Black... Killzone... Medal of Honor...

Zręcznościówki, strzelanki, RTSy, RGPi ; tzw. blockbustery i te mniej znane dla koneserów.

Moderator: Moderatorzy

Najlepszy shooter FPS na PS2 ?

Black
7
41%
Killzone
4
24%
Medal of Honor
1
6%
Call of Duty
0
Brak głosów
Nie mam czasu na inne gry oprócz FF ^^
5
29%
 
Liczba głosów: 17

Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

soniq17 pisze:Oprócz serii ciekawych kampanii każda z tych gier posiada ciekawy tryb multiplayer.
Jezeli chodzi o multi w MoH na PS2 to tylko Rising Sun miał pożądny tryb (erm.. mówię o split screen :] ). Cemu? Bo o ile się nie mylę to nigdzie indziej nie było możliwości ustawienia botów :/ No i wszystkich Medali to tylko Rising Sun miałem, przeszedłem i nie było źle... szkoda tylko że musiałem do Japończyków strzelać :P
soniq17 pisze:No ale oczywiście nie zapominajmy o najlepszej serii gier czyli... Final Fantasy.
Never heard of it.... _^_
white raven pisze:A czy Killzone: Liberation na PSP nie jest sequelem?
Ten Killzone to jakaś padlina straszna... ja rozumiem, że to na konsole przenośne i w ogóle... ale żeby z FPP zrobić coś takiego? Człowiek chciałby poznać jakąś dalszą fabułę, czy coś, ale przecież w taką gre się imo nie da grać. Bo co to za przyjemność... widok z góry... fe..

A propo Killzone'a. Kiedyś już był o tym topic i pisałem conieco... teraz tylko jeszcze raz wspomne o świetnym multiplayu :] Tak! Dla mnie dobry FPP na PS2 w którego miałbym grać musi mieć dobry multi! Bo co mi z grania w FPP... są krótkie, zwykle przechodze je tylko 1 raz. A jak jakaś gra ma multi, a raczej splitscreena i boty do ustawienia... to można grać w nieskonczoność :] (do dziś gramy z kumplem właśnie w MoH:RS i KZ, jak tylko się nadaży okazja. I jakoś się nam nie nudzi :]).
Awatar użytkownika
kay350
Cactuar
Cactuar
Posty: 216
Rejestracja: ndz 21 sty, 2007 16:25
Lokalizacja: Węgliniec

Post autor: kay350 »

do dziś gramy z kumplem właśnie w MoH:RS i KZ, jak tylko się nadaży okazja. I jakoś się nam nie nudzi :])
Ja ostatnimi czasy pocinam z kumplem w KillZone`a i też nam się nie nudzi ;) Szkoda tylko, że nawet na hard boty są... lekko półśmieszne czsami :/ Bo o ile w kampanii AI jest jako takie, to w multi już ten elementu szwankuje. A kojarzy ktoś planszę na platformie SD + 12 botów? To jest czad :D
Czytanie opisów, szczególnie tych z gadu gadu, prowadzi do poważnych zwyrodnień mózgu.

http://musicshed.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

My przeważnie gramy tak, że nas dwóch na ich 7 (max dla 1 drużyny) :] Ale fakt faktem boty są dosć łatwe do rozwalenia. Zresztą w MoH (i pewnie innych FPP na konsole) też. Konsolowe FPPki mają to do siebie, że są imo dużo łatwiejsze od tych z PCta. Primo - nie ma quick save'a. Secundo - padem nie osiągniesz takiej perfekcji jak grając mychą. Chociaż ja w tej chwili za cholere nie umiem grać w strzelanki na PC :] Odzwyczaiłem się :P
Awatar użytkownika
kay350
Cactuar
Cactuar
Posty: 216
Rejestracja: ndz 21 sty, 2007 16:25
Lokalizacja: Węgliniec

Post autor: kay350 »

Jaco pisze:Chociaż ja w tej chwili za cholere nie umiem grać w strzelanki na PC :] Odzwyczaiłem się :P
Mam ten sam problem :P Ostatnio próbowałem w coś szarpnąć na pc... i się przeraziłem :/ O ile kiedyś szło mi nieźle, tak teraz miałem mega problemy z celnością :D Od jakiegoś czasu wygodniej gra mi się padem...
Czytanie opisów, szczególnie tych z gadu gadu, prowadzi do poważnych zwyrodnień mózgu.

http://musicshed.blogspot.com/
Awatar użytkownika
soniq
Cactuar
Cactuar
Posty: 330
Rejestracja: ndz 31 gru, 2006 23:07

Post autor: soniq »

Medal of Honor Vanguard.
Grafika w porównaniu z European Assault skoczyła do przodu lecz nie szczególnie (gdzieś czytałem że to szczyt możliwości PS2). Single Player cudowny, lepszy nawet niż w EA. 4 kampanie od 2 do 4 misji w każdej. Multiplayer ubogi -_-... kilka niewielkich map i do tego OMG brak snajperki *chlip*. Bazooki w multi (w singlu jest) też nie ma ale za to są unieruchomione CKM'y na każdej mapie (amunicja się nie kończy lecz karabin się przegrzewa). Nowości w tej wersji są nawet ciekawe. Gra jest łatwiejsza od poprzednich części ponieważ wprowadzono system utraty/odzyskania energii taki jak w CoD (gdy się obrywa ekran się zaczerwienia i trzeba się gdzieś schować aby odetchnąć; nie ma paska życia) co jest wykorzystane w singlu jak i w multi. Kolejna nowość to sprint (trzymając L2 można nieźle śmignąć między wrogami; pasek speeda sam się uzupełnia). Fajnym bajerkiem jest latanie na spadochronie podczas zaczynania kampanii (w 3 misjach można ręcznie lądować). Ścieżki dźwiękowe są przytargane z poprzednich medali (main theme jest z AA). Gra jest odpowiedzią na nadchodzącego Airborne'a (PS3,X360,PC) do którego jest bardzo podobna ponieważ też podróżujemy jako żołnierz Dywizji Powietrznodesantowej. Średnie oceny wyłapała pewnie przez multi ale na singlu jest da best.
Single 9.5/10, Multi 6/10.

