Ratchet i Clank/Jak i Daxter

Zręcznościówki, strzelanki, RTSy, RGPi ; tzw. blockbustery i te mniej znane dla koneserów.

Moderator: Moderatorzy

ktora gra jest najlepsza???

Ratchet i Clank
3
17%
Jak i Daxter
3
17%
Ratchet i Clank 2-->going commando
4
22%
Jak i Daxter 2
4
22%
Ratchet i Clank 3-->up your arsenal
3
17%
Jak 3
1
6%
Ratchet-->gladiator
0
Brak głosów
Jak x
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 18

Final

Ratchet i Clank/Jak i Daxter

Post autor: Final »

Więc tak, topic jest głównie o Jak i Daxter i Ratchet i Clank-->rywalizacja.Dlatego czekam na wasze odp. ktora z tych gier podoba wam się najbardziej :p i dlaczego te gry warto mieć :p???.Dla mnie są one szczególnie ciekawe ze względu na trzy rzeczy(grafikę, grywalność i muzykę).Choć nie są ideałami ale żeby zakupić to naprawdę szczerze zachęcam :p.W niektóre części nie grałem ale pierwsze z nich robią ogromne wrażenie.Co najważnejsze gra wolno się nudzi-->tylko dla tych którzy graja już z 10 raz :p).Jak prawie wszystkie z tego gatuku są łatwe/trudne(zależy od umiejętności gracza).Wielu ludzi czeka na nowsze częsci tych oto gier.Nie będę teraz opisywał dlaczego tak a nie inaczej(najlepeij znaleźć i przeczytać recenzję :p). :573:
Awatar użytkownika
Raven
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 1411
Rejestracja: czw 20 lip, 2006 11:24
Lokalizacja: W.M. Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Raven »

Cóż... Lubie czasem pograć w Jaka- bardzo dobrze odstresowuje. Zwłaszcza część 3, gdy odblokuje się cheata na nieśmiertelność i nieskończoność amunicji :P . Za to Rachety mnie odrzucają- troche mnie wkurzają te dziwaczne bronie, poza tym całość jest niezbyt ciekawa.
Słuchaj więc nas chociażby szła cenzorów horda
Razem zbudujemy punkowego megazorda
Rebel forevor, transformatą napieprzamy
Niech soczyste ŁO K***A obija się o ściany
Awatar użytkownika
white raven
Kupo!
Kupo!
Posty: 130
Rejestracja: pt 14 kwie, 2006 23:59
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Post autor: white raven »

Seria Jak & Daxter to jedna z moich ulubionych srii gier na PS2 :] Kupiłem wszystkie i wszystkie przeszedłem. Muzyka, klimat, grafika i grywalność to spore plusy, które de facto wymienił już Final, ale mnie w tych grach najbardziej urzekł humor. Texty daxtera zawsze powodowały salwy śmiechu. "Orange Lightening" to najlepsza postać z gier komputerowych. Pecker z jego niewyparzonym dziobem też był genialny ;) Dax od pierwszejj części, a Pecker od 2jki do samego końca komentowali wszystko co możńa było skomentować i wcale nie byli łagodni ;)
Wracając do samej rozgrywki, jest świetna i urozmaicona, co cieszy i daje chęć do dalszej zabawy. Poziom trudności skacze niestety. Wprawiony gracz może miec czasem problemy. Ja tak miałem :( były poziomy w grze w których utknąłem na kilka ładnych godzin, nie dlatego, że niewiedziałem jak przejść tylko albo nie mialem dostatecznej ilości "HP" albo żeby dojść kawałek dalej trzeba było skoczyć "na styk". Najgorsze jednak były czasówki na ścigaczech ;/ tam to sie ukombinowałem żeby sie zmieścić. Cieżko było, leciały łacińskie słowa, ale w końcu się udało i jeste z tego powodu dumny ;)
Jak X Combat Racing też był fajne. grało się przyjemnie chociaż czasem trasy mogły doprowadzić do szału. Przypomniały mi się stare dobre czasy CTR'a (Crash Team Racing) jak gralem w Jak X.
Jak'i polecam każdemu bo warto. Każda kasa wydana na te tytuły nie pójdzie w błoto.

