Jobs in Final Fantasy V

Tu rozmawiamy o dwóch pierwszych generacjach części Final Fantasy: 1-3 wydanych na NES i poczciwego Pegazusa oraz 4-6 na SNESa

Moderator: Moderatorzy

Lord Gorg
Kupo!
Kupo!
Posty: 26
Rejestracja: pt 10 mar, 2006 15:20

Post autor: Lord Gorg »

Kimahri pisze:Od czego sa inne umiejetnosci -_-'' przeciez w FF V nie tylko mamy Odina i $toss
Zgadzam się, grę trzeba trochę urozmaicać rozrywkę, ale podstawą jest masterowanie zawodów i temu nikt nie zaprzeczy.
Larva

Post autor: Larva »

Ja zaprzecze! Nie mam zamiaru mieć w drużynie 4 mimiców którzy będą rzucać monetami, atakować 18x na runde za 9999 i parzyć kawe na raz. Coprawda gram dopiero 2 godziny ale taki skład jaki mam teraz mi się podoba i 'masterowanie sobie daruje... no chyba, że innej możliwości nie będzie. Jak na razie mam Knight/MysticKnight (przydatny bajer na żywiołowych bossów), Monk/Ninja (2x z noża + throw czyni z niego niezłą maszynke), White/Time mage i Black/Blue mage. Na ile oceniacie moje szanse przejścia gry?

Żeby nie było, że offtopic:
nie lubie MonstrTrainer'a, Thiefa, Red Mage'a (możliwe, że będe uczył moje postacie X-Magic, ale to nie jest pewne :P), Summoner (czy brak w drużynie tej [profesji] [postaci z tą umiejętnością] mocno utrudni rozgrywkę?); lubie Monka (BuildUp rx:P), Knight (drużyna z critical hp + cover + defend fajna sprawa), Mystic Knight (hity po 1000+ na 15 poziomie doświadczenia), Time Mage (haste wymiata) no i Blue Mage też fajna sprawa; szkoda, że tak mizernie przebiega nauka nowych umiejętności :/

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Kimahri
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1217
Rejestracja: śr 14 gru, 2005 20:56
Lokalizacja: Biała Podl.

Post autor: Kimahri »

Larva pisze:Coprawda gram dopiero 2 godziny
Larva pisze:ak na razie mam Knight/MysticKnight (przydatny bajer na żywiołowych bossów), Monk/Ninja (2x z noża + throw czyni z niego niezłą maszynke), White/Time mage i Black/Blue mage
Jak w 2 godz. doszedles do profesjii Ninja??
Larva pisze:Ja zaprzecze! Nie mam zamiaru mieć w drużynie 4 mimiców którzy będą rzucać monetami, atakować 18x na runde za 9999 i parzyć kawe na raz.
Przeciez napisalem , ze nie tylko mamy odina $toss itd. :roll:
Larva

Post autor: Larva »

Kimahri pisze:
Larva pisze:Coprawda gram dopiero 2 godziny
Jak w 2 godz. doszedles do profesjii Ninja??
Wybacz, pomyłka; gram 4 godziny i 7 minut dokładnie; i fakt, ninje zdobyłem niedawno. Może jakieś propozycje co do jobów? Opłaca się mieć Blue Mage?
Awatar użytkownika
Kimahri
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1217
Rejestracja: śr 14 gru, 2005 20:56
Lokalizacja: Biała Podl.

Post autor: Kimahri »

Larva pisze:Opłaca się mieć Blue Mage?
Blue Mage to IMO jedna z najlepszych profesji, troche czasochlonne jest "zbieranie atakow" ale bardzo sie oplaca.
Bobinson

Post autor: Bobinson »

mistic knight z double grip ,ninja z thief ,blue mage z summon,i samurai z animals =]
moj obecny skład;]
a nie lubie barda i dancera,nie podchodza mi te profesje=]
siudym

Post autor: siudym »

FF5 to moj pierwszy final w jaki gralem w zyciu (sporo lat temu) i mam do niego szczegolny sentyment ;) W FF5 najmilej wspominam komende "$Toss" :D Pamietam, jak pierwszy raz jej uzylem: "whoooo!! Ale to ma power!" i zaczynalem sobiue levelowac postacie, cieszac sie nowo odkryta mozliwoscia. Niestety zdziwilo mnie to, ze po jakims czasie $Toss przestal dzialac! Co jest?!.... Dopiero wtedy sie okazalo, ze wywalilem na pierwsze lepsze stworki swoje (chyba, bo nie pamietam) 2.000.000 gil.... :shock: :P :D

Ja zawsze na Bossow uzywalem wlasnie $TOSS, a gdy ten nie zadzialal, to uzywalem Trenerow oraz lapalem pewne stworki, ktore wypuszczone zabieraly ok. 9000hp przeciwnikowi (4x trener i 4x stworek = boss ostro dostawal po tylku, niestety nie pamietam jakie to potwory - takie z kolcami byly ;)
Książę Aikka

