Resident Evil i inne horrory

Zręcznościówki, strzelanki, RTSy, RGPi ; tzw. blockbustery i te mniej znane dla koneserów.

Moderator: Moderatorzy

Your favourite RE?

RE 0
1
1%
RE 1
11
16%
RE Remake
1
1%
RE 2
13
19%
RE 3
15
22%
RE CV
2
3%
RE 4
20
29%
RE Outbreak
5
7%
RE Gun Survivor 1-2/Dead Aim
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 68

Awatar użytkownika
Majkel222
Kupo!
Kupo!
Posty: 150
Rejestracja: czw 12 lip, 2007 15:25
Lokalizacja: Gold Saucer

Post autor: Majkel222 »

Ogólnie to RE4 jak narazie to najleprza część a tak propo Piątki to zgodze sie że dobrze ze Zombiaki wkońcu potrafią myśleć tylko żeby troche z tym nieprzesadzili. :D
Awatar użytkownika
King VERMIN!
Cactuar
Cactuar
Posty: 479
Rejestracja: czw 21 wrz, 2006 15:43

Post autor: King VERMIN! »

A ja dochodzę do wniosku, że jesteś z faila zrobiony - -''

Gdzie na trailerze miałeś zombiaki? Gdzie w RE4 miałeś zombiaki?
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

http://ps3.ign.com/articles/805/805931p1.html trochę infa

ok, przyznam, ze Chris zrobił na mnie nieziemskie wrażenie *_* ..o ile wcześniej liczył się tylko Leon;P to teraz jestem skłonna zmienic zdanie xD
King VERMIN! pisze:czwórka pokazała, że seria zmierza w dobrym kierunku.
a fabularnie?:(
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
King VERMIN!
Cactuar
Cactuar
Posty: 479
Rejestracja: czw 21 wrz, 2006 15:43

Post autor: King VERMIN! »

Fabularnie nie. Ale jeżeli idzie o grywalność, miodność i radość płynącą z gry... to jak najbardziej ^^
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

http://www.gametrailers.com/umwatcher.php?id=85417
http://www.the-horror.com/news/pics/200 ... 019/01.jpg

..Sherry is back (bo najprawdopodobniej to ona) i chyba cosik Wesker przy niej majstrował xD
....oby tylko nie była klonem Ashley[:
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
CePeN

Post autor: CePeN »

Jeśli chodzi o Residenty to 4 bardzo mi się spodobała - koniec z zombiakami i ich głupim zachowaniem a wieśniacy jak wieśniacy (widły i kosy i do boju), samo sterowanie też mi przypadło do gustu tudzież obrotowa kamera. Bardzo przyjemnie wspominam tą grę i zapewne zagram w nią jak znajdę czas.
Dziwi mnie natomiast, że nikt nie napisał o takiej grze jak: Project Zero (Fatal Frame).
Jest to całkowicie odmienna gra od a sama świadomość grania dziewczynką uzbrojoną tylko w aparat fotograficzny dodaje grze smaku (z początku jak zobaczyłem tą grę to myślałem, że ktoś sobie jaja robi). Wystrój pomieszczeń, odgłosy otoczenia i wibracje w padzie dodają sporego efektu grozy, a inteligencja przeciwników też stoi na dobrym poziomie.
Awatar użytkownika
soniq
Cactuar
Cactuar
Posty: 330
Rejestracja: ndz 31 gru, 2006 23:07

Post autor: soniq »

http://gametrailers.com/player/22801.html - Rozszerzony trailer z E3.

Ale Chris przykoksił xD Kamerka jak z RE4 co da zajefajny gameplay :wink: Co do fabuły to jeszcze się zobaczy.
Mistrz polecił mi unikać niepotrzebnych walek!
Awatar użytkownika
King VERMIN!
Cactuar
Cactuar
Posty: 479
Rejestracja: czw 21 wrz, 2006 15:43

Post autor: King VERMIN! »

Jest świetnie ^^ Jest tak jak chciałem aby było, czyli nowy RE zrobiony na mechanice RE4... co daje grze zajebistego wręcz kopa, scena w ciemnym pomieszczeniu z... wrogami (bo jak ni to zombie, ni to ganado...?) jest boska ^^ Jak i cała gra jest dynamiczna i szybka, z tego co widać po trailerze. Cud, miód i orzeszki, już odkładam pieniądze... imo wskrzeszono dzięki RE4 całą serią i chwała im za to.

