Ookami

Zręcznościówki, strzelanki, RTSy, RGPi ; tzw. blockbustery i te mniej znane dla koneserów.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

Czy orginalne Okami NTSC działa przy użyciu Magic Swap?
glamorous vamp
Awatar użytkownika
Haichi
Cactuar
Cactuar
Posty: 324
Rejestracja: pt 26 maja, 2006 15:06
Lokalizacja: Irlandia
Kontakt:

Post autor: Haichi »

O ile się orientuję to tak, działa.
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

Ee... A jak się orientowałeś? XD Osobiście? musze miec pewnosc bo np. kupilem xenosagę i tylko na półce sobie leży :sad:
glamorous vamp
Awatar użytkownika
Haichi
Cactuar
Cactuar
Posty: 324
Rejestracja: pt 26 maja, 2006 15:06
Lokalizacja: Irlandia
Kontakt:

Post autor: Haichi »

Boni pisze:Ee... A jak się orientowałeś? XD Osobiście? musze miec pewnosc bo np. kupilem xenosagę i tylko na półce sobie leży :sad:
Tak osobiście się orientowałem ... co nie oznacza że daję głowę za to xD. Z tą Xenosagą to dziwne Oo" ... koleżanka sprowadzała z Ameryki i grała ... a przerobionej konsoli na pewno nie miała bo ona jest taka że ci nie przerobi jakbys jej zapłacił xD ... nie kapuje tego :?:
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

Hmm.. no to ja nie wiem, Garnet mówiła że nie zawsze na swapie działa... Ech, i dunno u kolegi spawdzałem na slimie to też ze swapem nie szło :cry:
glamorous vamp
Awatar użytkownika
Haichi
Cactuar
Cactuar
Posty: 324
Rejestracja: pt 26 maja, 2006 15:06
Lokalizacja: Irlandia
Kontakt:

Post autor: Haichi »

I Garnet ma racje - na Swapie nie wszystko działa. Ja jestem posiadaczem SWAP MAGIC CODER (... czy jak mu tam ważne, że najnowszy xD) i też miałem pare problemów z odpalaniem NTSC - albo był obraz ucięty albo był czarno-biały. Oczywiście tu mówimy o oryginałach. Jest jeszcze jeden sposób, ale nie będę go opisywał bo mi się dostanie >.>" ...
Awatar użytkownika
Sephir
Cactuar
Cactuar
Posty: 320
Rejestracja: ndz 13 lis, 2005 17:23

Post autor: Sephir »

Ja mam Swap Magic 3.8 i nie mam jak na razie żadnych problemów. Wersję (Pal/NTSC) wybieram podczas odpalania płyty. Podobno działa ze WSZYSTKIMI grami. Widocznie amcie starszą wersję Swapa który nie ze wszystkim daje sobie radę ;)
Awatar użytkownika
Haichi
Cactuar
Cactuar
Posty: 324
Rejestracja: pt 26 maja, 2006 15:06
Lokalizacja: Irlandia
Kontakt:

Post autor: Haichi »

Ja mam najnowszą, tą co ty xP (3.8 = CODER). Teoretycznie wszystkie powinny działać, ale gwarancji nie ma, nie? Poza tym ja mówię - Okami próbowałem i jest dokładnie tak jak mówisz Sephir, Xenosagi niestety nie próbowałem xD.
UNO_is_MAD

Post autor: UNO_is_MAD »

Może wypowiem sie ja . Mam Okami sprowadzane z Ameryki i odpalane na Swap Magicu 3.8 . I jak działa ? Bardzo dobrze.
Awatar użytkownika
chalcedon
Kupo!
Kupo!
Posty: 77
Rejestracja: sob 21 lip, 2007 12:08

Post autor: chalcedon »

Haichi pisze:też miałem pare problemów z odpalaniem NTSC - albo był obraz ucięty albo był czarno-biały.
.

A próbowaliscie wykorzystać kabel RGB przejściówkę NTSC/PAL?
Mieć milion, a nie mieć miliona to już są dwa miliony
UNO_is_MAD

Post autor: UNO_is_MAD »

chalcedon pisze:A próbowaliscie wykorzystać kabel RGB przejściówkę NTSC/PAL?
Sam kiedyś używałem i nie polecam . Obraz sie robi bardzo jaskrawy.
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

