Final Fantasy XII - POMOC cz.2

Szukasz pomocy przy FF XII? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

sephiroth17
Kupo!
Kupo!
Posty: 23
Rejestracja: czw 23 wrz, 2010 13:32
Lokalizacja: Nibelheim

Post autor: sephiroth17 »

Mógłby mi ktoś powiedzieć gdzie się zdobywa dragon monogram bo gram w ff drugi raz i nie mogę go znaleść
Final Fantasy VII (PSX) Forever
Awatar użytkownika
Siber
Kupo!
Kupo!
Posty: 28
Rejestracja: czw 26 sie, 2010 16:55
Lokalizacja: Nibylandia

Post autor: Siber »

A ja mam pytanie względem `Tricku` z rare monsterem - Dustia. Robię tak samo jak na YouTubie gość, Zbijam HP postaci do 10% wchodzę do Dalamasca Westersand / Corridor of Sand i pojawił mi się tylko raz. A podobno w ten sposób można zdobyć trochę High Arcana - a tego potrzebuje. ( Mam Conopic Jar )
Awatar użytkownika
AUDION
Cactuar
Cactuar
Posty: 324
Rejestracja: czw 20 wrz, 2007 14:14
Lokalizacja: MALBORK

Post autor: AUDION »

Nie wiem jaki filmik oglądałeś, ale musisz sie cofać o minimum dwie lokacje. najprościej jest cofnąć sie do Rabanastre, przynajmniej ja tak robiłem i pojawiała się za każdym razem.
Brakujące ogniwo pomiędzy zwierzętami, a ludźmi, to właśnie my.
Awatar użytkownika
mati90
Cactuar
Cactuar
Posty: 305
Rejestracja: śr 03 sty, 2007 16:03
Lokalizacja: Malbork

Post autor: mati90 »

Siber pisze:Mógłby mi ktoś powiedzieć gdzie się zdobywa dragon monogram bo gram w ff drugi raz i nie mogę go znaleść
Musisz obejrzeć tablice z huntami 40 razy, wtedy pojawi się do kupienia w baazar.
Siber pisze:A ja mam pytanie względem `Tricku` z rare monsterem - Dustia. Robię tak samo jak na YouTubie gość, Zbijam HP postaci do 10% wchodzę do Dalamasca Westersand / Corridor of Sand i pojawił mi się tylko raz. A podobno w ten sposób można zdobyć trochę High Arcana - a tego potrzebuje. ( Mam Conopic Jar )

Musisz zabić Dustie i wyjść z lokacji zanim pojawi się informacja o exp i LP. Wtedy wracasz z powrotem i pojawi się znowu i tak do znudzenia. Dodam, że ten trik działa z wszystkimi potworami, które potrafią się teleportować.
Awatar użytkownika
marcinar
Kupo!
Kupo!
Posty: 5
Rejestracja: pt 15 paź, 2010 20:38

Post autor: marcinar »

Witam.
Mam pytanko odnośnie lokacji "Ward of Velitation" w Stilshrine of Miriam. Zdobyłem Espery: Matheusa i Zeromusa, ale za Chiny Ludowe nie pamiętam jak dostać się do w/w lokacji. Poluję na rare moba nr 37 Myatha.

[ Dodano: Pią 15 Paź, 2010 21:57 ]
Ok. Dzięki bardzo next rare mobik na mojej liście:)
sephiroth17
Kupo!
Kupo!
Posty: 23
Rejestracja: czw 23 wrz, 2010 13:32
Lokalizacja: Nibelheim

Post autor: sephiroth17 »

A ja mam bardzo ważne pytanie.
W piątek zaczołem zbobywać looty do tournesola. Nie mam tylko 2 High Arcana(ale wiem jak tego zdobyć dużo) ale co ważniejsze nie moge zdobyć Scarletite.
Zdobyłem tylko jedno w Cerobbi stepe i nie chce mi się pojawić ponownie.
Może dlatego że go zabiłem i oddałem trophy do Phon Coast.
Czy jest jeszcze inny sposób zdobycia tego?
Proszę o pomoc.
Final Fantasy VII (PSX) Forever
Awatar użytkownika
Krychu4k
Kupo!
Kupo!
Posty: 62
Rejestracja: czw 04 gru, 2008 00:10

Post autor: Krychu4k »

Najlepiej krasc od Aspidochelona na cerobi steppe, ale nie wolno go zabic. Biegamy wtedy w kolko pomiedzy dwoma lokacjami i kradniemy.