[ Dodano: Nie 29 Lip, 2007 14:12 ]
Inna sprawa, że zastanawiam się nad tym, jak bardzo RE5 będzie łączyło się z poprzednimi częściami serii, bo jak dobrze pamiętamy RE4 średnio się łączyło (można było usiąść do RE4 bez ŻADNEJ wiedzy o poprzednich częściach) no i najważniejsze, czy RE4 zaczął nowy cykl fabularny z wirusem? Bo już z zombie pożegnaliśmy się definitywnie ;)
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

CePeN pisze:Dziwi mnie natomiast, że nikt nie napisał o takiej grze jak: Project Zero (Fatal Frame).
chłopie, tu nawet był osobny temat o tej grze;p

i właśnie odnośnie Project Zero 4 mam niedobre wieści:[ Tecmo ogłosiło, iż gra jest w produkcji.....ale na WII <$^&*@#$@....> ...mam nadzieje, że będzie konwersja na PS3 _-_
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Ivy
Moderator
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 13:29
Kontakt:

Post autor: Ivy »

W weekend kupilam Forbidden Siren, bo swego czasu naczytalam sie tu pozytywnych opinii. Odpalilam, ucieklam policjantowi, ale starucha z kijem mnie dobila :lol: Pierwsze co sie rzuca w oczy to fakt, ze to chyba pierwsza japonska gra, w ktorej naprawde steruje skosnooka postacia xD Natomiast po uszach daje dziadowski dubbing- zero emocji i wyczucia. W kazdym razie syreny daja rade- po SH uznalam ze to jeden z najbardziej przerazajacych odglosow, jakie moga rozbrzmiec w grze xD Przydaloby sie jeszcze kupic troche czasu na gre, ale dam rade :]
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

Ivy, obiecaj, że zaraz po 1 zabierzesz się też za 2:]
Dwójeczka jest bardziej dopracowana, gra się jeszcze przyjemniej:>
...nio i tylko się nie zniechecaj, jak czegoś nie będziesz umiała zrobić w 1;)) bo gra faktycznie należy do jednych z trudniejszych...2 też trzyma poziom, ale jednak lepiej sie w nią gra:)
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Mati-san
Kupo!
Kupo!
Posty: 31
Rejestracja: pt 16 lis, 2007 18:05
Lokalizacja: Opalenica

Post autor: Mati-san »

Jako, że grałem tylko w RE4, to tę zaznaczyłem jako ulubioną.
Jest to naprawdę świetna gra, takiego klimatycznego tytułu dawno nie widziałem. Gdy już ją włączałem to zupełnie traciłem kontakt z otoczeniem. Sama rozgrywka została bardzo ciekawie stworzona (nigdy w podobne gry nie grałem), te strzelanie do zainfekowanych wieśniaków, krzyczących coś po hiszpańsku, ładowanie kolejnych magazynków w Regeneratorów, pojedynki z bossami, barykadowanie się w domach powodowało, że grałem z wypiekami na twarzy :D.
Sterowanie bardzo mi się podobało. Grało się przyjemnie, chociaż na początku miałem małe trudności z celowaniem. Po kilku godzinach grania, przyzwyczajeniu się do sterowania, mogłem się w całości rozkoszować grą.
Strona fabularna nie jest może wysokich lotów (ratowanie córki prezydenta...boże naprawde wspaniałe) , ale dla mnie nie była ona czymś szczególnie ważnym, bardziej
wolałem skupić się na odstrzeliwaniu głów wieśniakom.

