Metal Gear Solid

Zręcznościówki, strzelanki, RTSy, RGPi ; tzw. blockbustery i te mniej znane dla koneserów.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
King VERMIN!
Cactuar
Cactuar
Posty: 479
Rejestracja: czw 21 wrz, 2006 15:43

Post autor: King VERMIN! »

Majkel222 pisze:Sory to nie ten zaraz dam właściwy
Nie dawaj, bo zaraz pewnie dasz jakiś sprzed roku :roll:

Ja jak obejrzałem trailer to niewiarygodnie się ucieszyłem, dlatego, że to dalej jest tam sam Metal Gear Solid ^^ Tylko, że teraz delikatnie zmieniony przez scenerie, sterowanie itp. Nie wiem co pisać, na prawdę, dla mnie jest bosko i dalej uważam, że dla MGS4 warto będzie kupić konsolę. Jak patrzę na ten trailer to myślę sobie, ze seria MGS to najlepsza seria jaka została stworzona. Każda część trzyma ten sam standard... Kojima jest bogiem jednak. Nie zapominajmy, że gra dalej jest w produkcji, więc parę rzecz może się zmienić, np. ściszą dźwięki z tym śmietnikiem albo beczkę, albo poprawią niektóre rzeczy. Mnie najbardziej rozbroił Snake z SIXASXIS sterującego MG ^^

Ogólnie jestem spokojnej myśli... chociaż szczerze mówiąc, zawsze byłem spokojnej myśli, jeśli idzie o MGSy ;)
Awatar użytkownika
Majkel222
Kupo!
Kupo!
Posty: 150
Rejestracja: czw 12 lip, 2007 15:25
Lokalizacja: Gold Saucer

Post autor: Majkel222 »

Ja w sumie też tylko Zawiodłem sie na MGS ACID :?
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

http://www.gametrailers.com/player/22702.html wersja HD^^
Jestem ciekawa, o ile wzrośnie sprzedaż PS3 po wyjściu MGS4 xD
...zreszta, to HD wygląda bajerancko, obowiązkowo będe musiala grać w salonie, czyt. tam jest odpowiedni tv do takich cudów^^"
Sephir pisze:albo tocząc się w beczce a przeciwnicy tego nie słyszą.
AI jest celowo równe zeru xD aby pokazać co gra ma do zaoferowania:)
Majkel222 pisze:Ja w sumie też tylko Zawiodłem sie na MGS ACID
Majkel postaraj się pisać posty wnoszące coś więcej do dyskusji.....

http://ps3.ign.com/articles/807/807583p1.html MGS Online
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Jezus Maria i wszyscy świeci... O_O Nowy MGS pozamiata na całej linii... Od bardzo dawna nie widziałem gry z tak szeroko zastosowaną kontekstowością otoczenia i choćby pośrednią interaktywnością, którą można wykorzystać w samej rozgrywce - na dodatek efektywnie. Co do A.I., bo już słyszałem na ten temat marudzenia przy okazji tego pokazu, to było ono specjalnie zaniżone, żeby Mistrz Hideo mógł łatwiej pokazać samą rozgrywkę. A w samej grze... Widać, że Snake jest tajnym agentem jak nigdy - wszystko dzieje się w około, nieświadome jego obecności, chaos wojenny panuje w najlepsze, nie wiadomo z której strony nadejdzie atak - boskie. Nowe ruchy Snake'a są świetne, zwłaszcza poza i 'chwyt' statuy powalają na maksa XD I to, razem z pawiem po jeździe w beczce i przeglądaniu magazynu pokazuje że specyficzny humor będzie jak zawsze obecny. I tyle zmian... A wciąż to ten sam MGS! Hideo to jednak geniusz, a jego ekipa wcale mu nie ustępuje. To naprawdę może być najlepsza gra w historii. MGS - stronger than ever!
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
MadTraks

Post autor: MadTraks »

Ostatnio załączyłem sobie MGS2 i tak sobie gram gram i jak usłyszałem charakterystyczny dźwięk przesuwania itemków w menu, dzwonek czy głos Otacona to od razu mi się przypomniał stary dobry MGS z psxa xD

Jako że co chwile utykałem w przechodzeniu 2 (nie mogłem znaleźć aks :oops: ) to skombinowałem sobie MGS. UHH ta gra wymiata :D , podoba mi się bardziej od 2 bo jest o wiele mniej tych paranormalnych zjawisk, i nie jest że tak powiem "plastelinowa :P ".

