Tekken

Zręcznościówki, strzelanki, RTSy, RGPi ; tzw. blockbustery i te mniej znane dla koneserów.

Moderator: Moderatorzy

Ulubiona część?

1
0
Brak głosów
2
3
2%
3
64
44%
Tag
16
11%
4
10
7%
5
54
37%
 
Liczba głosów: 147

Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

King VERMIN! pisze:Czyli pewnie do Gveira ^^
Czuję się mile połechtany ;P
King VERMIN! pisze:Jak Kazuyą robi się ten cios z dołu (uppercut)? Konkretnie chodzi mi o krótszą wersję uppercuta: przód, gwiazdka, doł i trójkąt. Cholernie by się do do juggli przydało, a nie ma go na liście i nie, nie jest to chyba krótsza wersja tego co dałem, bo Kaz wydaję z siebie jakiś okrzyk i na łapie pokazuję się piorun. Pomocy? :(
Po prostu istnieją dwie wersje tego ciosu. Wind Godfist (WGF) i Electric Wind Godfist (EWGF), różnią się szybkością wykonania samego ciosu przez gracza. Normalne przód, gwiazdka i dół dają Crouch Dash - czyli taki podjazd ze schyleniem się do wroga. Jeżeli bardzo szybko wykonasz kombinację, to wyjdzie to ten z elektrycznością na ręce, a jeżeli nieco dłużej powstrzymasz się z wciśnięciem trójkąta, to wyjdzie wersja bez pioruna. Różnią się zasięgiem, obrażeniami, tym jak zachowuje się wróg po trafieniu na counter hit i nieco inaczej poruszają wrogiem w juggle'ach. Niestety w T5 za wiele ich w juggle nie wstawisz, ale zawsze ten jeden chociażby przedłuży skutecznie i doda obrażeń. To już nie czasu T2, gdzie Kaz mógł walnąć jak się miało wprawę trzy pod rząd i kontynuować juggle, czy T3, gdzie Jin mógł posadzić dwa... Wszystko zależy od timingu i wyczucia, kiedy wychodzi EWGF a kiedy WGF, co niemal zbliża cios do tych wykonywanych z jus frame, po prostu potrenuj i w końcu dojdziesz do wprawy ;]
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
King VERMIN!
Cactuar
Cactuar
Posty: 479
Rejestracja: czw 21 wrz, 2006 15:43

Post autor: King VERMIN! »

O! Jest

http://pl.youtube.com/watch?v=P2KXRwU48 ... ed&search=

Pierwszy cios. To jest to o czym mówię właśnie. Chcesz mi powiedzieć, że to jest ta poprzednia wersja z tym kucnięciem, tyle, że szybsza? 0.o Widziałem jak koleś trzy razy pod rząd wziął kogoś na to, dlatego takie to przydatne... no cóż, idziemy próbować :|
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

No właśnie, to jest jak najszybciej wykonana (wstukana na padzie) wersja tego ciosu. A gość na filmiku naprawdę dobry jest - wykonuje wave dash (crouch dash jeden po drugim) z każdym idealnie szybkim wykonaniem EWGF. Wygląda prosto, ale jest kosmicznie wredne do opanowania. Do tej pory nie opanowałem tej sztuki, mimo ustawicznych prób. Zaiste, będziesz miał co trenować ;]
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Dyzio_USSJ
Kupo!
Kupo!
Posty: 162
Rejestracja: wt 22 sie, 2006 16:04
Lokalizacja: Leszno

Post autor: Dyzio_USSJ »

Gveir pisze:No właśnie, to jest jak najszybciej wykonana (wstukana na padzie) wersja tego ciosu. A gość na filmiku naprawdę dobry jest - wykonuje wave dash (crouch dash jeden po drugim) z każdym idealnie szybkim wykonaniem EWGF. Wygląda prosto, ale jest kosmicznie wredne do opanowania. Do tej pory nie opanowałem tej sztuki, mimo ustawicznych prób. Zaiste, będziesz miał co trenować ;]
Komputer w ARCADE (przynajmniej w DR) na poziomie Deity i wyżej lubuje się w wykonaniu tego ciosu zwłaszcza z jugglem.
Hmmm ciekawe. DR jest zdecydowanie dużo lepsze niż zwykłe T5. Szkoda tylko że ma tak mało dodatków w porównaniu z zwykłą wersją.
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
King VERMIN!
Cactuar
Cactuar
Posty: 479
Rejestracja: czw 21 wrz, 2006 15:43

Post autor: King VERMIN! »

Udało się, jestem bogiem, nauczyłem sie Gveir >< Posranie ciężko, ale juggle z tym robi się kosmiczne...
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Dyzio_USSJ pisze:Hmmm ciekawe. DR jest zdecydowanie dużo lepsze niż zwykłe T5. Szkoda tylko że ma tak mało dodatków w porównaniu z zwykłą wersją.
No cóż, powszechnie uważa się, że to jest najlepszy i najbardziej zbalansowany Tekken w historii i nic w tym dziwnego. W T5 I DR drażni tylko jedno - za mało aren. Zdecydowanie za mało - nawet to że w DR są inne wersje tych z T5 nic nie daje. Gdzie te czasy, kiedy wszystkie postacie miały własne areny...
Garnet pisze:nowa postać - Bob :lol: :lol:
http://sylphys.ddo.jp/upl...88378830984.jpg
http://farm2.static.flick...0fc4e362c_o.jpg

go, go Bob :D
O ja pier****! O_________________o Błagam, jak tam ma być taka postać, to niech raczej za niego wróci Gon... Jego chociaż lubiłem... _^_
King VERMIN! pisze:Udało się, jestem bogiem, nauczyłem sie Gveir >< Posranie ciężko, ale juggle z tym robi się kosmiczne...
Gratulacje! Wiem że ciężko - bo kiedyś było za łatwo. W T2 szedł jeden za drugim, w T3 Jin'em bezproblemowo wchodziły cholernie mocne akcje z nawet trzema wsadzonymi bez problemu... A potem nieco stonowali to zagranie. Nieco szkoda, ale i tak jak sam widzisz, wychodzą kosmiczne juggle.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
Gagarin
Malboro
Malboro
Posty: 631
Rejestracja: śr 28 gru, 2005 18:44
Lokalizacja: się znamy?

