Xenogears...Xenosaga...

Mówi Ci coś Chrono Cross, Chrono Trigger? Wszystko o klasyce SE

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Lenneth
Moderator
Moderator
Posty: 2189
Rejestracja: sob 30 paź, 2004 11:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Lenneth »

Garnie, ja rozumiem Twoją ciekawość, ale inni też przeglądają ten temat i niekoniecznie chcą wiedzieć wszystko z góry. :wink: Dlatego błagam, zaznaczajcie nawet najdrobniejsze strzępki informacji - typu ilość h na jednym cd - jako spojlery. ^^ Senkju for your cooperation. XD
Awatar użytkownika
Gokulo
Cactuar
Cactuar
Posty: 499
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2003 20:52

Post autor: Gokulo »

Kod: Zaznacz cały

Na pierwszym CD jego rola jest bardzo plytka. Pojawia sie w intrze z innymi Testamentami w "pewnym miejscu". Potem widzimy go tylko podczas znanej walki z Mechem Virgila, gdzie Jr. bez sciagania maski teoretycznie juz go poznaje, ale on tylko daje rozkas Vergilowi i sie zmywaja, potem juz nie pojawia sie do konca pierwszej plyty z tego co pamietam. Narazie jego rola wydaje sie przyciemniona. Na pierwszym CD Shion ga glowne skrzypce jakby nie patrzec i co ciekawe duzo screen time i dialogow ma... Allen-kun! ;D 
We all travel a maze of relationships, it goes on with or without you. I search the sea of the unconscious... I look for you... to find my true... self...
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

Kod: Zaznacz cały

 to zle..ze tak mało..oj zle..chociaz z drugiej strony dobrze,bo juz tak do Jr sie nie klei -_- ..chyba,ze jedyne scenki z nim to beda odnosnie jego relacji z Jr to załamka...
kill Jr!!..hehe Luci nie bedzie patrzec na spojlery to moge sobie poszalec :lol: 
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Gokulo
Cactuar
Cactuar
Posty: 499
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2003 20:52

Post autor: Gokulo »

Kod: Zaznacz cały

Jestem juz pod koniec gry i wracajac do Albedo to potem ma w sumie tylko jedna wazna scene na CD2 zamykajaca temat U.R.T.V. Co mniej bardziej zmartwilo to to, ze chaos mimo wszystko nadal jest drugoplanowy :/ Nawet czasem nie pokazuja go w cut-scenkach bo po co... pod koniec troche wiecej dialogu zbiera, ale i tak jest zalosnie.
We all travel a maze of relationships, it goes on with or without you. I search the sea of the unconscious... I look for you... to find my true... self...
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Kod: Zaznacz cały

To źle.... :/ chaos powinien tam grać pierwsze skrzypce... pewnie jak zwykle na samym końcu dowiemy się kolejnej ważnej rzeczy o nim... Oby tylko nie skończyli gry z masą niedopowiedzeń, które wyjaśnią przy okazji jakiejś gry na telefony.....
Awatar użytkownika
Gokulo
Cactuar
Cactuar
Posty: 499
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2003 20:52

Post autor: Gokulo »

Kod: Zaznacz cały

Nah, Xenosaga 3 wyjasnia juz wszystko chyba co bylo do wyjasnienia (chyba, ze o czyms sam zapomnialem), a przy okazji w grze sa dokumenty, ktore przyblizaja Pied Piper co jest bardzo "mile" z ich strony :)
We all travel a maze of relationships, it goes on with or without you. I search the sea of the unconscious... I look for you... to find my true... self...
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

http://www.namco.com/forums/viewtopic.p ... 1cb#136622 potwierdzenie wyjscia 29 sierpnia (oczywiscie z mozliwymi opoznieniami:])

http://www.rpgfan.com/news/2006/1354.html X3 na 2 miejscu sprzedazy

Gokulo jak granie?:]
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

Ja jestem w trakcie zdobywania Xenosagi epsiode I. Nie dam się omoamić PALowi :twisted:
glamorous vamp
Awatar użytkownika
Gokulo
Cactuar
Cactuar
Posty: 499
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2003 20:52

