In my restless dreams I see that town <SILENT HILL>

Zręcznościówki, strzelanki, RTSy, RGPi ; tzw. blockbustery i te mniej znane dla koneserów.

Moderator: Moderatorzy

Która część najbardziej Ci się spodobała?

1
27
39%
2
28
41%
3
8
12%
4
6
9%
 
Liczba głosów: 69

Awatar użytkownika
Mischi
Cactuar
Cactuar
Posty: 264
Rejestracja: wt 11 sty, 2005 23:11
Lokalizacja: Eggmanland

Post autor: Mischi »

http://www.gametrailers.com/game/5159.html

Kilka nowych filmików z Silent Hill Homecomming pochodzących z Konami's Gamer Day 2008 m.in. szpital z pielęgniarkami i walka z psami, oraz rozmowa z Elle

Widać, że Alex znów przeszedł operację plastyczną ... i Elle też (szczerze wolałem jej poprzedni model)

Ponadto podczas tego wydarzenia dziennikarzom pokazano nowy trailer, na którym ponoć było widać Piramidogłowego z mieczem (... sam nie wiem co o tym myśleć :? ).

http://www.gamesradar.com/xbox360/silen ... 1563484013
Co do tej informacji mam mieszane uczucia - z jednej strony chciałbym znów zobaczyć Piramidogłowego w akcji, ale z drugiej strony nie chcę aby umieszczali go w grze tylko po to aby niektórzy gracze ze śliną w ustach wpatrywali się w ekran z zachwytu (coś a la "wooooooowwwwwwww ... Piramidogłowy .............")
You know what the say ... the more, the merrier!
(I'm back)
Awatar użytkownika
Ivy
Moderator
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 13:29
Kontakt:

Post autor: Ivy »

SH Homecoming w sklepach (szczerze przyznam że dopiero sobie z tego zdałam sprawę lol) a nikt tu się jeszcze nie rozpływa w zachwytach ani nie rzuca mięsem? Ja jestem jeszcze na etapie przechodzenia Origins na PSP, z opisem wrażeń wstrzymam się do ukończenia gry, ale to wlaśnie na Homecoming czekałam najbardziej. Chciałabym usłyszec że jest choc zbliżona do ideału - SH2 *_* Anyone? :P
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Garnek by pewnie już dawno coś napisała, ale ma nas w d...
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

Ona w ogóle żyje?
glamorous vamp
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Żyje... na Last. Fm cały czas widać że słucha, ale nie za często, ba, rzadko nawet. Na shouty nie odpowiada, zagląda czasem na podstrony zespołów, albo jakiegoś usera i to tyle - kontaktu z nią nie mamy :/
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

Wszystko zaczęło się od Multiplayer RPG. Potem sie przerzuciła na ps3 z netem i pewnie tam ciągle się komunikuje :) O ile w ogóle ;]

[ Dodano: Pią 24 Kwi, 2009 01:05 ]
Np w MSG, czy cuś.
glamorous vamp
Mati
Kupo!
Kupo!
Posty: 15
Rejestracja: wt 14 lip, 2009 13:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Mati »

Ivy pisze:Chciałabym usłyszec że jest choc zbliżona do ideału - SH2 *_* Anyone? :P
Kwestia gustu ale moim zdaniem żadna część SH nie umywa się do części pierwszej :) Jeśli nie grałaś polecam pobrać i zagrać na emulatorze nocą ze słuchawkami na uszach. Grafika jest bardzo uboga za to jest tyle strasznych motywów, że nie uświadczysz ich w żądnej z kolejnych części :) W najnowszą część zagram dopiero jak kupie nowego kompa. Origins - grałem w wersje na PS2 - słabe, aczkolwiek klimat zbliżony do SH2 no i o niebo lepsza ta część od najgorszej czwórki.
Awatar użytkownika
kilmindaro
Cactuar
Cactuar
Posty: 537
Rejestracja: pn 18 cze, 2007 21:39
Lokalizacja: Terra

Post autor: kilmindaro »

http://www.scribd.com/doc/2571184/Silen ... the-damned

Komiks SH, bierzcie i czytajcie z tego wszyscy.
Awatar użytkownika
Mischi
Cactuar
Cactuar
Posty: 264
Rejestracja: wt 11 sty, 2005 23:11
Lokalizacja: Eggmanland

Post autor: Mischi »

Ivy pisze:Chciałabym usłyszec że jest choc zbliżona do ideału - SH2 *_* Anyone? :P
Niestety, ale muszę zasmucić ... brakuje jej to Silent Hill 2.

