Fotografia

Wszystko co kojarzymy z kulturą: sztuka, język, subkultury & more

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Lenneth
Moderator
Moderator
Posty: 2189
Rejestracja: sob 30 paź, 2004 11:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Lenneth »

Trochę zdjęć z tegorocznych wakacji:

Owoce na targu w Barcelonie - pomijając smaki i kolory, mój wrodzony pedantyzm doznawał ukojenia, kiedy oglądałam te równo poukładane stosiki. *_*
Jedna z ciekawszych "rzeźb" ulicznych
Casa Batlló Gaudiego
Taras parku Güell, w tle Sagrada Familia i morze
Jedna z ławek w zbliżeniu
Wieczorna panorama miasta
Wewnętrzny dziedziniec Katedry w Dzielnicy Gotyckiej
Kolejka linowa nad portem
Bulwar przy porcie
Sagrada Familia nadal w budowie - wnętrze świątyni. (Najbardziej podobali mi się młodzi hiszpańscy robotnicy, chodzący w kaskach, ale bez koszulek. Chyba specjalnie wybrano ich w celach reprezentatywnych, bo wszyscy wyglądali jak Polski Hydraulik z plakatu, tylko dziesięć razy przystojniej. O.o)
Sagrada Familia wygląda kompletnie różnie od strony południowej
i od północnej.
Ostatnio zmieniony pt 22 sie, 2008 09:47 przez Lenneth, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Schrödinger
Cactuar
Cactuar
Posty: 514
Rejestracja: czw 16 lis, 2006 14:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Schrödinger »

Gaudi szaleniecem był. Ale fantazje to miał. Szkoda tylko, że Sagrada Familia mają ponoć skończyć dopiero AD 2256 (sic!) także marne szanse, że zobaczymy złoty kiczowaty kościół wystający z Balcerony. Zdjęcia fajne :) Casa dels ossos też.
"Jestem pączkiem"
J.F. Kennedy 1963 Berlin
Awatar użytkownika
Cierń
Cactuar
Cactuar
Posty: 419
Rejestracja: pn 18 lip, 2005 22:25

Post autor: Cierń »

Lenneth pisze:Owoce na targu w Barcelonie - pomijając smaki i kolory, mój wrodzony pedantyzm doznawał ukojenia, kiedy oglądałam te równo poukładane stosiki. *_*
Jak się widzi takie coś, to aż wyobraźnia sama podsuwa jak można by wykorzystać takie dary natury. Wstyd nie kupić... Jakbym chciał zobaczyć taki porządek na targu (i w sklepach o podobnym towarze) w swojej mieścinie _^_'
Lenneth pisze:(Najbardziej podobali mi się młodzi hiszpańscy robotnicy, chodzący w kaskach, ale bez koszulek. Chyba specjalnie wybrano ich w celach reprezentatywnych, bo wszyscy wyglądali jak Polski Hydraulik z plakatu, tylko dziesięć razy przystojniej. O.o)
Przepisy BHP się ich nie imają. Co zrobisz :lol: ;) Współpracownicy geje mają ciężko _^_'

Skomentowałbym inne zdjęcia, ale cóż... nie chce mi się :lol:

A tutaj coś z mojej przepastnej kolekcji:

Klik!

:]
"We carry death out of the village!"
Awatar użytkownika
Lenneth
Moderator
Moderator
Posty: 2189
Rejestracja: sob 30 paź, 2004 11:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Lenneth »

Schrödinger pisze:Gaudi szaleniecem był. Ale fantazje to miał. Szkoda tylko, że Sagrada Familia mają ponoć skończyć dopiero AD 2256 (sic!) także marne szanse, że zobaczymy złoty kiczowaty kościół wystający z Balcerony.
Ano był. I rzeczywiście miał. Bardzo, ale to bardzo spodobała się jego twórczość i wizja świata. :) A co do Sagrady, to jacyś poznani w parku obok Holendrzy stwierdzili, że są nią rozczarowani, bo - jak to ujęli - niedorobiona jakaś. Duh. Za to mojej koleżance nawet nie chciało się wchodzić do środka. No co za ludzie! Właśnie teraz Sagrada jest fajna, jedyna w swoim rodzaju - a kiedy już ją skonczą, będzie niemal taka sama jak >9000 innych europejskich katedr, czyli właśnie wielka i skąpana w pozłotce, Gaudi or no Gaudi.
Cierń pisze:Współpracownicy geje mają ciężko _^_'
Skąd wiesz, może geje akurat przez zbieg okoliczności stanowią większość i panowie budowlańcy bardzo dobrze bawią się w swoim gronie? ;)
Cierń pisze:Jak się widzi takie coś, to aż wyobraźnia sama podsuwa jak można by wykorzystać takie dary natury.
Yyy... to zabrzmiało tak, jakby wobraźnia poduwała Ci coś poza standardowym 'POŻREĆ NATYCHMIAST'.
Przynajmniej moja tak zawsze podsuwa, kiedy widzę owoce. Aczkolwiek tych bym nie tknęła. Nie ośmieliłabym się zaburzyć idealnego ładu!
Kupiłam jednak z tego stoiska świeżo wyciskany sok z malin (małe kubki ze słomkami widać na dole). Był przepyszny. :)