Od dwóch dni gram w Okami i muszę przyznać, że jest to oryginalny tytuł. Grafika zupełnie inna niż zwykle, japońska sztuka plus muzyka; fajny system gry, rozbudowane światy, sporo sekretów, dodatkowych rzeczy do odkrycia. Mam już na koncie 10h i muszę odpocząć :lol: Tak to jest jak się człowiek wciągnie w malowanie pędzelkiem po 'villainach' :D
glamorous vamp
Awatar użytkownika
Norek
Kupo!
Kupo!
Posty: 19
Rejestracja: ndz 06 kwie, 2008 13:31
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Norek »

Witam!
Pozwolę sobie zacytować Beriona:

"Spieszę donieść, iż właśnie przed chwilą miała miejsce premiera patcha lokalizującego wiekopomne dzieło Clover Studio. Łata jest do pobrania w dziale media na stronie www.okami.pl

Tak, po 11 miesięcznej ciąży udało się wydać na świat to zacne dziecię. wink.gif Miejmy nadzieję, że obyło się bez wad ukrytych. Patch, a w zasadzie patcher jest w postaci pliku wykonywalnego *.exe. Działa na XP, Viście, prawdopodobnie na siódemce i z poziomu Wine (możliwe że na CrossOverze też). Nie działa za to na 9x (czyli 98, 95 itd.). Uwaga: program pat(pipi)ący, wymaga około 1.5GB na pliki tymczasowe (ze względu na trancoding outro).


Tak jak wcześniej zapowiadaliśmy, patch pasuje wyłącznie do PALowskiej wersji gry, czyli SLES-54439 (SLES_544.39) i tylko takiej. Co jest mam nadzieję oczywiste - PS2. Spatchowana gra działa na każdej PS2 z płyty ("normalnie" i przez ESR) jak i z dysku twardego na IDE (innymi słowy: przez HDLoader). NIE działa natomiast z USB Advance i jego pochodnymi (nie nasza wina, szczerze nam przykro z tego powodu). Nie wiadomo czy działa na PS3 przez Swap Magic (z płyty), ponieważ nikt z nas nie posiada modeli CECHA/B. NIE działa poprawnie w PCSX2 (ale tylko cractro, wystarczy wcisnąć Start aby przejść do gry). Wynika to z prostej przyczyny, emulator nie obsługuje wielu, wielu niskopoziomowych funkcji, które zostały użyte w loaderze (tak w skrócie, możliwe że kiedyś to się zmieni, możliwe też że pojawi się zewn. łata pod kątem tego emulatora, kto to wie).

Przepraszamy za kilkukrotne odkładanie daty premiery. Podyktowane było to naprawdę wieeeeeeloma czynnikami, na które nie zawsze mieliśmy wpływ.

Dziękuję za zainteresowanie projektem i liczę na komentarze, szczególnie te negatywne (byleby była to konstruktywna).


PS: Dla Trophy Hunterów przygotowaliśmy calaka w preloaderze. Czujesz się na siłach znalezienia wszystkich trophies? Sprawdź. Postaraliśmy się też, aby cały ten wynalazek był interaktywny (coś na wzór Linger In Shadows)."

Pozdrawiam:)
Awatar użytkownika
mroczna sarna
Cactuar
Cactuar
Posty: 212
Rejestracja: ndz 31 maja, 2009 23:50

Post autor: mroczna sarna »

Okami HD do kupienia w PSN!

Nie grałem w to wcześniej, choć korciło mnie, żeby kupić wersję na Wii. Jedyne, co mnie od tego odciągnęło, to wiilot i późniejsza informacja o trwających pracach nad wersją HD dla PS3. No i tym sposobem, doczekałem się w końcu. Powiem wprost: warto było czekać, jestem tą grą absolutnie zachwycony. Przepiękna, zapadająca w pamięć muzyka, no i ten styl animacji...co prawda, widziałem to już wcześniej, bo pisałem newsy dot. Okami, więc chcąc, nie chcąc - sporo o grze wiedziałem, ale...

...na żywo opada kopara. Już wiem, w co będę grał do premiery Zone of the Enders HD pod koniec listopada :) O grze napisaliście już chyba wszystko, ja tylko dodam - kto nie grał, niech czym prędzej zrobi zakupy w PSN. Gra - majstersztyk.

Yakuza 0 (PS4)
, World of Final Fantasy (PS4), Tales of Berseria (PC)&(PS4)
Awatar użytkownika
qfas
Cactuar
Cactuar
Posty: 212
Rejestracja: czw 07 maja, 2009 08:15

Post autor: qfas »

Jako, że Okami posiadam na PS2, zapytam - są jakieś zmiany, poza podciągnięciem oprawy graficznej?
Teksty w podpisach zazwyczaj trącą sztampą.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne gatunki gier”