In my restless dreams I see that town <SILENT HILL>

Zręcznościówki, strzelanki, RTSy, RGPi ; tzw. blockbustery i te mniej znane dla koneserów.

Moderator: Moderatorzy

Która część najbardziej Ci się spodobała?

1
27
39%
2
28
41%
3
8
12%
4
6
9%
 
Liczba głosów: 69

Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Kimahri pisze:Wyjdzie, wyjdzie ^^ zawsze jestem optymista ^^ jak nie to kupie ta biede ktora jest. O. ;)
Optymizm optymizmem - ale trzeba być realistą, na polską edycję nie licz za nic. Zostanie Ci tylko to, co jest dostępne :(
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
King VERMIN!
Cactuar
Cactuar
Posty: 479
Rejestracja: czw 21 wrz, 2006 15:43

Post autor: King VERMIN! »

Wiesz, ja tak tylko myślę. Nie powstało jeszcze nawet oficjalne tłumaczenie do "papierowej" wersji ML. Jak chcesz polską wersję kup mi tę allegro i podeślij mi. Odeślę Ci kopię i pełne tłumaczenia na 20 kartkach A4 :D
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

Konami revealed new details on Silent Hill: Origins for PSP:

* The game is developed by Climax, it was originally planned as a remake of Silent Hill 1.
* The story takes place before Silent Hill 1, at the end of story there is a connection to Silent Hill 1
* The flashlight and radio elements will be in the game again, with some emerging changes
* The laser target has been removed, there is a new mechanism to aim at targets
* To manage items, players need to deposit items in crates and return to the same crate to pick up items
* Many scenes from Silent Hill 1 will be in the game, except Toluca Lake district
* There are additional places to explore such as hospital, hotel, theatre, psychological institute and a meat factory
* Composer Akria Yamaoka will provide 15 tunes for the game
* The game is 70% completed, and aiming for a February 2007 release

i chyba najwazniejsze....

* The producer is examining a possible PS2 version of the game
<byloby fajnie..:] >
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Mischi
Cactuar
Cactuar
Posty: 264
Rejestracja: wt 11 sty, 2005 23:11
Lokalizacja: Eggmanland

Post autor: Mischi »

Wszystko bardzo fajnie, szkoda tylko że
Garnet pisze:* To manage items, players need to deposit items in crates and return to the same crate to pick up items

- dość frustrujące i residentowe (mam nadzieję, że tym razem jeden magazynek nie bedzie zajmował jednego miejsca tak jak to było w SH4, co sprawiło że broń palna była rzadko używana).

Poza tym 'meat factory' - zapowiada się na ciekawą lokację.
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

Mischi pisze:dość frustrujące i residentowe
tyle,ze tu jeszcze mamy 'the same' crate'... widac tworcy postawili na 'realnosc', tyle, ze ta 'realnosc' moze niezle denerwowac...

no to czekamy na nowe info i melodie Akiry^^
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

o SH zawsze mozna pogadac :)
wiec, jak zarzucisz jakis temat, znowu sie tu rozkreci atmosfera :]

btw. dalej nie moge odżałować, ze polskie wydanie filmu nie zawiea, poza samym filmem, niczego godnego uwagi -_-
zastanawialam sie nad kupnem tego ^^" http://www.cdjapan.co.jp/detailview.html?KEY=PCBE-52444
..a ostatnio znowu wydalam 200 zl w cdjapan.... :roll:
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Mischi
Cactuar
Cactuar
Posty: 264
Rejestracja: wt 11 sty, 2005 23:11
Lokalizacja: Eggmanland

Post autor: Mischi »

http://www.bloody-disgusting.com/news/7874
pod tym linkiem można znaleźć przydługawy artykuł pod tytułem: Christophe Gans Confirms Plans for 'Silent Hill 2'
You know what the say ... the more, the merrier!
(I'm back)
Dahaka

Post autor: Dahaka »

zdecydowanie Silent Hill; film podobny do gry (tylko brak dzieci obgryzionych ze skóry :P ). Gra jako horror sprawuje się znakomicie iż wiele razy spadało się z krzesła; muzyka dobija jeszcze bardziej a historia powala na kolana ..... dobra może coś o filmie; trochę poskręcali historię więc wyszedł z tego jedno wielkie niezrozumiałe za pierwszym razem badziewie. Jednakże za kolejnym było coraz lepiej, więcej plusów się doszukiwało ale niestety zero strachu (no można by powiedzieć że

