Manga & Anime

Wszystko co kojarzymy z kulturą: sztuka, język, subkultury & more

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

W Tsubasie przynajmniej o coś konkretnego chodziło, poza tym było to świetne anime i obok Gigi'ego czy Yattamana jedno z pierwszych które polskie dzieci mogły zobaczyć. Do tego trzeba dodać, że był o czymś innym, bardziej ambitnym, niż obijanie sobie szczęk w jednej walce przez 30 odcinków a la Dragon Ball.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Bardock

Post autor: Bardock »

coz moge napisac.. nienawidze pilki noznej a tam banda spoconych kolesiow sie uganiala za pilka...
Awatar użytkownika
Izrail
Malboro
Malboro
Posty: 757
Rejestracja: pt 02 lip, 2004 14:20
Lokalizacja: Tartaros

Post autor: Izrail »

niż obijanie sobie szczęk w jednej walce przez 30 odcinków a la Dragon Ball.
wreszcie ktoś myśli tak jak ja :D :D :D
Foolish brother... If you wish to kill me, hate me, detest me and survive in some unsightly way...

Run and run and cling to life...
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Oprócz piłki nożnej było też sporo o samej idei tej gry oraz o duchu zarówno sportowej rywalizacji jak i wspołdziałania - na pewno więcej można z tego wynieść niż z 50-ej przemiany Songoku w Eksa-Peta-Tera-Giga-Mega-Super-Sayanina.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Madtrax

Post autor: Madtrax »

Gheheh, ales sie rozpisaliscie... :D - nie ma to jak Anime.
Gigi - ehh te biale majteczki. Do dzis pamietam odcinek jak musial sie odchudzac i kiedy stawal na wage to ten pies mu ja dociazal lapa :lol:

Tsubasa mial nazwe chyba Capitan Hawk :] - niezle tam mieli. Jak biegli to bramka wylaniala sie z zaa horyzontu :lol: i jeden mecz 14 odcinkow potem trwal. Jak sie to ogladalo to potem z kumplami od razu biegiem na boisko i trenowac. To byla bajka :D :lol: :]

Dajmosa tez sie ogladalo jak i Yatamana. W Yatamanie zawsze byl polew jak ta trojka Drombo jechala tego wielkiego robota kiedy im darowal kare, a on wracal i buuuum :lol: hehehe.Pazdziernik i wrzesien (kurcze chyba pomylilem jakis tytul, ale nie wazne bo myla mi sie te bajeczki :D )

O Sailorkach to juz mozna ksiazki pisac - widzialem wszystkie odcinki :D - co za anime echhhh :]
Mati-San

Post autor: Mati-San »

I te super strzały w Tsubasie - to mi się podobało
W Yatamanie zawsze byl polew jak ta trojka Drombo
Dokładnie z nich można było się nieźle pośmiać :D
Awatar użytkownika
Zito
Administrator
Administrator
Posty: 67
Rejestracja: sob 12 cze, 2004 08:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Zito »

W tsubasie było głupie to że kolesie mogli przez pół godziny biec do bramki a ona była ciągle daleko!! A piłka tak wolno leciała po kopnięciu, że można było wyjść na herbatke i po wypiciu wrócić (często było tak że po kopnięciu piłki był napis "ciąg dalszy nastąpi" grr).
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

Eksa-Peta-Tera-Giga-Mega-Super-Sayanina.
aż tyle przemian jest :)
Tsubasie
huh? To ta bajka gdzie jakiś gościu mówił że " Piłka nie lubi dotyku rąk"? Jak tak to nawet fajne to było nie licząc faktu że czasem wtedy kiedy miała być dynamika akcji to twórcy pokazywali brakmę wyłaniającą się przez pół odcinka, ale tak było spoko
O Sailorkach to juz mozna ksiazki pisac - widzialem wszystkie odcinki - co za anime echhhh :]
nom :) Madtrax mam pytanie: Skąd była taka czarnowłosa czarodziejka? Z Saturna czy z Plutona? Zawsze mi to się myliło....
Najfajniejsza była Mejaksja (czy jak jej tam) ta co w lustrze siedziała i cyrk taki był.
Właśnie ona mi się podobała bo cyrk łączy się z Bob Grey'em ( "Chcesz balonik" :lol: )
i ta jeszcze była fajna z Neptuna ( takie długie nóżki :lol: )
Dajmosa tez sie ogladalo jak i Yatamana
eeee......... a o czym to?? Coś a la Power Rangers że w robotach siedzieli i po kosmosie latali?

