Metal Gear Solid

Zręcznościówki, strzelanki, RTSy, RGPi ; tzw. blockbustery i te mniej znane dla koneserów.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

Narazie to Kojima pilnie strzeże exlusive'a MGS4 na PS3...więc...(poza tym wymagania na 4 byłyby chyba...bardzo srogie^^")
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Dyzio_USSJ
Kupo!
Kupo!
Posty: 162
Rejestracja: wt 22 sie, 2006 16:04
Lokalizacja: Leszno

Post autor: Dyzio_USSJ »

Heh zabawne, na najnowszych screenach widać, że Liquid też sie sporo postarzał dużo bardziej niż Solid i nie wiem skąd ale sobie śmiga w Metal Gear'u Rexie.
Awatar użytkownika
kilmindaro
Cactuar
Cactuar
Posty: 537
Rejestracja: pn 18 cze, 2007 21:39
Lokalizacja: Terra

Post autor: kilmindaro »

Dyzio_USSJ pisze:Heh zabawne, na najnowszych screenach widać, że Liquid też sie sporo postarzał dużo bardziej niż Solid i nie wiem skąd ale sobie śmiga w Metal Gear'u Rexie.
Zaraz... czy czasem FoxDie go w jedynce nie wykończył dokumentnie? Sam widziałem, jak pada przede mną martwy oO'
Awatar użytkownika
Dyzio_USSJ
Kupo!
Kupo!
Posty: 162
Rejestracja: wt 22 sie, 2006 16:04
Lokalizacja: Leszno

Post autor: Dyzio_USSJ »

Z tego co wiem a raczej się domyślam :P Liquid chyba udaje Ocelota podobnie jak w MGS Mastera choć mogę się mylić. Przede mną też padał :) choć zdawało się, że jest niemal nieśmiertelny. W MGS wszystko jest możliwe :). Bardziej mnie ciekawi kto odbudował Rex-a (Patriots?) :P.

Btw. Denerwuje mnie to postarzanie Solida... Ja wiem, że to element fabuły ale ciężko mi to znieść.

Łe wszystko pokręciłem na temat fabuły ale nie chce mi się już zmieniać posta.
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

kilmindaro pisze:Wiadomo coś może o Metal Gearach trzecim i czwartym na pecety?
Trójkę zapowiadali, ale nie wyszła i nie wyjdzie. O czwórce jako starterze i system seller'ze PS3 - zapomnij.
Dyzio_USSJ pisze:Heh zabawne, na najnowszych screenach widać, że Liquid też sie sporo postarzał dużo bardziej niż Solid i nie wiem skąd ale sobie śmiga w Metal Gear'u Rexie.
kilmindaro pisze:Zaraz... czy czasem FoxDie go w jedynce nie wykończył dokumentnie? Sam widziałem, jak pada przede mną martwy oO'
Oczywiste że pada martwy. W MGS2 jest to już przeca na samym początku wyjaśnione.

Kod: Zaznacz cały

Ocelot ma przeszczepioną rękę Liquid'a (robota Patriotów), która w jakiś sposób przejmuje nad nim kontrolę. W czasach MGS4 ręka przejęła całkowicie kontrolę nad Ocelotem, de facto przenosząc całą świadomość Liquid'a do jego umysły i wypierając Ocelot'a. Tą osobę nazywa się Liquid Ocelot.
Wstyyyyyyyd! Grali w MGS2, oglądali trailery MGS4, gdzie to jak byk wyjaśnione, a nie załapali _^_ :wink:
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
kilmindaro
Cactuar
Cactuar
Posty: 537
Rejestracja: pn 18 cze, 2007 21:39
Lokalizacja: Terra

Post autor: kilmindaro »

Gveir pisze:Trójkę zapowiadali, ale nie wyszła i nie wyjdzie. O czwórce jako starterze i system seller'ze PS3 - zapomnij.
...może jednak dadzą, gdzieś, powiedzmy, za 5 lat? Skoro chciało im się rimejka jedynki robić na GC, to może i na piece coś się kiedyś trafi?

