Resident Evil i inne horrory

Zręcznościówki, strzelanki, RTSy, RGPi ; tzw. blockbustery i te mniej znane dla koneserów.

Moderator: Moderatorzy

Your favourite RE?

RE 0
1
1%
RE 1
11
16%
RE Remake
1
1%
RE 2
13
19%
RE 3
15
22%
RE CV
2
3%
RE 4
20
29%
RE Outbreak
5
7%
RE Gun Survivor 1-2/Dead Aim
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 68

Awatar użytkownika
Ivy
Moderator
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 13:29
Kontakt:

Post autor: Ivy »

Garnet pisze:ja w ogole jestem ciekawa 4..re bez zombie?....
Chyba musze sobie aktualizację zrobić na temat nowości :) Zatrzymałam sie w RE na trójce i dalej nastąpiła era FF.. choć planuję kiedyś pierwszego Residenta przejść dla przyzwoitości.
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

polecam Veronice,moja ulubiona czesc :) < Alexia^_^>
czyli w 1 tez nie gralas? < jak nie to od razu polecam wersje director cut,dodatkowy scenariusz z innymi przedmiotoami itp>
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Ivy
Moderator
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 13:29
Kontakt:

Post autor: Ivy »

Czytałam tylko o Code Of Veronica- bardzo mi się dobrze grało Claire w RE2, podejrzewam, że i Veronica by mi się spodobała.
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

no u mnie claire jest ulubiona postacia zenska grywalna<bo tak to alexia>,wiec veronice polubilam :)

wiec Ivy..wypatruj Veronicy,tym bardziej ze wsyzla zaraz na poczatku kariery ps2 wiec juz sporo staniala :)
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Ivy
Moderator
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 13:29
Kontakt:

Post autor: Ivy »

Kiedy czytałam pierwsze wzmianki, wydawana była chyba na Dreamcasta... już nieraz mi na Allegro ręka zadrżała nad "Kup Teraz" :)
zagrałabym w RE2- pamiętam postać w czarnym płaszczu, która goniła mnie po komisariacie..To było coś- przechodzę sobie po raz setny znajomym korytarzem, wybijając wcześniej wszystkie potwory, a tu nagle taki przyjemniaczek wyskakuje znikąd..
Awatar użytkownika
Faris
Malboro
Malboro
Posty: 1028
Rejestracja: wt 18 sty, 2005 20:31
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Faris »

W RE2 nawet mi zdarzyło się zagrać, a nawet ją przeszłam, (tyle obserwowałam, jak Ivy gra że właściwie zapamiętałam układ pomieszczeń :P ) jeśli ma się poziom najłatwejszy i nieskończony magazynek, to ta gra nie należy do trudnych :lol:
Ivy pisze:Czytałam tylko o Code Of Veronica
Ja też czytałam, oczywiście i myślałam, że ta gra wyszła tylko na DC...
Awatar użytkownika
Vaan
Cactuar
Cactuar
Posty: 408
Rejestracja: pn 19 lip, 2004 22:38

Post autor: Vaan »

Garnet pisze:4..re bez zombie?....
No ja też se nie wyobrażam, mają być zastąpienie Wieśniekami :D którzy nie dość że są szybcy, to jeszcze mogą się łączyć w grupy i tworzyć taktykę jak dorwać gracza na różne sposoby.
Ivy pisze:Czytałam tylko o Code Of Veronica
Tak w nią chciałem zagrać że w zeszłym roku, kupiłem sobie :D nie zawiodłem się i polecam ci już na nią polować :D poprostu miodzio
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

Ivy pisze:Kiedy czytałam pierwsze wzmianki, wydawana była chyba na Dreamcasta
ano na wersje na ps2 dodali na koniec tytulu-X
faris pisze:jeśli ma się poziom najłatwejszy i nieskończony magazynek, to ta gra nie należy do trudnych Laughing
jak wszedzie :D


Vaan pisze:No ja też se nie wyobrażam, mają być zastąpienie Wieśniekami
raczej SĄ :>
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
wszogun

Post autor: wszogun »

Grałem i przeszedłem 1,2,3,cv.
Jeśli miałbym je ustawić w kolejnośći od najlepszej to
1,2
cv
3.
Jedynka i dwojka były najbaredziej klimatyczne chociaż nie jest to Sh gdzie można popuścić grając na najniższym poziomie trudności. W zasadzie to poza jedynka reszta rezidentow to takie przestraszacxze (cos wyskakuje z szafy bu BU boj sie), troszke pod tym względem nadrobiła Veroniczka a Re 3. hmmm to juz, uważam całkowite nieporozumienie. Ale mimo wszystko od samego poczatku romansu z plackiem(psx) jestem miłośnikiem... nie maniakiem RE. (wszystko dzieki kolesiowi. on mnie zaraził miłościa do RE i FF7) mam w domciu dwa grube segregatory wypełnione materiałami o RE.


