Devil May Cry

Zręcznościówki, strzelanki, RTSy, RGPi ; tzw. blockbustery i te mniej znane dla koneserów.

Moderator: Moderatorzy

The best Devil May Cry is...

Devil May Cry 1
12
24%
Devil May Cry 2
0
Brak głosów
Devil May Cry 3: Dante`s Awakening
17
33%
Devil May Cry 3: Dante`s Awakening: Special Edition (PS2/PC)
13
25%
Wszystkie części DMC
9
18%
 
Liczba głosów: 51

Awatar użytkownika
white raven
Kupo!
Kupo!
Posty: 130
Rejestracja: pt 14 kwie, 2006 23:59
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Post autor: white raven »

niewiem jak granie w DMC na klawie ale ja w PoP na klawiaturze nie bylem w stanie grać ;/
Maybe I'm a Lion...
aserath

Post autor: aserath »

mam maly problemik jesli chodzi o ta gre. niech mnie ktos oswieci ale jak sie stamtad do windowsa wychodzi bo na diabla nic mi sie nie pojawia, a opcje alt-tab moge sobie w d wsadzic, to samo jest przy resecie z klawiaturki, dopiero normalny albo po kablu. raz mi wyskoczyla taka opcja ale kurcze nie wiem jakim cudem. wiem ze to idiotyczne pytznie ale prosze pomozcie bo gra jest cudna. i tak przy okazji gram z klawiatury - jezeli to cos zmienia. wielkie dzieki za jakakolwiek pomoc. bo juz zdesperowana jestem.
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Alt + F4 działa, tak to niestety jest, jak ktoś spapra konwersję i zapomni o nowej opcji w menu, albo mu się nie chce.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
I am Vincent
Kupo!
Kupo!
Posty: 89
Rejestracja: pn 30 maja, 2005 18:27
Lokalizacja: Środa Wlkp

Post autor: I am Vincent »

No to skończyłem na podstawowym poziomie...i mówiąc serio było dobrze.

Nie wiem jak pozostałe części, ale 3 bardzo mi przypadła do gustu, chociaż nie obraziłbym się gdyby miała tak z 10 misji więcej. Fajne są kredyty i bonus za zabicie 100 potworasów.
Super jest też ostatnie dwa filmiki.

Takie pytanie jakimi brońmi najczęściej walczyliście? Najlepszy był chyba Nevan, przynajmniej z wyglądu, ale nie mogłem znaleźć dla niego zastosowania w praktyce, więc używałem Rebelliona i Agni and Rugda. Z pistoletów natomiast przez całą grę Ebony and Ivory.

Kończąc mam nadzieję, że teraz już wszystkie Devil may Cry będą wychodzić na kompa-marzenie...:p
Basista szuka kapeli, może to właśnie Buźka będzie ze mną grał!!!
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Czekam z niecierpliwościa na DMC4, oby nie było tak...
DMC = super, ekstra, wypas
DMC2 = dno
DMC3 = super, eksta, wypas
DMC4 = dno etc...

chyba po porazce 2 i sukcesie 3 wiedzą czego uniać, a co dawać...oby...

Było, ale co tam...
http://playstation3.gaming-universe.de/ ... 4scan3.jpg
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 01:00 przez Go Go Yubari, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

# Nero will be the new protagonist
# Dante will be in the game as well, it is unclear whether Dante will be playable. (na pewno bedzie ^^")
# The story of DMC4 will take place immediately after the first Devil May Cry.
# The game will run at 60 fps.
# There is a new move called Devil Bringer, which combines both sword and pistol attacks on one hand.
# Devil May Cry 4 will be playable at TGS 2006

2 nowe scany
http://sylphys.ddo.jp/upld2nd/game2/src ... 558696.jpg
http://sylphys.ddo.jp/upld2nd/game2/src ... 048900.jpg


tlumaczenie ze scanow

- Nero is a knight within the Order of the Demon Blade, a religious order which protects the secrets and powers of demons from the world.
- There's no indication that he is the Vergil that we know from DMC3 and DMC1.
- The game is set in a huge city known as Fortuna.
- The people here believe that Sparda is a god, and the Order that Nero works for wants to undo Sparda's seal.
- It is for this purpose that Nero ends up in this city, but here his entire unit is slaughtered by the demon hunter Dante.
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
white raven
Kupo!
Kupo!
Posty: 130
Rejestracja: pt 14 kwie, 2006 23:59
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Post autor: white raven »

czyżby szykował nam się kolejny Raiden?
Maybe I'm a Lion...
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

widocznie w serii bylo potrzebne odswiezenie tematu...

