Soul Calibur & Soul Blade

Zręcznościówki, strzelanki, RTSy, RGPi ; tzw. blockbustery i te mniej znane dla koneserów.

Moderator: Moderatorzy

najlpszy jest:

Soul Blade (PS One)
8
19%
Soul Calibur (DC)
4
10%
Soul Calibur 2 (PS2/XBOX/NGC)
9
21%
Soul Calibur 3 (PS2)
21
50%
 
Liczba głosów: 42

Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Jaco pisze:Ja tam się nie znam... jestem prostym idiotą i mówię o tym co widzę :> Ale dziękuje za lekcję, przyszły (oby nie!) panie nauczycielu i (oby nie!) kolego po fachu :]
Cichaj, cichaj... Czasem mam ataki maniakalne i muszę napisać co wiem na temat walki brońmi (kiedyś to była sroga mania...) XD Obyśmy (oby tak) uczyli w jednej szkole, tego samego (oby tak) - równolegle! Myślisz że ilu uczniów wyskoczyłoby przez okna po pół roku? :evilbat: XD
Jaco pisze:o_OErm... a taak, taak, oczywiście :lol: :> Ten zielony strój jakoś tak przyciągał wzrok w jednym miejscu, right? XD
Ocaj, jak ja Cię nie lubię... :> Już poprawiłem, weź pod uwagę godzinę i to że przedtem oglądałem Claymore, El Cazador i FMP! - czyli w łebku już było nieco poprzestawiane ;] Hm... ten zielony strój był ogólnie fajny ^^ I nie tylko w tym jednym miejscu 8)
PączekzPiekieł pisze:Jeśli chodzi o nową postać, to wogule mnie ona nie przekonuje. Walczenie bronią drzewcową i mieczem\sztyletem jest pomysłem dość karkołomnym. Tak samo jej wygląd jest chybiony, ponieważ pomyka z szybkoscią, która byłaby nie do osiągnięcia przy zbroi, którą nosi.
W takim razie, przy tej argumentacji w SC powinno ginąć się po jednym ciosie, walka powinna być prowadzona z realistyczną szybkością i płynnością, do tego powinien występować brak jakichkolwiek elementów nadprzyrodzonych. Ale przecież to gra, right? I to od podstaw zakładająca zabawę, efektowność i grywalność, na dodatek kozacki design postaci i strojów. A btw. walka włócznią i mieczem - zdarzała się wcale nie tak rzadko w średniowiecznej Europie. Ale to i tak był margines - po prostu znacznie szybciej i prościej było nauczyć się mistrzowsko władać dowolnego rodzaju mieczem, niż dwiema brońmi, na dodatek tak różnymi w budowie/założeniach/stylu walki/sposobie wykorzystania. I to się tyczy wszelkich stylów walki dwiema brońmi.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
PączekzPiekieł
Kupo!
Kupo!
Posty: 50
Rejestracja: pt 15 gru, 2006 16:08

Post autor: PączekzPiekieł »

O zwracam honor rzeczywiście średniowieczu walczono taką mieszanką, bardziej włocznią i sztyletem niż włócznią i mieczem ale rzeczywiscie było coś takiego (swoją drogą jestem bardzo ciekaw ja kto wygladało...).

Ale co się tyczy stroju to się nie zgadzam. I nie chodzi tu o ginięćie od jednego ciosu czy elementy nadprzyrodzone tylko o to, że wygląda to trochę śmiesznie. Wiem, że stroje nie pełnią żadnej roli prócz estetycznej (a w sumie szkoda) ale lepiej by to wygladała gdyby poginała bez niej, ewentualnie jakaś skórzana czy kolczuga.
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

