Soul Calibur & Soul Blade

Zręcznościówki, strzelanki, RTSy, RGPi ; tzw. blockbustery i te mniej znane dla koneserów.

Moderator: Moderatorzy

najlpszy jest:

Soul Blade (PS One)
8
19%
Soul Calibur (DC)
4
10%
Soul Calibur 2 (PS2/XBOX/NGC)
9
21%
Soul Calibur 3 (PS2)
21
50%
 
Liczba głosów: 42

Awatar użytkownika
Ana
Kupo!
Kupo!
Posty: 32
Rejestracja: śr 05 lip, 2006 10:31

Post autor: Ana »

Ana pisze:Widze ze jest tu sporo fanów Talimki :D Słodko^^
Fajna postac, ale jak pisałam silniejsza byla w 2 :)
No ja Talimką już w ogóle nie umiem grać w SC3 o_O Niedawno miałem okazję znowu sobie w SC2 zagrać i przypomnieć sobie, jaka Talim była genialna. Combo B K (214)*+B i czasem jeszcze A+B jak już wyszło, to pół paska zeżarło :] (a wystarczy się poturlać zwykle w bok :P ). A w SC3... jedynie potrafię wyrzucić wroga kopniakami z planszy, gdy wcześniej uda mi sie go wybić w powietrze XD Ale poza tym nic więcej nie umiem... przekombinowali z nią..

No i nadal cierpię na brak sparring patnerów :/ Zresztą w SC3 już gram bardzo okazjonalnie... raz na tydzień, ok. 1-2h...

*nigdy nie orientowałem się w tych wszystkich oznaczeniach. Fachowo to się jakoś inaczej pisze, ale to moje 214 to takie przejście krzyżakiem (rzadko gram analogiem...) od dołu w lewo ;p
Ale to co napisales w SC2 raczej nie było gwarantowane :) W SC3 poprobuj tego co podałam, specjalnie dałam dodatkowo minilegende. Z rozwaga mozesz stosowac 66B (przod przod+trojkat) ale uwazaj przy krawedzi (sama moze sie ROwac xD), 2K (dół+Kolko), odwrócona plecami K, 66A (przod przod+kwadrat) :)
I mozna zagnebic przez 2B+K ale to glownie CPUlub malo ogranych na nia graczy xD
People have many things pent up inside of themselves. So many things they can never forget.
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Ana pisze:Ale to co napisales w SC2 raczej nie było gwarantowane :)
Nie, ale miałem radochę jak wchodziło... no i ładnie wyglądało ^__^

A Talim już sobie odpusciłem i nie zamierzam się uczyć nią grać w tej częsci ;] Pozostanę przy reszcie pań (Cass, Taki, Xian, Mina :*** _^_ ) i Cervantesie :twisted:
Ana pisze:I mozna zagnebic przez 2B+K ale to glownie CPUlub malo ogranych na nia graczy xD
Oj, wkurza mnie w tej części to, że CPU jest podatny na niektóre ciosy (wchodzą w 85% nawet na najwyższym poziomie trudności). M.in. 6 A+B Miny, czy A+K B Xiang.. albo jej 66 A+B (albo 6 A+B... na "sucho" nigdy nie pamiętam tych ciosów... ten akurat wchodzi w 95%...). Zresztą już pisałem o tych zagraniach, tylko nie pamiętam czy w tym topicu, czy którymś z poprzednich (wiele topiców o SC już poległo...)
Awatar użytkownika
Ana
Kupo!
Kupo!
Posty: 32
Rejestracja: śr 05 lip, 2006 10:31

Post autor: Ana »

Jaco pisze:
Ana pisze:I mozna zagnebic przez 2B+K ale to glownie CPUlub malo ogranych na nia graczy xD
Oj, wkurza mnie w tej części to, że CPU jest podatny na niektóre ciosy (wchodzą w 85% nawet na najwyższym poziomie trudności). M.in. 6 A+B Miny, czy A+K B Xiang.. albo jej 66 A+B (albo 6 A+B... na "sucho" nigdy nie pamiętam tych ciosów... ten akurat wchodzi w 95%...). Zresztą już pisałem o tych zagraniach, tylko nie pamiętam czy w tym topicu, czy którymś z poprzednich (wiele topiców o SC już poległo...)
Xian rób 33B 1BB^^ 113dmg piechota nie chodzi^^" aB 3B+K idzie za 64dmg (a aB jest zupelnie bezpiecznym ciosem xD), co jeszcze... 3B 3B+K, pamiętaj tez ze dzieki A+B z lezenia mała Chinka wyrywa sie z niektorych gwarantów (min z jednego Talimki :cry: )
Co do Minki, hmm sprobuj A+B 66B przy krawedzi, RO az sie morda cieszy xD
CPU na B+K Minki tez sie ładnie łapie, no i na B+G przy krawedzi :mrgreen: polecam tez 1KK (pierwsze to low a drugie daje RO), aha A+B 6A+B na scianie.. cudo :)