nowe obrazki
http://www.gfdata.de/archiv09-2006-gamefront/2175.html (2 screen *_* qrde,ten Nero nawet, nawet :]]] )
http://ranobe.com/up/src/up135928.jpg

i strona oficjalna http://www.capcom.co.jp/devil4/main.html

edit

http://www.youtube.com/watch?v=LHN_VzU4wjc trailer z TGS^^
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
DanielMarley
Kupo!
Kupo!
Posty: 15
Rejestracja: ndz 06 maja, 2007 15:27
Lokalizacja: z rowca

Post autor: DanielMarley »

Kocham tą grę zawsze mam ochotę w nią grać, dlatego dorzucam swego posta jako hołd dla capcom :)
DMC 3SE na Dante must die z turbo to dopiero zabawa :D trzeba mieć tego manuala, aby zdobyć rangę SS gra raczej nie dla lamerów :573:


GGY: ARGUMENTY!
Ostatnio zmieniony ndz 06 maja, 2007 19:52 przez DanielMarley, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

hmm..nikt nic nie pisze o 4;P to wrzuce najnowszego niusa:]
http://www.gameinformer.com/News/Story/ ... .49035.htm
..tak więc, potwierdzone,ze dostaniemy Dante grywalnego:)
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Schrödinger
Cactuar
Cactuar
Posty: 514
Rejestracja: czw 16 lis, 2006 14:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Schrödinger »

Garnet pisze: ..tak więc, potwierdzone,ze dostaniemy Dante grywalnego:)
Nie bądź taka pewna XD http://www.famitsu.com/game/coming/1212977_1407.html
Nah walizka...
"Jestem pączkiem"
J.F. Kennedy 1963 Berlin
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

^^ niezła;]

hmm..wrażania z demka..I want more^^

Qrcze, to co uwielbiam w DMC to lokacje...no, a demko juz daje nam znowu posmak gotyckiej monumentalności xd
Mamy do wybory 2 plansze..Pierwsza ma limit 10 min:/ ja tu chce na spokojnie delektować sie lokacjami, a tu mi licznik leci;/ (ale w porownaniu do demka Heavenly Sword, to te 10 min. to naprawde coś;d), gameplay wlasciwie po staremu, Nero na dodatek wyglada jak bliźniak Dante, więc nie ma problemów w odbiorze;)
Druga plansza, to walka z bossem...Berial jest całkiem fajnym..pieskiem (^^)

Imho nic tylko kupowac full wersje;)
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Ivy
Moderator
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 13:29
Kontakt:

Post autor: Ivy »

Mialam ostatnio okazje przyjrzec sie DMC4 i musze przyznac, ze zdarzalo mi sie wgapiac w lokacje i detale z podziwem *_*. Poniewaz sam Xbox mnie odrzuca, darowalam sobie granie i ograniczylam sie do obserwacji xD(sama nie wiem czemu, to chyba gorace uczucie do PS2 nie pozwala mi sie "przerzucic" xDD. PS3 w planach, wiec moze wtedy zagram.). W kazdym razie sama gra wyglada przepieknie - mozna sie zakochac od pierwszej lokacji i wstawki filmowej. Nero faktycznie jest (mlodszym) klonem Dante, wiec przestawienie sie na nowa postac przychodzi bezbolesnie - slyszalam opinie ze jest tez bardziej efektywny w walce niz Dante (co nie zmienia faktu ze bez tego drugiego w wersji grywalnej gra wiele by stracila- chocby te urocze opogaduszki z bossami przed walka :]) . Fabula, jak to w DMC, nie jest epickim arcydzielem, ale nie o to tu chodzi. Arsenal broni jest calkiem pokazny, lokacje rozlegle, spore zageszczenie wrogow i mnostwo efektow specjalnych podczas walk - czyli wszystko ok :D Tylko kobiece postacie wypadaja slabiej - tzn w moim odczuciu tworcy za bardzo starali sie sprawic zeby byly sexy. Na widok srebrnowlosej lowczyni i jej pokaznych melonow wybuchlam smiechem - zreszta nie tylko ja, nawet samcom srednio sie spodobala xD Z drugiej strony mamy tez biedne dziewczatko bez biustu, ktore z wygladu i zachowania przypomina Yune- najlepiej skupic sie na mezczyznach :twisted: Rozpisywac sie nie bede poki sama nei zagram, poza tym trudno ustrzec sie spoilerow gdy fabula nie jest zbyt zawila. Moge tylko polecic, bo gre warto kupic chocby dla samych widokow ( i Dante w wersji next gen xD - ech te detale) Ogolnie mowiac kawal porzadnej gry- przynajmniej z perspektywy widza :] Teraz zaczynam sie zastanawiac jakim cudem sie jednak do niej nie dorwalam *idzie sie zaprzyjazniac z xpudlem*
CePeN

