Resident Evil i inne horrory

Zręcznościówki, strzelanki, RTSy, RGPi ; tzw. blockbustery i te mniej znane dla koneserów.

Moderator: Moderatorzy

Your favourite RE?

RE 0
1
1%
RE 1
11
16%
RE Remake
1
1%
RE 2
13
19%
RE 3
15
22%
RE CV
2
3%
RE 4
20
29%
RE Outbreak
5
7%
RE Gun Survivor 1-2/Dead Aim
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 68

Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

Garnet pisze:przeszedles gre na Easy? Rocket Launcher mozemy kupic,jak skonczymy gre na Normal
ach, rzeczywiście już jest :] przysięgam że wczesniej tego nie było XD moze coś źle włańczałem ^^ Tak czy owak, ashley w tej swojej zbroi za drugim razem jest jeszcze gorsza... :/
glamorous vamp
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

Sony announced the development of the horror adventure game Siren 3 [Forbidden Siren 3] for PS3.

gosh...wiec juz robia ^_^

<kupuje ps3 na bank^^">

[ Dodano: Czw 05 Paź, 2006 13:50 ]
swoja droga...zaczelam sobie przed chwila grac 2 raz w Sanitarium...robilam porzadki wsrod płyt i przypomniala mi sie ta gra^^
kiedys poswiecilam jej tutaj caly temat,zachwalajac ja...teraz nie bede sie rozpisywac,ale mimo to dalej polecam ta gierke (jest to moja jedyna gra na pc :lol: ) ..mam zamiar tez zagrac w Phantasmagorie-podobno solidna gra ...na solidnej porcji cd :lol:

takze polecam Sanitarium :)
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
King VERMIN!
Cactuar
Cactuar
Posty: 479
Rejestracja: czw 21 wrz, 2006 15:43

Post autor: King VERMIN! »

Garnet pisze:..mam zamiar tez zagrac w Phantasmagorie-podobno solidna gra ...na solidnej porcji cd :lol:
[OT]

Jak lubisz gore i niesmaczne sceny to Ci się spodoba, w innym wypadku, omijaj szerokim łukiem :wink:

[/OT]
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

od czasu do czasu trzeba obejrzec dobre gore, bo by nudno bylo :wink:

czyli Phantasmagoria, oprocz gore nie ma zbytnio duzo do zaoferowania? slyszalam o 1 czesci dobre opinie (mimo swoich lat na koncie)...o 2 to juz nie bardzoXD

w ogole, jesli znacie jakies dobre horrory na pc, to napiszcie propozycje (nie znam sie na gierkach na pc):]
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Faka
Kupo!
Kupo!
Posty: 131
Rejestracja: wt 08 sie, 2006 10:20
Lokalizacja: Ostrów Maz.

Post autor: Faka »

Hmm, Seria Alone in the Dark ? :roll:. Horror nawet na przyzwoitym poziomie. Pamietam jak gralem na PC Alone in the Dark 4, co w niektorych miejscach gra przyprawiala mnie o palpitacje i wizyta u psychiatry (joke :P). Nie mowie, ze gra jest zla, a nawet dobra, ale nie najlepsza, mimo to milo sie gra :).

Inny horror, ale to juz inny gatunek, bo chodzi o FPS - F.E.A.R, gra ma tak zajebisty klimat, wszedzie straszy, wszedzie cicho i w ogole mrocznie jest (nawet Doom 3, to przy nim pikus :P), ale niestety odstrasza wymaganiami sprzetowymi :|. Hmm, innych horrorow, to nieznam lub nie pamietam juz :lol:
... thug life ...
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

o obu slyszalam:)
AitD 4 gralam na psx, musze przyznac ciekawa gra, mamy mozliwosc kierowania dwoma postaciami..i czekam na 5 :) (ktora chyba ma byc tez na ps3)
ale jednak w takich typowych survivalach to wole grac na konsoli-trudno opanowac zaraz pada z gamecube (ja miec male dlonie o.O)...a co dopiero klawiatura^^

FEAR to slyszalam,ze niby czerpal z jap. horrorow (?)..zainteresuje sie tym blizej
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Garnet pisze:FEAR to slyszalam,ze niby czerpal z jap. horrorow (?)..zainteresuje sie tym blizej
Tak, ale tylko postać małej dziewczynki i bardzo, bardzo sugestywnych shiz i widzeń. Reszta jest rdzennie amerykańską, najlepiej zrealizowaną sieczką FPS - nie istnieją lepsze i bardziej dynamiczne starcia. Aż adrenalina kłuje w palce ^^ Straszyć potrafi. Ma jak na FPS genialna, mroczną i niegłupią fabułę. W to trzeba zagrać koniecznie. Ale horrorem bym tego nie nazwał. Co prawda cała gra ma taki nastrój, ale to raczej czysta akcja. Co nie zmienia faktu, że wraz z Far Cry stanowią dwa najlepsze FPS&#8217;y w jakie grałem. Chwile straszące potrafią dać czadu ^^
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
King VERMIN!
Cactuar
Cactuar
Posty: 479
Rejestracja: czw 21 wrz, 2006 15:43

Post autor: King VERMIN! »

Garnet pisze: czyli Phantasmagoria, oprocz gore nie ma zbytnio duzo do zaoferowania? slyszalam o 1 czesci dobre opinie (mimo swoich lat na koncie)...o 2 to juz nie bardzoXD

w ogole, jesli znacie jakies dobre horrory na pc, to napiszcie propozycje (nie znam sie na gierkach na pc):]
Ogólnie polecam jedynkę, dwójka już nie ma tego klimatu, więcej tam gore niż horroru, ale ogólnie może się spodobać.

