GOD of WAR II

Zręcznościówki, strzelanki, RTSy, RGPi ; tzw. blockbustery i te mniej znane dla koneserów.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
kruger09
Kupo!
Kupo!
Posty: 62
Rejestracja: wt 06 gru, 2005 17:32
Lokalizacja: Malbork City

GOD of WAR II

Post autor: kruger09 »

''Gada'' już przeszedłem. Grę dostałem od kumpla, który kupiłą ją zaraz po premierze. I co? TA GRA TO POWÓR, KTÓRY MASAKRUJE WSZYSTKO I WSZYSTKICH ROZMACHEM I REŻYSERIĄ WALK. Emocje jeszczę nie opadły i zapewniam, że szybko nie opadną. GoD2 zabił mnie na miejscu. Pierwsza część-choć doskonała-nie dorasta nawet do pięt ''dwójeczce'' Piszcie szybko co myślicie o tym arcydziele!
Jestem macho mnie kobiety nie wybaczą
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Jedynkę przeszedłem i niedługo nabędę właśnie dwójkę... I jeżeli jest tak dobra jak mówią (a wierzę w to w całej rozciągłości), to już czuję się zmasakrowany. Kruger, że tak się spytam - jak jest w kwestii nowych broni, bossów i ruchów Kratos'a, jeżeli można prosić? ;]
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
Cierń
Cactuar
Cactuar
Posty: 419
Rejestracja: pn 18 lip, 2005 22:25

Post autor: Cierń »

Już się o God of War II wiele naczytałem i nie powiem po części pierwszej mam duże oczekiwania co do sequelu. Nie ma siły, bym kupował grę za 200 zł, na głowę nie upadłem (no dobra upadłem kilka razy, ale to się nie liczy :lol:) Więc może za jakieś kilka miesięcy, gdy cena osiągnie przyzwoity poziom (około chociażby 100 zł) postaram się nabyć :] Już tak mam, że kupuję z opóźnieniem, bo po prostym rachunku widać, że mogę sobie pozwolić na 2 razy więcej XD Możecie się więc spodziewać mojej relacji za jakiś czas ;)

Btw. kruger09, jeżeli założyłeś temat i masz tą grę już za sobą, to może byś zaczął i napisał coś więcej... jakie wrażenia, najlepsze momenty, plusy, minusy etc. ;)
"We carry death out of the village!"
Awatar użytkownika
kruger09
Kupo!
Kupo!
Posty: 62
Rejestracja: wt 06 gru, 2005 17:32
Lokalizacja: Malbork City

Post autor: kruger09 »

pardon pardon, że tak póżno, juz wszystko piszę i przedstawiam. Ataki w God of War II przy użyciu Blades of Athena są praktycznie identyczne jak w pierwszym ''Gadzie''. Zmieniono całkowicie animacje ataków z L1. L1 i kwadracik przypomina jeszcze atak z jedynki, ale już L1 i trójkącik to inna bajka(ma podobną animację gdy Kratos znajduje się w powietrzu) Pojawił się nowy atak: L1 + kóleczko- Kratos dźga wrogów ostrzami w mega kozacki sposób.
W jedynce istniał cios którego nazwy nie pamiętam. Coś z Herkulesem. Robiło się go po przytrzymaniu kwadratu po dowolnym, byle nie piewszym hicie. W dwójce Kratos po tym ataku zaczyna maorderczy bieg. Z tego jakby stance'a, po wciśnięciu kwadratu wali z bara, zaś po wciśnięciu trójkąta robi wybitke, będącą poczciwym juggle starterem. Zniknął cios L1+X. Ciosy paruje się w nowy, zajeb@*=y sposób, a to przy pomocy pewnej rzeczy, którą Kratos zdobywa. Nie napisze co to jest, ale można tym parować zwykłe ciosy, odbijać pociski, a nawet odbijać ataki meduz/gorgon zmieniając je w kamień!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!. Nie ma już Rage of the Gods. W jego miejsce wszedł Rage of the Titans:) Można teraz odpalić ''demona'' i w każdym momencie go wyłączyć poprzez wciśnięcie R3+L3. Mało tego pojawiły się nowe skrzynki- z żółtą- nie wiem jak to nazwać- energią, która doładowywuje pasek RotT(ładuje się identycznie jak życie i magię). Poza tym te ''żółte energie'' podobnie jak życie i magię zostawiają pośmiertnie wrogowie. Uffff jest jeszcze tego sporo. Zapoznajcie sie z tym, potem skupię się na nowych broniach, czarach i na tym co zapomniałem teraz napisać:)