Post autor: Gagarin »

Garnet pisze:nowa postać - Bob
ROTFL XD on troche wygląda jak zmixowany Eddie z Silent Hilla 2 i laleczka Chucky - już widzę jak go polubię XD
Gveir pisze:drażni tylko jedno - za mało aren
mi to akurat nie przeszkadza, raczej skupiam się na tym z kim walczę i jak, niż na tym czy w tle rosną kwiatki czy też chodzą pingwiny - mam to jednym słowem: gdzieś :lol:
Gveir pisze:niech raczej za niego wróci Gon...
chyba Cię porągbało, już wole grać grubasem, który wygląda jak pierwszorzędny psychol, niż jakąś mała jaszczurą... czy co to było... dinozaur? :lol:
Umierając zawsze miej przy sobie prezerwatywę... nawet po śmierci możesz zarazić się HIV albo jakimiś innymi fajnymi wenerami.
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Gagarin pisze:mi to akurat nie przeszkadza, raczej skupiam się na tym z kim walczę i jak, niż na tym czy w tle rosną kwiatki czy też chodzą pingwiny - mam to jednym słowem: gdzieś :lol:
E tam, a efekt na arenie na dachu wieżowca, kiedy uda Ci się ustawić pod słońce jest genialny, tak samo jak arena Moonlit Wilderness... i zgadnij z czym się ta łąka białych kwiatów kojarzy i skąd została zerżnięta ;>
Gagarin pisze:chyba Cię porągbało, już wole grać grubasem, który wygląda jak pierwszorzędny psychol, niż jakąś mała jaszczurą... czy co to było... dinozaur? :lol:
To był jakiś bohater anime :P Wiesz co, jak widzę kolejnego po tym hiszpańskim wymuskańcu takiego bohatera, co kalał będzie panteon ludzkich postaci (ludzkich - cyborgi /Bryan/, androidy /Jack'i/, bogowie /Ogre/, anioły i demony /Devil & Angel/ i wuj wie co jeszcze), to już wole ewidentny żart taki jak z Gon'em czy dinozaurem Alex'em :P
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

http://www.the-magicbox.com/0709/game070914d.shtml nowe screeny z ulubioną postacią Gagarina xD
Gagarin pisze:niż na tym czy w tle rosną kwiatki czy też chodzą pingwiny
teraz nawet będą świnki :lol:
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Garnet pisze:http://www.the-magicbox.com/0709/game070914d.shtml nowe screeny z ulubioną postacią Gagarina xD
Screen z atakiem z brzucha POWALA! XD Mało nie umarłem patrząc na niego - dosłownie dół kloaczny po prostu _^_

A jego historia... Bob był geniuszem walki, ale nie mógł wygrać z wrogami o większej masie ciała - więc dzięki inżynierii genetycznej zwiększył masę, przy zachowaniu dawnej prędkości i zwinności. To już szczyt wszystkiego _^_
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
Grzybek Z Octu
Moderator
Moderator
Posty: 583
Rejestracja: pt 04 sie, 2006 23:04
Lokalizacja: Z nasienia

Post autor: Grzybek Z Octu »

Obrzydliwe. Obleśny tłuścioch kopie dziewczynkę w krocze. W więzieniu wytatuowaliby mu za to na czole słowo CWEL :>.
Gveir pisze:Bob był geniuszem walki, ale nie mógł wygrać z wrogami o większej masie ciała
Czyli geniuszem walki jednak nie był :039: Żenua
Frankly my dear...I don't give a damn (because you haven't brushed your pubic hair for months) !
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

http://www.the-magicbox.com/0710/game071006c.shtml nowe foty (w tym jedna, gdzie Bob dowala Yoshimitsu;p..nio i Hwora, z Anna? o.O tylko czemu Niny prawie brak:/ - na ostatnim screenie to chyba ona..)
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Garnet pisze:http://www.the-magicbox.com/0710/game071006c.shtml nowe foty (w tym jedna, gdzie Bob dowala Yoshimitsu;p..nio i Hwora, z Anna? o.O tylko czemu Niny prawie brak:/ - na ostatnim screenie to chyba ona..)
Co jak co, ale wygląda na to, że nowy Tekken dzięki zastosowaniu tych fajnych efektów kompresji powietrza po trafieniu (identycznie wyglądał efekt wybuchu granatu w F.E.A.R., jeno na WIĘKSZĄ skalę) będzie diabelnie efektowny :] Chociaż będzie mi żal tego, że zredukują przez to ilość charakterystycznych dla każdej postaci rozbłysków po trafieniach... :( Kolorystyka dalej trzyma styl T5 i T:DR, czyli nieźle, przy czym wydaje się nieco bardziej mroczna, w stylu Dark Resurrection - dobrze. A po tylu fotkach widać, że i ze strojami nie przegięli, też bardzo dobrze. A najlepsza ze wszystkiego jest ta świnka patrząca w ekran, na screenie z Xiaoyu i Pandą :lol:
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne gatunki gier”