W MGS2 bardzo podobał mi się moment w którym Colonel mówi że mam wyłączyć konsole bo misja została niewykonana :lol: a potem Rose że siedze zbyt blisko telewizora xD

W MGS3 nie grałem bo ni ma PS2, a na xboxa nie wydadza :(
Awatar użytkownika
King VERMIN!
Cactuar
Cactuar
Posty: 479
Rejestracja: czw 21 wrz, 2006 15:43

Post autor: King VERMIN! »

I tyle zmian... A wciąż to ten sam MGS! Hideo to jednak geniusz, a jego ekipa wcale mu nie ustępuje. To naprawdę może być najlepsza gra w historii. MGS - stronger than ever!
Nie ma w tym żadnej przesady. Wszystko zmierza w tym kierunku. Mi najbardziej przypadło do gustu to, że nareszcie można komuś broń odebrać ^^ W sensie podnieść ją... do tego obszukiwanie jest genialne. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że mimo całego realizmu zachowano MGSowy humor i specyficzne dla tej serii elementy jak "ZzzZzzZzz" nad głową strażnika... (jak ja się modliłem aby to zostało), czy właśnie paw i przeglądanie gazetki. Kojima to geniusz.
W MGS3 nie grałem bo ni ma PS2, a na xboxa nie wydadza
Czwórki też nie wydadzą na X ;)
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

King VERMIN! pisze:Najlepsze w tym wszystkim jest to, że mimo całego realizmu zachowano MGSowy humor i specyficzne dla tej serii elementy jak "ZzzZzzZzz" nad głową strażnika... (jak ja się modliłem aby to zostało), czy właśnie paw i przeglądanie gazetki. Kojima to geniusz.
Właśnie, nie ma chyba żadnej innej gry, która w taki sposób połączyłaby wielkie rozbudowanie świata, niesamowitą ilość smaczków, realizm praktycznie wszystkiego co się da ze swoją od zawsze obecną umownością i elementami typowo arcade'owymi (obecnymi od zawsze w serii) jak właśnie "ZzzZzzZzz" czy inne znaki stanu wrogów... Idealne połączenie - tego dokonać mogli tylko ludzie o wielkich umiejętnościach. Cokolwiek by nie powiedzieć, nie ma chyba drugiej takiej ekipy jak ludzie Kojimy.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
King VERMIN!
Cactuar
Cactuar
Posty: 479
Rejestracja: czw 21 wrz, 2006 15:43

Post autor: King VERMIN! »

I nastał ten wspaniały dzień kiedyś dostałem w swoje łapy Metal Gear Solid : Portable Ops ^^

Nie ukończyłem, gram tylko od paru godzin, ale z miejsce mogę powiedzieć, że jest po prostu genialna. Historie raczej każdy zna, bo to trailery to inne materiały prasowe, więc przejdę do samej gry.

Gra śmiga na silniku MGS3, co widać po teksturach, modelach postaci. Nie jest to już ACID, lecz normalny MGS, skradanie, kombinowanie, CQC (nie żadne uproszczone, takie samo jak w trójce, nawet sterowanie to samo pozostało). Jedyna rzecz jaka się zmieniła, to fakt, że nie pracujemy teraz sam. Jak to wygląda? Ano tak, że żołnierza/strażnika/naukowca ogłuszamy i zanosimy do naszej ciężarówki (jest jeszcze inna opcja, ale o tym później), osoba ta przechodzi "przekonywanie" i po jakimś czasie mamy ją w swoim oddziale, zaś sam oddział dzieli się na parę grup. Mamy nasz oddział, który będzie działał normalnie podczas misji z Big Bossem, jak to wygląda? Jeżeli chcemy zmienić na jakiegoś innego członka grupy, wybieramy miejsce na mapie gdzie chcemy schować obecną postać (w kartonowym pudle, a jakże) i wybieramy tę którą chcemy teraz sterować. Poprzednia jest całkowicie bezpieczna, a gramy nową. Każdy żołnierz ma własne imię, własne umiejętności, sposób władania bronią itp. Do tego dochodzą jeszcze specjalne umiejętności poszczególnych żołnierzy, jak np. szybkie przenoszenie działa z jednego miejsca w inne. Przykład? Idziemy Big Bossem, zza winka widzimy strażnika, którego będziemy chcieli "zwerbować", zaś do ciężarówki spora droga, co robimy? Chowamy się Snakiem w tym miejscu, wysyłamy inną osobę która zajmie się strażnikiem, zaniesie go pod karton Snake'a, da znak Cambelowi (a jakże, młody Cambel), że mają przejąć więźnia i jest: oto sam Big Boss wykonuję nasz rozkaz zanosząc posłusznie żołnierza do ciężarówki :) Ogólnie Gameplay przypomina przemieszania MGS2 z MGS3, czyli MGS3 bez camo. Imo wygląda to wspaniale w praniu.