[ Dodano: Pią 11 Maj, 2007 16:51 ]
Jeśli chodzi o inne bronie to mamy: Młot, Włócznię i Miecz Olimpu(ten ostatni da sie upragedować jedynie po przejściu gry i ponownym jej odpaleniu na tym samym poziomie tyle, że z ekwipunkiem z poprzedniego podejścia) Młot to porażka- w ogóle nim nie walczyłem. Jest powolny, wcale mocny. Po ''szarpnięciu R3 Kraatos przywołuje dusze umarłych, których na 3 poziomie jest podobno wiele. Załuje, ze go ulepszyłem do 2 poziomu, no ale i tak bedzie trzeba zrobić 3 upgrade. Włócznia jest bronią zacną. Nie ulepszałem jej nawet do 2 poziomu, a i tak pokazywała pazurki. Można za jej pomocą strzelać fioletowymi pociskami. Miecz Olimpu to takie Blade of Artemis w wersji deluxe( jest conajmniej 2x szybsze) Skończyłem ''Gada'' na hardzie w 2 dni(normal pominęłem) i oddałem kumplowi. Dlatego nie wiem jak wygląda ugrade Mieczu Olimpu. Pozatym w tej grze nie da się odkryć wszystkiego za pierwszym podejściem. Sekrety są strasze. W pierwszym God of War skrzynek nie było widać, trzeba było ich szukać. W dwójce wiekszość się widzi tyle, że nie wiadomo jak się do nich dostać(zagadki są wyborne). Istnieją Urny mocy. Zadnej nie zdobyłem. Ba nawet zbytnio nie wiem jak to zrobić. Jedną na bank zdobywa się po zebraniu/wyrwaniu 20 oczu cyklopów. Bossów jest wielu, a finishery urywają łeb. Musicie koniecznie zobaczyć co się dzieje w powietrzu, jak Kratos frunie na ognistym pegazie. MOCCCCCCCC!!! W ogóle jest ogromna różnorodność przeciwników co niesie z soba ogrom różnych finisherów(na każdym gatunku maszkar Kratos wyżywa się inaczej:) GoWII jest jeszcze bardziej Krwawy i brutalny niż jedynka. Bossowie umierają w niezwykłym bólu i cierpieniu.
Jestem macho mnie kobiety nie wybaczą
Awatar użytkownika
King VERMIN!
Cactuar
Cactuar
Posty: 479
Rejestracja: czw 21 wrz, 2006 15:43

Post autor: King VERMIN! »

Jak bardzo dwójka lepsza jest od jedynki? W paru zdaniach. Ja tylko napiszę, że jedynka mi się niezmiemsko podobała.
Awatar użytkownika
DanielMarley
Kupo!
Kupo!
Posty: 15
Rejestracja: ndz 06 maja, 2007 15:27
Lokalizacja: z rowca

Post autor: DanielMarley »

a ja napiszę, że ta gra wara jest ostatniego grosza :D
sposób w jaki kretos niszczy kolejnych oponentów to czysta bajka, fajny jest patent z huśtaniem się na łańcuch niczym Lara w TR legend jak i kolekcjonowanie ekwipunku :) że o nowych broniach nie wspomnę, po prostu więcej wszystkiego w porównaniu do jedynki. Super walka z colossem na początku do latania na pegazie niczym w herkulesie na PSXa :D czy czysto zręcznościowe motywy np. przeskakiwanie po filarach na drugą stronę urwiska, wspominałem już o zatrzymywaniu czasu? tak tak Prince of Persia prawie hehehe poza tym w tej części możemy zbierać orby odnawiające Rage Of Titans, super finishery, super architektura, super bossowie, super wał zeusa i NARESZCIE znowu super Kretos w akcji.