Call of Duty 3
Grafika nawet nawet (lecz Vanguard lepszy ^^). Jako że nie grałem w poprzednie części to nie wiele mogę tu napisać. Ciekawa gra pod względem single player (lecz Vanguard lepszy ^^). Ręczne zakładanie ładunków wybuchowych ^^, można czołgiem i jeepem wojskowym pośmigać. Sporo mowy jest też o Polakach (co chwile tylko że trzeba ich wspierać itp.). Większość gry przebiega we Francji. Multi nie mam jak opisać ponieważ jest tylko online. Ciekawe wzruszające ścieżki dźwiękowe (duży plus) dzięki którym można było poczuć ciężar wojny i piękno wygranej bitwy.
Single 8/10, Multi -/-
Mistrz polecił mi unikać niepotrzebnych walek!
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Black. Ukończyłem. Kilkukrotnie (najlepsze były sesje w robocie nocami :lol: ). Dobry jest! Świetna grafika (zjada Killzone i to bez popitki), bardzo dobra muzyka. Zwłaszcza boskie są wszelkie elementy rozmycia, przy których po prostu stałem i patrzyłem (słońce zachodzące na miastem, kiedy stoimy na wielkich, bliźniaczych zbiornikach; zachód słońca w misji z mostem; czy wszystkie idealnie wykonane promienie światła (zwłaszcza na początku Nashran Foundry - piękne i bardzo plastyczne). Misje niezłe są, przy czym zwłaszcza misja na zniszczonym moście powinna zapisać się złotymi zgłoskami w historii FPS'ów w ogóle. Ale ogólnie rzecz biorąc najlepsza jest broń. Zróżnicowana, pięknie odwzorowana, czuć jej siłę. Przyczepiłbym się tylko do zbyt powolnego przeładowania śrutówek (ale w Killzone było jeszcze wolniejsze), a reszta super. M16 (albo Kałasz) plus M249 - i nie ma już mocnych. Niesamowicie intensywna rozgrywka, chwilami wybitnie. Chociaż nie podchodzi pod kunszt dynamiki F.E.A.R. czy adrenaliny dużych strzelanin na otwartym terenie w Far Cry (zwłaszcza na Realistic), to potrafi dać niezłego czadu. Zwłaszcza ostatnie pomieszczenie w grze, na Hard i Black Ops jest srogie. Zalecam jak najbardziej.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

Przyznam, że ilekroć słyszałem "FPS na konsole" to dostawałem drgawek - jak ja niby mam coś zabić celując padem?? O__o' Ale okazało się, że łatwo się przestroić - i to nawet nie tylko mi. Mój kumpel, zatwardziały PCtowiec kręcił nosem, ale jak zagrał w CoD 3 to odpłynął na parę godzin :D

Obecnie nacinam w Black. Gra leżała na półce z braku czasu, ale teraz w długi weekend postanowiłem ją odkurzyć. I jak się okazało gra warta swej opinii. Świetna grafika + efekty rozmycia mnie oczarowały. Do tego muzyka, o której wspomniał Gveir, potęgują przyjemność z grania. Do tego dochodzi sposób prowadzenia fabuły, poprzez przerywniki filmowe z przesłuchania - aż chce się grać dalej by zobaczyć co za chwilę się stanie. w sumie jestem chyba w 5 misji wiec jeszcze sporo przede mną ^__^'
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

kwazi pisze:w sumie jestem chyba w 5 misji wiec jeszcze sporo przede mną ^__^'
Błąd XD Już zostało naprawdę niewiele do końca gry, on jest zaiste skandalicznie krótka...
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

Gveir pisze:Błąd XD Już zostało naprawdę niewiele do końca gry, on jest zaiste skandalicznie krótka...
O___O' szit :/ Procentowe ukończenie gry mnie zmyliło... Widać,że odnosi się ono do zaliczenia wszystkiego na wszystkich poziomach trudności :/ No nic - przeżyje jakoś - mam Guitar Hero III :]
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

kwazi pisze:O___O' szit :/ Procentowe ukończenie gry mnie zmyliło... Widać,że odnosi się ono do zaliczenia wszystkiego na wszystkich poziomach trudności :/ No nic - przeżyje jakoś - mam Guitar Hero III :]
Po zaliczeniu Easy masz 20% i Soldier jako rank ;] A dopiero od Normal wzwyż odblokowują się kolejne rangi, wraz z bonusami. Przy czym nie martw się, w ostatnim poziomie wiele czasu spędzisz, oj wiele, 'ostatnie pomieszczenie' tak daje w kość że szok. Chociaż można je prosto przejść za pomocą małego triku, po prostu twórcy nie pomyśleli, że gracz może ustawić się w miejscu respawnu wrogów i tam szybko ich wykończyć, jednocześnie załatwiając tak skrypty gry, że zamiast pół godziny strasznie frustrującej rzeźni załatwi to w 5 minut :lol: I to jest bardzo prosty sposób na zakończenie gry na każdym poziomie trudności, a na Black Ops to już zupełnie ;]
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne gatunki gier”