Manga & Anime

Wszystko co kojarzymy z kulturą: sztuka, język, subkultury & more

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Faris
Malboro
Malboro
Posty: 1028
Rejestracja: wt 18 sty, 2005 20:31
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Faris »

Miałam tylko rzeknąć słowo o nowej serii Naruto. Zapędziłam się, przyznaję, nie wczytywać się proszę :]


Wreszcie pojawiło się Naruto Shippuuden = koniec zapychaczy. Kreska wydaje się być lepsza - i to nie tylko za sprawą nowego designu, między innymi twarze na kadrach są bardziej dopracowane - wcześniejsza niedbałość rzucała się jednak w oczy. Znacznej poprawie uległy głosy - o ile z tego powodu chciałam kiedyś *zadźgać* głównego bohatera, teraz zaczynają mi się podobać, zrezygnowano z głupich pisków i półgodzinnego wykrzykiwania ( wrzaski, nie zaprzeczę, są, lecz w mniejszyh ilościach, nie irytują tak bardzo) *__*; Trudno mi dokładniej wspomnieć o treści - prawdopodobnie będzie się trzymać ściśle mangi, wielkich odstępstw nie zauważyłam, zresztą zauważyć nie mogłam, oglądałam rawa i jedynie przypominałam sobie, o co chodzi xD
Swoją drogą dziwny początek,

Kod: Zaznacz cały

od razu zaprezentowali nam scenę spotkania pana S., w wersji animcowej wygląda ghaaaayowato, to fakt, ale jakoś sprawił lepsze wrażenie, niż w mandze. XD Teraz czekają odcinki służące zaprezentowaniu kolejnych, lub nowych postaci...czekam, aż Sasori, Deidara(mający zadziwiająco męski głos jak na zniewieścialca) i reszta Akatsuki rozwiną skrzydła x3
Całkiem ciekawy opening, może miejscami brzmi zbyt 'ziomalsko' _^_, ale wpada w ucho.
Ending dziwnie nawiązuje do SasuNaru... o_O

Nie powiem, że zmiany są rewolucyjne - to nadal Naruto, jednak w trochę milszej oprawie :]
Chyba znowu zabiorę się za oglądanie.

O wersji PL wspominać nie będę, wiadomo dlaczego :]
Głos Sasuke zabił mnie na miejscu XDDDDDD
...a z Iruki zrobili raz kobietę, też świetnie :]


Ostatnie odcinki Death Note trzymają klasę, nawet Raito wygląda słodko - ale do czasu. Nie mam pojęcia, czy twórcy świadomie wprowadzają sceny, w których L reaguje na widok Raito dość...ciekawie XD Kto widział, może wie, o co chodzi.
Miejmy nadzieję, że seria będzie miała trochę więcej, niż 37 odcinków, jak głoszą plotki. Jeśli to prawda, połowa serii już za nami o_O
Awatar użytkownika
Izrail
Malboro
Malboro
Posty: 757
Rejestracja: pt 02 lip, 2004 14:20
Lokalizacja: Tartaros

Post autor: Izrail »

nie sądzę, że Death Note będzie miał więcej niż 37 odcinków, skoro manga skłąda się ze 108 rozdziałów. Poza tym, lepiej zeby się szybciej skończyło niż było dużo dupereli nie mających wpływu na głowną fabułę :]
Foolish brother... If you wish to kill me, hate me, detest me and survive in some unsightly way...

Run and run and cling to life...
Awatar użytkownika
Ireth
Malboro
Malboro
Posty: 717
Rejestracja: pn 28 lut, 2005 15:03
Lokalizacja: Krop-Town

Post autor: Ireth »

Ahaaa .....tyle, ze ostatni odcinek - 19, kończy się na 42 rozdziale ......jest juz ponad połowa anime, a rozdziałów jest dalej 108 do "zanimowania" ....oni się za chiny cesarskie nie zmieszcza w tych 37 O_o
&. - > kropek na rollercasterze
A. - > kropek na wieży Eiffla
+. - > kropek z procesją
|.| - > kropek w toi-toi'u ( by Cierń)
Oo. - > kropek uciekający przed lawiną ( by Cierń)
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Zmieszczą, zmieszczą, sceny które były rozciągnięte skrócą, wyrzucą coś co nie pasuje do obrazu w ruchu, czy medium anime, odpowiednio przerobią, nic innego nie zrobią, zmieszczą się w tych odcinkach. A jak zapowiedzieli całą ekranizację i zaplanowali na 37 odcinków, to dostali taki budżet i nie mogą go przekroczyć, czyli zrobić więcej odcinków ew. wyjść poza biznesplan - prawa ekonomii :wink: Czyli nie ma co się martwić...

