Final Fantasy XII - POMOC cz.2

Szukasz pomocy przy FF XII? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Gudis
Kupo!
Kupo!
Posty: 49
Rejestracja: sob 19 gru, 2009 16:00
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Gudis »

Czyli hunt^^

Yeah! Po Draklor! No to sobie go zaraz upoluje... :>
Um a takie pytanie... Ten cały medalion - jego kawałki można znaleźć w dowolnym momencie gry? Czy moge spokojnie grać nie przejmując się tym i zrobić go jak mi się zachce?
Awatar użytkownika
qfas
Cactuar
Cactuar
Posty: 212
Rejestracja: czw 07 maja, 2009 08:15

Post autor: qfas »

Bedziesz go mógł zrobić, kiedy Ci siętylko spodoba, ja wykonałem go po skończeniu fabuły i było git. Trochę może na tym poziom trudności ucerpiał (bonusowi bossoiwe to żart, nie zdążyłem ich nawet okraść), ale nie płakałem z tego powodu w poduszkę:).
Teksty w podpisach zazwyczaj trącą sztampą.
Awatar użytkownika
Gudis
Kupo!
Kupo!
Posty: 49
Rejestracja: sob 19 gru, 2009 16:00
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Gudis »

Po... po skończeniu fabuły???? To znaczy, że jak się przejdzie grę to można jeszcze biegać sobie?? O.o
Awatar użytkownika
Raven
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 1411
Rejestracja: czw 20 lip, 2006 11:24
Lokalizacja: W.M. Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Raven »

Nie, kolega wczytał sava.
Słuchaj więc nas chociażby szła cenzorów horda
Razem zbudujemy punkowego megazorda
Rebel forevor, transformatą napieprzamy
Niech soczyste ŁO K***A obija się o ściany
Awatar użytkownika
Gudis
Kupo!
Kupo!
Posty: 49
Rejestracja: sob 19 gru, 2009 16:00
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Gudis »

Co jest takiego ważnego w Archades Central co jest warte zdobywania tych pinewood chop?
Awatar użytkownika
qfas
Cactuar
Cactuar
Posty: 212
Rejestracja: czw 07 maja, 2009 08:15

Post autor: qfas »

Dwadziescia (bodajże) osiem pinewood chops wymieniasz na jeden sandalwood chop, co daje Ci możliwość odwiedzenia "vip-owskiej" lokacji i zagadania do Hunt Club Owner - będziesz dostawał od niego przedmioty za to, ile Rare Game ubiłeś (tych, które pojawiają się tylko raz; respawnujące się nie liczą).
Teksty w podpisach zazwyczaj trącą sztampą.
Awatar użytkownika
Gudis
Kupo!
Kupo!
Posty: 49
Rejestracja: sob 19 gru, 2009 16:00
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Gudis »

Hmm a odnośnie tych rare game.. jak mnie taki rzadki potworek pokonał i uciekłem (wstyd się przyznać troche -.- szedłem do Gilgamesha i nie spodziewałem się takiej siły u tej bombki) a następnie po uleczeniu wróciłem to zniknął... to znaczy, że jeśli trafi się na rare game i wyjdzie z planszy to znika na zawsze?

PS. Pokonałem Gilgamesha zajefajna walka 8) moja ulubiona z FF od dziś :P
Awatar użytkownika
mati90
Cactuar
Cactuar
Posty: 305
Rejestracja: śr 03 sty, 2007 16:03
Lokalizacja: Malbork

Post autor: mati90 »

Nie, Rare Game'y pojawiają się losowo, lub w określonych warunkach.
Shimon
Cactuar
Cactuar
Posty: 277
Rejestracja: pn 06 wrz, 2004 12:47

Post autor: Shimon »

to byl Bombshell,20% na pojawienie sie jak wchodzisz w lokacje
Awatar użytkownika
Gudis
Kupo!
Kupo!
Posty: 49
Rejestracja: sob 19 gru, 2009 16:00
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Gudis »

O co chodzi z tym cockatrice w Rabanastre.... goniłem go pół godziny w końcu złapałem i zaznaczyłem 1 odpowiedz "Yes" i znowu zaczął uciekać... teraz za nic nie moge go znów złapać! Co to jest? :P
Awatar użytkownika
qfas
Cactuar
Cactuar
Posty: 212
Rejestracja: czw 07 maja, 2009 08:15

Post autor: qfas »

Musisz najpierw pomóc cockatrice'owi w Eruyt Village, znajdując w tam osiem Dewdrop Pebble (zacznij od pogadanki z Mjrn i Chit) - wszystkie są na terenie wioski. Oddaj je Mjrn, pogadaj z cockatrice'm, później znowu z Mjrn. Wróć do Rabanastre, pogadaj z Reen'em (tym uciekającym cockatricem). Żeby go złapać, nie biegaj, a chdź powoi - masz większe szanse.
Teksty w podpisach zazwyczaj trącą sztampą.
Awatar użytkownika
Gudis
Kupo!
Kupo!
Posty: 49
Rejestracja: sob 19 gru, 2009 16:00
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Gudis »

I co za to dostane?
Awatar użytkownika
qfas
Cactuar
Cactuar
Posty: 212
Rejestracja: czw 07 maja, 2009 08:15

Post autor: qfas »

