Resident Evil i inne horrory

Zręcznościówki, strzelanki, RTSy, RGPi ; tzw. blockbustery i te mniej znane dla koneserów.

Moderator: Moderatorzy

Your favourite RE?

RE 0
1
1%
RE 1
11
16%
RE Remake
1
1%
RE 2
13
19%
RE 3
15
22%
RE CV
2
3%
RE 4
20
29%
RE Outbreak
5
7%
RE Gun Survivor 1-2/Dead Aim
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 68

Awatar użytkownika
Maju
Kupo!
Kupo!
Posty: 89
Rejestracja: pt 06 maja, 2005 18:18
Lokalizacja:

Post autor: Maju »

No łączyć to wiem że można tylko myślałem, że może niektóre przedmioty jak korona, berło albo jakieś naszyjniki tych sekt moga się przydać w dalszej części gry. No ale jeśli nie to dojdzie mi kupa kasy w takim razie :D :D
"...And if you look at your reflection,
Is it all you want it to be?
What if you could look right through the cracks,
Would you find yourself... find yourself afraid to see?"
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

hmm...temat o Horrorach rozplynal sie...a szkoda,ze nie zostalam o tym poinformowana,wtedy bym skopiowala do np. tego dzialu moj pierwszy post stamtąd...

Tak więc,poszerzam ten temat,na inne horrory...


Forbidden Siren 2 *_*

dostalam to cudo w piatek i przez cały weekend nie umialam sie od tego oderwac ^_^

mamy tutaj Yamijima Island,na ktorej dzieja sie <nie>ciekawe rzeczy;) ...mieszkancy znikneli o.O ;) ..ciemnosc wkolo ^^"
i jak zwykle mamy grupke ludzi,ktorzy znalezli sie tam o nieodpowiedniej porze;) niektorzy poszukuja odpowiedzi z przeszlości, niektorzy znalezli sie tu calkiem przypadkiem...
tak jak w 1 mamy bardzo zroznicowane postacie...od nastolatki w mundurkuXD,po niewidomego,policjanta etc
oczywiscie Japonczycy^^" milo zobaczyc Japonczykow w grze:)

gra tak jak w 1,jest podzielona na misje... zostaly one dopracowane w porowaniu z 1..gdzie niektore porafiły irytowac:)

i jak zwykle mamy Shibito...dochodza tez nowe odmiany Yamabito,Yamirei..ktore potrafia pozniej dokopac:) przez co dalsze misje wymagaja troche wysilku^^"

wraca oczywiscie Sightjack,czyli umiejetnosc widzenia oczami wrogow,przez co mozemy zobaczyc gdzie sa,nio i kombinowac jak ich ominac/porzadnie dolozyc etc:) <taki MGSXD>

wielkim plusem gry jest wersja audio i english i japanese:)

wielka zaleta,w porownaniu do nnych survivali,jest dlugosc gry...roznorodnosc postaci,misji..za zdobycie 100 archive (ogolnie rzec biorac rozne dokumenty porozrzucane w lokacjach..ktore wyjasniaja co nieco fabule...ale zdarzaja sie tez rozne popierdolkiXD) dostajemy ..bonus;)
grywalnosc na maxa ;P

..ech ..nie bede sie rozpisywac...Forbidden Siren 2 to mus dla kazdego fana horrow..i nie tylko;P
jakby co,na okladce widnieje 18+ ..to tak,zeby czasem dziatki nie probowaly tego :lol: joke :wink:
a najwieksza reklama bedzie oczywiscie to,ze serie stworzyl p.K. Toyama..czyli nikt inny,tylko twórca SilentHill :]

10/10 and nothing else matters;P :)
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Cierń
Cactuar
Cactuar
Posty: 419
Rejestracja: pn 18 lip, 2005 22:25

Post autor: Cierń »

Garnet pisze:wielkim plusem gry jest wersja audio i english i japanese:)
Z tym się zgadzam ^__^ Każda gra powinna mieć oryginalną ścieżkę dźwiękową oprócz tych tłumaczonych...
Garnet pisze:gra tak jak w 1,jest podzielona na misje... zostaly one dopracowane w porowaniu z 1..gdzie niektore porafiły irytowac:)
A jakiego typu te misje są?? XD Uciekni, przeżyj, zabij, ucieknij ;)

A teraz trochę z innej beczki :P Czy dla laika w dziedzinie takich gier rozpoczęcie od FS 2 byłoby dobrym rozwiązaniem?? Bo jakoś nigdy w tego typu gry nie grałem, a niedawno naszła mnie chęć :D Mam nadzieję, że ekspert w tej dziedzinie mnie oświeci ;)
"We carry death out of the village!"
apple

Post autor: apple »

