Resident Evil i inne horrory

Zręcznościówki, strzelanki, RTSy, RGPi ; tzw. blockbustery i te mniej znane dla koneserów.

Moderator: Moderatorzy

Your favourite RE?

RE 0
1
1%
RE 1
11
16%
RE Remake
1
1%
RE 2
13
19%
RE 3
15
22%
RE CV
2
3%
RE 4
20
29%
RE Outbreak
5
7%
RE Gun Survivor 1-2/Dead Aim
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 68

Awatar użytkownika
squcloud
Kupo!
Kupo!
Posty: 117
Rejestracja: ndz 09 paź, 2005 16:48
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: squcloud »

Dlaczego w ankiecie nie ma RE Gaiden? też fajna część :p
Whadya think you're doing?
Awatar użytkownika
Sephir
Cactuar
Cactuar
Posty: 320
Rejestracja: ndz 13 lis, 2005 17:23

Post autor: Sephir »

Resident Evil 3!!! Kolejny majstersztyk w który zagrywałem się na PSX. Jedna z mojej Top10 gier na PeeSiXa tamtych czasów. Przeszedłem o ile sie nie myle z 5 razy. Na końcu wymiatając wyrzutnią rakiet i tą taką wielką obrotówą (nazwę mam na końcu języka) zdobytymi w trybie Mercenaries. To były czasy... :roll: Nieśmiertelnt Nemesis roxxxx :mrgreen:
Awatar użytkownika
kruger09
Kupo!
Kupo!
Posty: 62
Rejestracja: wt 06 gru, 2005 17:32
Lokalizacja: Malbork City

Post autor: kruger09 »

Tak, RE3 jest doskonały. Pamiętam jak raz uciekłem Nemesisowi, a potem ganiał mnie po całym mieście przez godzinę. Jak ja sie wtenczas bałem!
Ostatnio mam zaszczyt grać w najnowszego RE4. Niby całkowita wyrzynka, brak zobiaków na rzecz wieśniaków, ale nigdy tak się z RE nie bawiłem i co naważniejsze... Bałem. Te uniki podczas walk z bossami, ataki z nikąd... to robi wrażenie. A TPP, fajne celowanie i motyw kupiecki (wraz z customizacją broni)sprawił,że jest dużo więcej strzelania i to strzelania cudownie przyjemnego. Tylko ta fabuła taka kiepska i gdyby nie ADA, która robi dla Weskera, scenariusz byłby w ogóle niewart uwagi. Fajnie, że w czwórce musimy się o kogoś troszczć, bowiem w ferworze walki musimy ciągle uważać na prezydentówne, co zmusza również do myślenia, a nie tylko do bezmyślnego strzelania....RE4 to najlepszy ,,resident'' ever!
Jestem macho mnie kobiety nie wybaczą
Awatar użytkownika
Gokulo
Cactuar
Cactuar
Posty: 499
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2003 20:52

Post autor: Gokulo »

Do myslenia? Raczej do walki/meczarni z kolejnym kiepsko przygotowanym AI.
We all travel a maze of relationships, it goes on with or without you. I search the sea of the unconscious... I look for you... to find my true... self...
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

pod względem inteligencji nic nie przebije Tenchu 2. Ta gra wymiata w całej krasie. Tego się nie da opisać, to trzeba zobaczyć XD (łucznicy XDD :lol: )

[ Dodano: Sob 10 Gru, 2005 ]
żeby nie było że offtop :roll:
Mi poziom inteligencji nigdy nie przeszkadzał w RE... przecież zombie już nie korzysta z mózgów... :wink:
glamorous vamp
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

RE4 na PS2 :shock: :shock: OMG to gra nie miala prawa tak wygladac!! cudo!! szczena mi na poczatku opadla...doslownie XD
<zastanawiam sie co tu w ogole robie zamiast dalej pogrywac XD>

ci wiesniacy na poczatku-LoL..no tak nei ma zombie..ale 4 z tego co wiem jest calkiem inna czescia..ale ocene wydam jak skoncze gre;P
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

w czym problem? :D

z wrazenia Boni,z wrazenia :]

tyle sie mowilo,ze ps2 nie pociagnie tej gry, a tu prosze ^^
/chociaz fabula...khem..