A na deser, jak już mi się chce, jeszcze przygarść kiczowatych widoczków ziemia-morze z Ibizy:
Czerwona gleba
Wspięcie się na tę żałośnie niską skałkę *w środku dnia* było mordęgą, trust me...
Droga wzdłuż wybrzeża do sąsiedniej miejscowości
Jedyny pochmurny dzień podczas całego wyjazdu
A wyspa dalej piękna
Woda bywała... zaskakująco zimna
A w niektórych miejscach, żeby się wykąpać, należało jeszcze przejść 'szlak śmierci'. To zejście prowadzi pionowo w dół, a barierka, zamontowana przez jakiegoś amatora sportów ekstremalnych, się chwieje. Poważnie.
Kto znajdzie Giewont?
Same here
Nice ^__^
Jachty w zatoce
Słusznych rozmiarów prom
Czy dostrzegam w tej plaży nutę miłego pedantyzmu?
Kwiatuszki
Palma w drzewie
Miły domek
Zaufaj różowej sile!
Ponoć jedyna rzeka na wyspie
Szerszy widok na miasteczko, w którym mieszkałam
Oraz lolalny cmentarz. Obowiązkowo w nocy. ;)

Z innej beczki: chleb powszedni.

I na koniec, kiedy wszyscy umarli już z nudów, nagroda - kolegi piromana zabawy z ogniem. :)
http://img161.imageshack.us/img161/2096/piro1yu1.jpg
http://img225.imageshack.us/img225/455/piro2hh2.jpg
Awatar użytkownika
Cierń
Cactuar
Cactuar
Posty: 419
Rejestracja: pn 18 lip, 2005 22:25

Post autor: Cierń »

Lenneth pisze:Yyy... to zabrzmiało tak, jakby wobraźnia poduwała Ci coś poza standardowym 'POŻREĆ NATYCHMIAST'.
Oczywiście, że tak... W takich chwilach pojawiają się różnorakie konstrukcje w postaci np. sałatek, sorbetów, koktajli, czy też fikuśnie udekorowanych (nie mówiąc już o smaku!) lodów... *_________* A jak cudnie jest bawić się w rzeźbienie w/z owoców :)

A standardowe 'POŻREĆ NATYCHMIAST' jest... no cóż... standardowe :lol: W takim wypadku, to nawet wyobraźnia nie jest potrzebna ;) XD

Tak po prawdzie, to nawet ciekawe zdjęcia Ci wyszły :) Niestety jak na razie nie dane mi było być za granicą w celach rekreacyjnych dalej niż w Czechach XD Może kiedyś się uda, bo
Lenneth pisze:Jachty w zatoce
takie rzeczy przyciągają ^__________^
"We carry death out of the village!"
Awatar użytkownika
Gagarin
Malboro
Malboro
Posty: 631
Rejestracja: śr 28 gru, 2005 18:44
Lokalizacja: się znamy?

Post autor: Gagarin »

Cierń pisze:A tutaj coś z mojej przepastnej kolekcji:

