Final Fantasy XII - POMOC cz.2

Szukasz pomocy przy FF XII? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
AUDION
Cactuar
Cactuar
Posty: 324
Rejestracja: czw 20 wrz, 2007 14:14
Lokalizacja: MALBORK

Post autor: AUDION »

Sposobu właściwie nie ma. Postać nieistotna. Jako pierwszy wybieram zawsze Quickening pierwszego poziomu i staram się ciągnąć Pierwszy lub drugi stopień. Trzeciego stopnia używam dopiero wtedy, gdy nie mam innego wyboru, a ten się akurat pojawi. Co do "R2", używam go dopiero gdy nic mi nie wylosuje. Nie pamiętam bym w ten sposób zrobił krótszy łańcuszek niż kilkanaście.
I w jaki sposób używa się R2?
Nie bardzo rozumiem pytanie? Po prostu naciskasz R2, gdy nic ci nie wylosuje i maszyna losuje na nowo. Jeśli nic ci nie wypadnie, to ponownie naciskasz i tak do skutku.
Ostatnio zmieniony śr 23 lut, 2011 22:47 przez AUDION, łącznie zmieniany 1 raz.
Brakujące ogniwo pomiędzy zwierzętami, a ludźmi, to właśnie my.
Awatar użytkownika
Ivy
Moderator
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 13:29
Kontakt:

Post autor: Ivy »

adam1111 pisze:sephiroth17 napisał/a:
Ja dzisiaj ściągnąłem FF XII IZJS po angielsku i chciałbym się zapytać czy wszystkie bronie się zdobywa tak samo??


napisz skąd pobrałes, bo nigdzie nie mogę znaleść.
Gra jest u nas niedostępna, więc mogę przymknąć oko, ale nie radzę wymieniać się linkami do stron z downloadami.
adam1111
Kupo!
Kupo!
Posty: 5
Rejestracja: ndz 20 lut, 2011 10:03

Post autor: adam1111 »

Ja już mam swoje lata,wiem co grozi za piractwo i znam znaczenie tego słowa. Ale ponawiam swoją prośbę, jeżeli ktoś wie gdzie można znaleść zodiaca po angielsku to prosiłbym o wiadomość pw.
Awatar użytkownika
Ivy
Moderator
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 13:29
Kontakt:

Post autor: Ivy »

adam1111 pisze:Ja już mam swoje lata,wiem co grozi za piractwo i znam znaczenie tego słowa. Ale ponawiam swoją prośbę, jeżeli ktoś wie gdzie można znaleść zodiaca po angielsku to prosiłbym o wiadomość pw.
Ostrzegałam, byłam miła, ale nikt tego nie docenia _^_ . PW czy nie, tematu piractwa na forum nie poruszamy. Koniec.
adam1111
Kupo!
Kupo!
Posty: 5
Rejestracja: ndz 20 lut, 2011 10:03

Post autor: adam1111 »

O jo joj :)
w takim razie odpowiedzcie mi na drugie pytanie, odnośnie Quickingów

[ Dodano: Nie 13 Mar, 2011 17:37 ]
czy mógłby mi ktoś pomodz z dostaniem się do Shadowseera? Mam podświetlone 12 ołtarzy i dostępny 4 poziom unknown. Czytałem że trzeba najpierw pokonać phoenixa ale nie wiem gdzie on jest... Czy ktoś mógłby powiedzieć gdzie go spotkać.
Cieszyslaw

Post autor: Cieszyslaw »

Mam pytanie czy wie ktoś co oznacza ten chain lvl aha i jak sprawić bym mógł częśiej zadawać więcej niż jedno udeżenie na raz??
Awatar użytkownika
Raven
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 1411
Rejestracja: czw 20 lip, 2006 11:24
Lokalizacja: W.M. Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Raven »

Chain level ładujesz, zabijając potwory tego samego rodzaju (n.p. szkielety) z rzędu. Daje to lepsze przedmioty zostawiane przez pokonanych. Dodatkowe uderzenia zależą od broni, najczęściej dają je katany i ninja swordy.
Słuchaj więc nas chociażby szła cenzorów horda
Razem zbudujemy punkowego megazorda
Rebel forevor, transformatą napieprzamy
Niech soczyste ŁO K***A obija się o ściany
Fiflakoo

Post autor: Fiflakoo »