Wspomniałem jedynie o naszej drużynie do zadań specjalnych, a mamy jeszcze 3 - szpiegów, odział inżynierów i odział lekarski. Jak to wygląda? Jeżeli osoba przez nas złapana jest lepszym inżynierem/lekarzem/szpiegiem niż od osoby która podejmie się misji, to wkładamy go w ten oddział. Mapka wygląda tę podobną z ACID, co oznacza, że sami sobie wybieramy co chcemy teraz robić, ale przed tym, możemy dajmy na to, wysłać szpiegów do magazynów. Szpiegowie po jakimś czasie, zdają nam raport o siłach wroga, ewentualnym sprzęcie jaki można znaleźć itp. Odział lekarski leczy nasz odział który aktualnie nie bierze udział w zadani i regeneruje jego staminę, dodatkowo "tworzy" apteczki, rationki itp. Inżynierowie wiadomo, sprzęt, amunicję. Jest to wszystko potrzebne, dlatego, że już nie jesteśmy jednoosobową armią, musimy zbierać ludzi, wyposażenie, zapasy medykantów, bo sami jako Big Boss, po prostu sobie nie poradzimy. (notabene poprzez te zbieranie ludzi, sprzętu, tworzymy przyszły FOXHOUND)

Wady? Nie zauważyłem. Grę robił Hideo, więc fabuła jest na najwyższym poziomie, jak przystało na MGS, muzykę robił H.G. Williams (są to bardziej remixy z MGS3 i trochę z MGS2), rozrywka jest jak w normalnym MGS. Nawet A.I. pozostało to same ^^ Jednak musieli trochę zaniżyć, bo bawimy się na zewnątrz, radaru nie ma, a mamy tylko detektor, ale i tak jest pięknie :) Jak ukończę z pewnością dopiszę coś więcej o fabule i ogólbym feelingu, reasumując? To jest po prostu kolejny MGS ^^

(Swoją drogą, grałem już we wszystkie MG jakie zostały stworzone ;) Mission Complete... czekamy na czwórkę :>)
Awatar użytkownika
Gagarin
Malboro
Malboro
Posty: 631
Rejestracja: śr 28 gru, 2005 18:44
Lokalizacja: się znamy?

Post autor: Gagarin »

Gveir pisze:Jezus Maria i wszyscy świeci... O_O Nowy MGS pozamiata na całej linii
ej mi opadła szczena i pogubiłem połowę zębów... *___* OMG to jest piękne! i wiesz co? Meryl - jak wyglądała dziwnie, tak tutaj wygląda super! wyrosła z niej postawna panna ^^ ciekawe jak jej charakterek sie zmieni :P grafika... nie wiem co powiedzieć... zamurowało mnie - przepiekna!
King VERMIN! pisze:Czwórki też nie wydadzą na X ;)
więc chyba dla tej gry warto zmienić konsole... ej a wyobraźcie sobie MGS4 na Wii XD buhahahahahahhaaaaa nie mogę się pozbierać ze smiechu :D
King VERMIN! pisze:I nastał ten wspaniały dzień kiedyś dostałem w swoje łapy Metal Gear Solid : Portable Ops ^^
ja mogę sie pochwalić tym samym :] tylko, że ja już gre ukończyłem. PO jak dla mnie jest bardzo trafnie wydaną grą, doskonale uzupełnia wątki z trójki i daje kupe zabawy. najbardziej przypadł mi do gustu motyw z werbowaniem ludzi do swojego oddziału! i mimo jak się chce przejść całą gre Snejem, to nie można - ciekawy element. RAXA mnie nieco rozbawił... taki zmixowany REX i RAY :D wygląda przekomicznie jak rozwali mu się ten dół :D walki z bossami do trudnych nie należą - taktyka prosta. Null mnie nie zaskoczył, jakoś od samego początku przewidywałem kto to jest - ale dzieki temu go bradziej polubiłem. PSP zaskoczył mnie swoimi mozliwościami, nie spodziewałem się, że ga będzie tak ładnie smiagała na silniku z MGS3
Umierając zawsze miej przy sobie prezerwatywę... nawet po śmierci możesz zarazić się HIV albo jakimiś innymi fajnymi wenerami.
Awatar użytkownika
King VERMIN!
Cactuar
Cactuar
Posty: 479
Rejestracja: czw 21 wrz, 2006 15:43

Post autor: King VERMIN! »