Diamond Sword, o ile mnie pamięć nie myli. W każdym większym mieście w FFXII znajdziesz cockatrice'y, ktorym będziesz mógł pomóc. Nagród z tego kozackich nie ma, ale przecież liczy się fun z zaliczania questów, nay?
Teksty w podpisach zazwyczaj trącą sztampą.
Awatar użytkownika
Gudis
Kupo!
Kupo!
Posty: 49
Rejestracja: sob 19 gru, 2009 16:00
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Gudis »

Nay :P :)
A dlaczemu nie ma tego w dziale questy na krypcie? :PP

A funu z zaliczania nie ma bo nie ma dziennika zadań :P
Co to są takie questy nie questy...
A co to jest ten Ring of Renewal czy cos takiego co dostajemy za questa z tymi lotami od miasta do miasta.... List from Ann czy coś?
Awatar użytkownika
Raven
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 1411
Rejestracja: czw 20 lip, 2006 11:24
Lokalizacja: W.M. Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Raven »

Gudis pisze: A dlaczemu nie ma tego w dziale questy na krypcie? :PP
W zasadzie to już jest, tylko jeszcze tego nie widzicie...

Ale służę cytatem.
3. Cockatrice’y
Po ukończeniu Draklor Laboratory, udaj się do wioski w Giza podczas suszy. Dowiesz się, że wszystkie Cockatrice’y uciekły. Następnie udaj się do lokacji Tracks of the Beast (dostępna tylko podczas powodzi). Znajdziesz tam urnę z Feather of the Lock – magicznym przedmiotem, który pozwala Ci rozmawiać z kurczakami. Musimy je teraz odnaleźć. Pierwszego z nich – Chita – znajdziemy w Eruyt Village, obok Mjrn. Niedaleko obok nich znajdziesz światełko na ziemi. Po kliknięciu okaże się, że to Dewdrop Pebble. Daj go Mjrn. Teraz czeka Cię poszukiwanie ośmiu kolejnych światełek w całej wiosce. Oto gdzie je znajdziesz: W Fane of the Path:

* Na zachód od Mjrn, na północnej “pętli”, pośród liści
* Nieco bardziej na południe, pośród ziół obok Alji.

W The Spiritwood

* Przy pierwszym drzewie na prawo (idąc od poprzedniej lokacji).
* Przy linach, w pobliżu schodów.
* Koło Rael.
* Poproś Vierę w północno-wschodniej części okrągłego placu, aby podała Ci następną kulkę.
* Na krawędzi południowych schodów przy placu.
* W południowym ślepym zaułku, na ziemi.

Zanieś wszystkie Pebbles do Mjrn. Następnie porozmawiaj z kurczakiem. Zdobędziesz ostatnią kulkę, którą również przekaż Vierze. Ptak da Ci Yoichi Bow, po czym wróci na Giza Plains. Kolejnego kurczaka, o imieniu Renn, znajdziesz w północnej części Rabanastre. Żeby z nim porozmawiać, musisz go najpierw złapać. W tym celu schowaj się za kolumną przy sklepie i wyjdź zza niej kiedy Cockatrice będzie przechodził. Może to wymagać trochę treningu. Wybierz opcję „Erm… No?”. Porozmawiaj z nim raz jeszcze, i powiedz, że jego koleżanka Chit wróciła do Giza. Otrzymasz Diamond Sword. Następny uciekinier czeka w Jahara, w lokacji Lull of the Land. Porozmawiaj z Garif Herder’em, potem z Shurry’m (kurczakiem), i znowu z Garifem. Wybierz opcję „It came from Giza Plains”. Udaj się do Great-Chiefa. Zanieś otrzymany od niego prezent Shurry’emu. Porozmawiaj jeszcze raz z Garif Herder’em. Ptak da Ci Platinum Dagger (gdzie one trzymają te bronie?) i wróci do domu. Kolejnym naszym celem jest Sassan. Znajdziesz go obok pomarańczowego kryształu w Estersand. Powie Ci, że chce się zobaczyć z Torrie, ale boi się wilka Nathyla. Porozmawiaj z Tchigrim. Zabierz Nathyla na drugi brzeg rzeki. Wróc sam. Następnie przetransportuj na drugi brzeg Arryla. Znów wróć sam. Teraz zabierz ze sobą Sassana. Porozmawiaj z nim po przekroczeniu rzeki, a otrzymasz Koga Blade. Leć do Archades. Porozmawiaj najpierw z kurczakiem w Alley of the Low Whispers na starym mieście. Udaj się do Grand Arcade – spotkasz tam Agythę. Złap ją i opowiedz jej o napotkanym wcześniej Cockatrice. Otrzymasz Tumulus. Ostatniego ptaka, Moomera, znajdziesz w Balfonheim. Pokaż Feather of the Flock Chocobo Wranglerowi w Sea Breeze Lane. Porozmawiaj teraz z Miffled Moogle, a następnie z Gurdym. Moogle da Ci Defender, po czym odejdzie. Teraz możesz już wrócić do wioski w Giza. Za pomoc otrzymasz 2 Hi-Ethery od Terry.
Słuchaj więc nas chociażby szła cenzorów horda
Razem zbudujemy punkowego megazorda
Rebel forevor, transformatą napieprzamy
Niech soczyste ŁO K***A obija się o ściany
ODPOWIEDZ

Wróć do „Help - fabuła, przejście, techniczne”