To oto cudowną grą sony pożegnało się z PS2 dając najlepsze na koniec :D
Awatar użytkownika
aden
Kupo!
Kupo!
Posty: 160
Rejestracja: pn 12 lut, 2007 22:55

Post autor: aden »

Z tym żegnaniem z PS2 chyba jednak bym tak bardzo się nie wyrywał, biorąc pod uwagę fakt, że PS2 nadal się lepiej sprzedaje niż 3 :P
Awatar użytkownika
DanielMarley
Kupo!
Kupo!
Posty: 15
Rejestracja: ndz 06 maja, 2007 15:27
Lokalizacja: z rowca

Post autor: DanielMarley »

aden pisze:Z tym żegnaniem z PS2 chyba jednak bym tak bardzo się nie wyrywał, biorąc pod uwagę fakt, że PS2 nadal się lepiej sprzedaje niż 3 :P
ok ale nie chodzi o sprzedaż, a zaangażowanie producentów platformą. Jak to mówią czas to pieniądz, a tego jest coraz mniej by rozgryźć PS3 bo tworzenie gier na PS3 wymaga doskonałego kodu, godzin pracy i dobrego teamu, a o 8 rdzeniowym procesorze już nie wspominam. Producenci przeskakują na next geny a gadka PS2 żyje jest bez celowa,
swego czasu tak samo było z psxem...
Awatar użytkownika
soniq
Cactuar
Cactuar
Posty: 330
Rejestracja: ndz 31 gru, 2006 23:07

Post autor: soniq »

God of War jest świetną grą. Ukończyłem pierwszą część i czekam aż stanieje druga.

Co do wymierania PS2 to bym się jeszcze wstrzymał bo zmierza w tym kierunku jeszcze sporo tytułów takich jak Manhunt 2, Alone in the Dark 5, Max Payne 3 czy nawet God of War 3... Nie ma co się poddawać :)
Mistrz polecił mi unikać niepotrzebnych walek!
Awatar użytkownika
kruger09
Kupo!
Kupo!
Posty: 62
Rejestracja: wt 06 gru, 2005 17:32
Lokalizacja: Malbork City

Post autor: kruger09 »

Czas można zatrzymywać, ale tylko w niektórych miejscach. Istnieją bowiem specjalne posągi, świecące na zielono, służące do tej czynności. Kratos wyciąga wyciąga specjalne oko, kulke, którą zwraca w stronę owego monumentu. Posąg wysyła promień zielonego światła w stronę kuleczki no i picabelo- całe otoczenie zielenieje- pojawia zielonkowy filtr i blur. Pasek ''zatrzymywania czasu znajduje się pod paskiem magi, żeby nie było, że bullet time zabiera magię. Akrobatyki jest wiele, zagadki są świetne. Gra zbliżyła się bardzo w stronę PoP'a. Pamiętam jak pierwszą część Gow określano jako hybrydę PoP'a i DMC, a motywów i rozwiązań z PoPa'a było jak na lekarstwo. W dwójce jest dużo skakania i to bardzo znakomitego należy dodać. Są momenty, które nawet zabijają pod tym względem serie z Księciem w tle. Otóż, gdzieś w połowie gry, Kratos ma pokonoć drogę skacząc tylko i wyłącznie z jednej kolumny na drugą. I co z tego? No chociażby to, że kolumny sie walają , a my musimy wykazać się niezły timingiem. Pojawia się w tej sekwencji nawet małe QTE, wyreżyresowane z wielkim rozmachem.
W ogóle rozmach i efektowność akcji w GoW2 zabija na miejscu. Już pierwszy GoW rządził w tej kwestii, ale to co ''robi'' robi dwójeczka jest normalnie nie do opisania. Trzeba to zobaczyć samemu. Ludzie kupujcie tą gre teraz. Nawet 300zł nie jest wygórowaną ceną za ten tytuł. Sony Santa Monica Studios to najlepsze co mogło przytrafić się Kutargiemu. A sam Dave Jaffe to taki sam wirtuoz i wizjonier co Kojima.
Jak bardzo dwójka lepsza jest od jedynki? W paru zdaniach. Ja tylko napiszę, że jedynka mi się niezmiemsko podobała.


