Soul Calibur & Soul Blade

Zręcznościówki, strzelanki, RTSy, RGPi ; tzw. blockbustery i te mniej znane dla koneserów.

Moderator: Moderatorzy

najlpszy jest:

Soul Blade (PS One)
8
19%
Soul Calibur (DC)
4
10%
Soul Calibur 2 (PS2/XBOX/NGC)
9
21%
Soul Calibur 3 (PS2)
21
50%
 
Liczba głosów: 42

Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Garnet pisze:co za zbieg okolicznosci:]
Aż dziw :lol:
Garnet pisze:<ogolnie rzec biorac, wole Tekkena;)>
Nigdy nie pojmę. Eh ^^'
Garnet pisze:co jest lepszego niz wyladowanie sie po calym dniu i daniu komus w pysk?;P
Heh. Dlatego popieram takie gry. Lepsze to, niż zeby ktoś wyszedł i dał komuś w realu.

Heh co do robienia postaci. Sephiroth obowiazkowo XD Wyszedł mi tez Tidus. z pań to narazie tylko Paine, ale włosów mi brakuje :/ Niech mi ktos podpowie jak pozdobywać więcej włosów? XD
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Garnet pisze:SC2 swego czasu grałam..bardzo fajna gra...co najbardziej lubie to wlasnie story mode-o wiele bardziej rozbudowane niz w tekkenie:)
Ale bardziej kiczowate :P. Szkoda, że fabuła od Soul Calibura 2 zaczyna się rozmywać i jakaś taka niespecjalana się robi.
Garnet pisze:<ogolnie rzec biorac, wole Tekkena;)>
Popieram.
Nemesis pisze:Heh. Dlatego popieram takie gry. Lepsze to, niż zeby ktoś wyszedł i dał komuś w realu.
Czy ja wiem - i tak rozrywka jest i tak jest :wink:.

Co do edycji postaci, to przede wszystkim przydaje się do zmiany kolorów strojów - bo niektóre połączenia mordują zmysł estetyczny w straszny sposób. Najgorzej patrzeć na jaskrawe kolorki na kimś pokroju Astaroth'a...
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Gveir pisze: Szkoda, że fabuła od Soul Calibura 2 zaczyna się rozmywać i jakaś taka niespecjalana się robi
Ah... fabuła... jeden wielki + dla SC'ów :] Wszystkich. Nie wymagajmy zresztą jakiejś super głębokiej fabuły od bijatyk. Co najlepsze, fabułę danej części poznajemy dokładnie dopiero w kolejnej ^^ Bo jak wiadomo, każda postać ma inne zakończenie i tak naprawdę nie wiemy, jak się potoczyły losy wszystkich postaci :]
Gveir pisze: Najgorzej patrzeć na jaskrawe kolorki na kimś pokroju Astaroth'a...
Mój Astaroth jest calusieńki biały i ma zieloną, jaskrawą szramę na klacie :] Zajefajnie to wygląda ;)
Nemesis pisze:Heh co do robienia postaci. Sephiroth obowiazkowo XD Wyszedł mi tez Tidus. z pań to narazie tylko Paine, ale włosów mi brakuje Niech mi ktos podpowie jak pozdobywać więcej włosów? XD
A ja mam puste miejsca, bo jakoś nie miałem weny na więcej postaci. Mam tylko Squalla, Cloud'a, Crona i Magusa (CT), Glenna i Guile'a (CC), no i ostatnio doszła KOS-MOS :]

A dzisiaj se wpadł do mnie kumpel i pograliśmy w SC3 przez 3h :D Walki: 40+ do 9 dla mnie :P Nadal szukam godnego przeciwnika ;] (qmpel do nowicjuszy nie należy, ale baaaaardzo rzadko gra w soula...)
Awatar użytkownika
white raven
Kupo!
Kupo!
Posty: 130
Rejestracja: pt 14 kwie, 2006 23:59
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Post autor: white raven »

Nemesis pisze:Niech mi ktos podpowie jak pozdobywać więcej włosów? XD
zeby zdobyc wiecej rzeczy do robienia postaci trzeba rgrać w ... zapomnialem nazwy ups.. t5o takie co sie robi wlasnego bohatera a potem przechodzi mapki - zdobywa forty i takie tam
Maybe I'm a Lion...
Awatar użytkownika
Kimahri
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1217
Rejestracja: śr 14 gru, 2005 20:56
Lokalizacja: Biała Podl.

