seria Guilty Gear

Zręcznościówki, strzelanki, RTSy, RGPi ; tzw. blockbustery i te mniej znane dla koneserów.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Ja na klawierce w GG grać całkowicie nie potrafię, nie ma mowy o takim szybkim graniu i wykonywaniu ćwierć, pół i całych kółek na klawiszach tak precyzyjnie (jeżeli w ogóle) i szybkim wykonywaniu specjali, zwłaszcza że GG jest bardzo szybkie. Dlatego polecam dobry pad do grania, a najlepiej grać na konsoli.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

kiedyś też nie wyobrażałem sobie grania na klawiaturze w niektóre gry wymagające większej precyzji. oczywiście joypad wygrywa z klawiaturą jednak z biegiem lat zdołałem opanować sterowanie za jej pomocą, czego dowodem jest widowiskowe wgniatanie w ziemię i mieszanie z błotem przeciwników moim ulubionym Ky Kiske. Ride the Lightning!
SHAOLIN

Post autor: SHAOLIN »

Jest GGXX też jest na kompa :?:
Jak tak to musze se skombinować :razz: da się to kupić :?: a jak jest darmowe to skąd ściągnąć :?:
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Jest, jak chcesz zamów sobie archiwalny numer Click'a, gdzie dodali GGXX i archiwalny numer CD-A, gdzie dali GG Isuka. O ściąganiu nawet nie myśl tutaj wspominać... :lol:
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
Sword
Kupo!
Kupo!
Posty: 88
Rejestracja: pt 01 wrz, 2006 12:16
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Sword »

Gveir pisze:Ja na klawierce w GG grać całkowicie nie potrafię
A ja się nauczyłam :D. Na początku było trudno, ale potem...
Kobieta zmienną jest...
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

ostatnio gram sobie z kumplem w GGXX#R - Chipp (Krzysiek) vs Ky (ja). Chipp wygrywa i wykonuje tą pozę, podczas której wyskakuje wysoko poza ekran i znika. ja rzucam komentarz: "po papierosy wyskoczył". po jakimś czasie znów wygrywa Chipp i znów ta sama poza.
ja znowu: "o, znów po papierosy wyskoczył"
kumpel: "ty tak na serio z tymi papierosami, czy żartujesz?"
ja: "o_O"
kumpel: "bo wiesz, w przypadku japońskiej gry jestem w stanie uwierzyć we wszystko"
Harold Zolter

Post autor: Harold Zolter »

Ja za to grałem w GG - Isuka. Bardzo fajna gierka - szczególnie jak się gra z kumplami. No i spodobała mi się ścieżka dźwiękowa - aż ją wyciągnąłem i mam teraz na dysku.

I nie przesadzajmy - na klawiaturze da się grać - ja doszedłem do takiej wprawy że dla mnie nie było problemu zrobić 3 razy Iron Flame Solem pod rząd (moja ulubiona postać.)

A w ogóle to mój pierwszy post tutaj - witam wszystkich.

PS. Powie mi ktoś dlaczego ZATO w Isuce nosi imię EDDY??
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Harold Zolter pisze:I nie przesadzajmy - na klawiaturze da się grać - ja doszedłem do takiej wprawy że dla mnie nie było problemu zrobić 3 razy Iron Flame Solem pod rząd (moja ulubiona postać.)
Serio - rozumiem, ale w bijatyki nie potrafię na klawierce grać, masochizm jak dla mnie, za trudno, zwłaszcza kiedy można sobie spokojnie pomordować na padzie, kilka razy łatwiej.
Harold Zolter pisze:PS. Powie mi ktoś dlaczego ZATO w Isuce nosi imię EDDY??
To wynika z fabuły.