Post autor: Gokulo »

Gra wciaga jak cholera :)

Kod: Zaznacz cały

Przechodze juz drugi raz, bo za pierwszym nie zdobylem 100% database i itemow.
Grajac za pierwszym razem 2 razy zdarzylo mi sie grac cala noc i dopiero przed 7 skonczyc bo juz padalem ^^; Ale potem i tak pol godziny/godzina snu i znowu gralem O.O

Ending song jest dosc interesujacy :) Do Pain mu daleko, ale przebija Sweet Song(ktorego osobiscie nie trawie) Wogole juz OST mam, szkoda tylko, ze sa tam Best choices bo brakuje jeszcze paru fajnych kawalkow, ale i tak to co jest tez jest niesamowite :) Yuki pokazala sie z bardzo dobrej strony, moze tez dlatego, ze tym razem tworzenie muzyki bylo pozostawione calkowicie niej. Tym razem nie ma jakich upierdliwych kawalkow(ala Second Militia -.-), a dobor do scenek jest bardzo dobry. 

Gra jak juz pisalem jest szybka, minimalne loadingi, dla niektorych moze sie system walki wydac uproszczony, mi tez sie wydawalo, ze bedzie mi brakowac kombinacji trojkat, kwadrat, x, ale szybko o tym zapomnialem - nowy system jest poprostu bardziej klasyczny, ale wcale nie zly. 

Minusem jest latwosc walk :/ Gdy sie nauczy pewnych zagran, to gra nie stawia prawie zadnych wyzwan. Z NA wersja moze byc jeszcze latwiej, bo teraz jeeszczem oze mialem takie utrudnienie, ze niektorych akcesorii nie bardzo wiedzialem jak przetlumaczyc, a potem sie dowiedzialem, ze z nimi mozna jeszcze bardziej gre ulatwic.

Fabula ogolnie stawia przed nami duzo WTF, naprawde to kim sa Testamenci to banal, ktory sami moglismy zgadnac, natomiast to co trzymali w zanadrzu to sa dopiero ciekawostki. Ending moze pozostawic pewna ryse  :shock: Ale przy okazji daje pewne nadzieje...
We all travel a maze of relationships, it goes on with or without you. I search the sea of the unconscious... I look for you... to find my true... self...
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Takie ciekawe info, ze stronki labyrinthos, odnośnie tłumaczeń "Missing Year":
"I've heard that Namco will be officially translating and releasing a copy of the entire Missing Year story." Dobrze by było....
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

wlasnie ukazalo mi sie na ekranie 'Please switch to disc 2 of Xenosaga III' :D wiec postanowilam zrobic mala przerwe ^^"

gosh..ta gra to bajka *_*
chyba juz sie dolaczam do osob uznajacych ta czesc za naj...po 2,az oko cieszy,ze panowie z Namco wzieli sie porzadnie do roboty:]

wreszcie wszysko zostaje wyjasnione <nie moge sie doczekac konca ^^> oczywiscie rzecz jasna marzyly mi sie kolejne 5 czesci z Xenogears razem..ale...gdby nasze marzenia sie spelnialy .. :]]
wiec wracajac do fabuly, nie raz bedziecie mieli oczy tak :shock: XD

nie bede tutaj nic spojlerowtego pisac....szkoda,ze malo Albedo;/ no ale on z Jr mieli swoja 2 czesc..ale za to pozostali Testamenci pokazuja sie czesto
btw...z Kevina tez niezły cukiereczek ^^" (szczegolnie podczas jednej scenki z Shion :D :D )
w ogole postacie sa fajniutkie...kosmos nie denerwuje tak jak wersja z 2;]
a Telos...niezmiernie interesujaca :) scenki akcji z jej udzialem..omg..^^"

nio i mamy w koncu w Sadze tzw dialogi w rameczkach :) bdb posuniecie...wprawdzie mozna nacisnac Select i dialogi beda lecialy automatycznie,ale ja tam wole naciskac guziczek i przewijac..przypominaja sie stare czasy:)

mialo byc zero loadingow przed walka,nio i tak jest ;] co do samej walki,mamy skille do uczenia (Techniki i Ethery),dochodza special attack z finish strick...moze byc..poziom jest jaki jest,no ale :] (chociaz zdarzylo mi sie zginac pare razy...glownie przez moja glupote;P tzn nie lubie sie leczyc za czesto,a tu przeciwnik zrobi sobie Boosty po kolei i KO ^^"

