Devil May Cry

Zręcznościówki, strzelanki, RTSy, RGPi ; tzw. blockbustery i te mniej znane dla koneserów.

Moderator: Moderatorzy

The best Devil May Cry is...

Devil May Cry 1
12
24%
Devil May Cry 2
0
Brak głosów
Devil May Cry 3: Dante`s Awakening
17
33%
Devil May Cry 3: Dante`s Awakening: Special Edition (PS2/PC)
13
25%
Wszystkie części DMC
9
18%
 
Liczba głosów: 51

Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

UNCONFIRMED: Capcom is working on a new DS title called Chibiru May Cry, which is a cartoony version of Devil May Cry with Viewtiful Joe style graphics.

oo...qloowo :roll:

UNCONFIRMED: Famitsu reported new Capcom PSP title, Devil May Cry: Dance of Sparda.

capcom jak widac nie spi tu RE na psp,tu DMC... a te chibiru to juz w ogole :lol:
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Vivi999

Muzyka...

Post autor: Vivi999 »

Witam. Mam takie zapytanie, bo usłyszałem kiedyś muzyczkę na kanale "Hyper" do gry Devil May Cry. Napisałem do nich, ale chronili się prawami autorskimi :). Nie zna ktoś tego tytułu???
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

ee..ale na OST znajduje sie wiecej niz 1 tytul...skad mozemy wiedziec jaki akurat wtedy puszczali??
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Vivi999

Post autor: Vivi999 »

No właśnie problem w tym, że oni nie puszczali OSTa... Chyba. Wiem tylko że muzyka była elektroniczna, żadnych w niej słów nie było. A jesśli ma ktoś płytę z OSTami, mógłby podać pare tytułów???
White SeeD

Post autor: White SeeD »

Heh, niedawno skończyłem DMC3.
Na początku uderzył mnie poziom trudności. Ze względu na chore ambicje, nie zmieniłem poziomu trudności na Easy kiedy gra mnie o to zapytała, nie używałem też żadnych przedmiotów. Kiedy przyszło do walki z Cerberem, pomyślałem sobie: "pierwszy boss i mam z nim takie problemy? To co będzie dalej?".

I co się okazało? Cerber był dla mnie najtrudniejszym przeciwnikiem w całej grze :) (No, Agni i Rudra też dali mi trochę w kość) . Kiedy przyzwyczaiłem się do poziomu trudności, wydawało mi się że im dalej- tym łatwiej. Ba- niektórych bossów udawało mi się unicestwić za pierwszym/ drugim podejściem (pierwszy Vergil, Nevan, a "nie-pamiętam-imienia-ale-chodzi-mi-o-ten-cień-Dantego" to już czysta kpina była. I to jeden z końcowych bossów- phi!).
Wniosek: Ta gra jest oryginalna, bo od razu uderza mocno i trzyma stały poziom od początku do końca. Nie ma wprowadzenia, stopniowego zwiększania trudności. No i tym może zniechęcić.

Klimat mógłby być jednak lepszy. Bardziej mroczny. Muzyka też. Kilka wyniosłych motywów (szczególnie główny) "daje radę", ale już metalowe muzyczki do walk są z drugiej ligi (wyjątek- walka z "tym-dużym-co-chodził-na-czterech-łapach-i-uderzał-pięściami"- tam już przynajmniej nikt nie śpiewał :) ). Podobały mi się te demoniczne dźwięki w menu customizacji przed ok. pierwszymi dziesięcioma levelami :)

A demo Monster Hunter mnie zauroczyło dosłownie. Gdybym tylko miał Network Adapter i mieszkał gdzieś bardziej na zachód... o_O
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

Vivi999 pisze:No właśnie problem w tym, że oni nie puszczali OSTa... Chyba. Wiem tylko że muzyka była elektroniczna, żadnych w niej słów nie było.
ehmm..OST to znaczy melodie z gry,nie tylko te z wokalem...

http://db.gamefaqs.com/console/ps2/file ... dtrack.txt zajrzyj tu,wszystko fajnie opisane

<wlasnie sobie uswiadomilam,ze w prezencie,jaki sama sobie sprawilam na swieta,tj dostawa gier XD...zapomnialam o DMC3 :/ ..nastepnym razem sie nadrobi:)
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Cierń
Cactuar
Cactuar
Posty: 419
Rejestracja: pn 18 lip, 2005 22:25