Ratchet & Clanc, kolejejna świetna platformóweczka na PS2. Miałem przyjemność grać tylko w 3 i 1, ale to mi wystarczy ;) 1ka nie przypadla mi do gustu za to 3jka tak. Tą część przeszedłem chyba z 6 razy. Świetny tytuł, troche denerwują te bronie bo jest ich w cholere i troche a wiekszość z nich jest beznadziejna ;/
Ogólnie seria Ratchetów mi sie mniej podobała niż Jak'ów, głównie przez inne poczucie humoru.
Maybe I'm a Lion...
Final

Post autor: Final »

white raven pisze: Poziom trudności skacze niestety. Wprawiony gracz może miec czasem problemy. Ja tak miałem :( były poziomy w grze w których utknąłem na kilka ładnych godzin, nie dlatego, że niewiedziałem jak przejść tylko albo nie mialem dostatecznej ilości "HP" albo żeby dojść kawałek dalej trzeba było skoczyć "na styk".
Fakt że mimo iż w tych grach mamy nieśmiertelność(czyli że nie możemy nigdy zginąć.Jednynie zaczynamy od checkpointu jeżeli nam się wyczerpią baterie-->ponieważ nie ma takiej opcji jak w Crashach, że mamy np.20 żyć i jak nam się wyczerpią to od nowa grę albo reset savea :p ) to i tak są bardzo trudne, a szczególnie kiedy mamy w danej planszy mało checkpointów wtedy to armagedon się dzieję.Ale najtrudniejszy był dla mnie Ratchet i Clank 3 :p
white raven pisze:ale mnie w tych grach najbardziej urzekł humor. Texty daxtera zawsze powodowały salwy śmiechu.
Tak ale zrozumiałem tylko połowę gry ponieważ mój poziom z ang jest dość środkowy :p
white raven pisze:Ratchet & Clanc, kolejejna świetna platformóweczka na PS2. Miałem przyjemność grać tylko w 3 i 1, ale to mi wystarczy ;) 1ka nie przypadla mi do gustu za to 3jka tak. Tą część przeszedłem chyba z 6 razy. Świetny tytuł, troche denerwują te bronie bo jest ich w cholere i troche a wiekszość z nich jest beznadziejna ;/
Ogólnie seria Ratchetów mi sie mniej podobała niż Jak'ów, głównie przez inne poczucie humoru.
Ale masz szczęście że nie poznałeś RiC 2.Do teraz nie przeszedłem tej gry na maxa.Nie umiem odnaleźć 1 platinium bolt ponieważ developerzy nie zrobili mapki z ilością śrubek na danym terenie(wszystko musisz odkrywać sam).A teraz kiedy zabrakło mi jednej i nie mam pojecia którą złapałem a którą nie, normalnie koszmar-->każą planszę przeszukiwałem i nic nie znalazłem).Może dlatego że wszystkie z nich zdobywałem z ang opisu :d.Kto wie ale raczej RiC 2 nie zbyt im wyszło :p
Mi się podoba zestaw wyboru broni w Ratchetach.Może i są niektóre beznadziejne ale kiedy się je lepiej podpełni do 8lv bodajże, to bronie wychodzą świeżo mocne :p.A gdy jeszcze się dołączy bronie z RiC 1 do savea z RiC 3 to zabawa staje na nogi i pokazuje nam dawne czasy starej cześci.
Awatar użytkownika
white raven
Kupo!
Kupo!
Posty: 130
Rejestracja: pt 14 kwie, 2006 23:59
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Post autor: white raven »

Final pisze:Tak ale zrozumiałem tylko połowę gry ponieważ mój poziom z ang jest dość środkowy :p
To wieeeele straciłeś. Texty są tak genialne, tak dwuznaczne że nie sposób się nie śmiać :] Ja czasem to płakałem ze śmiechu jak Dax coś glupiego powiedział. Bogu dzięki że tej gry nikt na polski nie przełumaczył bo połowa najlepszego aspektu gry poszłaby się kochać.