Cierń pisze:
Garnet pisze:wielkim plusem gry jest wersja audio i english i japanese:)
Z tym się zgadzam ^__^ Każda gra powinna mieć oryginalną ścieżkę dźwiękową oprócz tych tłumaczonych...
Hell yeah. Żeby tylko czasem Square o tym pomyślało :roll:
Ile ja bym dała za oryginalny, japoński dubbing, ech.
Anyway, mam pytanie, czy ktoś już grał w Fatal Frame 3 (jap. Project Zero 3) ? Ciekawi mnie ta pozycja, ale intrygują mnie opinie innych.
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

Cierń pisze:tym się zgadzam ^__^ Każda gra powinna mieć oryginalną ścieżkę dźwiękową oprócz tych tłumaczonych...
gra jesy wydana na DVD9 to grzechem byloby nie dac wersji jap.
..zreszta Japonce na japonskiej wyspie mowiacy engrishem ...cos tu byloby nie tak ;) ...gra przez jap. jezyka wydaje sie jeszcze bardziej realniejsza:) <w trakcie gry znajdujemy np prawidziwe zdjecia jakiejs postaci czy tez videa z ich udzialem..co znaczy,ze wzorowano ich na prawdziwych ludziach> to tez zawsze mi sie podobalo w tej serii..niemalze realnosc postaci :)
Cierń pisze:jakiego typu te misje są?? XD Uciekni, przeżyj, zabij, ucieknij
np . "Defeat Tomoe Ohta" (ale to nie tak,ze zaraz strzelasz i koniec...tomoe np tylko z boku mozna trafic...i trzeba znalezc odpowiedni sposob..)
czy tez "Reach the road to Hidaru with Yuri Kishida","Escape from School","Find a fosiil' etc etc...najczesciej trzeba dotrzec do jakiegos miejsca
Cierń pisze:Czy dla laika w dziedzinie takich gier rozpoczęcie od FS 2 byłoby dobrym rozwiązaniem?? Bo jakoś nigdy w tego typu gry nie grałem, a niedawno naszła mnie chęć :D Mam nadzieję, że ekspert w tej dziedzinie mnie oświeci ;)
byloby moze i dobrym roziwazaniem...ale na poczatek to jednak naj polecam klasyk-Silent Hill 2 ^^" <tutaj zapraszam do odpowiedniego tematu;)>
oczywiscie smialo siegaj tez po FR2 czy tez Project Zero (szczegolnie 1) :)
apple pisze:mam pytanie, czy ktoś już grał w Fatal Frame 3 (jap. Project Zero 3) ? Ciekawi mnie ta pozycja, ale intrygują mnie opinie innych.
jesli gralas,w poprzednie pozycje to ta jest obowiazkowa:) <rzecz jasna:D> ..jesli nie gralas w poprzednie to koniecznie najpierw zagraj w 1 <w 3 sa powiazania do 1> i w ogole 1 jest imho najlepsza:)

3 oczywiscie tez jest wspaniałą gra...ale ta metoda przenoszenia sie we snie do 'naszego naiwedzonego domu' jakos taka dziwna jest...chodzi o to,ze w poprzednich czesciach nie bylo wytchnienia od tej specyfcznej amosfery grozy;) podczas,gdy w 3 jak sie budzimy wracamy do domu naszej bohaterki..gdzie jest tak jasno i przytulnie...i momentalnie atmosfera spada:)..poza tym glowna villain...jakby typowe odzwierciedlenie Kirie z 1..

plusem jest,iz kierujemy tutaj 3 postaciami (min Miku z czesci 1),wiec jest roznorodnosc

...tak,wiec 3 dobra...1 najlepsza :)
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

A ja proponuję dla znawców gatunku grę pod nazwą Call of Cthulhu za niezwykłe podejście z patrzeniem, za formę rpg i za mroczną niewypowiedzianą historię
glamorous vamp
Mateusz

Post autor: Mateusz »

Ja aktualnie pogrywam w Silent Hill 3. Niestety na PC bo konsoli nowej generacji nie posiadam. Niegdyś zagrywałem się na PSX w pierwszego Residenta. To była gra. Szkoda tylko że miałem tę grę po niemiecku, ale dałem radę (coś jednak mi w tym gimnazjum z tego niemca mnie nauczyli :grin: )
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