A przy okazji, chciałem się pochwalić, że zaliczyłem MGS pierwszego na najwyższym poziomie trudności (walka z Ravenem była szczególnie fajna ^.^) + VR Missions mam na 100% zaliczone \../

A o trójkę i czwórkę na pecety pytałem, bo jako że z jedynki nic więcej nie wycisnę, a dwójkę też niedługo rozbiorę, więc na przyszłość już się o trójkę (wzwyż) martwię. Chociaż trójkę to jeszcze jak nowego kompa kupię na emu może uda się odpalić, ale 4... tu -jest- kłopot ^^'
Gveir pisze:Grali w MGS2
Nie mam jeszcze dwójki ;<
Gveir pisze:oglądali trailery MGS4
Jedyny trailer jaki oglądałem
Gveir pisze: :wink:
Coś ci do oka wpadło? Moje ty biedactwo, niech no ci pomogę wydłubać to mym pogrzebaczem...
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

kilmindaro pisze:...może jednak dadzą, gdzieś, powiedzmy, za 5 lat? Skoro chciało im się rimejka jedynki robić na GC, to może i na piece coś się kiedyś trafi?
Możliwe... ale zauważ, czy ten remake trafił na PC? Niestety tylko na GC, nawet na PS2 nie poszedł niestety. Przy czym MGS3 ma już wydaną wersję poprawioną, z dodatkami i to ona powinna na PC wyjść... ale ani widu ani słychu, a w przypadku MGS1 i 2 trąbili o tym ostro i długo przed premierami - a kiedy pojawił się MGS3, to nawet słowem o tym nie wspomniano.
kilmindaro pisze:A przy okazji, chciałem się pochwalić, że zaliczyłem MGS pierwszego na najwyższym poziomie trudności (walka z Ravenem była szczególnie fajna ^.^) + VR Missions mam na 100% zaliczone \../
Zacnie - zwłaszcza VR. Tylko czy masz wersję Integral, gdzie było tych misji baaardzo dużo? 8) Jak zdobędziesz MGS2 na PC, to dopiero zobaczysz co to hardcore w misjach VR :evilbat:
kilmindaro pisze:Chociaż trójkę to jeszcze jak nowego kompa kupię na emu może uda się odpalić, ale 4... tu -jest- kłopot ^^'
Cóż, żebyś się z MGS3 nie zdziwił :lol: Pełno shader'ów, bloom, blur i inne takie, do tego ilość detali, wspaniałe tekstury, ilość polygonów i inne takie, że gra w wielu momentach sama traci na PS2 pełnię 50 FPS, że chwilami lip sync w scenkach zaczyna się poważnie rozmijać z dialogami... Więc bym poważnie ten emu przemyślał :lol:
kilmindaro pisze:Nie mam jeszcze dwójki ;<
Wstyyyyyyyyyyyyyd!
kilmindaro pisze:Jedyny trailer jaki oglądałem
Wą!
kilmindaro pisze:Coś ci do oka wpadło? Moje ty biedactwo, niech no ci pomogę wydłubać to mym pogrzebaczem...
A ja Ci w anusie mogę pogrzebać sękatym konarem - na pocieszenie po MGS3...
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
kilmindaro
Cactuar
Cactuar
Posty: 537
Rejestracja: pn 18 cze, 2007 21:39
Lokalizacja: Terra

Post autor: kilmindaro »