Ja R'n'C 1 nie przeszedłem do końca tzn. nie pokonałem ostatniego boss, był dla mnie zbyt trudny :| albo za bardzo mnie ta gra znudziła
Maybe I'm a Lion...
Final

Post autor: Final »

No wiesz mam dopiero 13 lat jeszcze wszystkiego nie zorumiem.Ale i tak dość dużo więcej niż ludzie w miom wieku ponieważ mam gry i oczywiscie źródełko informacji(jest nim brat :p).A żeby sobie ułatwić ostatniego bossa w Ratchet i Clank 1 trzeba niestety kupić R.Y.N.O jest to najlepsza broń w grze a wtedy ten "Dreg" bedzie łatwy jak piórko.Troszeczkę dorosnę to przejdzie się jeszcze raz i zrozumie od nowa, jak będzie do kupienia ps2-->pewnie stratowane przez ps3 :lol:.Ale przechodząc do rzeczy to w Jak and Daxter jest troszeczkę trudny ponieważ tam się zbiera takie jajka i zawsze w każdej lokacji brakuje mi 1 :p.Firma Ratcheta(zapomniałem jak się nazywa), pochlonęła właśnie grafikę z Jaka i Daxtera robiąc tym samym podobieństwo między tymi grami :lol:.Dlatego też RiC jest nowszą grą to powinno zazwyczaj być lepsze, ale tutaj nie był bym taki pewnien.Humor Daxtera przewyzsza inteligęcię Clanka(ale nie o 100% :p-->gdzieś tak 30% do 70% wygrywa właśnie Daxter w mojej opini).
Awatar użytkownika
Kermi
Cactuar
Cactuar
Posty: 378
Rejestracja: pt 24 cze, 2005 11:10
Lokalizacja: Midgar

Post autor: Kermi »

Mi sie podoba bardziej Jak & Daxter niz Ratchet. Nie wiem, ale mechy mnie odstraszaja jakos. Poza tym moim zdaniem J&D w kolejnych swoich czesciach maxymalnie sie skiepscil. 3 czesci szczegolnie nie trawie. Najbardziej mi sie 1 podobala, moze przez to, ze bylo wiecej elementow przygodowko-platformowki... I taka przyjemna muzyka byla :] Ratchet - NIET.... nigdy tego nie lubilam.
"A friend in need's a friend indeed..."
"Pure Morning" PLACEBO
Awatar użytkownika
TomajS
Cactuar
Cactuar
Posty: 587
Rejestracja: ndz 14 gru, 2003 17:07
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: TomajS »

Seria Ratchet i Clank.
Dla czego ? Wciągneła mnie od razu,od pierwszej minuty gry,przesiąkłem tą grą,tym klimatem.
Od nie dawna mam Jak i Daxtera. Doszedłem do połowy gry....na siłe,nie wciągnęła mnie,nie podpasowała.
Brak klimatu i tego czegoś,co ma Ratchet czy masa innych platformówek.
FF XII W trakcie katowania
krzychu71

Post autor: krzychu71 »

Rachety mnie odrzucają- troche mnie wkurzają te dziwaczne bronie, poza tym całość jest niezbyt ciekawa.
WTF!?ODRZUCAJĄ!?OMFG...
Ratchet fajny jest...Ratchet jest the best!
Ogólnie Jak też jest fajny (wiem,wiem,nie ma takiego słowa -.-),kiedyś nawet uważałem,że lepszy od Ratchet'a,ale dziś z Jak'iem 2 i 3 pobitym oraz wszystkimi częściami Ratchet'a (oprócz tej nowej na ps 3) mogę śmiało stwierdzić,że w obie jestem pro gamer'em.
Jak jest trudniejszy od Ratchet'a co stwierdziłem podczas ostatniej walki w Jak 2 i ostatniej walki w ogólnie wszystkich Ratchet'ach.
Wymaksowałem wszystko,zdobyłem wszystko praktycznie we wszystkich częściach Ratchet'a,powiem,że mi się chciało tak w skali 1-10 na 7.
Jak 2/3...no chciałem kody,bardzo chciałem,ale się tak nie poświęcałem przy Ratche'cie,czyli nie siedziałem przy mojej czarnulce po 3-4 godziny tylko po to by mieć nieśmiertelność,nieskończoność Light/Dark Jak'a itd.
Ogólnie obie gry są ciekawe,warto w nie zagrać szczególnie,że się bardzo różnią,a jednak firmy, które robiły te gry współpracowały ze sobą.

PS.:Polecam jeszcze inna zajebiaszczą platformówę:Sly Cooper...
PS2.:Ktoś coś wie o Jak'u 4?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne gatunki gier”