In my restless dreams I see that town <SILENT HILL>

Zręcznościówki, strzelanki, RTSy, RGPi ; tzw. blockbustery i te mniej znane dla koneserów.

Moderator: Moderatorzy

Która część najbardziej Ci się spodobała?

1
27
39%
2
28
41%
3
8
12%
4
6
9%
 
Liczba głosów: 69

Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

HWDPIS pisze:Akira Yamaoka-Silent Hill Theme o ile dobrze pamiętam :) przynajmniej ja mam go tak zapisany xD
dla mnie to brzmi jak Promise (Reprise) ^^ -jesli mowimy o tym poczatku trailera,gdy Rose jest pokazana z corka

anyway juz po premierze, wiec i recenzji co nie miara..sa rozne i niepochlebne, jak i b. dobre ^^

Recenzja z IGN
Komentarze z IMDB
I jeszcze jedna stronka...

byle do 26 maja...chyba nie wytrzymie... :razz:
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
HWDPIS
Kupo!
Kupo!
Posty: 120
Rejestracja: ndz 30 maja, 2004 09:35

Post autor: HWDPIS »

Na P2M już mozna ściągać ale....jakoś także poczekam do premiery.

Btw ja się na muzyce nie znam-ledwo mi wychodzi granie Theme of Laura.

Aaaa ale jestem głupi -_- myślałem że chodziło Ci o ten co na końcu leci -_- Garnet rzeczywiście masz racje xD
I przyjdzie śmierć na skrzydłach pieśni,
W niej owoc zbrodni już dojrzewa,
I wreszcie koniec wasz się ziści,
I wreszcie harfa nam zaśpiewa!
Awatar użytkownika
Ivy
Moderator
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 13:29
Kontakt:

Post autor: Ivy »

Garnet pisze:anyway juz po premierze, wiec i recenzji co nie miara..sa rozne i niepochlebne, jak i b. dobre ^^
Złe czy dobre- każdy fan pójdzie do kina,żeby sprawdzić na własnej skórze XD Spotkałam się raczej z pochlebnymi opiniami :]
Garnet pisze:byle do 26 maja...chyba nie wytrzymie... :razz:
Niby można już oglądać, ale na ekranie komputera w paskudnej jakości to prawie jak profanacja :D

Na trailerach Alessa wygląda jak Sadako, więc pewnie sporo osób pomyśli sobie,że to kolejny klon "Ringa" XD

http://www.bloody-disgusting.com/film.php?id=470 - "kopiuj/wklej", jeżeli bezpośrednio nie działa ;)
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

Ale dziś patent był :lol: Mój kumpel przyszedł no i w końcu zdarzyło się że zaączyłem SH2. No i akurat byłem w hotelu, przed piramidosem... Jak on zobaczył te korytarze i tę muzę to mówił żebym wyłańczał czym prędzej, on sie tego jawnie wystraszył, lol XDDD On się pyta mnie czy ja normalnie gram w takie cuda w nocy :D I pyta sie czemu ja sie tego nie boje :lol: A ja do niego: normalka :lol: Nie ma to jak deprawacja młodzieży grami wideo xD

[ Dodano: Pon 08 Maj, 2006 17:43 ]
a na widok piramidowego... ekhmm... XDDD :D :D :grin:
glamorous vamp
Awatar użytkownika
Ivy
Moderator
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 13:29
Kontakt:

Post autor: Ivy »

Boni, każ koledze zagrać w SH3 i przejść szpital :lol: Biedak umarłby na zawał ;)

Uporałam się ze wszsytkimi problemami technicznymi i wreszcie przszłam Silent Hill 4.