Jakbys cos chciał, a interesuje Cie to to daj znac a cos jeszcze postaram sie skropnac ;)

The legend will never die^^ (musialam)
People have many things pent up inside of themselves. So many things they can never forget.
Awatar użytkownika
Majkel
Kupo!
Kupo!
Posty: 16
Rejestracja: sob 05 lis, 2005 10:58
Lokalizacja: Sochaczew

Post autor: Majkel »

Ja jestem od dluższego czasu wielkim fanem Soul Calibura . Ta bijatyka za czasów Soul blada była troche podobna do Tekkena , ale zawsze wmiala niezwykle ciekawą historię w Backgroundzie , genialne i głębokie , moim zdaniem , postacie i jak na swoje czasy dobrą grafikę . Od czasu wprowadzenia eight-way-runa , gra zyskała na dynamice i grywalności . Co najbardziej podaba mi się w każdej części to to , że w każdej coś nowego i ciekawego , choć mogło by się wydawać że w przypadku bijatyk to jest niemożliwe . Szkoda tylko , że jeśli bedzie jakaś nowa część , to na PS3 , a ja takowej nie posiadam :( .
What's the philosophy of displaced mines
The bombing of all homes and villages
Truth is the only sword bleeding minds
Bleeding till the day that

We attack ....

Pamiętaj "Nindyn vel'uss kyorl nind ratha thalra elghinn dal lil alust" !
Awatar użytkownika
TomajS
Cactuar
Cactuar
Posty: 587
Rejestracja: ndz 14 gru, 2003 17:07
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: TomajS »

Pocytował bym sobie najchętniej cały temat,ale to by zajęło z 4 godz. pisania :P

Ciężko mi wybrać najlepszego Soula,każdy ( w który grałem SE,SC2,SC3 ) ma w sobie coś ciekawego,nowego,wciągającego,ale też i irytujące błędy i nudne patenty.

Często pogrywam z kumplem w 2 & 3 ( a raczej dostaje po mordzie ) jest wesoło,jest ciekawie,w multi gra nabiera nowego wymiaru.

Dalsza część legendy która nie umiera nigdy,ciekawie opowiedziana ( przez niektórych uznawana za sknocona - SC3 ).
Mi się podoba,wciąga więc gram.

Pa
FF XII W trakcie katowania
JaBlam
Kupo!
Kupo!
Posty: 35
Rejestracja: wt 07 lis, 2006 13:08
Lokalizacja: Krak
Kontakt:

Post autor: JaBlam »

mnie osobiscie podobal sie SC na DC a dlaczego? Mialem porownanie do wersji automatowej i ta na DC byla ladniejsza. i przede wszystkim po kanciastych postaciach z PSX to byl olbrzymi skok jesli chodzi o te gre. W pozostalych czesciach to byla tylko kosmetyka postaci i bogatsze tekstury. W praniu niewiele to sie roznilo od SC oprocz cieszacej oko grafiki. Chcialbym zeby SC mial takie ladne FMV na koncu gry jak Tekken, no i zeby te story nie bylo non stop na jedno kopyto. Lazenie po labiryntach i rozwalanie kolejnych pacholkow z wyznaczonymi zasadami tez sie nudzi szybko.


Ja teraz wrocilem do starej Double Dragon i tej na Advance, calkiem przyjemne!
mikolajp

Post autor: mikolajp »

O ile się orientuję, dwie najbardziej konkurencyjne tytuły na PS2 z serii mordobicia 1vs1 to jest Tekken i właśnie SC. Chyba nie wymaga to wielkiej wiedzy, prawda? :]

Tekken dla mnie jest strasznie anemiczny, próbowałem się do niego zmuszać, ale daremne moje próby, po prostu nudzi mnie cholernie ten tytuł.

Za to SC...

Gdy zakupiłem PS2, pierwszą grą jaką kupiłem był właśnie Soul Calibur II. Genialna, wspaniała, piękna. Wręcz wyśmienita na spotkania z kolegami. Tam jest akcja, a nie to co w Tekkenie, cios wykonuje się godzinę, nie, nie, to nie dla mnie. Raz nawet padł żart, gdy grałem ze znajomymi w SC na planszy piaskowej(zapadasz się w piasek, wolniejsze ruchy) i kolega skomentował to: "Te, to jest normalny Tekken". :]

Co do stricte gry, ja sam najbardziej lubię grać Nightmarem oraz Raphaelem, choć nie pogardzę też Taki, Cervantesem czy Mitsurugi. :]

Ach, i jak odkryć Lizardmana? Przeszedłem cały Weapon Master, każdą misję, w komnatach każde pole, i nie mam go. Wie ktoś może?

