Manga & Anime

Wszystko co kojarzymy z kulturą: sztuka, język, subkultury & more

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Gveir pisze:Code Geass doczeka się trzeciego sezonu
Uuu, nice! Tylko w sumie tam się chyba ładnie wszystko pokończyło, cóż oni chcą jeszcze wymyślać? Swoją drogą, od ponad 10 lat wchodzę raz na rok na anime-news-network i łudzę się, że dorobili w końcu Full Metal Panic! Hell, ruszyli Berserka po latach, wszystko jest możliwe!
Gveir pisze:Jak tam u Was z zapałem do oglądania po latach? U mnie się wypalił z racji intensywności życia
Podobnie u mnie. Nie mam bladego pojęcia, czy w ostatnich 5+ latach powychodziły jakieś godne uwagi animce, to raz. Dwa - to już nie te czasy, gdzie czasu było dużo na wszystko, gdzie 24 odcinkowe serie się wchłaniało w 2-3 dni. Trzy - nie wiem, czy jeszcze mnie to tak kręci, jak kiedyś. Tzn., wydaje mi się że tak, ale już nie wszystko. Jakieś poważniejsze pozycje czemu nie, głupawe komedyjki z jednym kolesiem i haremem kobiet, w tym tą jedną jedyną, już nie... A kiedyś się oglądało wszystko co wlezie ;]


W ciągu ostatnich 3 lata obejrzałem raptem... 4 animce? Jakoś tak. Fate/Zero i FS/N:Ultimate Blade Works (a jakoś w 2017 wychodzi kolejna seria... Fate rules, Saber rules!), Sailor Moon Crystal (1 seria) i Dragon Ball Super (do jakiegoś 40+ odcinka, w tej chwili dałem sobie spokój na razie). Czyli tak na dobrą sprawę albo odświeżone starocie, albo serie, które znam.

A propos już DBS - biedne to strasznie, ale z sentymentu już obejrzę do końca. Więcej gadania niż akcji, fillery od 3-4 już odcinka, postacie spłycone do poziomu, gdzie nie da się na nie patrzeć albo ich słuchać... Tutaj się właśnie przekonałem, że wszelkie gagi mnie w ogóle nie bawią, tylko wprawiają w zażenowanie... ale to może też taki poziom po prostu. Anime najwyraźniej robione dla 12 latków ;p
Gveir pisze:Pile of shame jest systematycznie likwidowane (chociaż ciągle to ok. 70 pozycji) i lecimy do przodu
Moja lista "must see" przepadła gdzieś w zatraconym trójwymiarze. Razem z dvd, na których powypalanych było jeszcze sporo pozycji. Natrafiłeś Endriu na coś ciekawego? Jak skończę Star Treka za 2 lata to może sobie rzucę okiem :D
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Jaco pisze:Uuu, nice! Tylko w sumie tam się chyba ładnie wszystko pokończyło, cóż oni chcą jeszcze wymyślać? Swoją drogą, od ponad 10 lat wchodzę raz na rok na anime-news-network i łudzę się, że dorobili w końcu Full Metal Panic! Hell, ruszyli Berserka po latach, wszystko jest możliwe!
Nie wiem, seria się ma nazywać Zmartwychwstanie Leloucha ;) I nie wiadomo, czy to seria, czy film - coś na 10 lat serii. Full Metal Panic! nowe w przyszłym roku! :D A nowy Berserk... ciężka sprawa. Trzy filmy niezłe, serial tak paskudny, że jeszcze nie ruszyłem...
Jaco pisze:Dwa - to już nie te czasy, gdzie czasu było dużo na wszystko, gdzie 24 odcinkowe serie się wchłaniało w 2-3 dni. Trzy - nie wiem, czy jeszcze mnie to tak kręci, jak kiedyś. Tzn., wydaje mi się że tak, ale już nie wszystko.
Ja sprawdziłem, czy mnie kręci - i kręci. Było tylko trzeba spokojnie zacząć. Komedii i tak jak na lekarstwo oglądam. Nie mogę nic tak dobrego jak Ouran, School Rumble i FMP Fumoffu do dzisiaj znaleźć.
Jaco pisze:Fate/Zero i FS/N:Ultimate Blade Works (a jakoś w 2017 wychodzi kolejna seria... Fate rules, Saber rules!)
To mam w kolejce. Cały Fate (oprócz Stay/Night) mam kolejce :)
Jaco pisze:Moja lista "must see" przepadła gdzieś w zatraconym trójwymiarze.
Toć sposób jest śmieszny - używasz My Anime List i dajesz "plan to watch". Tak genialne w swojej prostocie, że lepiej nie mówić. Jak hasła nie pamiętasz, to możesz odzyskać :P
Jaco pisze:Natrafiłeś Endriu na coś ciekawego?
Knights Of Sidonia - manga i animiec (autora Blame! - to mówi samo za siebie). Ghost in the Shell: Arise - wszystkie 5 OAV, a nie serial Alternative Architecture (bo... serial to pocięta, obcięta, dupnie zedytowana wersja OAV) i film na koniec tego właśnie. No i mordercze Seven Deadly Sins :) Z tego co widziałem ostatnio to to najbardziej polecam.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Gveir pisze:Full Metal Panic! nowe w przyszłym roku! :D
Myślałem że sobie jaja robisz... sprawdziłem i faktycznie, 4 seria TV! Patrz, po tylu latach...