Btw. wszelkich fanfików yaoi - przeczytajcie nomen omen od tyłu "Yagami"... :lol:

Podobno któreś z polskich wydawnictw ma wydać na dvd obie serie Black Lagoon! Hurra! :D
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
Ireth
Malboro
Malboro
Posty: 717
Rejestracja: pn 28 lut, 2005 15:03
Lokalizacja: Krop-Town

Post autor: Ireth »

Gveir - ale o panu "I'm a gay" to juz chyba wszyscy wiedzą, toz to klucz do interpretacji bardzo ważnych scen w DN XD
&. - > kropek na rollercasterze
A. - > kropek na wieży Eiffla
+. - > kropek z procesją
|.| - > kropek w toi-toi'u ( by Cierń)
Oo. - > kropek uciekający przed lawiną ( by Cierń)
Awatar użytkownika
Thomas
Kupo!
Kupo!
Posty: 23
Rejestracja: pt 25 sie, 2006 22:34

Post autor: Thomas »

Po przejrzeniu tematu zauważyłem że brakuje mi jednego tytułu (co prawda nic specjalnego ale ciekawę). Mianowicie chodzi mi o Broken Saints: animowany komiks dostępny za darmo na stronie http://bs.brokensaints.com/ . 4 osoby na świecie (Kandyjski haker nie-praktykujący katolik, miekszanka jednej z wysp Fidżi, mnich buddyjski z Japoni i muzułmanin z Iraku) zaczynają niepokoić dziwne wizje. Co ich naprawdę łączy i co znaczą wizje, tego wszystkiego będziemy w stanie się dowiedzieć w trakcie serii. Styl jest oryginalny – komiks jest prezentowany w flashu, kreska jest dość gruba w niektórych przypadkach zbyt ciemna ale całkiem niezła, w wersji internetowej – brak głosów aktorów – kwestie pojawiają się w dymkach (w Kanadzie wydano wersję ugłosowioną, jednak nie dane było mi ją oglądać). Muzyka dobra, miejscami nawet bardzo dobra, stworzona przez kilku mniej znanych kompozytorów. Całość, trwająca 12 h jest podzielona na 24 odcinki (różnej długości), fabuła koncentruje się na wątkach psychologicznych, religijnych, politycznych – czasami przypomina mroczny horror, a czasami dobry film sensacyjny. Jednak najlepsze że film można oglądać za darmo – ściągając z głównej strony autora (wymagana najnowsza wersja flash). Osobiście uważam serie za wartą polecenia.
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Filmik pojawił się dawno, dawno temu na stronie Newgrounds i tam też do obejrzenia. Ale jedna ważna rzecz - to nie jest anime w żadnym wypadku. Chociaż muszę przyznać jedno - fabułę posiada niesamowicie skomplikowaną, bardzo dojrzałą i ciężką, zdecydowanie jedna z najlepszych z jakimi się spotkałem. Wersja ugłosowiona została wydana na kilku dvd i można ją zamówić przez net. Rysunek jest poprawiony w niej, głosy profesjonalnych aktorów znanych min. z angielskiego dubbingu do Jin Roh. Rzecz wspaniała, wzorowana na anime, ale to nie anime ani manga...
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
Thomas
Kupo!
Kupo!
Posty: 23
Rejestracja: pt 25 sie, 2006 22:34

Post autor: Thomas »

Och, wcale nie twierdzę, że jest to anime, ale po obejrzeniu tej serii wg mnie o wiele bliżej jest ‘Broken Saints’ do anime niż do komiksów i zachodnich filmów animowanych, dlatego uważałem że powinno się on znaleźć w tym temacie.
PS Chodzi o ten zbiór na Newgrounds: http://www.newgrounds.com/collection/brokensaints.html
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Zdecydowanie racja, do amerykańskich komiksów to mu daleko. Nie ma superbohaterów, bohaterowie to zwykli (oprócz pewnych przerysowań oczywiście) ludzie, nie są nieśmiertelni, a finał dosłownie miażdży i mimo długości serii jest zaskakujący. Kolejna produkcja udowadniająca, że niezależni twórcy są w stanie zrobić coś co bije na głowę większość dzieł komercyjnych i uznanych. Swoją drogą nie spodziewałem się, że ktoś z Krypty to oglądał ^^
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
Eiko
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1498
Rejestracja: pn 10 sty, 2005 18:12
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Eiko »

Jakoś tak mi się przypomniało o Digimonach XD Hmmm to była bajka mmmm XD :D:D Szkoda, że widzioałam tylko jadną część (pierwszą) bo puszczali w Fox Kids :lol: (obecnie Jetix) Ale podobało mi się XD
"Na Boga, udawajmy normalnych, skoro nie możemy być normalni, bo inaczej nie wydobędziemy się stąd."
Awatar użytkownika
Lenneth
Moderator
Moderator
Posty: 2189
Rejestracja: sob 30 paź, 2004 11:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Lenneth »