Kod: Zaznacz cały

ratowac corke prezydenta?
dobra,narazie nic nie mowie:]/

ehmm..ten gostek z pila na poczatku :D


hm..Leon jest moja ulubiona postacia meska w RE..ale jakos teraz inaczej wyglada :/ ..pewno kwestia przyzwyczajenia
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
kruger09
Kupo!
Kupo!
Posty: 62
Rejestracja: wt 06 gru, 2005 17:32
Lokalizacja: Malbork City

Post autor: kruger09 »

Garnet pisze:tyle sie mowilo,ze ps2 nie pociagnie tej gry, a tu prosze ^^
/chociaz fabula...khem..
Ale jednak pociągnęło. A co do fabuły? Hmm... Nie wszystkim się ona podoba. Jednak to, żę jest ona kiepska wynagradza mi to, że w grze panuje świetny klimat i jest dużo wyśmienitego strzelania. No i ten poziom trudności na trybie Profesional...
Jestem macho mnie kobiety nie wybaczą
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

no dzisiaj sie wzielam na powazniej na re4-czyt. wczesniej przeszlam poczatkowa plansze tylko i wzielam sie za suikodena4 ;)

heh i musze powiedziec,ze gra jest chyba najtrudneijsza z tych co gralam:] bynajmniej nie czetso zdarzalo mi sie ginac na poczatku gry XD juz nie mowiac o tym jak mnie wkurzal facet z pila :] czuje ze to wreszcie cos^^ ciekawa jestem nastepnych potworkow..
..i wlasnie gra ma klimat...o ile wczesneijsze czesci gralam ot tak sobie...to tutaj naparwde czuej sie to XD chyba to glownei za sprawa grafy;) a jak wiesniacy nas zauwaza i zaczynaja krzyczec :D i ta muzyka...omg ^^ <heh ta opuszczona wisoka przypomniala mi ta z diablo-lol,ale porownanie^^>
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
The Sorrow
Kupo!
Kupo!
Posty: 195
Rejestracja: czw 31 mar, 2005 16:51
Lokalizacja: Tselinojarsk

Post autor: The Sorrow »

Kilka dni temu dorwałem zakupiony przez kumpla egzemplarz RE4 - wiecie sesja i te klimaty. I co????? I wpadłem po uszy :P
Moim skromnym zdaniem najlepsza część serii, tuż przed przewspaniałą 2.
See no evil - grafa po prostu miażdży. Jeżeli tak mają wyglądać "niezbyt udane konwersje z innych platform" , to ja przepraszam :) Przecudna grafa, pomijając juz wstawki FMV, ale sprawdzcie sami - moment przeładowywania samopowtarzalnego karabinka, czy postacie bossów :) i oczywiście Ada :razz:
Hear no evil - udzwiękowienie po prostu wspaniałe, voice acting ekstra - szczególnie hiszpańskie kwestie Los Ganados <kjerda, e paka> Muza tez całkiem, całkiem - nie jest to może SH czy MGS ale wspaniale buduje klimat i doskonale pasuje.
fear lurks around every corner - surwiwal horror :?: - bardziej surwiwal niz horror - to bez wątpienia. Licznik trupów po pierwszym zakończeniu gry wynosił u mnie około 970, a liczę że spokojnie mozna dociągnąc do 1000 :)
Nowy Re co całkiem fajna strzelanina z momentami kombinacyjno-zręcznościowymi.
Ja polecam z czystym sumieniem, ale ostrzegam POWYŻEJ 18 required :573:
BTW: Jak kumpel skończy sesję to trza szpil będzie oddać i zakupiuć własny.
A ja ide pogrywać w Separate Ways - Ada oh Ada :D
...Battle brings death, death brings the sorrow.
The living... May not hear them... ther voices... Fall upon daef ears.
But make no mistake... Dead are not silent.....
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