Gveir pisze:ale zauważ, czy ten remake trafił na PC? Niestety tylko na GC, nawet na PS2 nie poszedł niestety.
Wersja na PC już była, a wersję z PSX dało się i tak na PS2 odpalić? Pozato z tego, co wylurkowałem na jutiubie, to wersja z PSX ma ta przewagę nad tą z GC, że:
a) głos Grey Foxa
b) to oryginał xD
a tym, co lecą na samą grafę mówimy wą >:C
Gveir pisze:Zacnie - zwłaszcza VR. Tylko czy masz wersję Integral, gdzie było tych misji baaardzo dużo? 8)
Kij wie. W każdym razie mam tą z Ninją, Mystery Mode i wielkimi strażnikami próbującymi zgwałcić Meryl.
Gveir pisze:Cóż, żebyś się z MGS3 nie zdziwił :lol: Pełno shader'ów, bloom, blur i inne takie, do tego ilość detali, wspaniałe tekstury, ilość polygonów i inne takie, że gra w wielu momentach sama traci na PS2 pełnię 50 FPS, że chwilami lip sync w scenkach zaczyna się poważnie rozmijać z dialogami... Więc bym poważnie ten emu przemyślał :lol:
Z tego co na Emu stronkach czytałem MGS3 prawie na emu już chodzi. Wymagania ma wprawdzie nieziemskie, ale i ja niezgorszy komputer planuję kupić ^.^
Gveir pisze:Wstyyyyyyyyyyyyyd!
Wą. Trzeba było mi kupić to bym miał, a nie teraz narzekać >:C
Gveir pisze:Wą!
Tak! Zaspoileruję sobie całą serię jeszcze zanim będę miał sprzęt mogący ja obsłużyć! Fuck Yeah!
Gveir pisze:A ja Ci w anusie mogę pogrzebać sękatym konarem - na pocieszenie po MGS3...
To będzie kosztować...
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

kilmindaro pisze:Wersja na PC już była, a wersję z PSX dało się i tak na PS2 odpalić? Pozato z tego, co wylurkowałem na jutiubie, to wersja z PSX ma ta przewagę nad tą z GC, że:
a) głos Grey Foxa
b) to oryginał xD
a tym, co lecą na samą grafę mówimy wą >:C
Niby tak, ale ile razy widzieliśmy takie zagrania? No i spodziewałem się że jednak to się pojawi - wszak Kojima znany jest z wypuszczania ulepszonych wersji MGS niedługo po premierze, jakby to wsio nie mogło być w oryginale. I tu zapala się wielki, czerwony neon KASA!. I dlatego się zdziwiłem, że nie wyszło i tu i tam. No i dodajmy jeszcze, że gra miała mechanikę MGS2 w MGS1 - było przez to za prosto, no i scenek nie reżyserował Kojima, co owocowało takimi rzeczami jak Snake odbijający się w locie od pocisku z czołgu Raven'a XD
kilmindaro pisze:Kij wie. W każdym razie mam tą z Ninją, Mystery Mode i wielkimi strażnikami próbującymi zgwałcić Meryl.
Czyli Integral. To wersja, którą można całą w FPP przejść 8)
kilmindaro pisze:Z tego co na Emu stronkach czytałem MGS3 prawie na emu już chodzi. Wymagania ma wprawdzie nieziemskie, ale i ja niezgorszy komputer planuję kupić ^.^
No i właśnie o to chodziło - prawie chodzi, a wymaga już sprzętu jak do nadzoru startu wahadłowca w NASA... Nie lepiej PS2 nabyć? Ale w takim razie - gratuluję przyszłego kompa, bo to będzie w tych cyrkumstancjach killer :*
kilmindaro pisze:Wą. Trzeba było mi kupić to bym miał, a nie teraz narzekać >:C
Ledwo sam se nabyłem, nerkę w procesie tracąc, a teraz jeszcze Ty chcesz? A pudziesz!
kilmindaro pisze:Tak! Zaspoileruję sobie całą serię jeszcze zanim będę miał sprzęt mogący ja obsłużyć! Fuck Yeah!
LOL, MGS jest se tak trudno zaspoilować, że tylko kilka wydarzeń trzeba ukrywać, a trailery to już zaiste nic nie zdradzą :lol:
kilmindaro pisze:To będzie kosztować...
*wyjmuje z portfela plik desu...*
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
kilmindaro
Cactuar
Cactuar
Posty: 537
Rejestracja: pn 18 cze, 2007 21:39
Lokalizacja: Terra

Post autor: kilmindaro »

