Manga & Anime

Wszystko co kojarzymy z kulturą: sztuka, język, subkultury & more

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Ivy
Moderator
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 13:29
Kontakt:

Post autor: Ivy »

Pawel Dybala pisze:OL bo, delikatnie mówiąc, większej bzdury dawno nie słyszałem :)
...bo o indywidualnych gustach to się nie słyszało, prawda? Jeden lubi slang, inny woli neutralne teksty pozbawione stylizacji- chyba prościej sie nie da tego ując.
LOL, byłam pewna że magiczne słowo "slang" zadziała, ale żeby aż tak pilnie śledzić nudne forum...hmm. Tak bardzo lubisz te niemerytoryczne i nieciekawe dyskusje? ;)
Pawel Dybala pisze:była po prostu nieciekawa i niemerytoryczna, ale wrodzony optymizm pozwala mi mieć nadzieję na pojawienie się jednak jakichś konkretniejszych argumentów...
..bo niby po co pamiętać o tym,że samemu sie prowokowało takie szczegółowe dyskusje o każdym słowie. A wiec to jednak masochizm, bo gdyby nie uporczywe dopominanie się konkretów, tamta dyskusja zajęłaby kilka postów.
Pawel Dybala pisze:Zostaję!
Hurra...!
Koniec o pierdołach i OT:

Zapomniałam wspomnieć o anime Death Note, w końcu nie mogłam go odpuścić :D Kreska przyjemna i zbliżona do tej z mangi, tak więc fan DN raczej będzie usatysfakcjonowany. Muzyka tworzy odpowiedni klimat (OST od jakiegoś czasu nie znika z mojej listy w winampie), a głosy dobrano genialnie *_*. Dwóch moich ulubionych seiyuu w jednym anime to naprawdę spory plus, nawet Kira nei jest takim strasznym dupkiem. Kappei Yamaguchi jako L jest idealny, kocham ten głos niezależnei od serii w jakiej się pojawia (nawet w Sailor Moon live xD). Misę pomińmy minutą ciszy, bo ona i tak jest do niczego- głos ją tylko pogrązył. Fabuła jest raczej wierna mandze, jednak muszę przyznać,że lepiej sie ją poznawało podczas czytania. Często zdarzało mi się czytać dany fragment kilkakrotnie,żeby nie umknął mi jakiś istotny szczegół, a w anime łatwiej o przeoczenia. Dlatego polecam anime tym, co znają mangę - kilkakrotnie spotkałam sie z opinią, że dla osób nie obeznanych z DN anime bywa nudne albo przegadane. Łatwiej wejśc w klimat Death Note zaczynając od wersji papierowej ( obecnie najwyżej komputerowej, ake czekamy, czekamy xD), a dopiero później brać się za anime i film aktorski. Cóż, jako zapalony fan DN czekam co tydzień na nowy odcinek z niecierpliwoscią i wszystko (prócz Misy) na razie mi się podoba :D
Awatar użytkownika
Kimahri
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1217
Rejestracja: śr 14 gru, 2005 20:56
Lokalizacja: Biała Podl.

Post autor: Kimahri »

Gveir pisze:jego prawdziwe imię
A raczej nazwisko ;)

http://www.death-note.one.pl/
Awatar użytkownika
Ivy
Moderator
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 13:29
Kontakt:

Post autor: Ivy »

Ireth pisze::shock: ..ale bajeeer :D :D :D

Trzeba by się za to zabrać ^_____^
..ale najpierw niech sie pojawi wersja angielska. Sporo informacji z 13 tomu już krązy w sieci, ale nigdzie go w całości nei znalazłam.

Fayma- mam deja vu z poprzedniej dyskusji, kiedy to userka pojawiła się znikąd w ramach wsparcia ( a może my się juz znamy O_o) Tak więc pozwolę sobie zostać pzy stwierdzeniu,że wszystko jest kwestią gustu i koniec z dyskusją- teraz to mnie się nie chce, bo jest "nudno i niemerytorycznie" Death Note jest znacznie ciekawszym tematem rozmowy ;)
Ostatnio zmieniony śr 10 sty, 2007 16:34 przez Ivy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ireth
Malboro
Malboro
Posty: 717
Rejestracja: pn 28 lut, 2005 15:03
Lokalizacja: Krop-Town