The Sorrow pisze:i oczywiście Ada
wlasnie..o ile po 2 wrecz jej nei lubilam,po 4 znacznie ja polubilam XD coz w koncu ejdyna babka godna uwagi w tej czesci KILL ASHLEY :twisted: < nie cierpie takich niewinnych,biednych dziewczynek..jeszcze to jej ubranie -_- >
The Sorrow pisze:szczególnie hiszpańskie kwestie Los Ganados
ogolnie rzec biorac-wiesniacy rox :D

The Sorrow pisze:surwiwal horror
surVival ;)

The Sorrow pisze:ale ostrzegam POWYŻEJ 18 required n
nie przesadzajmy < mowi to osoba grajaca w wieku 14 lat w SH i nie widzaca w tym nic dziwnego ;) >

The Sorrow pisze:A ja ide pogrywać w Separate Ways - Ada oh Ada
Assigment Ada tez jest niezle ^^

co do moich odczuc juz po pelnym przejsciu gry-wszystko super...tylko fabula do ...... ratowanie corusi prezydenta..normalnie gdybym mogla zostawilabym Ashley i woila..ta dzieczyna gra mi na nerwach jak zadna inna postac.... poza tym brakuje tego klimatu z poprzednich RE,ale za to dosajemy inny,rownie dobry ;) tyle,ze brakuje starych twarzy...i miejsc-ale zamek to swietna placowka :) a laboratoria przywodza na msl poprzednie czesci...
dobrze,ze chociaz Wesker sie pojawia w scenariuszu Ady
jeszcze o tej fabule..nie ma wirusa jako tako..za to dostajemy

Kod: Zaznacz cały

sekte opetana panowaiem na swiecie i objeciem rzadu usa
... niby fajnie...ale ...ee.. co to ma do poprzednich czesci RE...

podsumowujac gra super :) ...jedynie fabula calkowicie mi nie podpasowala... < rownie dobrze mogli tej grze dac calkiem inny tytul>
< heh a Leon jzu po 2 byl moja ulubiona postacia meska..i narazie tak chyba zostanie^^>
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Trips

Post autor: Trips »

Przedszedłem 1,2,3,4,CV,Outbreak 1&2 i czwórka jest po prostu najlepsza. Łączy w sobie pomysł kupowania itemów oraz system zdobywania punktów z Dino Crisis 2 co okazało sie genialnym posunięciem. Celowanie nie jest nawyższych lotów ale head shoty i tak "dają radę". Duża ilość przeciwników, dodatków razem ze zróżnicowanym poziomem trudności i klimatycznymi bossami pozwala tej grze na zajęcie 1 miejsca w gatunku Survival Shootera ;). Ale jak można porównywać część 3 z 4??? Toż to nie ta generacja...
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

Trips pisze:Ale jak można porównywać część 3 z 4??? Toż to nie ta generacja...
a jak można porównywac ciągle FFX do FF7..co niestety ma cały czas miejsce :roll:
jedna rzecz,obojętnie czy to psx czy ps2 pozostaje niezmieniona i imho jest to jedna z najważneijszych rzeczy,która Ty opuściłeś w swojej recenzji (nie, nie ma nic przeciwko,dla każdego liczy się coś innego)a mianowicie dobra fabuła,a tej niestety brak RE4 i przegrywa porównanie z chociażby RE3 pod tym względem
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Trips

Post autor: Trips »

Racja, ale przyznasz że nie określiłem RE4 jako horroru, tylko jako strzelankę. Niestety fabuła jest słaba i nawet bez Umbrelli, zombiaków mogli wymyślić coś ciekawszego. Gdzieś tak po 3 godzinie przestałem nad nią ubolewać. Dobrze, że chociaz wątek Ada-Leon został zachowany na odpowiednim poziomie. (A 1 scena ich spotkania jest chyba moją ulubioną)

Też lubię noże :smile:
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

dzisiaj,moi drodzy fani RE mamy mała rocznice :D

22 marca 1996r światło dzienne ujrzał RE na PSX w Japonii :) to juz 10 lat, ale ten czas leci :)
<30 marca wyszedl w USA..i czemu teraz tak gry szybko nie wychodza poza Japan;P>

do dzisiaj RE1 sprzedal sie w nakladzie 27 mln kopii ^^

cheers ^^
Obrazek
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne gatunki gier”