Post autor: Cierń »

White SeeD pisze:Kiedy przyszło do walki z Cerberem, pomyślałem sobie: "pierwszy boss i mam z nim takie problemy? To co będzie dalej?".
Też tak miałem. Z cerberem to ja ze 20 razy walczyłem, nim go pokonałem XD. Nie wiedziałem, że itemy można kupować... I bez leczenia z nim walczyłem. ^_^'
"We carry death out of the village!"
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

no to fajnie ^_^

swoja droga ta muzyczka,ktora byla pokazywana na trailerze dmc3 jes glownym motywem gry? <jesli ktos jeszcze pamieta ^^"> ..pamietam,ze starsznie mi sie spodobala..i chetnei bym sie w nia zaopatrzyla-a po co sobie psuc zabawe i zaraz zaoptrwyac sie w calego ost :] <jakby ktos wiedzial..to by bylo fajno;P>
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
White SeeD

Post autor: White SeeD »

Garnet pisze:swoja droga ta muzyczka,ktora byla pokazywana na trailerze dmc3 jes glownym motywem gry?
Ano jest.

To znaczy... pojawia się w intrze i w końcówce, więc siłą rzeczy to musi być główny motyw ^^
Awatar użytkownika
Kermi
Cactuar
Cactuar
Posty: 378
Rejestracja: pt 24 cze, 2005 11:10
Lokalizacja: Midgar

Post autor: Kermi »

Na Cerberze stawaliście? Ja tam go pokonałam za 3 razem ;) W ogóle ta gra, to nie była aż TAK BARDZO trudna ;] Bywały trudniejsze, a najtrudniejszym boss'em była chyba Nevan właśnie, tylko trzeba było mieć podejście. O Boże, pamiętam to, jak tata sie męczył cały dzień dosłownie nad Nevan, aż w końcu mnie poprosił, żebym ją pokonała i co? Za pierwszym razem ^^ I to niby dziewczyny są gorsze w grach, tak?? :P A muzyka jest super... Bardzo pasuje do tego wszystkiego. Siuper... :]
"A friend in need's a friend indeed..."
"Pure Morning" PLACEBO
White SeeD

Post autor: White SeeD »

Kermi pisze:Na Cerberze stawaliście? Ja tam go pokonałam za 3 razem W ogóle ta gra, to nie była aż TAK BARDZO trudna ;] Bywały trudniejsze, a najtrudniejszym boss'em była chyba Nevan właśnie
A widzisz- dla mnie Nevan była jednym z najłatwiejszych bossów :].
Punkt widzenia zależy od siedzenia czy coś tam...
...
(dobra, wiem że ta anegdota tu nie pasuje, ale wypowiedź od razu wydaje się bogatsza)

A właśnie, o jakim poziomie trudności rozmawiamy? :grin:
Awatar użytkownika
Kermi
Cactuar
Cactuar
Posty: 378
Rejestracja: pt 24 cze, 2005 11:10
Lokalizacja: Midgar

Post autor: Kermi »

Ja o Normal, ale na Hard też przechodziłam.
"A friend in need's a friend indeed..."
"Pure Morning" PLACEBO
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

Czy fakt grania w DMC3 sprawi że wielę stracę nie widzą uprzednich części?
glamorous vamp
White SeeD

Post autor: White SeeD »

Ba, nawet lepiej jest zacząć od DMC3, potem DMC i DMC2- przynajmniej będzie chronologicznie :] (Dante młody luzak -> Dante stary kat)
Awatar użytkownika
Kermi
Cactuar
Cactuar
Posty: 378
Rejestracja: pt 24 cze, 2005 11:10
Lokalizacja: Midgar

Post autor: Kermi »

No właśnie. Zacznij od DMC3, bo to najlepiej będzie, bo tam jest jego przeszłość, jak on zakładał tą agencję i to wszystko... Ale wcale nie będzie tak trudno dostać. Na Allegro wszystko jest (chociaż KH nie widziałam ostatnio) ;)
"A friend in need's a friend indeed..."
"Pure Morning" PLACEBO
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne gatunki gier”