Kod: Zaznacz cały

Zato nie żyje, za to Eddy, cień którego kontrolował, przejął jego ciało i teraz to on walczy, a sam Zato jest martwy. To już było we wcześniejszych częściach.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Yamada

Post autor: Yamada »

Ten zabieg fabularny z ZATO jest spowodowany bodajże....śmiercią voice actora podkładajacego mu głos. Musieli zatrudnić nowego aktora i zmienili przy okazji postać (aby nie bylo ze "glos inny").
Awatar użytkownika
Sword
Kupo!
Kupo!
Posty: 88
Rejestracja: pt 01 wrz, 2006 12:16
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Sword »

Harold Zolter pisze:Ja za to grałem w GG - Isuka. Bardzo fajna gierka - szczególnie jak się gra z kumplami. No i spodobała mi się ścieżka dźwiękowa - aż ją wyciągnąłem i mam teraz na dysku.
Ja sobie nawet płytę wypaliłam z muzyką GG(kawałki z Isuki lecą na samym początku) ^^
Kobieta zmienną jest...
Vivi714
Kupo!
Kupo!
Posty: 122
Rejestracja: wt 22 kwie, 2008 15:50

Post autor: Vivi714 »

GG też jakoś nie pasi mi. Może dlatego, że grałem tylko w wersję na kompa? Combosy zupełnie mi nie wychodziły, a poza tym denerwuje mnie, gdy ktoś używa przez cały czas tej samej kombinacji. :570:

PS: CLICK! dał zarówno GGXX, jak i Isuka (nie grałem nigdy, ale słyszałem, że od XX dużo gorsza). Może se jeszcze dzisiaj instalnę. :P

[ Dodano: Czw 22 Sty, 2009 22:21 ]
No i nadal to samo - połowy ciosów robić nie umiem :? Może ktoś mi powie, co oznacza trójkąt na digitalu w command list? Z góry thx.

Edit: No dobra, wciągnęła mnie, ale z combosami nadal jest problem. :)
Ostatnio zmieniony sob 11 kwie, 2009 14:51 przez Vivi714, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
XkoniX
Kupo!
Kupo!
Posty: 9
Rejestracja: wt 09 gru, 2008 20:13
Lokalizacja: Wiżajny

Post autor: XkoniX »

Mi tam się podoba. Co prawda gram od niedawna, ale gra jest super. Kocham nawalanki :twisted: .
Awatar użytkownika
hay
Cactuar
Cactuar
Posty: 271
Rejestracja: pt 12 gru, 2008 16:44
Lokalizacja: Zza sedesu.
Kontakt:

Post autor: hay »

Gorąco polecam GGXX Slash i walkę z Order Sol'em na Maniac'u (najwyższy poziom trudności) bez nędznej kapuchy jakie widziałem na jutubcu.
Nic innego nie sprawdzi tak dosadnie jak dobrym się jest w mordoj*baki. Lub jak nędznym w przypadku nie możnosci pokonania.
This post is... hay definition.
Vivi714
Kupo!
Kupo!
Posty: 122
Rejestracja: wt 22 kwie, 2008 15:50

Post autor: Vivi714 »

Dla tych, którzy mają problem z kimś ze story/arcade/wszystko inne, polecam czerwone combo w command list, zabija od razu (tylko trzba mieć wyczucie). ;)
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Vivi, nie problemem jest granie na kompa - trzeba po prostu grać na padzie :P I XX (z CD-A) i Isuka (Click) dały się w ten sposób idealnie kontrolować, w końcu to gra na pada z konsoli. A Isuka faktycznie - za doskonała nie jest, co prawda możliwości zmiany planu i tag były ok, ale się bardzo źle odbiły na samej grze.
Vivi714 pisze:Dla tych, którzy mają problem z kimś ze story/arcade/wszystko inne, polecam czerwone combo w command list, zabija od razu (tylko trzba mieć wyczucie). ;)
Czy ja wiem? A nie lepiej wykoncypować porządne combo samemu, a nie uciekać się za każdym razem do śmiertelnego specjala? Taki Chipp ze swoją szybkością i specjalami pozwala na niesamowite kombinowanie - a opracowanie własnego setup'u daje sporą satysfakcję.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne gatunki gier”