Klik!
ja Cię mój skarb Cierń... wracam zmachany po robocie, klikam, fotka otwiera się długoooobo serwer zawalony (jednakże 4 razy dłużej niż fotki od Luci) a tu co? jakiś pasikonik! oj Cierń... :<
Lenneth pisze:Sagrada Familia nadal w budowie - wnętrze świątyni. (Najbardziej podobali mi się młodzi hiszpańscy robotnicy, chodzący w kaskach, ale bez koszulek. Chyba specjalnie wybrano ich w celach reprezentatywnych, bo wszyscy wyglądali jak Polski Hydraulik z plakatu, tylko dziesięć razy przystojniej. O.o)
Sagrada Familia wygląda kompletnie różnie od strony południowej
a gdzie ci robotnicy? ale świątynia ciekawa :]
Lenneth pisze:Skąd wiesz, może geje akurat przez zbieg okoliczności stanowią większość i panowie budowlańcy bardzo dobrze bawią się w swoim gronie? ;)
mają też do dyspozycji ciekawe gadżety, jak młoty pneumatyczne, łopaty, kaski, kilofy i możliwość zabawy na wysokości :P
Lenneth pisze: I na koniec, kiedy wszyscy umarli już z nudów, nagroda - kolegi piromana zabawy z ogniem. :)
nareszcie jakieś normalne zdjęcia :lol:
Umierając zawsze miej przy sobie prezerwatywę... nawet po śmierci możesz zarazić się HIV albo jakimiś innymi fajnymi wenerami.
Awatar użytkownika
Ababeb
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1244
Rejestracja: pn 25 kwie, 2005 15:12
Lokalizacja: Czwórmiasto

Post autor: Ababeb »

The Schrödinger's cat paradox outlines a situation in which a cat in a box must be considered, for all intents and purposes, simultaneously alive and dead. Schrödinger created this paradox as a justification for killing cats
Awatar użytkownika
Schrödinger
Cactuar
Cactuar
Posty: 514
Rejestracja: czw 16 lis, 2006 14:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Schrödinger »

zestaw zdjęć pt. moje wakacje; czyli wszystko wokół domu i po drodze do pracy -_-

Pomarańczowa pani
Obrazek
Szop-ness in my blood
Obrazek
Krowa on the roof
Obrazek
Jest sprawa
Obrazek
Saska Kępa pełna tajemnic
Obrazek
All in one
Obrazek
Pomyliłem kuwetę (w sumie OT)
Obrazek
"Jestem pączkiem"
J.F. Kennedy 1963 Berlin
Awatar użytkownika
Lenneth
Moderator
Moderator
Posty: 2189
Rejestracja: sob 30 paź, 2004 11:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Lenneth »

ObrazekObrazek

Dziś na spacerze - orzech zmienia właściciela. :) Oczywiście większość rudych je z ręki...
Awatar użytkownika
Lenneth
Moderator
Moderator
Posty: 2189
Rejestracja: sob 30 paź, 2004 11:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Lenneth »

Whoa, zmutowany paw albinos. 8)

Aż mi się tęsknie za latem zrobiło. Ładne widoki i jeszcze ładniejsze zamki. Btw, co to za ruiny były?
Vivi714
Kupo!
Kupo!
Posty: 122
Rejestracja: wt 22 kwie, 2008 15:50

Post autor: Vivi714 »

To ruiny jakiegoś klasztoru/katedry w St. Andrews. Co to było dokładnie to nie wiem, bo tablica informacyjna była ciut trudna do przeczytania dla mnie. Te ruiny były ogromne, ale gdzieś się mi zdjęcia zawieruszyły. :sad:
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Takie widoki to tylko u nas.

Obrazek

To podobno działa i ma sens.

Obrazek

Dobra perspektywa i nawet paskudne zbiorniki wyglądają nieźle.

Obrazek

Z 10 cm miał.

Obrazek

*___________*

Obrazek

A potem zaczęło lać niemiłosiernie.

Obrazek

Zalewiska Mjosy.

Obrazek

Fiordy są duże i zębate, z ręki jeść nie chcą.

Obrazek
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
Ababeb
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1244
Rejestracja: pn 25 kwie, 2005 15:12
Lokalizacja: Czwórmiasto

Post autor: Ababeb »

Na dzisiejszym spacerze zobaczyłem kotka (sądząc po ubarwieniu, raczej kotkę), który/która coś żarł(a). I ten wzrok...

Na zakończenie: cerkiew
The Schrödinger's cat paradox outlines a situation in which a cat in a box must be considered, for all intents and purposes, simultaneously alive and dead. Schrödinger created this paradox as a justification for killing cats
Awatar użytkownika
Nienormalny_PS2
Malboro
Malboro
Posty: 637
Rejestracja: śr 04 maja, 2005 03:16
Lokalizacja: Chronoles

Post autor: Nienormalny_PS2 »

Gveir, zdjęcie tego pojazdu które wrzuciłeś po prostu mnie -usunięto- hahahah. I te puzle z rur też.

Angielskie zamknięcie maski od samochodu
I też nie są tacy czyści ;d
I też nie są tacy czyści 2
Niebo
Niebo 2
Drzewo
;d
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kultura”