Jezeli jednak zostal zabity to:
-Zadka kradziez od bossa Pandaemonium (za pierwszym razem, nie wtedy gdy walczymy z Seer, wiec prawdopodobnie przegapiona okazja)
-6% monograph drop z Emeralditianow (potrzebny Hunter monograph)
-5% poach z Emeralditian (bez sensu, drop jest wyzszy)
-Nagroda za minigre rybolostwa (50% szansy otrzymania kiedy lowimy w Den of the River Lord)
Awatar użytkownika
Siber
Kupo!
Kupo!
Posty: 28
Rejestracja: czw 26 sie, 2010 16:55
Lokalizacja: Nibylandia

Post autor: Siber »

No właśnie, a jak go wywołać? ( Tego Aspidochelona ). Bo czytałem na necie że pojawia się losowo zamiast jednego z złowi na Corobi Steppe. Ale jakoś nie chce mi go wywołać, Może potrzeba jakiejś określonej pogodzie, czy jakoś tak?
Awatar użytkownika
mati90
Cactuar
Cactuar
Posty: 305
Rejestracja: śr 03 sty, 2007 16:03
Lokalizacja: Malbork

Post autor: mati90 »

Aspidochelon jest jednorazowym rare game. Raz zabity nigdy się nie pojawi. Najlepszy IMO sposób to, jak Krychu4k napisał, zabijanie Emeralditanów.
Awatar użytkownika
Krychu4k
Kupo!
Kupo!
Posty: 62
Rejestracja: czw 04 gru, 2008 00:10

Post autor: Krychu4k »

Siber pisze:Ale jakoś nie chce mi go wywołać, Może potrzeba jakiejś określonej pogodzie, czy jakoś tak?
Upewnij sie, ze masz zaakceptowany quest game hunter w Phon Coast (to jest jednorazowy rare game, raz zabity nie odzywa).

Jest 40% szans, ze sie pojawi w Feddik River wsrod adamantitianow.

Pogoda nie ma znaczenia.
Awatar użytkownika
Siber
Kupo!
Kupo!
Posty: 28
Rejestracja: czw 26 sie, 2010 16:55
Lokalizacja: Nibylandia

Post autor: Siber »

Może to głupie pytanie ( mam nadzieje że nie dostanę warna :p ), ale czy da się jakoś sprawdzić jakie rare moby zostały już ubite? Skoro są takie `jednorazowe`.
Awatar użytkownika
marcinar
Kupo!
Kupo!
Posty: 5
Rejestracja: pt 15 paź, 2010 20:38

Post autor: marcinar »

Za "jednorazowe" rare moby dostajesz trophy.
sephiroth17
Kupo!
Kupo!
Posty: 23
Rejestracja: czw 23 wrz, 2010 13:32
Lokalizacja: Nibelheim

Post autor: sephiroth17 »

Ok dzięki za pomoc wczoraj zdobyłem tournesola.
High Arcana zdobyłem w westersands na rare game Dustia(5 Chain i 2 high Arcana)
Final Fantasy VII (PSX) Forever
Awatar użytkownika
Siber
Kupo!
Kupo!
Posty: 28
Rejestracja: czw 26 sie, 2010 16:55
Lokalizacja: Nibylandia

Post autor: Siber »

Wie ktoś czy coś robię źle? Próbuje zdobyć High Arcana na Dusti. No i wbijam tam gdzie się pokazuje mając 10% hp, pokazuje się dustia zostaje ubita i wychodzę, czasem coś dropnie czasem nie. I tak chainuje ją i chajnuje i nic. Najdalej daje 2xbook of.. albo arcana. Mam Conopic Jar.



Edit :
Dodam że zbieram dropa zanim pojawi się info o EXP i LP. Żeby nie było niedomówień.
sephiroth17
Kupo!
Kupo!
Posty: 23
Rejestracja: czw 23 wrz, 2010 13:32
Lokalizacja: Nibelheim

Post autor: sephiroth17 »

Dobrze robisz zdobywając High arcana. .Ja miałem szcęście i mi się udało zdobyć 2 High Arcana mając tylko 5 chain.Życzę powodzenia

[ Dodano: Pią 22 Paź, 2010 10:42 ]
Ja mam pytanie względem mini gierki w estersands.
Odkryłem upstream i nie moge dalej odryć nie wiem co zrobić.Wykonałem quest barheim key i oddałem kaktusa na drugim brzegu rzeki.
Final Fantasy VII (PSX) Forever
ODPOWIEDZ

Wróć do „Help - fabuła, przejście, techniczne”