Ostatnio, kiedy usiadłam przed TV (celem odpalenia PS2, what else?), trafiłam przypadkiem na to osławione Naruto z polskim dubbingiem. :shock: Ło Jezusie Nazaretański! Co to w ogóle ma być...? Przez pięć minut wsłuchiwałam się jak urzeczona. W życiu nie widziałam ani jednego odcinka tej serii, więc nie jestem uprzedzona odnośnie głosów postaci, ale... No ja nie wiem... Język polski jakoś zabija anime. _^_ Gdybym nie wiedziała na pewno, że mam przed oczyma Naruto, uznałabym to za jakąś amerykańską kreskówkę. Po prostu coś się nie zgadzało... _^_
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Wrażenie z czytania mangi Berserk - o w mordę *_* Anime było bezbłędne, ale manga jest jeszcze lepsza. Jako że kiedy robili anime mieli do dyspozycji tylko 15 tomów zatrzymali się na zakończeniu Golden Age Arc i pozostawili fabułę w najciekawszym możliwym punkcie całej sagi. Co w czasie lektury rzuca się w oczy - znacznie głębsze zarysowanie związków emocjonalnych pomiędzy postaciami i o wiele większa ostrość samego komiksu niż anime. Wycięto kilka gwałtów, ułagodzono chędożenie a i nie wprowadzono bardzo ważnego fabularnie osobnika zwanego Skull Knight i pominięto ze względu na drastyczność rozdziały z armią Black Dog. Historia dalej rozwija się wolniejszym tempie niż do Zaćmienia, ale nadal jest bardzo dobra, chociaż w pewnym momencie zalicza spadek, kiedy Miura postanowił wprowadzić więcej humoru - kiedy go utemperował do starych standardów cała seria wróciła na stary poziom... Co do rysunku - jest przepiękny, tak ładnej mangi jeszcze nie widziałem, zwłaszcza od tomów po Zaćmieniu robi niesamowite wrażenie - styl zmienił się na znacznie bardziej dokładny, a i nieco się 'wygładził'. Graficznie jest to cudo najwyższej klasy.

Widać to tu...
...i tu na przykład.

Obecnie grupa skanlatorów Hawks wypuściła 30 tomów, ale można znaleźć już w sieci też dobrze przetłumaczone tomy do 32. Polecam - manga na najwyższym poziomie.

Z ogłoszeń parafialnych - Hellsing Ultimate Vol. 3 będzie miał swoją premierę 4 kwietnia. Opóźnienie wystąpiło z powodu trudności produkcyjnych figurki Anderson'a dołączanej do DVD -_-"
I jak to już soniq17 wspominał - we wrześniu nastąpi światowa premiera drugiej części Appleseed, o podtytule Saga Ex Machina. Trailer do obadania tutaj. Coś widzę że będzie jeszcze efektowniejszy niż jedynka i oczywiście ładniejszy ^^ A potem czekać tylko na część trzecią, ostatnią, w międzyczasie oglądając właśnie przygotowywany serial, robiony tą samą techniką :]
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

OMG! nie mogę w to uwierzyć! pierwszy dojinshi wydany przez JPF dotyczy jednego z moich ulubionych uniwersów - Mega Man! przez chwilę się zastanawiałem, czy aby na pewno jestem w Polsce, a dziw bierze, że podjęli się wydania czegoś co u nas w kraju jest mało popularne. *idzie zamawiać*
UNOisMAD

Post autor: UNOisMAD »

Ja oglądam od jakiegoś czasu (z jeden miesiąc) Naruto i stwierdzam że ... JEST TO ŚWIETNE ANIME !! Ciągle ogladając nie moge sie doczekac następnego odcinka , czasami nudne są dialogi ale wynagradzają to momenty walki . Mi bardzo przypadl do gustu sposób (zwał jak zwał) "czarowania " , 12 znaków i odpowiednia kombinacja mozne zdzialac cuda . Postacie w tym anime tez sa swietne , nie chodzi mi tu o głównych bohaterow bo ja ogladam to anime ze względu na : Fabułe , glupie teksty Naruto , walki i Akamaru xD. Podsumowując sądze ze kazdy fan anime , a nawet jezeli nie jest (ja swoja manie anime zaczolem od Naruto) powinien to obejżeć. Jeżeli Hokage trzyma w ręce jeden shuriken , nie martw się ... poleci ich więcej xd
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

UNOisMAD pisze:Podsumowując sądze ze kazdy fan anime , a nawet jezeli nie jest (ja swoja manie anime zaczolem od Naruto) powinien to obejżeć.
Czy ja wiem... Jeżeli oglądasz Naruto na Jetix to jak dla mnie nie warto. Spartolone tłumaczenie, dubbing i co najgorsze - cenzura, to zabija ten serial. I bez tego nie ciągnie mnie do niego :wink:
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kultura”