Kod: Zaznacz cały

Ending "Escape", a więc wszyscy żyli długo i szczęsliwie.
Mam co do tej gry mieszane uczucia: z jednej strony niedosyt, bo wcale nie czułam się, jakbym grała w kolejną częśc SH, z drugiej- grało mi się całkiem przyjemnie i niektóre motywy były naprawdę przemyślane :]
Fabuła całkiem zgrabnie sklecona, choć nadal SH2 pozostaje pod tym względem niedościgniona. Może za mało uświadczyłam niespodzianek, a może to przez drewnianego głównego bohatera. Henry sprawia wrażenie człowieka nierozgarniętego, który nawet w obliczu śmierci drugiej osoby nie wydaje się być przejęty, czy wystraszony. Znajduje sie nagle w innym, przerażającym świecie, zmuszony jest do zabijania paskudnych potworów i nie wie, czy i jak można się stąmtąd wydostać, a jedyne, co potrafi powiedzieć to "What the hell", albo "Oh no". W ogóle czwórka pod względem postaci kuleje w porównaniu do poprzednich części: Cynthia jest bezbarwna, Eileen nudnawa, dzieciak też zrobiony z drewna i tylko jego dorosła wersja ratuje sytuację- ładny głos i niezła mimika twarzy. Po SH3, w którym postacie naprawdę przeżywały emocje i widać to było w ich twarzach i gestach, czwórka sprawia wrażenie niedopracowanej. Denerwujące było na przykład to,że

Kod: Zaznacz cały

Henry podczas końcowej sceny zamiast ratować Eileen krzyczy tylko jej imię i leniwie wyciąga do niej rękę. Tyle godzin biegania i zabijania potworów, a na końcu nie ma nawet ochoty porządnie sobie pokrzyczeć i uwolnić emocji 
:lol: Brak mi tutaj postaci zagadkowych, których intencji nie możemy odczytać od razu. Poprzednio byli : Dahlia, Maria, Claudia, Vincent...a w SH4 pustka.
Motyw portali zamiast wędrówek po mieście i kolejnych wielkich lokacji może i skraca czas eksploracji, jednak nie zachwyca. Brak alternatywnych wersji to już w ogóle wielkie nieporozumienie, bo ten element zawsze wywoływał dreszczyk emocji :] Nie podoba mi się fakt,że po

Kod: Zaznacz cały

ukończeniu szpitala powracamy do poprzednich miejsc- w dodatku niemal niczym się one nie różnią- nie są ani bardziej przerażające, ani ciekawsze, najwyżej pojawia sie w nich więcej potworów. 
No właśnie, potworki- oprócz dwugłowych maszkar, poruszających sie na rękach nie spotkałam w SH4 żadnego godnego uwagi przeciwnika. Te duchy ofiar są zwyczajnie irytujące- szczególnie, gdy pojawia sie ich kilka na raz i zmuszeni jesteśmy do chaotycznej ucieczki. Latające paskudztwa to w ogóle zmora, bo zadaja mało, a tylko spowalniają rozgrywkę i zabijanie ich jest nudne- to samo tyczy się tych długich macek wystających z podłogi. Małpoludy są śmieszne, wielkie pielęgniarki (pacjenci) bekają i wywołują najwyżej uśmiech, kiedy zrzuca się je ze schodów ( Mischi- faktycznie boski motyw XD), Walter, pojawiający się czasem w niektórych lokacjach jest niezłym przeciwnikiem, bo potrafi boleśnie zaznaczyć swoją obecność- liczyłabym to raczej na plus. Pdsumowując- zagęszczenie wrogów w SH4 jest zbyt duże, przez co walki powszednieją i są nudne. Zamiast dopracować kilka stworów i sprawić,żeby naprawdę straszyły, twórcy chyba poszli w ilość- stąd tyle duchów i latającego badziewia. No cóż, wcale nie było strasznie :> Żeby sie tak do końca nie czepiać-

Kod: Zaznacz cały

czterej bossowie, których spotykamy w metrze, lesie, więzieniu i budynku nalezą do wymagających przeciwników i fakt,że nie giną , dopóki nie wbijemy w nich miecza posłuszeństwa to całkiem ciekawe rozwiązanie. Heh, byłam tak mądra,że po ukonczeniu danego etapu wracałam po raz ostatni do bossa i wyjmowałam mu miecz, żeby mieć później rozsądną ilość na upierdliwe stwory- zemściło to się na mnie pod koniec, kiedy niedobici bossowie wracają i łażą za nami w obrębie niektórych miejsc XD
Spodobał mi się pomysł odprawiania egzorcyzmów w pokoju-