Gokulo...juz wspomniał o zbyt cichej muzyce...to fakt,az zatesknilam do denerwujacej muzyczki Second Miltii;P poza tym na nerwach gra tupanie bohaterow podczas biegu -_-
ale poza tymi mankamentami,muzyczka gites :) <koniec 1 cd ^_^ - cudne zagranie>
Voice Acting tez nie drazni..w porownaniu do niektorych zagran ze slynnego FFX:]

w grze istenieje tzw Database,gdzie znajduja sie info na prawie kazdy temat (podczas gry nastepuje update,a niektore sami musimy znalezc) juz sie martwilam przed gra,ze bede musiala Wikipedie przeleciec,aby przypomniec sobie wydarzenia z poprzedniej czesci...niepotzrebnie tam wszystko opisane:) ..omg..ale ile tego teraz mam do czytania^^" (w czasie gry nie czytalam nic,oporcz story,gdzie sa opisane wydarzenia z 1 i 2XD) chyba bede musiala zaniedlugo nad tym usiasc chwilke,aby wszystko w fabule ładnie poskladac^^"


nie wiem co tu jeszcze napisac...grac,grac i grac ludziska;P bo to grzech nie znac tej Sagi;P

[ Dodano: Sob 16 Wrz, 2006 00:17 ]
btw.ciekawe czy III wyjdzie w EU :]
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Może napisz o tym newsa - you haven't done that quite in a while.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

ending Xeno3...omg...dawno nie uroniłam lezki...ale tutaj nie było innego wyjscia:( ...

....

ogolnie podsumowujac - imho jest to najlepsza czesc sagi, wniosla duzo swiezosci do tematu (glownie chyba przez zmniejszenie cutscenek,w zamian za rozmowy w okienkach,a walkach za dodanie Break)
do zadnej postaci tutaj sie jakos specjalnie nie bede doczepiac..nie ma tu imho zbyt denewrujacych osobnikow (poza Shion..momentami..) ich chara znacznie polepszone,a kosmos na filmikach wyglada slicznie^^...uwaga-Allen zaskakuje na koncu :D

dostajemy tutaj duzo odp. na nasze pytania (najwiecej sie dzieje w ciagu ostatnicj 30h) i tu wlasnie widac to upchanie..ech..troche szkoda,ze tak szybko np rozwiazujemy sprawe kosmos i chaosa...nie wszystko tu dokladnie zostalo powiedziane...(inne postacie jakby w ogole nie istnieja,gdy shion gra pierwsze skrzypce)w poprzednich czesciach przyzwyczailismy sie jakby do takiej rozciaglosci,a tutaj fiku miku i juz ^^" dla mnie jedyny mankament..jak juz pisalam marzyly mi sie kolejne czesci Xeno...

Xeno 3 - godne zakonczenie serii,z pieknym (...) endingiem...ktory jednak daje ta iskierke nadzieje, ze moze jeszcze kiedys zagramy w gre spod znaku Xeno...
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

W PE pisali, że Namco ogłosiło, iz przyjmuje możliwość kontynuacji kolejnych części. Xeno 3 zamyka sage Shion i KOS-MOS, a Xeno 4 moze być już kompletnie o czymś innym ;) Tak więc żyjmy nadzieją :]
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

niby wplyw na to mialaby sprzedaz X3, ktore sprzedało sie podobno średnio

no nic, nadzieja jest...bo naprawde szkoda konca tej genialnej sagi;]

<btw.panowie z pe to juz zawsze wszystko wiedza:]]]>
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne tytuły S-E”