Gveir pisze:Czyli Integral. To wersja, którą można całą w FPP przejść 8)
Nie mam innej >:C
Gveir pisze:No i właśnie o to chodziło - prawie chodzi, a wymaga już sprzętu jak do nadzoru startu wahadłowca w NASA
Na początku programu lotów kosmicznych używano komputerów o mocy dzisiejszych kalkulatorów, więc jestem dobrej myśli xD
Gveir pisze:Ledwo sam se nabyłem, nerkę w procesie tracąc, a teraz jeszcze Ty chcesz? A pudziesz!
To chociaż pożycz :*
Gveir pisze:LOL, MGS jest se tak trudno zaspoilować, że tylko kilka wydarzeń trzeba ukrywać, a trailery to już zaiste nic nie zdradzą :lol:
Nie lekceważ potęgi mego umysłu, któremu potrzeba jedynie garstkę faktów do przewidzenia dalszych wydarzeń! :shock:
Gveir pisze:*wyjmuje z portfela plik desu...*
*patrzy łapczywie na pliki desu... ślinka cieknie mu po brodzie*
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

kilmindaro pisze:Nie mam innej >:C
Chodzi o to, że można w niej włączyć tryb FPP i tak całą grę przejść :P I to jest wersja lepsza, bo to właśnie w niej masz tą dużą ilość VR Missions.
kilmindaro pisze:Na początku programu lotów kosmicznych używano komputerów o mocy dzisiejszych kalkulatorów, więc jestem dobrej myśli xD
Ale to było z górą (ostrą) 30 lat temu - wtedy Asteroids królowało :lol:
kilmindaro pisze:Nie lekceważ potęgi mego umysłu, któremu potrzeba jedynie garstkę faktów do przewidzenia dalszych wydarzeń! :shock:
Nie lekceważ potęgi umysłu Hideo Kojimy, który kilka razy sprawił, że dostałem autentycznego szoku, kiedy nagle wszystko okazało się zupełnie czym innym niż było do tej pory...
kilmindaro pisze:*patrzy łapczywie na pliki desu... ślinka cieknie mu po brodzie*
*daje desu kil'owi, niech coś ma chłopak od życia*
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
kilmindaro
Cactuar
Cactuar
Posty: 537
Rejestracja: pn 18 cze, 2007 21:39
Lokalizacja: Terra

Post autor: kilmindaro »

Gveir pisze:Chodzi o to, że można w niej włączyć tryb FPP i tak całą grę przejść :P
W mojej też się da >:C
Gveir pisze:to jest wersja lepsza, bo to właśnie w niej masz tą dużą ilość VR Missions.
Patrzyłem na wikipedii i wychodzi, że moja wersja to ta z dużą ilością VR Missions.
Gveir pisze:Ale to było z górą (ostrą) 30 lat temu - wtedy Asteroids królowało :lol:
Czepiasz się szczegółów >:C
Gveir pisze:*daje desu kil'owi, niech coś ma chłopak od życia*
*bierze desu i ucieka w siną desu*
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

kilmindaro pisze:W mojej też się da >:C
No, to już na amen potwierdza że masz Integral :>
kilmindaro pisze:Czepiasz się szczegółów >:C
Czasem i tak wychodzi 8)
kilmindaro pisze:*bierze desu i ucieka w siną desu*
*zapala papierosa i cieszy się z dobrego uczynku*
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
kilmindaro
Cactuar
Cactuar
Posty: 537
Rejestracja: pn 18 cze, 2007 21:39
Lokalizacja: Terra

Post autor: kilmindaro »

Gveir pisze:No, to już na amen potwierdza że masz Integral :>
VR Missions otwieram z osobnej aplikacji, mam inne menu startowe etc. Nie mam intergala >:C

Ciekawostka - udało mi się znaleźć za pierwszym razem i zamrozić ostatnie C4 na 5 sekund przed detonacją. To się nazywa tajming xD
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

kilmindaro pisze:VR Missions otwieram z osobnej aplikacji, mam inne menu startowe etc. Nie mam intergala >:C
Bo to tak jest w wersji PC... :>
kilmindaro pisze:Ciekawostka - udało mi się znaleźć za pierwszym razem i zamrozić ostatnie C4 na 5 sekund przed detonacją. To się nazywa tajming xD
A na jakim poziomie trudności grasz? Polecam European Extreme - tam masz tego od diabła... Przed walką z Harrier'em byś ładnie klął ^^ Nie mówiąc już o finale - w całej serii MGS2 jest zdecydowanie najlepszy na EE :)
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne gatunki gier”