Post autor: Książę Aikka »

W FFV najbardziej podobają mi sie 4 joby:
-Bard :arrow: wspaniała postać, większośc jego piosenek jest bardzo dobra np.requiem song,hero song a takze podoba mi sie jego ablility Hide
-Hunter :arrow: job jest dobry z powodu komendy X-attack, który nieraz potrafi uratować z opresji
-Geomancer :arrow: za jego zróżnicowanie ataków, które zależą od pomieszczenia na którym się walczy i za ability dzięki któremu nie zostajemy kaleczeni na lawie, które jest przydatne np.w Great Deep lub Exdeath Castle
-Summoner :arrow: ,ponieważ w repertuarze summonowania są różne dobre i silne summon i dobre ability np.phoenix wskrzesza 1 poległą osobe albo Carbuncle nakładający status wall
SetoVII

Post autor: SetoVII »

siemano wszystkim:D jezeli chodzi o mnie to podobaja mi sie joby takie jak:
-summoner ( kocham summony )
-oczywiscie mim
- i samurai ( zawsze jak niemoglem pokonac bossa to gil toss )
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Może byś bardziej rozwinął swoją wypowiedź i UZASADNIŁ swój wybór? Masz dośc lat by kilka sensownych zdań sklecić. Jeśli zamierzasz tylko produkować posty w stylu "tak, nie, popieram', to lepiej nic nie pisz.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
DarkMega

Post autor: DarkMega »

Gill Toss jest idiotycznym rozwianiem. Zadaje spory damage, ale po co marnowac kase?

Np. W dolinie Hiryuu świetnie sprawuje się Ninja z Flame Scroll.

[ Dodano: Wto 22 Maj, 2007 15:10 ]
Sorki że nie na temat ale mam dziwną sytuacje.
Otóż na początku 2 świata, gdy Galuf walczył z Gilgameshem miałem broń, która
ma szanse na rzucenie czaru death. I właśnie Gilgamesh nie zdążył uciec, i zginął od
death.
Yazoo_Gunner

Post autor: Yazoo_Gunner »

Mam Pytanie jaka magia jest najlepsza według was w tej części Finala... Może Time magic albo blue... nie wiem na którą się zdecydować...

a tak woogule z Jobów lubie najbardziej :
Normal :P - po wymasterowaniu ulubionych technik i jobów (nie trzeba wszystkich) będzie dla ciebie doskonały... Ja na przykład Zrobiłem sobie postać która umiała mix i Jakąś magie (mix czasem się przydaje)...
Mime :P - Podobnie do normal ale ta umijętnoś mime się przydaje można każdą postać wyuczyć innego rodzaju magi i jak chcę się żucić inną magie niż ma postać a inna jej użyła można powtużyć mime. Proste...(trochę pogmatwanie, ale to nic. prawda?) :P
Sephiroth

Eh...

Post autor: Sephiroth »

Z tego co czytam to większość odnosi się do Samuraja i jego Gill Toss...

ta taechnika jest dla osob którym nie chce sie myśleć na walką i łatwo i szybko przejść calego finala...

MOje ulubione Job'sy to:

Blue Mage- jego techniki wymiatają...

Chemist- podwójnie leczy i ma mega umiejętność MIX można z niej wytożyć mege żeczy np. Dark Flare... :572:

Samuraj- ze względu na broń bo może mieć Masamune... (Sephiroth) moja ulubiona broń ;]
... i to że ma bardzo dużo Evasion... :twisted:

Thief- Można okrąśc potwory z unikatowych przedmiotów...

Sumoner- pardzo potężny i kocham summon'y... :twisted:

Ninja- 2 hand Sword ;]
Awatar użytkownika
Schrödinger
Cactuar
Cactuar
Posty: 514
Rejestracja: czw 16 lis, 2006 14:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Schrödinger »

Gill Toss to potezny cios. Ale zastanawiam sie niby na jakiej podstawie? W realu rzucanie monet nie zadaje zadnego obrazenia - choc nigdy nie probowalem :smile: Smiesznie to by wyglodalo raczej.

... no, tak sobie tylko pomyslalem...
"Jestem pączkiem"
J.F. Kennedy 1963 Berlin
fortis33

Post autor: fortis33 »

ninja jest do kitu w porownaniu z najtem! po co mi 2 bronie jak moge wziasc 1 dobrą w dwie rece i pomnozyc sile ataku x2 ;]. Nie mam pojecia czemu wszyscy sie tego ninji czepiaja. Dobry jest n poczatek do rzucania bronmi i elementarnymi przedmiacikami. Moje ulubione postacie to: Knight, Samurai, Summoner i Mimic! :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Final Fantasy I-VI”