Gagarinek ma rację. Walki z bossami są strasznie proste, wystarczy powiedzieć, że każdą kończyłem przy pierwszym razie. Jeśli chodzi ro RAXE, bo jednak każdy go już widział na trailerach itp. To imo po tym co zrobiono w MGS1 i MGS2 pogubiono się, bo te kaleki z ACID były straszne, chociaż imo MG z Ghost Babel był niezły. Null? Imo ładnie go przedstawiono i pokazuję, że on od zawsze miał trochę nasrane we łbie i że zawsze był doskonałym żołnierzem. Ale wracając do bossów: Wiesz, że jak będziesz walczył w Pythonem i jeżeli go pokonasz na staminę (tj. używając MK22) to będzie inny filmik i dołączy on do twojej drużyny? Wystarczy powiedzieć, że jego umiejętności są bliskie umiejętnościom Big Bossa, do tego strasznie szybko sie skrada, co czyni go bardzo wartościowym członkiem oddziału. Nice, huh? ^^
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

http://www.the-magicbox.com/0708/game070823g.shtml nowe screeny ...z bossami o___O
Laughing Octopus...yeah xD ...ale trzeba przyznac troche dziwnie te mechy wyglądają^^" ...

http://www.the-magicbox.com/0708/game070824d.shtml Online
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

King VERMIN! pisze:(Swoją drogą, grałem już we wszystkie MG jakie zostały stworzone ;) Mission Complete... czekamy na czwórkę :> )
:>
Gagarin pisze:ej mi opadła szczena i pogubiłem połowę zębów... *___* OMG to jest piękne! i wiesz co? Meryl - jak wyglądała dziwnie, tak tutaj wygląda super! wyrosła z niej postawna panna ^^ ciekawe jak jej charakterek sie zmieni :P grafika... nie wiem co powiedzieć... zamurowało mnie - przepiekna!
Właśnie - Meryl wygląda jak najbardziej w porządku, na to czekałem - przerobienia na nie wiadomo kogo bym nie zniósł... A co myślisz - nie sądzę, żeby od razu zaczęła się kleić do Snake'a, zwłaszcza po tym jak odeszła od niego za chlanie :P
Garnet pisze:http://www.the-magicbox.com/0708/game070823g.shtml nowe screeny ...z bossami o___O
Cholera... czyżby cała ekipa nowych boss'ów była cyborgami i robotami? O_o W TO MI GRAJ! :lol: Oby tylko Kojima nie zapomniał o odpowiednim feeling'u do nich, bo np. do boss'a żołnierza/cyborga można dorobić wielce zacną historię... I dopiero teraz można powiedzieć że wyglądają srogo wykręcenie...
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
UNO_is_MAD

Post autor: UNO_is_MAD »

Od kilku dni mam transportowany z Ameryki MGS3:Subsistence . Niewiele grałem (dopiero Virtuous Mission przeszedłem) ale powiem jakie zmiany zobaczyłem :
1. Zmiana kamery : Już nie ma czegoś takiego że kamera jest umiejscowiona na jakimś punkcie w powietrzu tylko teraz kamera podąża za tobą (chociaż naciskając R3 mozna zmienic kamere).
2. Polepszenie grafiki : Ja tego nie zauwazylem ale we wiekszosci recenzjach pisza o tym wiec coś w tym musi być.

W zestaw wchodza jeszcze 3 płyty :
Druga płyta : Wszystkie takie dodatkowie pierdułki jak Duel Mode , Snake vs. Monkeys czy Secret Movies (zapomnialem jak sie to dokladnie nazywa wiec nazwalem to w swoj sposob).

Trzecia płyta : Trzy i poł godziny wszystkich filmikow z całej gry . Dla takich co chca sobie przypomnieć fabule bez kiwnięcia palcem.

Czwarta płyta : Metal Gear Online...JAK ZOBACZYLEM FILMIK JAK TO WYGLADA TO JUZ BIEGLEM DO SKLEPU KUPIC ROATERA BY PODCZEPIC PS2...tylko był mały szkopuł...nie miałem kasy ;( ;( . Ale na serio , MGO wygłada imo wspaniale i z wielka checia bym w to zagrał.

[ Dodano: Wto 28 Sie, 2007 11:19 ]
http://www.youtube.com/watch?v=Gbtpt4_xeNg - Takie śmiechate filmiki z drugiej płyty Subsistenca.
Awatar użytkownika
kilmindaro
Cactuar
Cactuar
Posty: 537
Rejestracja: pn 18 cze, 2007 21:39
Lokalizacja: Terra

Post autor: kilmindaro »

Wiadomo coś może o Metal Gearach trzecim i czwartym na pecety?
Awatar użytkownika
Gagarin
Malboro
Malboro
Posty: 631
Rejestracja: śr 28 gru, 2005 18:44
Lokalizacja: się znamy?

Post autor: Gagarin »

Wiadomo coś może o Metal Gearach trzecim i czwartym na pecety?
tak, wiadomo. i to nawet dużo... zapomnij o MGSie 3 na PC... a 4? niestety wieści takich jeszcze nie ma. Może cudem się pojawi, chociaż ja osobiście wątpię w to...
Umierając zawsze miej przy sobie prezerwatywę... nawet po śmierci możesz zarazić się HIV albo jakimiś innymi fajnymi wenerami.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne gatunki gier”