Metal Gear Solid

Zręcznościówki, strzelanki, RTSy, RGPi ; tzw. blockbustery i te mniej znane dla koneserów.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Kto mówi to mówi ;]
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

Właśnie przeszedłem MGS3... Omg, zakończenie jak zawsze trudne do przewidzenia xD

Ogólnie rzecz biorąc wszystko jest w tej grze cudowne dla mnie ;p Animacje, fabuła, czas gry też został wydłużony no i oczywiście Shagohod. Aż szczena mi opadła jak pierwszy raz zobaczyłem pościg. :grin: Muzyka :grin: Las :D EVA xDDD no i The BOSS w ogóle wszystkie postaci są ładnie przedstawione... szkoda tylko, że większość walk ogranicza się do strzelania pistolecikiem no i cure też było głupie... skoro już to opatentowali, to mogli to opatentować dobrze -_- Wpierw zakładam sobie bandaż a potem gazę a potem nożem wyciągam kulę... ekhm :roll:

No i praca kamery... na szczęście w Substience jest to poprawione :mrgreen:

[ Dodano: Wto 25 Gru, 2007 11:22 ]
Po co są zielone żabki?
glamorous vamp
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Boni pisze:Właśnie przeszedłem MGS3... Omg, zakończenie jak zawsze trudne do przewidzenia xD
Bo Kojima i scenarzyści dużo piją :lol:
Boni pisze:Wpierw zakładam sobie bandaż a potem gazę a potem nożem wyciągam kulę... ekhm :roll:
Tłumaczyli się ograniczeniami sprzętu obecnej generacji _^_ Ale co to za problem ustawić skrypty, które sprawiają że trzeba to zrobić we właściwej kolejności?
Boni pisze:No i praca kamery... na szczęście w Substience jest to poprawione :mrgreen:
Podejrzewam, że zarówno poprzedni błąd z leczeniem i średnio pasująca kamera w podstawowym MGS3 były jednymi z pretekstów do wydania kolejnej, 'poprawionej' edycji gry, żeby nieco kasy wyciągnąć jeszcze od ludzi. Przy czym leczenia nie poprawili...
Boni pisze:Po co są zielone żabki?
Dostaniesz za strzelanie do nich różnorodne bonusy, np. po zebraniu wszystkich o ile dobrze pamiętam (nie chce mi się szukać ;] ) kamuflaż termooptyczny, zwany Stealth Camo w tej części.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
Schrödinger
Cactuar
Cactuar
Posty: 514
Rejestracja: czw 16 lis, 2006 14:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Schrödinger »

film trwa 21 min
http://www.gamespark.jp/modules/news/index.php?p=4822
wyczytałem też o demo, które niby ma być dostępne w przyszłym miesiącu.... ale z tego raczej nic nie będzie.. a szkoda... (link)
"Jestem pączkiem"
J.F. Kennedy 1963 Berlin
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

Schrödinger pisze:wyczytałem też o demo, które niby ma być dostępne w przyszłym miesiącu.... ale z tego raczej nic nie będzie
No z tym to niezły zawrót glowy. Najpierw info, że bedzie demo, tydzień póżniej plota zdementowana...a wiekszość czeka na ten koniec lutego..a nuż^^ (zresztą, demo przecież jest-E3- więc nie wiem, czemu Konami robi z tego taki problem...)

Btw. Essential Collection (pakiet MGS1,2,3) dobry sposób na zdobycie całej serii..narazie nie wiadomo, jak z EU
http://www.amazon.com/Metal-Gear-Solid- ... 977&sr=1-1

Edit

O.o podano date premiery...a tu jak to zwykle na Krypcie xD

12 czerwca szykujemy portfele <3
http://www.the-magicbox.com/0803/game080302a.shtml
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Garnet pisze:12 czerwca szykujemy portfele <3
http://www.the-magicbox.com/0803/game080302a.shtml
Wygląda niesamowicie ^^ Czyli 12 czerwca będzie datą premiery (jak mam nadzieję) najlepszej gry w historii? ^_______^ Tylko że do tego czasu nie zdążę nabyć PS3 i HD TV... Na Wielkiego Grzyba, te pół roku oczekiwania mnie dobije ;(
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

Jakby ktos mial możliwosc, to w USA wyjdzie pack z 80GB PS3 i MGS4...dobra inwestycja:)
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Dracu

Post autor: Dracu »

Gveir pisze:do tego czasu nie zdążę nabyć PS3 i HD TV
Hehe wlasnie
HD TV to mam bo starszy niedawno kupil LCDka Samsunga hehe :D ale PS2 dopiero co sam kupilem za wlasne uzbierane pieniazki - ofkoz z MGS 2 i 3 w zestawie :D - a gdzie tam do 1200 zl co by sie na PS3 uzbieralo ehh bedzie ciezko powiem wam ale jak uzbieram i zobacze zakonczenie sagi to pewnie powiem - nie zaluje :D pozdro ;)
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

Dracu pisze:zobacze zakonczenie sagi
Seria miała się juz dawno skończyć;]...a patrząc na to, że Kojima nie jest 100% zadowolony z 4, nie zdziwiłabym sie, jakby wyszła kolejna część (nawet na następnym PS...biorąc pod uwagę wymagania Hideo xd)

Anyway....jesli macie ps3, nie przegapcie MetalGearOnline Beta xD
Gra sie przeswietnie ;] Grafika bajeczna, różne tryby....najlepiej jak cała druzyna idzie pochowana w kartonach^^
Gorąco polecam;) <beta trwa tylko do 11 maja>