PączekzPiekieł pisze:O zwracam honor rzeczywiście średniowieczu walczono taką mieszanką, bardziej włocznią i sztyletem niż włócznią i mieczem ale rzeczywiscie było coś takiego (swoją drogą jestem bardzo ciekaw ja kto wygladało...).
Nie ma co zwracać honoru ;] Wiesz, to ma wyglądać efektownie po prostu, dlatego dostała krótki miecz zamiast sztyletu. Chociaż podejrzewam, że to powodowałoby też spore utrudnienia w prowadzeniu walki i mieszaniu ciosów jedną i drugą bronią w combo'sy - przecież sztylet ma mały zasięg, a tak jakiś zasięg z krótkiego miecza da się wykrzesać, chociażby żeby walnąć wroga szybko drzewcem włóczni z bliska po ciosie mieczem (założenia).
PączekzPiekieł pisze:Ale co się tyczy stroju to się nie zgadzam. I nie chodzi tu o ginięćie od jednego ciosu czy elementy nadprzyrodzone tylko o to, że wygląda to trochę śmiesznie. Wiem, że stroje nie pełnią żadnej roli prócz estetycznej (a w sumie szkoda) ale lepiej by to wygladała gdyby poginała bez niej, ewentualnie jakaś skórzana czy kolczuga.
Ale w sumie zauważ, że w SC nie było do tej pory kobiety walczącej w pełnej płytowej i chyba dlatego wprowadzono taki strój u niej. I gdyby dostała skórzaną albo kolczugę, to na pewno byłaby to jakaś 'sexy' wersja, tak jak mają inne postacie kobiece w SC. A tak mamy kogoś w realistycznej zbroi. Ale w sumie to to rozbija się o gust, więc nie ma o co się kłócić ;]
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

http://www.tg-media.net/anime_lover/Famitsu/img110.jpg
http://www.tg-media.net/anime_lover/Famitsu/img109.jpg

Sophitia, Cassandra (z tej serii naprawdę zaczyna się robić drugie DOA) and Voldo :]
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Gveir pisze:http://www.tg-media.net/a...itsu/img110.jpg
http://www.tg-media.net/a...itsu/img109.jpg

Sophitia, Cassandra (z tej serii naprawdę zaczyna się robić drugie DOA) and Voldo :]
Hmm... powiedziałbym, że w DOA wielkość biustów bohaterek jest bardziej sensowna niż w nowych SC :lol: Ale ze screen'ów wynika, że nie przegięli u tych dwóch pań tak jak na mangowych artach, albo u Ivy ;] A Voldo... jak zawsze sexy XD Tak czy tak zawsze będę uważał że najładniejszą panna w SC jest Taki ^^
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
Cierń
Cactuar
Cactuar
Posty: 419
Rejestracja: pn 18 lip, 2005 22:25

Post autor: Cierń »

Garnet pisze:http://www.tg-media.net/a...itsu/img110.jpg
http://www.tg-media.net/a...itsu/img109.jpg

Sophitia, Cassandra (z tej serii naprawdę zaczyna się robić drugie DOA) and Voldo :]
Pociecha w tym, że Cassandra wygląda lepiej od Sophiti (jeżeli o screen z gameplayu chodzi), bo to jedna z moich ulubionych postaci jest XD
Jak dla mnie ich design w SC3 był lepszy :] Zobaczymy jak będzie w finalnej wersji... (bo jak dobrze pójdzie to może sobie pogram w to z rok po premierze XD
Gveir pisze:A Voldo... jak zawsze sexy
Taaa :lol: Szczególnie jak wykonuje te swoje piękne akrobacje XD
"We carry death out of the village!"
PączekzPiekieł
Kupo!
Kupo!
Posty: 50
Rejestracja: pt 15 gru, 2006 16:08

Post autor: PączekzPiekieł »

Do Ivy- największego potwora serii, jeszcze im trochę brakuje.
Czy ktoś może wie czy za designem postaci (zwłaszcza Artów) stoi jakieś nazwisko?
CePeN

Post autor: CePeN »

Mam cichą nadzieję, że piersi Talim zostawią w spokoju i nie zrobią jej rozmiaru F (Fatalny) jak w przypadku Ivy.
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Trailer SC4 z tegorocznego TGS'a