1,5 albo 2 razy lepsza. Jaffe pokazał jak robi sie seuqele bijące poprzednika na głowe. Jak robi się gry, którym konkurencja nawet do stóp nie dorasta. Capcom ze swoim DMC są najwyżej śmieszni. Zobaczymy co przyniesie czwórka. Patrząc na trailery twierdze, że niewiele. A nawet jak wiele, to nie będzie to w stanie nawet w 1% przyćmić hegemoni God of War'a 2.

Czas na popierdółki o których zapomniałem napisać;) Skrzynki otwiera się za pomocą R1. To samo tyczy się otwierania dzrwi(po naciśnięciu R1 Kratos łapie drzwi; żeby je otworzyć musimy klepać kółko) R1 po prostu jest teraz buttonem akcji9 przeciąganie wajch, skakanie na łańcuchach). Kratos moze też chodzic po ''sufitach''. Naciskając X porusza się po nich szybko. Na ''zwykłych ścianach'' Duch Sparty porusza się identycznie jak w jedynce(zmieniono atak z trójkątem, a po wciśnięciu R1+dół zjeżdza w dół) R2 słuzy do zmiany broni. ''Subwepony'' zmieniamy w menu doładowywania broni i czrów po wciśnięciu kółka. w walce za pomocą Ostrz Ateny nie ma ciosu z bara wykonywango po wciśnięciu R1. Bar jest możliwy do wykonania tylko wtedy gdy Kratos jest w specjalnym stance'u(o którym pisałem w poprzednim poście) Nie ma ciosu z X po tym jak Kratos robi unik, jest za to nowy z trójkatem(elegancki). O magi się nie wypowiadam, bo nie chcę spojlerować. Zaklęcia są świetne. Szczególnie te ostatnie. Po skończeniu gry miałem nieodblokowane 2 umiejętności. Nie wiem czy to jakieś bronie, ale możliwe jest, że są to nowe czary(widziałem na oficjalnym trailerze, ze Kratos wali z rąk lodowymi pociskami; w grze tego czru nie spotkałem). Jak je zdobyc? Na 75% po zedobyciu jakies Urny mocy. W instrukcji pisało, że daja nowe pokłady mocy, czy jakoś tak:) Pytajcie pytajcie.
Może chccie coś w kwestii fabuły? Powiem jedynie, że jest równie ciekawa co w jedynce. Jescze więcej tu mitologi niż w jedynce. wiem, że brzmi to paradoksalnie, ale tak właśnie jest. Jest dużo wątków prawdziwych, spotykanych w mitologi, które są w małym stopniu zreinterpretowane na nowo, w nowym swietle. Mitologię kocham i to bardzo, a God of War jest najlepszym tego przykładem. Monumentalnośc tej gry zapiera dech w piersiach. Poza tym mitologia była BARDZO BRUTALNA, a dzieje Kratosa są tego najlepszym przykładem.
Ochhhhhhhh, nie moge doczekać się Gow3, nie mogę. Szczególnie po zakończeniu 2. To będzie coś na miarę tego co w Matrix Rewolucje. Wielkie Bum.
Jestem macho mnie kobiety nie wybaczą
Awatar użytkownika
King VERMIN!
Cactuar
Cactuar
Posty: 479
Rejestracja: czw 21 wrz, 2006 15:43

Post autor: King VERMIN! »

A sam Dave Jaffe to taki sam wirtuoz i wizjonier co Kojima
BEZ przesady :)
To będzie coś na miarę tego co w Matrix Rewolucje. Wielkie Bum.
Oby nie.

