Special Character Commands ( F F 6 )

Tu rozmawiamy o dwóch pierwszych generacjach części Final Fantasy: 1-3 wydanych na NES i poczciwego Pegazusa oraz 4-6 na SNESa

Moderator: Moderatorzy

Najfajniejszy SChC to

Steal
5
5%
Blitz
42
43%
Morph
10
10%
Tools
19
19%
SwdTech
6
6%
Leap / Rage
2
2%
Slot
1
1%
Throw
3
3%
Runic
5
5%
Lore
5
5%
 
Liczba głosów: 98

Greddo

Post autor: Greddo »

tak na sucho technicznie może faktycznie nie jest tak różowo, przy czym w samej grze tego ładowania... nie czuć. Ja robiłem zawsze tak by wykonywać czynności wpierw wszystkimi postaciami poza Cyanem, kiedy Cyanowi zaczyna się ładować pasek bohaterowie + przeciwnik wykonują swoje dyrdymały i kiedy kończą pasek jest już prawie na 7. Poza tym jest radocha z tymi cięciami, ja zawsze uwielbiałem takie comba mieczykiem. 8)
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Greddo pisze:...przy czym w samej grze tego ładowania... nie czuć. Ja robiłem zawsze tak by wykonywać czynności wpierw wszystkimi postaciami poza Cyanem, kiedy Cyanowi zaczyna się ładować pasek bohaterowie + przeciwnik wykonują swoje dyrdymały i kiedy kończą pasek jest już prawie na 7. Poza tym jest radocha z tymi cięciami, ja zawsze uwielbiałem takie comba mieczykiem.
Au contre - czuć i to bardzo. Ładujesz Cyanowi pasek, to w tym momencie pozostałe postacie mają zblokowaną następną kolejkę. Im dalejn w las tym SwrdTech to jedna wielka strata czasu - patent z genji + 3 ataki pozostałych bohaterów i wtedy jest dopiero sieczka.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
squcloud
Kupo!
Kupo!
Posty: 117
Rejestracja: ndz 09 paź, 2005 16:48
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: squcloud »

Morph terry mi sie podobał. Z X magic (jak gemboxa bodajze ubierzesz) sie wtedy fajnie nią sieka.
Whadya think you're doing?
Cloud_89

Post autor: Cloud_89 »

A mi się podoba Blitz Sabina. Fajne nawiązanie do staroszkolnych bijatyk typu Mortal Kombat (takie jest moje zdanie).
snafu

Post autor: snafu »

No najlepsze są tools, szczególnie Chain Saw. Maska Edgara to ogień :D . Poza tym przydatny steal, a i fajne blitz.Najmniej mi leży leap/rage, nie chciało mi się bawić ze zdobywaniem wszystkich.
UNOisMAD

Post autor: UNOisMAD »

Najlepszy jest blitz , poniewaz zadaje duzy dmg , jest latwy do wykonania (gram na konsoli) , i duzo czasu nie wymaga . W moim rankingu potem jest tools tez zadaje duzy dmg , z wykonaniem go nie ma zadnych komplikacji a jak cieszy xD.Z morpha nie mialem jeszcze zaszczytu skozystac tak w 100 % wiec nie bede ocenial
Książę Aikka

Post autor: Książę Aikka »

Mi najbardziej podobała się zdolność Lore Strago, ponieważ w repertuarze tej zdolności są dobre ataki magiczne ofensywne (aero,condemned,blow fish), defensywne (big guard) i najlepszy czar leczący Pearl Wind.Podoba mi się też komenda Blitz. Najważniejsze kombinacje potrafie wstukać, zadają przyzwoite obrażenia np.Bum Rush.
Lord Gorg
Kupo!
Kupo!
Posty: 26
Rejestracja: pt 10 mar, 2006 15:20

Post autor: Lord Gorg »