To tak za ciosem - jakaś nowa seria girls-with-guns? :D
Gveir pisze:Toć sposób jest śmieszny - używasz My Anime List i dajesz "plan to watch". Tak genialne w swojej prostocie, że lepiej nie mówić. Jak hasła nie pamiętasz, to możesz odzyskać
A powiem Ci, że byłem tam ostatnio z kilka m-cy temu. Dostałem maila, że teraz można tam anime oglądać. Potem sprawdzałem, czy da się konto usunąć (no bo już mnie tam nie było x-lat...) ;p Chyba nie da... ale wydaje mi się, że nigdy tam nie dodawałem animców do listy "plan to watch".
Gveir pisze:Knights Of Sidonia - manga i animiec (autora Blame! - to mówi samo za siebie).
Nie wiem co to Blame! :<
Gveir pisze:Ghost in the Shell: Arise - wszystkie 5 OAV, a nie serial Alternative Architecture (bo... serial to pocięta, obcięta, dupnie zedytowana wersja OAV) i film na koniec tego właśnie.
Srsly, i GitSa nowego zrobili? o_O
Gveir pisze: No i mordercze Seven Deadly Sins :) Z tego co widziałem ostatnio to to najbardziej polecam.
Wsio zapisane, będę mieć na oku ;]
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Jaco pisze:Myślałem że sobie jaja robisz... sprawdziłem i faktycznie, 4 seria TV! Patrz, po tylu latach...
No to ja już nadzieję straciłem na kolejny sezon lata temu... I się jakoś tak dziwię, bo zaczęli robić mnóstwo sequeli starszych serii - tak jakby nowe nie dawały rady - i mam wrażenie, że tak też jest. Np. rozciąganie kultowego Fate na lata.
Jaco pisze:To tak za ciosem - jakaś nowa seria girls-with-guns?
Nope. Nic. Zero. Niedobrze.
Jaco pisze:Chyba nie da... ale wydaje mi się, że nigdy tam nie dodawałem animców do listy "plan to watch".
Ja tego używam jak prostego i użytecznego toola, nic nie zapisuję nigdzie i nic nie ujdzie mojej uwadze. Do tego właśnie jest wysoce przydatny.
Jaco pisze:Nie wiem co to Blame! :v
To się dowiedz! :v
Jaco pisze:Srsly, i GitSa nowego zrobili? o_O
Nom, na 25 lecie "marki" wyszła nowa seria OVA i film (plus ten serial z anusa wyjęty, wspomniany przeze mnie). Nawet film i serial Appleseed nowe powstały :P
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
mroczna sarna
Cactuar
Cactuar
Posty: 212
Rejestracja: ndz 31 maja, 2009 23:50

Post autor: mroczna sarna »

Ja jedynie Psycho-Pass odkryłem w ostatnich latach. Czasu mało, a granie ma priorytet, jeśli chodzi o elektroniczną rozrywkę.

https://www.youtube.com/watch?v=2HBWWotRmYc

Jeśli już za coś się zabieram, to kinówki (nowe Evy, itp.)

Yakuza 0 (PS4)
, World of Final Fantasy (PS4), Tales of Berseria (PC)&(PS4)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kultura”