Grę zaś kupię jak stanieje do 100 zł, albo załapię się na jakąś platynową edycję jak z jedynką za 50 zł ;) Jedynka mi się strasznie podobała, jak zobaczyłem u kumpla PoP to stwierdziłem, że Książunio jest trochę za ślamazarny w porównaniu do Kratosa. Gdzie pomijam fakt, że Kratos zjadłby Dantego i Księcia na deser. Kratos to evil maderfaker, prawdę mówiąc nie było jeszcze takiej głównej postaci.
Awatar użytkownika
kruger09
Kupo!
Kupo!
Posty: 62
Rejestracja: wt 06 gru, 2005 17:32
Lokalizacja: Malbork City

Post autor: kruger09 »

King VERMIN! pisze:BEZ przesady :)
To tylko moje zdanie. Po zagraniu w Gada przyznasz mi może rację:) BTW: Sam Kojima bardzo ceni sobie dokonania Jaffe'a i go samego. To chyba o czymś świadczy:P

King VERMIN! pisze:Jedynka mi się strasznie podobała, jak zobaczyłem u kumpla PoP to stwierdziłem, że Książunio jest trochę za ślamazarny w porównaniu do Kratosa. Gdzie pomijam fakt, że Kratos zjadłby Dantego i Księcia na deser. Kratos to evil maderfaker, prawdę mówiąc nie było jeszcze takiej głównej postaci.
Nie chodziło mi o postać Kratosa, tylko o całą grę. DMC i PoP to po prostu piece of shit przy GoW2.

[ Dodano: Nie 13 Maj, 2007 18:49 ]
King VERMIN! pisze: Oby nie.
Pod jednym względem tak. Szykuje się ostania BATALIA!!!, ale miejsca na kompromis nie będzie tak jak w Matrixie.
Jestem macho mnie kobiety nie wybaczą
Awatar użytkownika
aden
Kupo!
Kupo!
Posty: 160
Rejestracja: pn 12 lut, 2007 22:55

Post autor: aden »

kruger09 pisze: Pod jednym względem tak. Szykuje się ostania BATALIA!!!
Dopóki nie wypuszczą GoW4..
Awatar użytkownika
King VERMIN!
Cactuar
Cactuar
Posty: 479
Rejestracja: czw 21 wrz, 2006 15:43

Post autor: King VERMIN! »

To tylko moje zdanie. Po zagraniu w Gada przyznasz mi może rację:) BTW: Sam Kojima bardzo ceni sobie dokonania Jaffe'a i go samego. To chyba o czymś świadczy:P
Jeff ma bardzo dobre podejście do pracy i imo jest człowiekiem skromnym, nie podnieca się tym co zrobił, ale wie, że jego "dziecko" jest udane, tłuste i dorodne :) Jednak Kojima i Jeff tworzą w zupełnie innych rodzajach gier. MG jest genialny pod względem przesłaniowym, fabularnym, zaś GoW jest niewiarygodnie dynamiczną i zajebiście wręcz monumentalną grą. Raczej porównywanie ich nie ma sensu, to tak jakbyś porównał samolot i samochód, rozumiesz? Zupełnie dwie inne rzeczy.
Nie chodziło mi o postać Kratosa, tylko o całą grę. DMC i PoP to po prostu piece of shit przy GoW2.
Mi chodziło o Kratosa i Grę, bo i Kratos jako postać i GoW jako gra zjada Księcia i Dantego i ich gry.
Pod jednym względem tak. Szykuje się ostania BATALIA!!!, ale miejsca na kompromis nie będzie tak jak w Matrixie.
Kompromis to słowo nie występujące w dialekcie Kratosa XD
Awatar użytkownika
soniq
Cactuar
Cactuar
Posty: 330
Rejestracja: ndz 31 gru, 2006 23:07

Post autor: soniq »

aden pisze:Dopóki nie wypuszczą GoW4..
GoW4 raczej nie wypuszczą, ponieważ dawno już zapowiedziano że GoW będzie trylogią... Cała seria miała być na PS2, ale im się coś we łbie poprzestawiało i teraz nie wiadomo czy Kratosa w 3 części zobaczymy na PS2 i PS3, czy PS2 lub PS3.

Co do porównania DMC, GoW i PoP to macie racje... Kratos ich miażdży ^^
Mistrz polecił mi unikać niepotrzebnych walek!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne gatunki gier”