Możemy się nieco bliżej przyjrzeć nowej postaci, która chyba zwe się Hilde

screeny:
oficjalny
fanart ^^
Gveir, na 4chanie wysyp artów z SC ^^ wkrótce gdzieś je wszystkie zapodam XD

a jeszcze może to:
http://ps3.ign.com/objects/739/739576.html tu jak zwykle porcja screenów... filmiki raczej znane... dla ciekawskich :>
Awatar użytkownika
Schrödinger
Cactuar
Cactuar
Posty: 514
Rejestracja: czw 16 lis, 2006 14:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Schrödinger »

http://www.1up.com/do/newsStory?cId=3165334
D. Vader i Yoda.... Light saber kontra Soul Edge.... Przypomna mi to odcinek Batmana (F. Miller) w którym występuje stary Supermen :lol:
"Jestem pączkiem"
J.F. Kennedy 1963 Berlin
Awatar użytkownika
lolish
Kupo!
Kupo!
Posty: 45
Rejestracja: pn 12 lut, 2007 16:35
Lokalizacja: Mama

Post autor: lolish »

mam takie pytanie, od dawna nie zajmuje sie mordobiciami (gram w WoW i różne FF), i chciałbym wiedziec czy SC4 juz wyszło? jeśli nie to kiedy?
HAHAHAHAHAHAHAHAHAHA
HAHAHAHAHA
HAHAHAHAHAHAHAHAHAHA
HAHAHAHAHA
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

lolish pisze:zajmuje sie mordobiciami (gram w WoW i różne FF)
WoW czy FF, to nie mordobicia. Od tego zacznijmy.
lolish pisze:i chciałbym wiedziec czy SC4 juz wyszło? jeśli nie to kiedy?
"Today in Japan, Bandai Namco Games announced Soul Calibur IV for the PS3 and Xbox 360. This true fighting sequel in the series is expected to see Japanese, North American and European release in 2008."

http://en.wikipedia.org/wiki/Soulcalibur_IV

"New characters

* Darth Vader (guest character in the PlayStation 3 version)
* Hilde
* Yoda (guest character in the Xbox 360 version)
"

hahahahaha męczcie sie z Yodą hahahahahaha


"Released JP 2008
NA Summer 2008
EU Summer 2008"
PączekzPiekieł
Kupo!
Kupo!
Posty: 50
Rejestracja: pt 15 gru, 2006 16:08

Post autor: PączekzPiekieł »

Gogo- Zacznijmy od tego, że lolish napisał, że nie zajmuje się mordobiciami od dawna, a nie że Wow i FF to mordobicia . Czytaj uważniej posty, jak już kogoś poprawiasz.

Mimo, że lubię Vadera i Yodę to danie ich do SC to trochę kiepski pomysł. Rozbijają cały klimat, że nie wspomnę o fabule, bo nie wiem jak ich tam wepchną.

Dlaczego najważniejszymi postaciami są zawsze ludzie z Europy i to najczęściej z Niemiec?
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Schrödinger pisze:. Vader i Yoda.... Light saber kontra Soul Edge....
o_O Heh.. ale w sumie po co? Już 2jka dostała jakieś bonusowe postacie... wpletli je na chama do fabuły... ok, fajnie, pograłem 3 razy, pośmiałem się i nie dotykałem znów :P

W sumie... jeżeli chcą dodać jakieś bonusowe postacie, to ja bym poprosił Saber ze stylem walki Cassandry <3 ^___^
Go Go Yubari pisze:Yoda
pa pa ciosy na High? XD
PączekzPiekieł pisze:bo nie wiem jak ich tam wepchną.
Jak jak... DV wybrał się na poobiednią przejażdżkę swoim stjuningowanym Tie Fighterem. Niestety nie zatankował wystarczającej ilości bio paliwa, czego skutkiem było awaryjne lądowanie na jakiejś zacofanej planecie.... Błąkał się przez las bambusów, aż tu nagle zobaczył kobietę z wielkim biustem i dwoma sztyletami.... :>
PączekzPiekieł pisze:Dlaczego najważniejszymi postaciami są zawsze ludzie z Europy i to najczęściej z Niemiec?
Jakieś uprzedzenia? :> Jak tak to się ciesz, przynajmniej możesz im dokopać _^_ Swoją drogą to mi wisi skąd kto jest ;p
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

http://www.the-magicbox.com/0801/game080128b.shtml i najnowsze:) Powrót Maxi, Miny i Yun-seong.

<umm....podskakujący Yoda xd>
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne gatunki gier”