8) 8) 8) 8) 8)
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

Capcom announced the PS2 version of Biohazard 4 / Resident Evil 4 will have exclusive new content not found in the GameCube version, including 5 new scenarios for Ada Wong, as well as new weapons and items.

^^
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Gokulo
Cactuar
Cactuar
Posty: 499
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2003 20:52

Post autor: Gokulo »

Cool
Ale ja teraz szukam CV:X na PS2.... Gra widmo doslownie -.-;
We all travel a maze of relationships, it goes on with or without you. I search the sea of the unconscious... I look for you... to find my true... self...
Awatar użytkownika
Faris
Malboro
Malboro
Posty: 1028
Rejestracja: wt 18 sty, 2005 20:31
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Faris »

Mnie wkurzał RE pod tym względem, że z ni z tego, ni z owego, nagle słyszysz"STARS" :lol: , a zza krzaków wyskakuje Nemesis z wyrzutnią rakiet... Gdyby go nie było, to może bym przeszła, a tak nie chce mi się za tym głupim kolosem uciekać, a tym bardziej go próbować zabić. Blee.

Obserwując obie gry - RE(2 i 3) i SH(na razie 2), zauważyłam, że strach w tej pierwszej opiera się na tym, że nagle zza pleców wyskakuje jakiś potwór, goni się jakiś bydlak itp. Natomiast w SH jest niepokojąca cisza, klimat, a właściwie potwory (bo już nie zombie)są tylko dodatkowe(no nie zawsze mam takie wrażenie, ale jednak), przerażające są ślady, które się napotyka... Nawet radio potrafi przestraszyć :]
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

Faris pisze:Mnie wkurzał RE pod tym względem, że z ni z tego, ni z owego, nagle słyszysz"STARS" Laughing , a zza krzaków wyskakuje Nemesis z wyrzutnią rakiet... Gdyby go nie było, to może bym przeszła, a tak nie chce mi się za tym głupim kolosem uciekać, a tym bardziej go próbować zabić. Blee.
No nie gadaj. Ja byłem młodszy od Ciebie to przeszedłem nie tyle prostego Re3 co Re2 i 1. Któryś z tych właśnie charakteryzował się małą ilością amunicji. Przeszedłem na sam styk :) To dopiero był wyczyn :) A samo STARS ładnie brzmi. A sam nemesis to cienias jest ;)

Szczerze to sam nie wiem czego bardziej się boję SH, czy RE. Hmm... Z jednej strony RE a z drugiej SH. Re odczuwam lęk jako pozostałość z dzieciństwa, bo gdybym teraz poraz pierwszy tę grę widział to bym pewnie tylko ziewał, ale ten cały bajzel w RE jednak wpływał na psychę. O SH nie wspomnę, ale jako że SH jest trudniejszy od RE i do tej pory nie przeszedłem (ile tych potworów jest potem ;[ ) to jeszcze do końca opinii nie mam wyrobionej :)
glamorous vamp
Awatar użytkownika
Faris
Malboro
Malboro
Posty: 1028
Rejestracja: wt 18 sty, 2005 20:31
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Faris »

Boni pisze:No nie gadaj. Ja byłem młodszy od Ciebie to przeszedłem nie tyle prostego Re3 co Re2 i 1.
Wiesz, RE2 też przeszłam, po prostu ten głupi mięśniak mnie denerwuje XD
Wolę SH, zresztą sądzę,że jest straszniejsze... Bo RE właściwie nie jest straszne w ogóle, bo tylko zombiaki wyskakują i aaaaaaaaa.. I czego mam się bać? :lol:
pho3n1x

Post autor: pho3n1x »

Boni pisze:Szczerze to sam nie wiem czego bardziej się boję SH, czy RE.
Resident to dosyć "prostacka" gra, polegająca tylko na zabijaniu napotkanych zombich i też tylko z tego powodu może być straszna.
Faris pisze:Bo RE właściwie nie jest straszne w ogóle, bo tylko zombiaki wyskakują i aaaaaaaaa.. I czego mam się bać? Laughing
No dokładnie. SH to już co innego. Tu klimat tworzy fabuła, muzyka i efekty. Jeśli chodzi o mnie to SH można nazwać "straszną grą" i to nie będzie zasługa co chwila wyskakujących potworów, a całej otoczki. Resident jest śmieszny i tyle :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne gatunki gier”