Mateusz pisze:To była gra. Szkoda tylko że miałem tę grę po niemiecku, ale dałem radę
Xd tez pierwszy raz gralam in deutsch w RE1..teraz mam orginal in englisch;) ..ale tamte czasy z niemcem dobrze pamietam^^"


btw.ze tez przy pisaniu o FS2 o tym nie wspomnialam ^^"
http://www.forbiddensiren2.com/
strona oficjalna i tak jak stronka pierwszej czesci, tak i tak, jest superancko zrobiona...dla mnie jedna z najlepszych stron poswieconych grze
polecam :))
btw2.w grze znajdujemy w dokumentach,takze linki do stron internetowych 2 bohaterowXD (strony naparwde sa w necieXD) ..co jeszcze bardziej dodaje 'realizmowi grze:)
jakby co te dwie strony
http://www.shu-mikami.com
http://www.yumemi-salon.com

http://www.shibito.com ten link tez znajdujemy:)
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

właśnie zaczełem grać w resident evil 4... omg omg omg zatkało mnie cuddooo aaaaa wracwm grać!!! polecam każdemu :**
glamorous vamp
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

no i ten koleś z piłą.... o ja pitole... O.o' pominę fakt że zabiłem go za -nastym razem :wink:
glamorous vamp
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

ooo Boni...no prosze :D
Boni pisze:no i ten koleś z piłą.... o ja pitole... O.o' pominę fakt że zabiłem go za -nastym razem :wink:
:lol: i te dźwieki pilyXD jak moja stara to zobaczyla,to sie przezegnala^^"
a nawolywania wiesniakow:D

gra jest super,szczegolnie pod wzgledem grafiki:]]] szkoda tylko,ze kuleje pod wzgledem fabuly...to nie to co stary RE (ci wiesniacy roxuja,ale gdzie nasze zombie^^)..no ale nie ma co narzekac,bo gra miodzik :] (ale np.le;iej jakby zrobili z tego calkiem inna gre)

Boni,gdzie jestes teraz?:]
btw. jak bardzo gra Ci na nerwach,Ashley? :lol:
snafu pisze:wybaczcie pisownie wo jestem pijany
jak jestes pijany,to nie pisz na forum
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

Garnet pisze:i te dźwieki pilyXD jak moja stara to zobaczyla,to sie przezegnala^^"
a nawolywania wiesniakow:D
nie no albo ta babka co z pilą też czasem biegała XD lol :lol: ale nie ukrywam ze ten stwor co ma metabolityczne przyśpieszacze regeneracji był conajmniej intrygujący ^^
Garnet pisze: Boni,gdzie jestes teraz?:]
przeszedłem całą grę ;p No chyba że to pytanie ad persona czy jak to tam sie pisze... (na studiach, musze przyznac że jest... ciekawie)...
Garnet pisze: btw. jak bardzo gra Ci na nerwach,Ashley?
l:
omg... dopoki nie poznałem opcji R2 no to mnie tak zdenerwowala ta idiotka... a czasami podczas rozwalania skrzynek i beczek ją niechcący zabijałem :lol: doprawdy... istny Zorn i Thorn w damskiej skórze ;]

No, mercenaries jest trudne do przejscia, ale ta czerwona kobieta (alexia?) jest ciekawa ;]
glamorous vamp
Awatar użytkownika
Gokulo
Cactuar
Cactuar
Posty: 499
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2003 20:52

Post autor: Gokulo »

ale nie ukrywam ze ten stwor co ma metabolityczne przyśpieszacze regeneracji był conajmniej intrygujący ^^
No Regeneratorsy to niezle mnie za pierwszym podejsciem straszyly ^^ Tylko ich muzyczka sie wlaczala to ja juz podskok w fotelu i za snajpere i uciekac byle za siebie ;D
Za to za nastepnymi podejsciami jak juz sie mialo naprzyklad infinite rocket launchera czy inne dodatkowe cacko to swietnie sie je rozwalalo :twisted:

Ashley to rzeczywiscie przeklenstwo potrafilo byc... do momentu az sie nie zdobedzie jej zbroi hehe :lol:

I bron boze mylic Ady a Alexia :570: W RE4 mamy Ade (ta z RE2), Alexie spotykamy w RE:CV
We all travel a maze of relationships, it goes on with or without you. I search the sea of the unconscious... I look for you... to find my true... self...
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

Gokulo pisze:Za to za nastepnymi podejsciami jak juz sie mialo naprzyklad infinite rocket launchera czy inne dodatkowe cacko to swietnie sie je rozwalalo
gram od początku ale jakios ten sklepikarz nic nie ma
glamorous vamp
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

Boni pisze:gram od początku ale jakios ten sklepikarz nic nie ma
przeszedles gre na Easy? Rocket Launcher mozemy kupic,jak skonczymy gre na Normal
Gokulo pisze:I bron boze mylic Ady a Alexia :570: W RE4 mamy Ade (ta z RE2), Alexie spotykamy w RE:CV
wlasnie Boni-> :503: :]

Ada ratuje sprawe kobiet, jesli chodzi o Re4..bo jak zobaczylam Ashley,to dostalam zalamki :?
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne gatunki gier”