Post autor: Ireth »

buahhaha ...widze, ze nie jestem sama wśród antyfanów MisyMisy :D :D :d

A głos ma swietny, na odległośc czuć głupotę i naiwność :)

Małe pyatnko - ktos w ogóle widział na oczy ten 13 tom, bo ja na necie skanów nijak :/

EDIT - powyzsze pytanie nieaktualne ...uuuuh ..czekam na to cacko z niecierpliwością O______o
&. - > kropek na rollercasterze
A. - > kropek na wieży Eiffla
+. - > kropek z procesją
|.| - > kropek w toi-toi'u ( by Cierń)
Oo. - > kropek uciekający przed lawiną ( by Cierń)
Fayma

Post autor: Fayma »

No tak, zawsze jest to jakis sposob na unikniecie dyskusji o temacie, o ktorym sie nie ma pojecia. I tak, zapisalam sie tu specjalnie, zeby wypowiedziec sie w tej kwestii, to takie przykre, kiedy ktos bluzni na rzeczy, na ktorych sie nie zna. Takie juz uroki mojej osobowosci.
Co do DN, coz, manga jest srednia. Fabula calkiem ciekawa, ale potencjal w kilku miejscach naprawde zmarnowany. Pewnych chapterow po prostu nie moglam przebolec, zwlaszcza kiedy pojawil sie Mello - takiej ochydnej postaci jeszcze w zyciu nie widzialam i naprawde ciezko mi sie na niego patrzy (mowie o wygladzie). Anime ogladam na bierzaco, chociaz zaprzeczylo ono mojej teorii, ze L brzydszy byc juz nie moze. Tak, kwestia gustu.
Skanlacje do HTR kraza po necie juz od jakiegos czasu.
Pawel Dybala

Post autor: Pawel Dybala »

Ivy pisze:..bo o indywidualnych gustach to się nie słyszało, prawda? Jeden lubi slang, inny woli neutralne teksty pozbawione stylizacji- chyba prościej sie nie da tego ując.
Aha, więc jednak... Wracamy do starego dobrego "każdy ma swoje zdanie" :) Ha, pewnie że ma, ale po to są dyskusje, żeby się nimi (zdaniami) wymieniać... Ale dobrze, jednak jeszcze nie tym razem. Trudno. Niezmiennie pozostaję optymistą ;)
Ivy pisze:LOL, byłam pewna że magiczne słowo "slang" zadziała
A pewnie że zadziała. Za każdym razem.
Ivy pisze:żeby aż tak pilnie śledzić nudne forum...hmm
Oczywiście, śledzę, jak najbardziej. Mam je, o ironio, w ulubionych! ;)
Ivy pisze:Tak bardzo lubisz te niemerytoryczne i nieciekawe dyskusje?
Wiem, wiem, nadzieja matką głupich... cały czas łudzę się, że będzie ciekawiej, ale widzę, że jednak jeszcze nie tym razem... Well. Poczekamy, zobaczymy.
Ivy pisze:bo niby po co pamiętać o tym,że samemu sie prowokowało takie szczegółowe dyskusje o każdym słowie.
Oczywiście że prowokowałem, nie zadowalają mnie "argumenty" typu "nie bo nie" czy "każdy ma swoje gusta". A że ktoś nie ma nic więcej na poparcie swoich wypowiedzi? Co poradzić... :)
Ivy pisze:A wiec to jednak masochizm, bo gdyby nie uporczywe dopominanie się konkretów, tamta dyskusja zajęłaby kilka postów.
Taak, niby już powinienem wiedzieć, że od Ciebie nie ma sensu się dopominać konkretów, ale zawsze mnie jednak, widzisz, korci... :D

Anime DN jest niezłe, ale idzie dokładnie wg mangi. W zasadzie, jeśli się czytało wersję papierową, nie bardzo jest po co oglądać (opinia po 6 epizodach). Technicznie wygląda to bardzo dobrze, choć opening jest paskudny. Ogólnie - mangę czytałem, anime może obejrzę w czasie wolnym.

Fayma, uważaj, bo dostaniesz bana! Na tym forum każda próba wciągnięcia moderatora w logiczną dyskusję jest srogo karana! ;)
Awatar użytkownika
Kimahri
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1217
Rejestracja: śr 14 gru, 2005 20:56
Lokalizacja: Biała Podl.