Siemanko otoz problem mam taki(odrazu mowie ze znalazlem na forum podobne ale nie takie) nie moge przeplynac na drugi koniec rzeki i nie wiem dlaczego? ;|
zrobilem wszystkie hunty mam 50lvl i juz poswiecilem prawie 20h na to zeby tam przeplynac.. przeszedlem caly odkryty przeze mnie swiat i rozmawialem chyba ze wszystkimi...
jedyne co mi zostalo to zabic to Judge Bergan ktorego nie ma tam gdzie ma byc(to nawet nie jest ?hunt?) moze to jakis blad?
i need some help :D
(zanim bylem w Stilshrine of Miriam zabilem white musse a z tego co widzialem to mialem go zabic pozniej)
z gory dziekowka:)
Awatar użytkownika
Bartez6891
Kupo!
Kupo!
Posty: 13
Rejestracja: czw 19 lut, 2009 01:32
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: Bartez6891 »

Witam. Przeczytałem niedawno solucję na krypcie do 12-tki i jestem trochę zdezorientowany, jest tego dosyć dużo :shock: i nie bardzo wiem co komu dać. Proszę o jakieś sugestie odnośnie pancerzy (mistyczny,lekki,ciężki) i broni (typ 1,2,3,4,5,6) dla postaci
"Zginęła w niepokoju wielkich miast, osnuta huraganem durnych spraw maleńka tajemnica bycia w ciszy lub po prostu bycia"
Awatar użytkownika
Raven
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 1411
Rejestracja: czw 20 lip, 2006 11:24
Lokalizacja: W.M. Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Raven »

Pancerze w zasadzie nie robią różnicy, bierzemy to co w danej chwili najlepiej działa nam na statsy. Z broni najlepiej brać jakieś miecze, plus łuki/spluwy w zapasie na latających przeciwników.
Słuchaj więc nas chociażby szła cenzorów horda
Razem zbudujemy punkowego megazorda
Rebel forevor, transformatą napieprzamy
Niech soczyste ŁO K***A obija się o ściany
Awatar użytkownika
Oray80
Kupo!
Kupo!
Posty: 125
Rejestracja: sob 05 gru, 2009 20:09

Post autor: Oray80 »

A na 'latających' telekinesis dzała słyszałem , gambity odpowiednio ustawić i po robocie :)
www.ttadvance.ca - let's play
Awatar użytkownika
Raven
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 1411
Rejestracja: czw 20 lip, 2006 11:24
Lokalizacja: W.M. Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Raven »

Taa, tyle że Telekinesis możemy kupić tylko w jednym, ukrytym sklepie, w dodatkowej lokacji i to jeszcze chyba nie od razu.
Słuchaj więc nas chociażby szła cenzorów horda
Razem zbudujemy punkowego megazorda
Rebel forevor, transformatą napieprzamy
Niech soczyste ŁO K***A obija się o ściany
Awatar użytkownika
Bartez6891
Kupo!
Kupo!
Posty: 13
Rejestracja: czw 19 lut, 2009 01:32
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: Bartez6891 »

Dzięki za sugestie. Chciałbym jeszcze się dowiedzieć czy istnieje jakiś szybszy sposób na zarobienie kasy (np. tak jak w FF X) bo jak sobie nie wyciągnę przyzwoitego chain'a i nie mam grimoirów no to lipa :sad:
Aha! :grin: Gra podaje, że buławy to broń magiczna a na krypcie jest napisane obuchowa

[ Dodano: Czw 22 Gru, 2011 22:26 ]
Ok, odpowiedzi na wszystkie moje pytania poszukam tutaj link Polecam każdemu kto dość dobrze zna angielski, pod tym adresem znajdziecie przetłumaczoną, oficjalną wersję japońskiego poradnika do gry, który szczegółowo wyjaśnia mechanizmy występujące w grze, to tyle ze mnie uciekam do grania i czytania! :smile:
"Zginęła w niepokoju wielkich miast, osnuta huraganem durnych spraw maleńka tajemnica bycia w ciszy lub po prostu bycia"
pejot
Kupo!
Kupo!
Posty: 2
Rejestracja: śr 28 gru, 2011 07:15

Post autor: pejot »

Witam,

Zdobyłem właśnie Beliasa i jestem na Giza Plans w porze deszczowej. Czy może mi ktoś powiedzieć jakie jest najlepsze miejsce na zdobywanie doświadczenia i LP dla postaci?

Gdzie można zdobywać więcej jak 1 LP?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Giza Plains w porze deszczowej :roll: Całe. Solo lub w duecie (jeśli jeszcze postacie są zbyt słabe na solówki).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Help - fabuła, przejście, techniczne”