Post autor: Kimahri »

Nemesis pisze: Nigdy nie pojmę. Eh ^^'
Tekken jest bijatyka hmmmmm bardziej "taktyczna", tam wszystko dzieje sie wolniej, czasami mozna cos przemyslec, a w SC poprostu szybko bijesz i klepiesz przyciski ;)
Ja to tak pojmuje :)
Awatar użytkownika
white raven
Kupo!
Kupo!
Posty: 130
Rejestracja: pt 14 kwie, 2006 23:59
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Post autor: white raven »

SC nie polega tylko na szybkim biciu przycisków. jak grasz dluzej i poznajesz postacie to mozesz robic cuda nawet przy szybkich walkach. a w SC2 takim moim ulbionym Raphael'em mozesz spokojnie i powolutku pokonac kazdego. Raphael ma takie fajne ruchy że jak ktoś go proboje uderzyc gdy on to wykonuje to automatycznie robi unik czy to w tył, czy to w bok i moze wtedy wyprowadzic szybki cios. jak sie nim umie dobrze grać to można taktycznie rozbroić każdego - uniki ciosowe, bloki/parady i side-stepy - potęga w ręku wprawionego gracza.
albo Kilik szybki i zabujczy a posa tym ma takie fajne 2 dodatkowe bloki jeden którym blokuje cios zadawany od góry a 2gi którym blokuje cios od przodu. po każdym z nich może wyprowadzic cios. a do tego ma swoje stawanie na kiju podczas którego można go dosięgnąć tylko z powietrza a on zaraz po tym wyprowadza mocny wślizg w nogi - praktycznie nie do zablokowania. jedyna postac z Tekkena która ma tak fajnie zrobione uniki i którą można pobawić sie bardziej taktycznie jest Steve. ale za to w SC brakuje kogos kto ma tyle stylów co Lei. e pomylka jest Nightmare który ma "stancje" jak kto ktos kiedyś nazwał. stoi w róznych pozycjach z mieczem ulozonym to na zieni to za lplecami to od boku i w każdej z nich ma po kilka ciosów.
wcale bym nie powiedział ze SC jest mniej taktyczne. powiedział bym za to że w SC jak ktoś gra pierwszy raz i nawala po wszystkich klawiszach naraz to ma wieksze szanse na powodzenie niż gdyby robil tak samo w Tekkenie
Maybe I'm a Lion...
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Jaco pisze:Mój Astaroth jest calusieńki biały i ma zieloną, jaskrawą szramę na klacie :] Zajefajnie to wygląda ;)
To jeszcze tak - ale nie różowe stoje, jakie już na nim widziałem... Normalnie idzie wstrząsu dostać :D.
white raven pisze:pomylka jest Nightmare który ma "stancje" jak kto ktos kiedyś nazwał.
Te "stancje" to postawy (eng. stance) - tak samo nazywane są style Leia, każda inna dodatkowa postawa w Tekkenie i Soul Caliburze. Choćby Lee ze swoim Hitmanem. Tyle że właśnie w bijatyce z użyciem broni białej powinno być ich jak najwięcej. Nie zapominaj też, że nie tylko Night ma postawy - w SC prawie każdy ma jakieś, a np: Maxi ma ich o wiele więcej niż Night.
white raven pisze:wcale bym nie powiedział ze SC jest mniej taktyczne.
Że jest taktyczny, to nie można zaprzeczyć, ale na tym polu ustępuje Tekkenowi, tak jak ten ustępuje mu szybkością. Coś za coś.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
white raven
Kupo!
Kupo!
Posty: 130
Rejestracja: pt 14 kwie, 2006 23:59
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Post autor: white raven »

Gveir pisze:Że jest taktyczny, to nie można zaprzeczyć, ale na tym polu ustępuje Tekkenowi, tak jak ten ustępuje mu szybkością. Coś za coś
ja wole predkosc :P - wydziela wiecej adrenaliny
Maybe I'm a Lion...
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