Post autor: Kimahri »

Ireth pisze:Małe pyatnko - ktos w ogóle widział na oczy ten 13 tom, bo ja na necie skanów nijak :/
http://www.death-note.one.pl/
Proszę kliknąć w :
How to Read 13

Właśnie jestem w 6 odcinku, nie chcę skączyć za wcześnie ^^ Anime jest fenomenalne, narazie jest strasznie przewidywalne, ale wciąga nie samowicie, do tego ma swietną muzykę. Nie chcę się więcej wypowiadać , bo mało obejrzałem ^^
Awatar użytkownika
Ivy
Moderator
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 13:29
Kontakt:

Post autor: Ivy »

No tak, zawsze jest to jakis sposob na unikniecie dyskusji o temacie, o ktorym sie nie ma pojecia
Wysuwasz wnioski po jednym poście i wydajesz opinię, nie znając swojego rozmówcy. W ten sposób naprawdę nie chce mi się prowadzić żadnej rozmowy, bo moje masochistyczne upodobania mają nieco inny charakter.
Pawel Dybala pisze:Na tym forum każda próba wciągnięcia moderatora w logiczną dyskusję jest srogo karana! ;)
Ech, ten cięty język i zabójczy sarkazm. _^_

Czy teraz możemy już zakończyć smiecenie topicu? :]
Ireth pisze:buahhaha ...widze, ze nie jestem sama wśród antyfanów MisyMisy :D :D :d
Odkąd zainteresowałam się DN znalazłąm tylko jedną osobe, która wyrażała sie o niej pochlebnie. Tzn ona nie czytała mangi, ale stwierdziła,że szkoda by jej było poniewieranej i głupiutkiej Misy. Muszę zapytać czy zmieniła zdanie, kiedy już w końcu doczytała DN xD Btw to jest w ogóle postać stworzona po to, by jej nienawidzic- mało kto lubi bezmózgie dziewczynki w anime.
Ostatnio zmieniony śr 10 sty, 2007 17:14 przez Ivy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Kimahri pisze:A raczej nazwisko ;)
Info z Wiki, a raczej Wiki bym stawiał ponad tą polską stronę, która tak czy tak jest niezła :wink:
Ivy pisze:..ale najpierw niech sie pojawi wersja angielska. Sporo informacji z 13 tomu już krązy w sieci, ale nigdzie go w całości nei znalazłam.
Bo na razie nie ma go nigdzie, a i chyba za wiele obrazków nim nie ma, jak by nie patrzył.
Ireth pisze:buahhaha ...widze, ze nie jestem sama wśród antyfanów MisyMisy :D :D :d

A głos ma swietny, na odległośc czuć głupotę i naiwność :)
Czego od niej chcecie? :P Jest całkiem fajna, a że inteligencji brak, to już inny problem :lol: Nie każdy może być L czy Light XD
Pawel Dybala pisze:Fayma, uważaj, bo dostaniesz bana! Na tym forum każda próba wciągnięcia moderatora w logiczną dyskusję jest srogo karana! ;)
ROTFL XD
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
Kimahri
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1217
Rejestracja: śr 14 gru, 2005 20:56
Lokalizacja: Biała Podl.

Post autor: Kimahri »

Gveir pisze:Info z Wiki, a raczej Wiki bym stawiał ponad tą polską stronę, która tak czy tak jest niezła :wink:
Jestem początkującym fanem , wiec jeżeli się pomyliłem to zwracam honor ^^'
Awatar użytkownika
Ivy
Moderator
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 13:29
Kontakt:

Post autor: Ivy »

Kimahri pisze:http://www.death-note.one.pl/
Proszę kliknąć w :
How to Read 13
Widziałam, dlatego sie napalam na ten tom - fajnie by było go sobie ustawić na półće *_*
Gveir pisze:Ireth napisał/a:
buahhaha ...widze, ze nie jestem sama wśród antyfanów MisyMisy :D :D :d

A głos ma swietny, na odległośc czuć głupotę i naiwność :)