Kod: Zaznacz cały

moment, w których po raz pierwzy za moimi plecami w sypilani wyłonił się ze ściany duch był naprawdę klimatyczny &#58;D Ukryty pokój, w którym znajdujemy zwłoki Waltera też mi się spodobał &#40; swoją drogą przypomniała mi się Jenova XD&#41;, bo poczułam przez chwilę,że gram w SH. Scenę, w której opuszczamy pokój 302 przez otwarte drzwi również zaliczam na plus
, chociaż Henry mógłby okazać trochę większe zdziwienie :D Jeżeli już mowa o zaletach, to muszę przyznać, że muzyka i dźwięki stoją na wysokim, silentowym poziomie :] To jednak było do przewidzenia, skoro ścieżka dziękowa firmowana jest nazwiskiem "Yamaoka" :]
Jeżeli miałabym podsumować czwórkę, to pewnie oceniłabym w skali 1-10 na mocną siódemkę. Tych 9 godzin, spędzonych z grą nie uważam za stracone, jednak jeżeli najdzie mnie ochota na ponowne przechodzenie jakiegoś SH, to nie będzie to SH4. Warto zagrać, być może nawet pokuszę się o ponowne przejście i odkrycie pozostałych endingów. Najgorsza z wszystkich częsci SH, ale nadal bardzo dobra gra.
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

Boni pisze:Ale dziś patent był :lol: Mój kumpel przyszedł no i w końcu zdarzyło się że zaączyłem SH2. No i akurat byłem w hotelu, przed piramidosem... Jak on zobaczył te korytarze i tę muzę to mówił żebym wyłańczał czym prędzej, on sie tego jawnie wystraszył, lol XDDD On się pyta mnie czy ja normalnie gram w takie cuda w nocy :D I pyta sie czemu ja sie tego nie boje :lol: A ja do niego: normalka :lol: Nie ma to jak deprawacja młodzieży grami wideo xD
XD mnie tez czasem uznaja za dziwna ze wzgledu na takowe zainteresowania;) <albo,ze np chociazby ogladam filmy pana Miike...i to jeszcze dziewczyna ..omg;P>
Ivy pisze:bo wcale nie czułam się, jakbym grała w kolejną częśc SH, z drugiej- grało mi się całkiem przyjemnie i niektóre motywy były naprawdę przemyślane :]
jakby nie patrzec, to miala to byc gra pod calkiem innym tytulem,ostatecznie dano jej tytul sh,wcskajac ten motyw kultu jako laczacy element...bo wiaodmo z takim tytulem sie sprzeda...

no duchy w pokoju sa fajniutkie..tu sobie wracam do domku..a tu WTF...omg^^"

sa juz info odnosnie SHOrigins...jednak nie do konca remake 1
http://media.psp.ign.com/media/826/826999/vids_1.html trailer
http://psp.ign.com/objects/826/826999.html info
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Gokulo
Cactuar
Cactuar
Posty: 499
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2003 20:52

Post autor: Gokulo »

Kurcze, swietny ten trailer :)
Motyw z cofaniem jest fajny, tylko, razem z tytulem Origins, sugeruje jakas chronologie? :shock: No, ale to Working Title to sie jeszcze duzo moze zmienic...
No i nie wiem czy mi sie zdawalo, ale juz chyba ufo na tym trailerze widzialem... :roll: A ten nasz pan kierowca to lekko nienaturalnie wygladal... ruchy mial (przynajmniej w tym momecie jak sie "przestraszal") lekko jak Sims jakis ;)
We all travel a maze of relationships, it goes on with or without you. I search the sea of the unconscious... I look for you... to find my true... self...
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

Gokulo pisze:.. ruchy mial (przynajmniej w tym momecie jak sie "przestraszal") lekko jak Sims jakis
to znak rozpoznawczy serii SH, simsowate ruchy na fmv :lol:
glamorous vamp
Awatar użytkownika
Ivy
Moderator
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 13:29
Kontakt:

Post autor: Ivy »

Chaotyczny zlepek scen, a postać faktycznie sztuczna.. co nie zmienia faktu,że chętnie bym zagrała :] Na tym etapie trudno cokolwiek powiedzieć na temat samej gry. Pewnie SH Origins będzie czerpać z każdej częsci po trochu- ciekawe kto kogo bedzie teraz szukał :lol:
Awatar użytkownika
Dante
Cactuar
Cactuar
Posty: 433
Rejestracja: wt 25 maja, 2004 20:17
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Dante »

Przedpremierowy pokaz w multikinie w Sopocie - już w sobote. Nie wiedziałem że to tak prędko się pojawi.
"Beneath this mask there is more then a flesh... beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof!"