white raven pisze:a wole predkosc :P - wydziela wiecej adrenaliny
A ja wolę podejście :wink:. Znacznie bardziej mnie kręci, kiedy kombinuję jak koń pod górkę i zastanawiam się co teraz mogę zrobić, albo co wróg może...
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Gveir pisze:Znacznie bardziej mnie kręci, kiedy kombinuję jak koń pod górkę i zastanawiam się co teraz mogę zrobić, albo co wróg może...
Przeciez tak jest w każdej bijatyce. Nie mówcie mi, że Soul to taka szybka naparzanka, gdzie się w ogóle nie myśli, tylko ciska co popadnie. Nie wiem, gdzie wy widzicie jakąs różnicę w taktyce między T a SC. W Tekkenach można więcej myśleć? Guzik prawda. Myślisz za długo, już Cie przeciwnik dorwie. Tez zależy jak kto gra. Grając np. w takiego Soula, raz od razu pre do przodu, a raz czekam na ruch przeciwnika. Czasu jest imo tyle samo w obu bijatykach na zastanawianie. Tekkeny mają imo strasznie mozolne ruchy. Tak to sztywnie wygląda. Ale rozmowa schodzi na Tekken vs. Soul, a to nie jest dobre :]
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Jaco pisze:Nie mówcie mi, że Soul to taka szybka naparzanka, gdzie się w ogóle nie myśli, tylko ciska co popadnie.
Tego nie powiedziałem :wink:. Ale Tekken ma IMO przewagę w tym aspekcie i zdania nie zmienię.
Jaco pisze:Grając np. w takiego Soula, raz od razu pre do przodu, a raz czekam na ruch przeciwnika. Czasu jest imo tyle samo w obu bijatykach na zastanawianie.
No, to normalne, że zawsze stosuje się inną taktykę, ale prywatnie wolę parcie do przodu. Cóż, Tekken jest wolniejszy, więc minimalnie więcej czasu się ma - a dynamika Soula nie pozwala na aż takie kombinowanie. Soul jest chyba też najbardziej ofensywną bijatyką, a to z powodu szybkości właśnie - i bardzo duży plus ma za to.
Jaco pisze:Tekkeny mają imo strasznie mozolne ruchy.
Eee tam, mozolności nie zauważyłem - może mam cóś z refeleksem :P ? Po prostu jedna jest oparta o walkę bronią, druga o walkę wręcz i stąd te różnice.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Gveir pisze:Cóż, Tekken jest wolniejszy, więc minimalnie więcej czasu się ma
Dobiegnięcie do przeciwnika trwa dłuże, więc możemy dłużej myśleć ;)
Gveir pisze:Po prostu jedna jest oparta o walkę bronią, druga o walkę wręcz i stąd te różnice.
Ale gdy w SC2 gościnnie wystąpił Heihachi to powolny nie był ;) Nie no, tutaj raczej cały system jest inny.
Awatar użytkownika
Cierń
Cactuar
Cactuar
Posty: 419
Rejestracja: pn 18 lip, 2005 22:25

Post autor: Cierń »

Nemesis pisze:Niech mi ktos podpowie jak pozdobywać więcej włosów? XD
Walczyć, walczyć i jeszcze raz walczyć... szczególnie w story mode :D
Gveir pisze:Soul jest chyba też najbardziej ofensywną bijatyką, a to z powodu szybkości właśnie - i bardzo duży plus ma za to.
No wiesz jak nie będzisz atakował, to raczej masz marne szanse na wygranie w jakiejkolwiek bijatyce (chyba, że w wypadku Soula ktoś Ci zrobi przysługe i sam sobie ring out wymierzy XD ) Dobrze chociarz, że to za plus uważasz :D

Btw. niektóre ciosy przeciwko niektórym przeciwnikom są bezużyteczne, więc trzeba mieć jakąś taktykę, a nie walić na chama (czego osobiście straaasznie nie lubię... i powtórzę to jeszcze raz... otaczają mnie ludzie, z którymi się NIE da grać... ehh)

A co do taktyki, to zazwyczaj na początku walki najpierw się cofam i przyglądam temu co ma zamiar zrobic przeciwnik... (szczególnie jak ma przewagę w długości broni, to wtedy czekam na jego pierwszy ruch i albo atakuję z kontry (czyli po sparowaniu ciosu), albo jak już wyprowadzi cios i wraca po nim do normalnej postawy... :D )
"We carry death out of the village!"
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Cierń pisze:A co do taktyki, to zazwyczaj na początku walki najpierw się cofam i przyglądam temu co ma zamiar zrobic przeciwnik...
Ja również, ale tylko w pierwszej rundzie, no i w szczególności jak gram z kimś po raz pierwszy. Inna sprawa, że jak widze, ze przeciwnik też się cofa, to wtedy robię Soul Charge'a, podbiegam (w miare ostrożnie) do przeciwnika i wale jakiegos szybkiego unblockable'a :] Ogólnie lubie przejmować inicjatywe w walce. Tyle, że z normalnymi przeciwnikami grałem jedynie na różnego rodzaju konwentach, a na kompa używa się już wyuczonych technik, które zwykle zawsze wchodzą :/ Nie umiem jedynie uciekać z bloków. Zawsze zapominam, że trzeba wtedy wciskać "A" lub "B" (czyli kwadrat lub trójkąt), a ja zwykle jak głupi trzymam ten "X"....
Awatar użytkownika
white raven
Kupo!
Kupo!
Posty: 130
Rejestracja: pt 14 kwie, 2006 23:59
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Post autor: white raven »

co do prędkości - tekken jest bardziej ociążały, a SC jest troche bardziej dynamiczne, ale nie można powiedzieć, że straszliwie szybki tak, że niema czasu na zastanowienie - to nie Guilty Gear czy inne bijatyki 2D.

co do stylu walki - jak gram z konsolą to nie lubie tracić inicjatywy, bo to sie zle konczy, ale z żywym graczem to wole sobie poczekać poblokować i gdy on sie najmniej spodziewa uderzyć :]
Ostatnio zmieniony pt 30 cze, 2006 17:07 przez white raven, łącznie zmieniany 1 raz.
Maybe I'm a Lion...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne gatunki gier”