Czego od niej chcecie? :P Jest całkiem fajna, a że inteligencji brak, to już inny problem :lol: Nie każdy może być L czy Light XD
O, to juz osoba numer 2 :D No ale facet inaczej odbiera takie pustaki. Gveir, masz nieczyste myśli, widzisz w kobiecie tylko ciało ;> xD

Btw z kobiet w Death Note potrafiłam znieść tylko Lidner- cała reszta to albo tło, albo obiekt manipulacji superinteligentnych facetów xD
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

O, to juz osoba numer 2 :D No ale facet inaczej odbiera takie pustaki. Gveir, masz nieczyste myśli, widzisz w kobiecie tylko ciało ;> xD

Btw z kobiet w Death Note potrafiłam znieść tylko Lidner- cała reszta to albo tło, albo obiekt manipulacji superinteligentnych facetów xD
No, w tej nie da się widzieć nic innego, bo to mądre nie jest :P Swoją drogą aż taka ładna nie jest :P Ładna naprawdę była chyba tylko Naomi, narzeczona Raye'a. I ona właśnie nie dała się manipulować aż do końca, a i prawie Light'a rozgryzła. I dlatego była z nich najlepsza :wink:

No, niby przeżyła, ale według 'How to read'

Kod: Zaznacz cały

rok po śmierci Light'a popełniła samobójstwo, kiedy dowiedziała się o jego śmierci. A mogła sobie jeszcze sporo pożyć, bo do długości jej pozostałego życia, mimo, że skróconego do ćwierci przez dwie wymiany oczu, zostały dodane pozostałe lata życia Rem, kiedy ta zabiła L dla korzyści Misy Misy.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Fayma: adwokatom pana Dybały dziękujemy. Przychodzisz z nikąd i czepiasz się osoby, której prawie nie znasz. Pominę brak zrozumienia i szacunku dla subiektywnej opinii, do której każdy z nas ma prawo. Radzę przystopować.
A pan Dybała widac śledzi ten temat, czyli brakuje w Polsce for o mandze i anime, na których mógłby siedzieć, strzelać fochy i robić za bossa... A szkoda, bo facetów strojących fochy i mających się za nie wiadomo kogo, mamy tutaj dość.

Mam tylko nadzieję, że pan Dybała nie zabierze się za tłumaczenie Death Note, bo Raito już dość mnie wpienia, zeby jeszcze "w mordę jeża" gadał.

Zgodze się z Ivy - DN na półce trzeba mieć, ale niekoniecznie z jpf'u. (Który osobiście lubię i z którego zamawiałam niejednokrotnie, ale....)
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Go Go Yubari pisze:Zgodze się z Ivy - DN na półce trzeba mieć, ale niekoniecznie z jpf'u. (Który osobiście lubię i z którego zamawiałam niejednokrotnie, ale....)
Niech będzie z JPF, ale bez 'w mordę jeża' i na ogólnym poziomie tłumaczenia GitS popełnionym kilka lat temu przez Kaburę. Wtedy nie będzie problemu.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
Ireth
Malboro
Malboro
Posty: 717
Rejestracja: pn 28 lut, 2005 15:03
Lokalizacja: Krop-Town

Post autor: Ireth »

jeza, wy to nie ma cie co robic, tylko kłócic sie o tłumaczenie, którego jeszcze nie ma :)

Co do Mello :] ..jedna z moich ulubionych postaci, głównie dlatego, ze nie jest jednoznaczna, posiada cechy za które ją lubie i takie za którymi nie przepadam :]. Zresztą jakby przeanalizować jego postepowanie na poczatku to znajdziemy wiele cech wspólnych z Lightem, którego nie znoszę, jest uosobieniem tego, czego w ludziech po prostu nie cierpie ...i chwała mu za to, bo bez niego DN byłoby o wiele mniej emocjonujace ^____^

Poza tym czekoladocholicy powinni sie trzymac razem ^_______^

Impulsywność Mello genialnie sie prezentuje przy gromadzie opanowanych chłodnych geniuszy :]

No własnie ....brakuje trochę mocnych kobiecych w postaci w DN ...szowiniści >.<
&. - > kropek na rollercasterze
A. - > kropek na wieży Eiffla
+. - > kropek z procesją
|.| - > kropek w toi-toi'u ( by Cierń)
Oo. - > kropek uciekający przed lawiną ( by Cierń)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kultura”