[ Dodano: Czw 02 Wrz, 2004 ]
aa i była kiedyś taka bajka też o takiej czerwonowłosej na krótko ostrzyżonej czarodziejce co robiła jakieś ogniste, lodowe strzały, czarne kule smoka, jakieś takie ostrza....
Wiem że na pocz. taką jakąś mapę pokazywali starożytną.... Jakiż to był tytuł....
glamorous vamp
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Były dwie czarnowłose czarodziejki w Sailorkach - 12-latka i dorosła kobieta. Dziewczynka była Czarodziejką z Saturna(Hotaru Tomoe), natomiast ta druga to Setsuna Meioh, czyli Czarodziejka z Plutona.

Ta co siedziała w lustrze to Królowa Nehelenia.

Co do przemiany Songoku, to pewnie Toriyama jeszcze by naryspwał przemiane Goku w Eksa-Peta-Tera-Giga-Mega-kilo-hekto-decy-centy-mili-mikro-nano-piko-femto-ato-super-Sayanina :629:
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Bardock

Post autor: Bardock »

Spehira pan Akira nie rysowal calego dragon balla... on tylko do konca Cell saga rysowal a potem jakis debil zaczal rysowac i wogule kto inny sie tym zajal i wtedy sie zrobilo glupie...

[ Dodano: Czw 02 Wrz, 2004 ]
a Bonifacy co do czarodziejki to chodzi ci o Slayersow? nie pamietam polskiego tytulu ale tam byla Lina Inverse i Gauri jakis tam o to ci chodzi?
Mati-San

Post autor: Mati-San »

Polski tytuł to był chyba Magiczni wojownicy. Też mi się wydaje że o te anime chodzi
Awatar użytkownika
Izrail
Malboro
Malboro
Posty: 757
Rejestracja: pt 02 lip, 2004 14:20
Lokalizacja: Tartaros

Post autor: Izrail »

tak slayersi też byli fajni... ale tylko przez pierwsze 2 serie bo późzniej się kapucha zrobiła. Za to Dragon Ball GT to największy chłam wśród Anime... I w sumie dobrze że się na tym skończyło bo by Songo doszedł na 47 poziom mocy :D
Foolish brother... If you wish to kill me, hate me, detest me and survive in some unsightly way...

Run and run and cling to life...
Bardock

Post autor: Bardock »

mialo sie skonczyc na Cell Saga ale jakis idiota zrobil dalej drgon balla.... ech nie wiem jak Akira mogl pozwoliz zeby jakis patafian zepsul jego dzielo...
Madtrax

Post autor: Madtrax »

Ej bo w sailorkach tam dochodzilo potem troche czarodziejek - nie bylo tak, ze pierwsza czarnowlosa byla.... hmmmm z Marsa?? - coz tak jakos mi sie kojarzy..
O wlasnie jeszcze mi sie przypomnialo - niedawno sciagnalem teledysk Stinga "Desert Rose" w ktorym byla wykorzystana wlasnie ta czarodziejka z Marsa (jak sadze :D ) - tzn sceny z jej udzialem... cute :)
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

a wlasnie Daimos ostatnio lecial na polonii1 trafilem przypadkiem i ogladnolem wszystkie odcinki miodne anime
jednak jeszcze leci ^_^

heh ja pamietam ze jak bylismy na wyciecze szkolnej w zakopanem i w schronisku tak zaczelismy wszyscy gadac o dziecinstwie i poruszono temat polonii1 XD okaalo sie ze prawie wszyscy na to patrzyli i zaraz nastala wymiana zdan na ten temat :D
No i oczywiście przecudny dr. Slump
lol widzialam kiedys bodajze jeden odcinek...a na rycerzy zodiakow nikt nie patrzyl? buu... :wink:
coz moge napisac.. nienawidze pilki noznej a tam banda spoconych kolesiow sie uganiala za pilka...
heh a najlepsze bylo ile odcinkow trwal jeden mecz ;)
Ta co siedziała w lustrze to Królowa Nehelenia.
a Sephiria respect jak jjuz wczensiej pisalam ^_^ a ta z poczatkowej serii z dlugimi ciemnymi wlosami to ktora to byla? ta nehelenia? (tak wiem ze mowilas ze 2 byly ale mi chodiz o ta jedna:D)
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kultura”