W mojej opinii Homecoming jest grą dobrą ... tylko (lub aż, jeżeli weźmie się pod uwagę narzekania na amerykańskiego developera) dobrą.

Jeżeli chodzi o fabułę to bardzo mi sie ona podobała, widać że Double Helix wie, że z czym miało do czynienia. Jedyny minus to to, że fabuła jest przedstawiona od początku do końca, nie ma żadnych niedopowiedzeń, a po przejściu gry nie rodzą się żadne pytania. Do ogarnięcia fabuły wystarczy tylko przejść grę jeden raz - jeżeli robisz to więcej razy, to tylko dla bonusów.

Muzyka - to nie mam żadnych zastrzeżeń, jak zwykle na wysokim poziomie (zwłaszcza utwory wokalne).

W Homecoming bardzo podobały mi się potwory. Znaczana większość maszkar jest naprawdę świetnie zaprojektowana (np. Smog, Needler, Siam oraz wszyscy bossowie). Jeżeli chodzi o bohaterów to też nie mam zastrzeżeń ... no może poza Wheelerem, który pod koniec drażnił mnie swoją obecnością.

Zastrzeżenie mam do umieszczenia w grze Piramidogłowego (lub Bogeymana jak go tam nazwywają) - widać, że wciśnięty na siłe, ale o jego roli nie będę się rozpisywał.

Ogólnie gra jest ciekawa i warto jej dać szansę, nawet jeśli nie jest sie hardkorowym fanem serii. Odnoszę wrażenie, że Homecoming z założenia miało być łącznikiem gry z filmem, gdyż przesycone jest najbardziej elementami właśnie z filmu Gansa. Ja nadal uważam, że pierwsze trzy części królują w całej serii dopóki Silent Hill 6 tego nie zmieni (na co raczej się nie zanosi, natomiast po Shattered Memories nie obiecuję sobie zbyt wiele :roll: )
You know what the say ... the more, the merrier!
(I'm back)
Awatar użytkownika
Ivy
Moderator
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 13:29
Kontakt:

Post autor: Ivy »

Hmmmmm może to tylko moje gledzenie, ale sh5 bliżej do Residentow, niż do siletnów.. Przeszłam właśnie pierwszego bossa i próbuję przedrzeć się przez komisariat, ale nadmiar potworów mnie po prostu irytuje.. Poprzednie części przyzwyczaiły mnie do rozpusty w używaniu miedipacków, a homecominbg jest pod tym względem zbyt oszczędne. NIGDY nie miałam problemów z SH , ale tym razem faktycznei trzeba oszczedać i ciułać amunicje i medipacki na każdym kroku, jestem troche zniechęcona, ale gra okazalła sie strasznie wciągająca więc pewnie i tak zabrnę do końca... W każym razie trochę się zawiodłam... Bo w SH chodzi o klimat, nie o 'kill ratio' >> (albo jestem po prostu cienka i rozpieszczna po hard mode z SH3)
Awatar użytkownika
Gokulo
Cactuar
Cactuar
Posty: 499
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2003 20:52

Post autor: Gokulo »

Autorzy samo mowili, ze w tej czesci postawili mocno na system walki i odgrywa on duza role.
Natomiast w nadchodzacym Shattered Memories (na Wii i PSP) ma byc wrecz przeciwnie - walka podobno zostanie prawie calkowicie usunieta i bedziemy raczej unikac/uciekac od potworow. Zobaczymy co z tego bedzie, ja czekam z niecierpliwoscia ;P
We all travel a maze of relationships, it goes on with or without you. I search the sea of the unconscious... I look for you... to find my true... self...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne gatunki gier”