V.
Awatar użytkownika
HWDPIS
Kupo!
Kupo!
Posty: 120
Rejestracja: ndz 30 maja, 2004 09:35

Post autor: HWDPIS »

Już tylko tydzień :) całe szczęście że p. Giertych dał nam wolne 26 maja :) pójde sobie na Silent'a xD
I przyjdzie śmierć na skrzydłach pieśni,
W niej owoc zbrodni już dojrzewa,
I wreszcie koniec wasz się ziści,
I wreszcie harfa nam zaśpiewa!
Awatar użytkownika
Maju
Kupo!
Kupo!
Posty: 89
Rejestracja: pt 06 maja, 2005 18:18
Lokalizacja:

Post autor: Maju »

No ja na premiere nie ide niestety bo impre mam na koniec matur :p . Ale zaraz potem się wybiorę. Zmartwił mnie dzisiaj kumpel (zacięty gracz w SH) i stwierdził żebym nie szedł bo lipny jest :/ . No ale ktoś mi kiedyś powiedział, że Dzień Swira też lipny jest dlatego wole przekonać się na własnej skórze. Poza tym opinie są baardzo różne, więc może nie będzie tak źle :p .
"...And if you look at your reflection,
Is it all you want it to be?
What if you could look right through the cracks,
Would you find yourself... find yourself afraid to see?"
Awatar użytkownika
HWDPIS
Kupo!
Kupo!
Posty: 120
Rejestracja: ndz 30 maja, 2004 09:35

Post autor: HWDPIS »

Ja poczytałem kilka opinii[i w jakiśtam serwisach,na gronie wypowiedzi(tak tam też jestem ;) )] i też podobno lipny. iestety nie będę się wypowiadał bo tylko trailera widziałem ale przynajmniej mam już z kim iść :D
I przyjdzie śmierć na skrzydłach pieśni,
W niej owoc zbrodni już dojrzewa,
I wreszcie koniec wasz się ziści,
I wreszcie harfa nam zaśpiewa!
Awatar użytkownika
Maju
Kupo!
Kupo!
Posty: 89
Rejestracja: pt 06 maja, 2005 18:18
Lokalizacja:

Post autor: Maju »

Nie no po tym co widziałem w SH ten trailer jakoś nie robi na mnie wrażenia :p . Myślę, że powinni trochę odswieżuć ten klimat. Nie wiem jak, ale w końcu to nie ja zarabiam tyle kasy co oni. Mam nadzieję, że SH 5 będzie chociaż wspominane przez fanów jako jedna z najlepszych gier gatunku, a także arcydziło równe SH2.
"...And if you look at your reflection,
Is it all you want it to be?
What if you could look right through the cracks,
Would you find yourself... find yourself afraid to see?"
Awatar użytkownika
Ivy
Moderator
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 13:29
Kontakt:

Post autor: Ivy »

Ciekawa jestem, czy znalazł się tutaj ktoś, kto przeszedł Extreme 10 w SH3.
Właśnie przechodzę grę po raz kolejny i jedyne, co zostało do odkrycia to właśnie stój "god of thunder" i jeszcze jeden, związany z zagadką w bibliotece ( pomijając maksymalny ranking, bo nigdy nie pociągało mnie przechodzenie gier dla perfekcyjnych wyników) Wpisanie kodu z neta jakoś mnie nie rajcuje.

Poza tym muszę przyznać,że SH4 wciągnęło na tyle,że jednak przechodzę po raz drugi :] Głównie dlatego,że za pierwszym razem wypędziłam wszystkie duchy z pokoju i nie dane mi było zobaczyć co ciekawszych akcji.
Maju pisze:Mam nadzieję, że SH 5 będzie chociaż wspominane przez fanów
Najpierw poczekajmy na jakiekolwiek info na temat tej części, żeby w ogóle myśleć, o wspominaniu jej :]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne gatunki gier”