Pozdrawiam, Mikołaj!
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

mikolajp pisze:Ach, i jak odkryć Lizardmana? Przeszedłem cały Weapon Master, każdą misję, w komnatach każde pole, i nie mam go. Wie ktoś może?
Na pewno cały? Pewnie ominąłeś Subchapter 2, do którego można się dostac tylko jak masz 76 level, zaliczając misje 4-3 (już po pierwszym przejsciu WM). Jak już zaliczysz wszystkie dodatkowe misje jakie tam sa to zdobędziesz Lizardmana.
Awatar użytkownika
Cierń
Cactuar
Cactuar
Posty: 419
Rejestracja: pn 18 lip, 2005 22:25

Post autor: Cierń »

mikolajp pisze:O ile się orientuję, dwie najbardziej konkurencyjne tytuły na PS2 z serii mordobicia 1vs1 to jest Tekken i właśnie SC. Chyba nie wymaga to wielkiej wiedzy, prawda? :]
I to wszystko od Namco :D Czyż ta firma nie jest wspaniała :) Posiada ludzi, którzy potrafią stworzyć tak dwie różne gry z jednego gatunku, że kopara opada.

A co do stricte SC, to ostatnio po dłuższej przerwie zacząłem znów pogrywać w 3 odsłonę (nota bene jedyną część, którą posiadam)... no i krótko mówiąc wyszedłem troszkę z wprawy ^^' No i spodobał mi się Cervantes! Posiada wiele świetnych ciosów, i jestem na etapie testowania ich dosłownie w praniu :lol: Dodatkowo tym razem mam zamiar stoczyć walki wszystkimi postaciami, kiedy to wcześniej grałem może z 4 _^_'
"We carry death out of the village!"
Awatar użytkownika
Vaan
Cactuar
Cactuar
Posty: 408
Rejestracja: pn 19 lip, 2004 22:38

Post autor: Vaan »

Hmm musze powiedzieć ze SC3 to kiszka jakaś. Oczywiście ze chodzi o to by grac czyms świeżym, ale pozmieniali mi wszystkie ciosy i nie umiem grać XD Ucieczka w bok nie działa jak kiedyś, a co mnie najbardziej boli że nie moge sie odbijać od ściany wrrr, chyba ze to sie jakoś inaczej teraz robi. Mam nadzieje ze Talim chociaz zostawili bieganie po ścianach.
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Oj tam... w tydzień sie przyzwyczaisz ;) Też kiedyś kląłem na to, ale tak już jest. A jak jakiś czas temu odpaliłem sobie SC2 to było zabawnie.... :]

Jeżeli chodzi o Talim to ją tak przerobili, że podziękowałem jej... w SC2 grało się nią zajebiście wręcz, szczególnie dla takiego beginera jakim wtedy byłem. A w SC3... no nie potrafiłem już nią grać ;( Za dużo bajerów jej pododawali, bezużytecznych imo...


btw. Odbijać od ściany? :> Coś takiego chyba Taki umiała, ale nie wiem, czy o to Ci chodzi :> Taki w sumie też pozmieniali troche ułożenie przycisków, ale idzie się przyzwyczaić i nadal się nią gra bardzo przyjemnie :]
Awatar użytkownika
Vaan
Cactuar
Cactuar
Posty: 408
Rejestracja: pn 19 lip, 2004 22:38

Post autor: Vaan »

Jaco pisze:btw. Odbijać od ściany?
Zwyczajnie skacze w tył, odbijam sie od sciany ;] , każda postać to potrafi. Zwykle za tym idzie atak, co czesto ratuje mi zycie gdy jestem przyparty do muru. Tutaj w SC3 trzeba było po prostu zobaczyć moje zdziwienie, gdy bezradnie probowalem wykonac ten manewr XD

btw. czego mam nie robic by sobie saveów na karcie nie popsuć, bo czytalem kiedys ze SC3 miało tego typu problem.
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Vaan pisze:Zwyczajnie skacze w tył, odbijam sie od sciany ;] , każda postać to potrafi.
heh... człowiek uczy się całe życie XD
Vaan pisze:btw. czego mam nie robic by sobie saveów na karcie nie popsuć, czy cos w tym rodzaju, bo czytalem kiedys o tym.
Albo zasave'ować grę jako pierwszą na memorce (specjalnie dla tej gry kupiłem sobie drugą memorke _^_ ), albo nie usuwac żadnych starszych savów, zrobionych przed save'm z SC3. Ale jest całkiem możliwe, że już te nowsze wydania SC3 zostały poprawione i save'y sie nie psują... ale tego nie jestem na 100% pewny.
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Vaan
Cactuar
Cactuar
Posty: 408
Rejestracja: pn 19 lip, 2004 22:38

Post autor: Vaan »

Garnet pisze:http://www.the-magicbox.com/0705/game070509d.shtml Soul Calibur Legends
hmm kolejny powód dla którego warto kupić Wii, tylko kto ma na to wszystko pieniądze :lol: Gra oczywiście podejrzewać śmiem bedzie podobna do serii Dynasty Warriors.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne gatunki gier”