XD], opcjonalnie Lezard i Dylan/Arngrim/Leone. Zamiast tych dwóch ostatnich biorę także co jakiś czas konkretnego einherjar i go szkolę, by podbic o kilka leveli - ale że nie zawsze mi się chce, niektórzy z nich są obrazem istnej nędzy i rozpaczy XD Obecnie znajduję się w świątyni wody o trudnej nazwie rozpoczynającej się od A - byc może to jeszcze początek, ale jak wspomniałam wcześniej, spędziłam dobre kilka godzin na bezmyślnym zwiedzaniu mapy. Kogo na tym etapie [chodzi mi głównie o einherjar, bo o głównych dbam, aż za bardzo] najbardziej opłaca się przypakowac? Byc moze niepotrzebnie skupiam się na głównych? Nie chcę ominąc jakiejś istotnej rzeczy przez swoje niedbalstwo.
Awatar użytkownika
Schrödinger
Cactuar
Cactuar
Posty: 514
Rejestracja: czw 16 lis, 2006 14:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Schrödinger »

Mi się wydaje, że nie ma dużego znaczenia kogo przypakujesz. Ja jak kończyłem (niedawno) tą lokacje o którym mówisz mając Alicia lvl 18 a reszta po 17. wez kogo lubisz i tyle ;)

[ Dodano: Pią 07 Mar, 2008 22:35 ]
właśnie widzę kilka postów wyżej swój post z 19. XI. 2007... o boż... jak mi to idzie wolno... :shock:
"Jestem pączkiem"
J.F. Kennedy 1963 Berlin
Awatar użytkownika
Faris
Malboro
Malboro
Posty: 1028
Rejestracja: wt 18 sty, 2005 20:31
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Faris »

Schrödinger pisze:Mi się wydaje, że nie ma dużego znaczenia kogo przypakujesz. Ja jak kończyłem (niedawno) tą lokacje o którym mówisz mając Alicia lvl 18 a reszta po 17. wez kogo lubisz i tyle ;)
Alicię i Rufusa mam mniej więcej na tym właśnie levelu, reszta "głównych" nie jest tak w tyle :] Jedynie myślę nad tymi enherjarami [ którym levele wahają się tak 10-11 >_>;; ], może jeszcze przypakuję taką Sylphide, Mithrę czy Kraada, by w razie czego móc ich uwolnic [ nie chce mi się później troszczyc o tych początkowych, bo się mnożą jak króliki]. Ah, najwyżej zarwie się jedną nockę, da się zrobic :lol:
[EDIT - oki, nieważne, już rozgryzłam XD]

Pytałam się, bo gdzieś zasłyszałam, że w późniejszym stadium rozgrywki otrzymuje się przedmioty zależne od poziomu. Może to plotka...nie wiem.
Awatar użytkownika
Schrödinger
Cactuar
Cactuar
Posty: 514
Rejestracja: czw 16 lis, 2006 14:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Schrödinger »

Faris pisze:Jedynie myślę nad tymi enherjarami (...) mnożą jak króliki
Silmeria jest fajną grą ale jedno mi się nie podoba. Jest duzo kolesi/koleżanek, ok, ale marnie są zróżnicowani. Nawet nie pamiętam jak się nazywają. Jakoś bez charakteru. :[ niby mają własną historię, jakieś backgroundy ale odebrałem to bardzo powieżchownie. plakietkowo...
"Jestem pączkiem"
J.F. Kennedy 1963 Berlin
Awatar użytkownika
Gokulo
Cactuar
Cactuar
Posty: 499
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2003 20:52

Post autor: Gokulo »

S-E announced Valkyrie Profile: The Accused One for DS. ;)

Szkoda, że narazie nie zapowiada się rewelacyjnie bo odchodzą od klasycznego stylu serii... ale zobaczymy. Poszukajcie w necie dla screenow i info bo nie wiem jakie linki moge podac :)
We all travel a maze of relationships, it goes on with or without you. I search the sea of the unconscious... I look for you... to find my true... self...
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

http://www.the-magicbox.com/0803/game080313a.shtml taki mozesz;p

..i znowu na małe popierdółki...ech :roll:
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne tytuły S-E”