Post autor: CePeN »

Ivy pisze:W kazdym razie sama gra wyglada przepieknie - mozna sie zakochac od pierwszej lokacji i wstawki filmowej
Fakt gra wygląda wyśmienicie, a filmiki renderowane przez engine wyglądają jeszcze lepiej.
Ivy pisze:o nie zmienia faktu ze bez tego drugiego w wersji grywalnej gra wiele by stracila- chocby te urocze pogaduszki z bossami przed walka :])
Nero również lubi sobie pogadać z bossami i nie są to drętwe gadki, ale rozmowy luźne z dozą humoru.
Ivy pisze:Na widok srebrnowlosej lowczyni i jej pokaznych melonow wybuchlam smiechem - zreszta nie tylko ja, nawet samcom srednio sie spodobala xD

Kod: Zaznacz cały

Ta srebrnowłosa dziewczyna w późniejszym etapie zdejmuje swe ciuszki i staje się jeszcze bardziej sexy, a włosy są już nie są srebrne tylko bląd.
Wracając do grafiki to kiedy walczę i próbuję wykonywać combosy nie dostrzegam takich detali, to podczas walk z bossami w których nero wykonuje swoje wspaniałe zakończenia ataków i jest zbliżenie na walczących to właśnie wtedy dostrzegam jak to developerzy postarali się nad grafą.
Jest to moje pierwsze spotkanie z serią DMC i jeszcze nie udaje mi się wykonywać wszystkich combosów - przez to gram w trybie Human (o ile sie doczytałem z różnych gazet, w poprzednich częściach tego trybu nie było i prawdopodobnie nie kupiłbym tej gry bez tego trybu)
Jedynie do czego mogę się przyczepić to ścieżka dźwiękowa, muzyka która nam gra podczas walki z przeciwnikami jest dobra, ale po kilkukrotnym słuchaniu wciąż tego samego kawałku zaczyna denerwować.
Więcej zastrzeżeń do gry nie mam i nie będę na siłę szukał dziury w całym.
Awatar użytkownika
Bahamut
Kupo!
Kupo!
Posty: 94
Rejestracja: czw 21 gru, 2006 18:37
Lokalizacja: 3 years ago

Post autor: Bahamut »

A sobie wyskoczę z takim pytankiem co mi tam :D .

Chodzi o chronologie DMC'ków, bo z moich przemyśleń wynika że idzie to tak:

DMC3->DMC->Anime DMC->DMC4->DMC2

O ile do pierwszych trzech jestem raczej pewien o tyle do dwóch ostatnich mam wątpliwości.
Czwórkę umiejscowiłem jednak przed dwójką z kilku powodów:
-na filmiku z 4 widzimy Lady i Trish
-

Kod: Zaznacz cały

na końcu DMC2 Lucia mówi, że będzie na niego czekała, a nie mamy nic pokazane, że Dante wrócił z demonic world po jego zamknięciu.
-świat z DMC2 jest bardziej zniszczony od tego z 4

Co wy o tym sądzicie i czy zgadzacie się z moją wersją kolejności.

PS. Jak będziecie pisać o fabule to oznaczcie spojlery bo potem zniszczycie komuś gre :P .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne gatunki gier”