Zdecydowanie Blitz. Nie dlatego, że jest super mocny. Uważam, że takie elementy zręcznościowe podczas walki znacznie urozmaicają rozgrywkę. Tools szybko przestałem używać, bo były po prostu nudne. SwdTech owszem ładuje się długo, ale czy taki dreszczyk emocji (zdążę, czy nie zdążę?) nie jest wspaniały? :D
"...bezpieczeństwo to złudzenie, fałszywe sanktuarium niewinnej wyobraźni."
Alan Cole "Era wilka"
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Najbardziej podobał mi też się Blitz, fajne techniki, w wykonaniu takie same jak ciosy w bijatykach, do tego fajnie wyglądające i bardzo skuteczne. Po tym od razu Tools - bardzo przydatne techniki, sporo statusowych i sporo silnych ataków ze specyficznymi właściwościami. A na równi z nim SwdTech - ciekawe, fajne ciosy, chociaż niektóre zbyt długo się ładują biorąc pod uwagę ich przydatność. No i jeszcze Morph Terry, po którym dostaje konkretnej dopałki na dosyć długi czas jeżeli nie używało się go długo wcześniej. Co do Rune - cholernie przydatne, ale trudne czasem w użyciu z timingiem.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
żywiec
Kupo!
Kupo!
Posty: 38
Rejestracja: pt 16 lis, 2007 22:18
Lokalizacja: Korboniec

Post autor: żywiec »

za bardzo nie pamientam tych nazw ale stawiam na Blitz ( to chyba Sabina było). szczególnie podobało mi się ten atak z wiatrem (zwłaszcza jak wrogów było ok. 6) to z ogniem też najgorsze nie było, i chyba najbardziej przydatne Mantura(czy jakoś tak. :) )
Awatar użytkownika
Belpheron
Kupo!
Kupo!
Posty: 5
Rejestracja: pn 23 lut, 2009 00:10
Lokalizacja: Opole

Post autor: Belpheron »

Blitzy Sabina są skuteczne.......ale jak już po raz 9999999999 musisz wykonać ten Phantom/Bum rush to ręce opadają......zdecydowanie lepiej spisuje się Tools i Throw , chainsaw/drill Edgara przy dobrym rozwoju postaci nie ustępuje Btzowi na dodatek Tools ma więcej strategicznych opcji , szczególnie przydatny jest Air Anchor (w wersji na GBA) taki boss w Dragon Den - Malboro Menance ginie od tego na miejscu a ważne jest by szybko go wyeliminować bo może przywalić z Blastera (instant death).....

Zresztą im dalej się jest w grze tym mniej się używa tych Commandów.....
Vivi714
Kupo!
Kupo!
Posty: 122
Rejestracja: wt 22 kwie, 2008 15:50

Post autor: Vivi714 »

Belpheron pisze:Blitzy Sabina są skuteczne.......ale jak już po raz 9999999999 musisz wykonać ten Phantom/Bum rush to ręce opadają......zdecydowanie lepiej spisuje się Tools i Throw , chainsaw/drill Edgara przy dobrym rozwoju postaci nie ustępuje Btzowi na dodatek Tools ma więcej strategicznych opcji , szczególnie przydatny jest Air Anchor (w wersji na GBA) taki boss w Dragon Den - Malboro Menance ginie od tego na miejscu a ważne jest by szybko go wyeliminować bo może przywalić z Blastera (instant death).....

Zresztą im dalej się jest w grze tym mniej się używa tych Commandów.....
Why? Dla mnie Blitzy są proste do wykonania, nawet Phantom Rush. A jeżeli chodzi o Malboro Menance, to bardzo prosta walka, wystarczy Ultima Weapon z Master's Scroll (Offering) i Quick. :)
Awatar użytkownika
Belpheron
Kupo!
Kupo!
Posty: 5
Rejestracja: pn 23 lut, 2009 00:10
Lokalizacja: Opole

Post autor: Belpheron »

Vivi714 pisze:Why? Dla mnie Blitzy są proste do wykonania, nawet Phantom Rush. A jeżeli chodzi o Malboro Menance, to bardzo prosta walka, wystarczy Ultima Weapon z Master's Scroll (Offering) i Quick. :)
Ja już po prostu nie korzystam ze special commands bo można zrobić większy dmg prostszym sposobem , a co do Quick to go nie używam bo to po prostu taniocha =/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Final Fantasy I-VI”