Jedynie ogromny minus za brak żeńskich postaci;]]
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Schrödinger
Cactuar
Cactuar
Posty: 514
Rejestracja: czw 16 lis, 2006 14:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Schrödinger »

Kojima jest w Guinnesie :lol: (za odktycie kategorii stealth game)
http://www.gamespark.jp/modules/news/index.php?p=6122
"Jestem pączkiem"
J.F. Kennedy 1963 Berlin
Awatar użytkownika
Majkel222
Kupo!
Kupo!
Posty: 150
Rejestracja: czw 12 lip, 2007 15:25
Lokalizacja: Gold Saucer

Post autor: Majkel222 »

Garnet pisze:Seria miała się juz dawno skończyć;]...a patrząc na to, że Kojima nie jest 100% zadowolony z 4, nie zdziwiłabym sie, jakby wyszła kolejna część (nawet na następnym PS...biorąc pod uwagę wymagania Hideo xd)
Dokładnie, przecież nie każda kolejna część serii musi być kontynuacją poprzedniej. Nie był bym zaskoczony gdyby Kojima zrobił Prequel i następna część opowiadała by o wydarzeniach które działy się przed 4 lub inną wcześniejszą częścią - tak jak miało to miejsce w Snake Eater gdzie historia opowiadała o Samym Big Bossie. Mimo to Hideo Kojima jest tak wielkim geniuszem że nawet zdołał by wymyślić Sequel i wyszło by to zapewne tak jak zawsze. :wink:
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Przecież ostatnio panowie z Konami powiedzieli, że MGS4 nie jest w żadnym wypadku zakończeniem serii MGS, a tylko końcem i podsumowaniem historii Solid Snake'a ;] Podobno rozwiązanie wszystkich wątków i chęć zakończenia 20 letniej serii bardzo ciążyła Kojimie i był bardzo zadowolony z tego, że w końcu doprowadził wszystko do końca i rozplątał niesamowicie zaplątaną historię, która po MGS2 zdawała się już nie do rozwiązania (z czego wybrnął elegancko w MGS3, pokazując naturę Patriotów/Filozofów i ich Legacy). Cóż - Snake odchodzi, ale teraz zapewne nadejdą kolejne tytuły z serii. I najważniejsze pytanie - czy seria podoła samej sobie, kiedy nie będzie w niej Snake'a i reszty postaci, do których gracze się przyzwyczaili? Sam nie wiem, jak odbiorę kontynuację bez swoich ulubionych postaci :/
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
Majkel222
Kupo!
Kupo!
Posty: 150
Rejestracja: czw 12 lip, 2007 15:25
Lokalizacja: Gold Saucer

Post autor: Majkel222 »

Gveir pisze:Cóż - Snake odchodzi, ale teraz zapewne nadejdą kolejne tytuły z serii. I najważniejsze pytanie - czy seria podoła samej sobie, kiedy nie będzie w niej Snake'a i reszty postaci, do których gracze się przyzwyczaili? Sam nie wiem, jak odbiorę kontynuację bez swoich ulubionych postaci :/
Spójrz na to z innej strony - Kojima będzie miał bardzo duże pole do popisu, będzie mógł wymyślić "nową" historie, ale dalej opierającą się na MG`ach. Fakt - nie będzie już Snake`a ale mogą być przecież inne postacie które występowały w poprzednich częściach. Zobacz jak było z FF7 i FF8 - obie części są inne i opowiadają inną historie a mimo wszystko są wspaniałe . Myślę że póki Hideo będzie robił nowe części to nie mamy sie co martwić bo zawsze nas czymś zaskoczy. :grin:
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Widzisz, problem w tym, że nie wiadomo czy to Kojima będzie robił kolejne części. Co prawda po każdej jednej ostatnimi czasy odżegnywał się od robienia kolejnej i coś prawił o odchodzeniu na emeryturę, ale nigdy tak mocno jak przy tej. A IMO bez niego to już to nie będzie już to samo. Spójrzmy chociażby na MGS: Twin Snakes na GC - zwykły remake, a robił go inny zespół, który nieco już zmodyfikował scenki, wyszły kosmicznie efektowne i pełne świeżości, ale numery pokroju Snake'a skaczącego po pocisku z czołgu (scenka przed walką z czołgiem) znacząco już klimat zmieniły. Na tyle, że dla mnie to już nie była tak genialna opowieść jak za pierwszym razem. Owszem, nowa opowieść ze świata MG może być świetna, ale siedzę w tym na tyle długo (9 lat już to będzie), że bardzo ciężko się będzie przestawić na brak ulubieńca... No i oczywiście boję się, czy nowa fabuła będzie tak dobra jak stara. Co do FF, to taka jest specyfika serii, że za każdym razem dostajemy nowy świat i postacie, a całość łączą tradycyjne elementy wspólne, a każda opowieść (z kilkoma wyjątkami jak VII i X) stanowi jedną, zamkniętą całość - to się daje znieść ;]
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
Majkel222
Kupo!
Kupo!
Posty: 150
Rejestracja: czw 12 lip, 2007 15:25
Lokalizacja: Gold Saucer

Post autor: Majkel222 »

W sumie to i masz racje. Kojima też wiecznie nie będzie robił kolejnych części bo przecież kiedyś trzeba w końcu skończyć, a jeżeli chodzi o tak świetną serie jak MGS to trzeba to zrobić z klasą i porządnie tak jak Guns of the Patriots i dlatego jak by miała wyjść nowa część, ale już niewymyślona przez Hideo to wolał bym jednak żeby nie doszło to do skutku, ponieważ mogło by to popsuć cały ten wspaniały klima, oraz zmieniło by to trochę pogląd o serii.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne gatunki gier”