Wasze ulubione cytaty z gier, filmów, książek itp. itd.

Wszystko co kojarzymy z kulturą: sztuka, język, subkultury & more

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

qfas pisze:Jak się w końcu Ocaju spotkamy, to możemy podyskutować nad wyższością jednego nad drugim :D
Nah, znajdziemy pewnie 100 ciekawszych tematów/zajęć ;]
qfas pisze:Och, Married with Children, te serial jako jeden z nielicznych przetrwał próbę czasu, ba! przaśne poczucie humoru dzisiaj bawi mnie jeszcze bardziej, niż kiedyś.
No właśnie zacząłem ponownie oglądać MwC jakoś 3 lata temu. 20 lat wcześniej oglądałem to jak każdy na Polsacie. Kilka odcinków śmignęło mi jeszcze jak byłem na 4 roku studiów i wtedy też zauważyłem, jak bardzo polska wersja ssie. Tłumaczenie tragiczne, niektóre gagi lektor w ogóle omija - i wydaje mi się, że nie tylko z uwagi na ograniczony czas, ale też braki w wiedzy tłumacza co do niektórych rzeczy (a, jak wiemy, wiki wtedy nie było ;p).

Ostatnio mogłem się bardziej przysłuchać wersji polskiej na ATM rozrywka, gdzie re-runy lecą cały czas. Smutne jest to, że serial traci przez lektora z 90% swojej miodności. W ogóle, za dziecka nie zdawałem sobie sprawy, jak zbereźny jest ten sitkom :lol:

Jakby się Wam kiedyś ludzie nudziło to obejrzyjcie sobie Married... with Children w wersji oryginalnej, a odkryjecie ten serial na nowo :)

A dorzucę jeszcze jeden ulubiony cytat, który gdzieś mi wyleciał:

"This woman comes into the shoe store, and she is so fat, she actually has 3 smaller women orbiting around her."

[ Dodano: Czw 27 Paź, 2016 09:20 ]
Jeszcze tak w temacie Star Treka :D

"A fat woman came to the gate today. Wearing a muumuu that covered what must have been 3 or 4 heinies. Now, she could have either gone through an itsy-bitsy turnstyle or a huge gate. Guess which one she chooses. A line was forming. So I got a tub of butter from the "Delta Burke: Let's Get Big" exhibit and greased her up. Then I went over to Star Trek Land, hot wired the Enterprise, and sent it up where no man has gone before."
Awatar użytkownika
mroczna sarna
Cactuar
Cactuar
Posty: 212
Rejestracja: ndz 31 maja, 2009 23:50

Post autor: mroczna sarna »

Rozmowa pomiedzy Garakiem, a doktorem Bashirem, po zamachu na zycie Garaka:

Garak: What a gruesome tale for children!

Bashir: But the point is...if you lie all the time- nobody's going to believe you - even when you're telling the truth.

Garak: Are you sure that's the point, Doctor?

Bashir: Well, of course? What else could it be?

Garak: That you should never tell the same lie twice.

Bashir: facepalm :D

Yakuza 0 (PS4)
, World of Final Fantasy (PS4), Tales of Berseria (PC)&(PS4)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kultura”