Frontier

Zręcznościówki, strzelanki, RTSy, RGPi ; tzw. blockbustery i te mniej znane dla koneserów.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Raziel
Kupo!
Kupo!
Posty: 69
Rejestracja: śr 24 sty, 2007 14:58

Frontier

Post autor: Raziel » pn 05 lis, 2007 15:08

Zapewnie nie znacie genialnego dziecka D. Barbena z 1995 roku zatytułowanego Frontier Fist Encounters. Niezwykle rozbudowany, jeden z najlepiej zachowujących prawa fizyki symulatorów statku kosmicznego. Mógł bym tutaj pisać całymi stronami na temat Frontiera. Ale postaram się skrócić.
Mamy rok 3250 i ... no właśnie i co chcesz. Możesz handlować, robić za listonosza przewożąc przesyłki czy taksówkarza- ludzi. Brzmi nudnie? Możesz oczywiście zająć się przemytem (narkotyki, bronie, niewolnicy itp), robić jako płatny morderca. Możesz też stanąć po stronie któregoś z mocarstw i pracować dla wojska tj. paczki, zabójstwa, fotografie, czy bombardowania (zależy od rangi wojskowej). Możesz też się wziąć się za górnictwo na napotkanych asteroidach czy planetach.
Mamy do dyspozycji ogromny świat, wprawdzie systemów ze stacjami kosmicznymi jest kilkaset, może kilka tysięcy. Natomiast ogólna liczba systemów jest przeogromna. Do każdego możemy wlecieć (chodź nie każdym statkiem) i wylądować na każdej planecie (no chyba, że nasz statek nie będzie wstanie powstrzymać grawitacji planety i się rozbijemy o powierzchnię).
Gra nam nic nie narzuca, jest pewien ciąg misji, które pojawiają się tylko raz. Ale grać można bez końca. Nie ma czegoś takiego jak wygranie w Frontiera (no chyba że w zawodach).
Watro dodać, że spora część systemów nosi prawdziwe nazwy, a w okolicy Słońca nawet odległości są prawdziwe. Oraz o systemie walki, w której ręcznie sterujemy ciągami (przód, tył, góra, dół, lewo, prawo) unikając lasera przeciwnika, czy nawet robiąc ostre skręty przed rakietami.

Gra jak wspomniałem ma już 12 lat i szata graficzna nie jest imponująca (chodź są wersje z poprawioną grafiką), ponadto ma sporo błędów, które są sukcesywnie eliminowane. Prace wciąż trwają.
Kilka scereanów:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

P.S.
Nie wie jak tutaj jest z linkami do innych for, więc nie umieszczam. Lecz jeśli ktoś jest zainteresowany to starczy wpisać Frontier w googlach.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne gatunki gier”