Kod: Zaznacz cały

śmierć Cybil była zupełnie inna
nawet jakby taka sama to nie przez Harre'ego tylko Rose i to jest kolejny błąd; każdy raczej wolałby stałego bohatera by było coś autentycznego ........). Brak Dahliy; Kaufmanna; Lisy i przede wszystkim Harrego spowodował u mnie małą pustkę (nie za bardzo nacieszyłem się filmem). Jest to mój najlepszy horror ponieważ ma w sobie świetne coś co przypadło mi do gustu 8)
Ostatnio zmieniony pt 12 sty, 2007 09:41 przez Dahaka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ivy
Moderator
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 13:29
Kontakt:

Post autor: Ivy »

Dahaka, przeniosłam posta z "Horrorów", bo tu mamy zbiorczy temat dla wszelkich Silentowych dyskusji ;) Btw oznaczaj spoilery za pomocą "Code", bo sporo osób na pewno silenta nie widziała.
Dahaka pisze:dzieci obgryzionych ze skóry :P
Tzn którzy to wrogowie z gry? :] Nic o obgryzaniu ze skóry sobie nie przypominam.
Dahaka pisze:nie przez Harre'ego tylko Rose i to jest kolejny błąd; każdy raczej wolałby stałego bohatera by było coś autentycznego
To nie błąd, ale własna wizja reżysera. Chciał obsadzić w głównej roli kobietę- miał do tego prawo. Jakoś nie tęskniłam do Harry'ego za długo- po prostu przywykłam do myśli,że to nie jest wierna ekranizacja, a film mocno osadzony w realiach SH.
Dahaka pisze:Brak Dahliy
Dziwna sprawa, bo Dahlia jest istotną postacią w filmie. Trudno jej nie zauważyć ;)
Dahaka pisze:Lisy
Oj, powineineś jeszcze raz obejrzeć, bo Lisa ma swoje 5 minut w filmie i nie można nie zwrócić na nią uwagi ;)
Dahaka pisze:(nie za bardzo nacieszyłem się filmem). Jest to mój najlepszy horror
Brzmi jak zaprzeczanie samemu sobie, ale rozumiem,że to po prostu przywiazanie do postaci Harry'ego tak wpłynęło na Twoją opinię.No cóż, ja bym pewnie psioczyła gdyby w ekranizacji Silent Hilla 2 zabrakło Jamesa, bo z nim akurat udało mi się zżyć.
Mischi pisze:pod tym linkiem można znaleźć przydługawy artykuł pod tytułem: Christophe Gans Confirms Plans for 'Silent Hill 2'
Z tego co można tam wyczytać sporo ciekawych motywów wyleciało z filmu z powodu ograniczeń czasowych. Wizja zakończenia z 6 Piramidkami

Kod: Zaznacz cały

&#40;nawiązanie do zakończenia SH2?&#41;
brzmi interesująco O_O Btw jeśli już będzie drugi film, to mogliby nie robić "dalszych losów Alessy" ,a ekranizcję SH2 lub SH4 *_* (z mocnym akcentem na dwójkę xD) W każdym razie czekam na kolejne wieści- pewnie sporo czasu minie ,zanim te plany wejdą w fazę wstępnych przygotowań.

W Sylwka sobie odświeżyłąm Silent Hill'a i stwierdziłam,że film nadal robi na mnie wrażenie. Głównie za sprawą muzyki i klimatu. Wydanie DVD jest marne- zero dodatków, jedna płytka w standardowym opakowaniu >_> Polskie realia...
Btw niedługo przypomnę sobie całą serię SH i pogram od nowa, bo po niedawnych dyskusjach o Samaelu poczułam,że sporo rzeczy mi umknęło xD
Awatar użytkownika
Pinhead
Kupo!
Kupo!
Posty: 153
Rejestracja: wt 18 kwie, 2006 07:32

Post autor: Pinhead »

Dane mi w końcu będzie zagrać w SH4 ,już nie mogę się doczekać,zaraz wypije kawkę i idę grać :D
Nie każdy chłop z widłami to Posejdon
Awatar użytkownika
King VERMIN!
Cactuar
Cactuar
Posty: 479
Rejestracja: czw 21 wrz, 2006 15:43

Post autor: King VERMIN! »