Ogólnie grę bardzo polecam, do teraz stoi wysoko na mojej liście gier ulubionych.
Awatar użytkownika
Dyzio_USSJ
Kupo!
Kupo!
Posty: 162
Rejestracja: wt 22 sie, 2006 16:04
Lokalizacja: Leszno

Post autor: Dyzio_USSJ »

Garnet pisze:Ivy, obiecaj, że zaraz po 1 zabierzesz się też za 2:]
Dwójeczka jest bardziej dopracowana, gra się jeszcze przyjemniej:>
...nio i tylko się nie zniechecaj, jak czegoś nie będziesz umiała zrobić w 1;)) bo gra faktycznie należy do jednych z trudniejszych...2 też trzyma poziom, ale jednak lepiej sie w nią gra:)
A gdzie tam klasyczne RE1 (na równo z Director Cut ^^) jest najlepszą częścią z wszystkich. Wielkimi krokami zbliża się RE5 w które i tak niestety nie pogram ale osobiście nie podoba mi się nowy wizerunek Chrisa choć dla wielu osób ta zmiana wizerunku jak najbaridziej na plus (ważne, że w ogóle Chris jest ^^). Mógł pozostać standarowy postawione czarne włosy taki jaki był w 1, gościnnie w 2 i Veronica no ale fakt faktem powinien być znacznie silniejszy bo Wesker nie śpi.
Ogólnie porównując wszystkie części serii zastanwiam się kiedy dojdzie do ostatecznej konfrontacji, jak ona będzie przebiegać by wszyscy bohaterowie się w końcu spotkają.

Kod: Zaznacz cały

Co sie dzieje w ogóle z Rebeccą Chambers? Odkąd minęło RE1 o niej jest zero wzmianki. Oficjalnie nie zginęła ale co dalej?
Ech mój dream team w ostatniej części gry: Chris, Jill, Claire, Leon.
A teraz troche z innej beczki zastanawiam się bo to jakiś wątek też w końcu jest choć został potraktowany BARDZO subtelnie (brak czasu, hordy potworów, Umrella) mianowicie chodzi o pairing między Chrisem a Jill. Tak tak w RE1 było widać, że może to będzie coś więcej niż przyjaźń ale ogólnei szkoda, że ona wiecznie zatroskana go szuka (podobnie jak Claire) a Chris samotnik, chce osobiście pokonać wszystko co było, jest związane z Umbrellą no i nie da sobie pomóc hyh.
W gierce jest multum rozwiązań i pare niewyjaśnionych kwestii. Czekać tylko kiedy Wesker zajmie się Sherry albo ktokolwiek inny wskrzesi Umbrelle.
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

^ Zastanawia mnie, co do mojej wypowiedzi o FS, ma Twoja wypowiedź o RE xd

Jesli chodzi o Rebeke, pojawia sie ona w Chronicles na Wii, ale w sumie to duzo chyba nie daje. Ostatni raz jest o niej wzmianka w raporcie w RE2,gdzie stwierdza zgon Billego. Tez mam nadzieje, ze jeszcze powróci^^

btw. ciekawostka, w Japonii głos pod Rebeke podkładała Ayumi Hamasaki..zresztą na niej, wzorowano postać:)
Dyzio_USSJ pisze:Czekać tylko kiedy Wesker zajmie się Sherry albo ktokolwiek inny wskrzesi Umbrelle.
trailer RE5^^ ...wiec czekamy:)

Co do tej ostaniej konfrontacji...heh, spojrzmy na to tak, Umbrella's out, a mimo to i tak dostajemy nowego RE, tym razem z wieśniakami i innymi cudakami...Reszte mozna sobie samemu dopowiedzieć:)
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Dyzio_USSJ
Kupo!
Kupo!
Posty: 162
Rejestracja: wt 22 sie, 2006 16:04
Lokalizacja: Leszno

Post autor: Dyzio_USSJ »

:O Mój błąd :O! No to ładnie kolejna porażka... Wybacz nie doczytałem twojego i Ivy posta.
Co do Rebeki mam nawet własną wizję: dłuższe włosy, poważniejszy wygląd i nie wiem dlaczego ale zawsze wyobrażałem ją sobie z kataną w ręku w dalszych częściach xd.
No nic pozostaje tylko czekać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne gatunki gier”