Co do horrorów na PC, nie masz za bardzo szerokiego wyboru, ale jest JEDEN tytuł który bym polecił z całą odpowiedzialnością, że nudzić się przy tym nie będzie, mianowicie Sanatorium. Może nie jest to stricte horror, ale kilat grozy, zaszczucia i wypaczenia poprostu zabija, a fabuła jest poprstu GE NIA LNA. Więc polecam, od biedy masz jeszcze Alone In The Dark i Blair Witch Project vol.1 , ale szczerze mówiąc po grach jak SH, to już nie ma się tego strachu, bo wkońcu SH najlepszym horrorem jest i basta :wink:
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Zgadzam się w całej rozciągłości, ale Sanitarium, nie 'Sanatorium' :wink: Ze swojej strony bym jeszcze polecił Nocturne. Klimaty lat 30/40 XX wieku, tajna organizacja rządowa Spook House niszcząca wszelkie przejawy niebezpiecznych działań paranormalnych. Straszy średnio, ale klimat ma niezły. Jest krwawo, graficznie jak na 1999/2000 rok świetnie. Wampirki, wilkołaki, zombiaki, takie rzeczy... A i członkowie Spook House pojawiają się w jednej z części Blair Witch Project. Można zagrać.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

king VERMIN! pisze:co do horrorów na PC, nie masz za bardzo szerokiego wyboru, ale jest JEDEN tytuł który bym polecił z całą odpowiedzialnością, że nudzić się przy tym nie będzie, mianowicie Sanatorium.
przeciez pisalam o tym pare linijek wyzej ;)

anyway..wyszlo,jak zawsze, czyli konsola ma wiecej do zaaoferowania <dla mnie:]>

[ Dodano: Sro 11 Paź, 2006 16:48 ]
jak Forbidden Siren 3 juz robia..to tylko czekac na Project Zero 4 ^^
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Garnet pisze:anyway..wyszlo,jak zawsze, czyli konsola ma wiecej do zaaoferowania <dla mnie:]>
No, w dziedzinie horrorów to jest nic dziwengo, bo na kompa nic nigdy za pecjanie tego nie wychoidziło, a przygodóki to trudno było za horrory uznać :P A na PS2 tego jest tak pełno, że tylko wybierać i przebierać między co ciekawszymi tytułami.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
Faka
Kupo!
Kupo!
Posty: 131
Rejestracja: wt 08 sie, 2006 10:20
Lokalizacja: Ostrów Maz.

Post autor: Faka »

Garnet pisze:jak Forbidden Siren 3 juz robia..to tylko czekac na Project Zero 4 ^^
Eee, FS3 i Fatal Frame 4 beda jeszcze na ps2, czy juz na ps3 ? W ogole pierwsze slysze o robieniu Fatal Frame 4.
... thug life ...
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

Faka pisze:Eee, FS3 i Fatal Frame 4 beda jeszcze na ps2, czy juz na ps3 ?
ps3
Faka pisze:W ogole pierwsze slysze o robieniu Fatal Frame 4.
a czy napisalam,ze robia? 'tylko czekac' nie znacza,ze sa oficjalne info;P

zreszta od jakiego czasu <kwiecien/maj> mowi sie o FF4..na tej stronce http://www.cameraslens.com/ff4.php maja zebrane wszelkie info/ploty jakie sie ukazaly...tyle,ze oficjalnego ogloszenia od Tecmo to narazie nie ma...dlatego pozostaje czekac:]

edit

http://wiadomosci.onet.pl/1434850,18,item.html naprawde sie usmialam z tego artykulu xD demoniczna gra :lol: ale co ja sie tam bede wypowiadac, moja psychika juz dawno jest skopana ;]
<juz nie mowiac o tym,ze rule of rose to gra video,a nie komputerowa-_- ... a opis fabuly opisanej przez znafcow..... :roll: >
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
87agnes87

Post autor: 87agnes87 »

Nigdy nie zapomne tego wieczoru:szarak,5osob w pokoju,brak karty pamieci i opisu.Bylo napiecie ,ale najgorszy moment dopiero sie zblizal...Dotarlismy do pomieszczenia z zaskroncem(heh)I tu pojawil sie problem!Nikt nie chcial czuc sie odpowiedzialnym za ewentualne ''JUZ NIE ZYJESZ''.Poczulismy sie jak amatorzy i postanowilam wykonac telefon do przyjaciela.Nie obchodzilo mnie to ze juz spi(bylo przed 23.00).Na szczescie przyszedl i z gory nas ostrzegl ze nie obiecuje ze mu sie uda.Walka trwala chwile,ale nam sie wydawalo ze trwa to wieki.Udalo mu sie!(dopiero gdy gralam poraz xxx zjarzylam ze nie trzeba w niego nawalac)Niestety musielismy konczyc bo wjechala mother i kazala opuscic lokal.PSX musial ''chodzic'' do rana.
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

co prawda to nie horror, ale grał ktoś w Chasm: The Rift? taka PeCetowa strzelanina FPP. a cóż w niej strasznego? walka z pierwszym bossem. taki wielkolud z giwerami zamiast rąk, trzeba go było zwabić pod taki wielki wentylator, żeby go tam wciągnęło i poszatkowało. potem miałem koszmar, że to coś mnie zabiło.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne gatunki gier”