Czas na poprawki, czas na poprawki :twisted:
Oj, powineineś jeszcze raz obejrzeć, bo Lisa ma swoje 5 minut w filmie i nie można nie zwrócić na nią uwagi
Nope. Jeśli chodzi o pielęgniarkę pod koniec filmu, to jest to, jak to figuruję w napisach "Red Nurse", czyli ktoś kto i może przypomina Lisę, ale to nie ona.
Brak Dahliy; Kaufmanna; Lisy i przede wszystkim Harrego spowodował u mnie małą pustkę
Aleozochozi? Nikt nigdy nie napisał, że ma to być adaptacja SH1. Film jest podobny - trochę - do SH1, a nie jego kalką.
Dziwna sprawa, bo Dahlia jest istotną postacią w filmie. Trudno jej nie zauważyć
Hmm... chodziło chyba, o "naszą" Dahlię. Czyli złą, złą, złą :wink:
Btw niedługo przypomnę sobie całą serię SH i pogram od nowa, bo po niedawnych dyskusjach o Samaelu poczułam,że sporo rzeczy mi umknęło xD
Ja ostatnio sobie odświeżyłem. Więc czekam na jakąś debatę :wink:
Awatar użytkownika
Ivy
Moderator
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 13:29
Kontakt:

Post autor: Ivy »

King VERMIN! pisze:Nope. Jeśli chodzi o pielęgniarkę pod koniec filmu, to jest to, jak to figuruję w napisach "Red Nurse", czyli ktoś kto i może przypomina Lisę, ale to nie ona.
To jest Lisa, a fakt, że nie umieszczono jej imienia w napisach uznałabym za "mrugniecie okiem" do graczy. Wiemy jak ma na imię, nie trzeba tego zaznaczać w creditsach :]
King VERMIN! pisze:Hmm... chodziło chyba, o "naszą" Dahlię. Czyli złą, złą, złą :wink:
Nie mogę odżałować starej dobrej Dahlii, ale fakty są takie, że "Dahlia" w filmie występuje.
Awatar użytkownika
King VERMIN!
Cactuar
Cactuar
Posty: 479
Rejestracja: czw 21 wrz, 2006 15:43

Post autor: King VERMIN! »

Nie mogę odżałować starej dobrej Dahlii, ale fakty są takie, że "Dahlia" w filmie występuje.
Zgadza się. Tylko w filmie jest brak "naszej" Dahli ;)
To jest Lisa, a fakt, że nie umieszczono jej imienia w napisach uznałabym za "mrugniecie okiem" do graczy. Wiemy jak ma na imię, nie trzeba tego zaznaczać w creditsach :]
Ok. Uważasz, że ten sam PH co jest w filmie, to ten sam PH z gry? :wink: Jedyne co łączy tą pielęgniarkę z Lisą, to strój, nawet urodę ma zupełnie inną. Ta z filmu równie dobrze mogłaby wystąpić w jakimś filmie dla dorosłych, Lisa zaś ma niewinną urodę. Inna sprawa, że Gans sam pisał o tym, że to nie jest Lisa którą znamy z gry :wink:
Awatar użytkownika
Ivy
Moderator
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 13:29
Kontakt:

Post autor: Ivy »

Ok. Uważasz, że ten sam PH co jest w filmie, to ten sam PH z gry? :wink: Jedyne co łączy tą pielęgniarkę z Lisą, to strój, nawet urodę ma zupełnie inną. Ta z filmu równie dobrze mogłaby wystąpić w jakimś filmie dla dorosłych, Lisa zaś ma niewinną urodę. Inna sprawa, że Gans sam pisał o tym, że to nie jest Lisa którą znamy z gry
...Lisa z filmu i z gry są tak podobne jak Alessa, czy Dahlia :] Film to nie wierna adaptacja , a postacie znacznie sie różnią od swoich pierwowzorów. PH w SH2 był przecież ściśle powiązany z Jamesem, więc nie ma mowy o tym, żeby ten filmowy miał z nim cokolwiek wspólnego.
King VERMIN! pisze:Gans sam pisał o tym, że to nie jest Lisa którą znamy z gry :wink:
Tak samo jak film Silent Hill nie jest tym samym co gra o tym tytule.
Awatar użytkownika
King VERMIN!
Cactuar
Cactuar
Posty: 479
Rejestracja: czw 21 wrz, 2006 15:43

Post autor: King VERMIN! »

Tak samo jak film Silent Hill nie jest tym samym co gra o tym tytule.
Więc to nie jest Lisa ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne gatunki gier”